Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678
Szerző
Topic neve: Az emberi létezés célja
fórumozóMáté96Férfi
Végzetúr mester
552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
21. hozzászólás - 2009.11.26. 20:05:53 (Válasz Miklós #20 hozzászólására.)
nagyon magam alatt voltam, és a munkába menekültem: így jött létre a Végzetúr, ami annyi pluszt adott az életemhez


Igen, nekem is ha rossz napom van, bekapcsolom a számítógépet és irány a Végzetúr.



Na jó, mielőtt okkal lepontoznának, módosítom, hogy ez nagyjából így szokott menni tényleg.
Lévén én tanuló vagyok, most fejeződik be/jár a vége felé a kialakulásom, és elég sok dolgot viselek el elég nehezen.
Itt csak néhány szellemileg nem túl fejlett játékossal találkozni, ezért is sokkal jobb, mint a legtöbb más netes játék, ahol az embert a porba tapossák, na ezt most eléggé hosszú lenne teljesen elmondani, de a lényeg az, hogy egy kezemen megszámolom ellenségeimet, több, mint 6 kéz kellne a barátaim/bajtársaim megszámolásához, és mégtöbb azokhoz, akiket legendaként tisztelek a játékban.
A hozzászólást Máté96 módosította 2009.11.26. 20:21:21-kor
Ma már csak V6: Pandaharcos

De régen:
V3 Arothon
v1: EzegyFaaa
Pontszám: 3.89
kedvelt tagBKayFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
22. hozzászólás - 2009.11.29. 15:04:06
Biztos, hogy az emberi létezésnek van célja?

Fontos, hogy célja legyen az emberi létezésnek?

Fontos, hogy az ember ismerje saját létezésének célját?

Ha a célt betöltötte, utána mi legyen vele?

Az emberi létezésnek csak egy célja van?

Minden ember létezésének ugyanaz a célja, vagy sem?

Ki/mi határozza meg a célt, mi a fontosabb a gének által belénk kódolt, a kulturális hatásokból származó, vagy a magunktól felismert (vagy félreismert ) cél?

Egyelőre ennyi, köszönöm a témát Miklós, megyek írok egy ezotériás/filozofálós/semmitmondó cikket. A HarmoNet-re jó lesz
A hozzászólást BKay módosította 2009.11.29. 15:05:33-kor
Pontszám: 5.68
népszerűtlenZu'litFérfi
Végzetúr
50 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
23. hozzászólás - 2009.12.02. 20:02:09
Az én létezésem célja h a Mennyországba kerüljek Isten Dicsőségéhez, és minnél több ember jöjjön velem... Fajfenntartás, kit érdekel? Ami jön, az jön, persze csak keresztény erkölcsök között...
Pontszám: 4.70
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
24. hozzászólás - 2009.12.02. 21:33:35
.
A hozzászólást Faust0ne módosította 2011.11.18. 00:41:14-kor
Time in a bottle
Pontszám: 4.13
népszerűZirrianFérfi
Végzetúr
50 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
25. hozzászólás - 2009.12.04. 23:00:10
Summa summarum: az élet ijedt improvizálások egymás utánisága. Bármit is akarunk belemagyarázni.
Márpedig itt béke és tökéletesség lesz. Ha beledöglötök, akkor is.
Pontszám: 6.79
népszerűbalgosFérfi
Végzetúr tehetség
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
26. hozzászólás - 2009.12.05. 05:25:19
Önmegvalósítás, önmagunk kiteljesedése (kijegecesedése ), tetteink, utódaink által.
Pontszám: 6.78
népszerűGergalFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
27. hozzászólás - 2009.12.05. 09:08:52
A végső válasz:

42!
Pontszám: 6
irritálóGiganticusNő
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
28. hozzászólás - 2009.12.06. 19:29:06
Az emberi létezés célja nem más mint az evolúció.
Egyre jobbá válni, egyre magasabb lépcsőfokra lépni.
Mint ahogy az első élőlény elkezdett szaporodni, aztán két sejt összekapcsolódott és létrejött az első többsejtű élőlény, aztán nem csak a vizeket, hanem a szárazföldet és a levegőt is meghódította az élet.
Mi emberek (és még néhány másik állatfaj, bár ők sokkal kevésbé mint mi) kifejlesztettük az értelmet, és elterjedtünk minden kontinensen (még ha Antarktiszt nem is igazán hódítottuk meg) és már a kozmosz felé nyitogatjuk csipáinkat.
A Naprendszer meghódítása és benépesítése után jöhet a galaxisunk ahol vagy találunk más értelmes lényeket és megtanulunk velük békében élni vagy nem találunk és akkor meghódíthatjuk az egészet.
Ezután jöhet a következő galaxis...
A 3-as szerveren a karakterem lassan kezd hasonlítani a nevére.
Pontszám: 2.03
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
29. hozzászólás - 2009.12.07. 10:40:16 (Válasz Giganticus #28 hozzászólására.)
Ásd be magad egy kicsit a csillagászatba és a fizikába! Még a Naprendszert sem fogjuk soha "meghódítani", nem hogy a Galaxist...
Pontszám: 4.62
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
30. hozzászólás - 2009.12.07. 11:25:40 (Válasz Giganticus #28 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Faust0ne módosította 2011.11.18. 00:39:34-kor
Time in a bottle
Pontszám: 7.77
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
31. hozzászólás - 2009.12.07. 12:15:49 (Válasz csati777 #29 hozzászólására.)
Idézet: csati777 - 2009.12.07. 10:40:16
Ásd be magad egy kicsit a csillagászatba és a fizikába! Még a Naprendszert sem fogjuk soha "meghódítani", nem hogy a Galaxist...


Ha tenyleg beleasod magad a fizikaba hamar kiderul, hogy boven keveset tudunk meg ahhoz, hogy ilyen nagyivu kijelenteseket merjunk tenni.
Pontszám: 4.60
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
32. hozzászólás - 2009.12.07. 12:22:40 (Válasz csati777 #29 hozzászólására.)
Idézet: csati777 - 2009.12.07. 10:40:16
Ásd be magad egy kicsit a csillagászatba és a fizikába! Még a Naprendszert sem fogjuk soha "meghódítani", nem hogy a Galaxist...


Jopar ember volt mar a tortenelemben, akinek ezt mondtak. Ma oket tartjuk az akkori kor legnagyobb tudosainak.
Pontszám: 5.01
irritálóGiganticusNő
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
33. hozzászólás - 2009.12.07. 21:20:33
Tökéletesebbnek én azt a lényt nevezem amely a tudatosság magasabb fokán áll.
PL.: szerintem a ragadozók (nagy általánosságban) tökéletesebbek mint a növényevők (persze kivételek lehetnek),
Az pedig, hogy a fizika (kémia, matek... stb) nem tart ott ahol a fantáziánk...hát...azért a fantáziát nem kéne visszafogni. Én személy szerint remélem hogy egyszer az ember elér oda, hogy egy lény akit talán majd úgy nevezünk, hogy Homo Intergalacticus fejét fölemelve a régi irományokból így sóhajt föl: Ej, hogy ezeknek az ősöknek milyen kevés fantáziájuk volt !
A 3-as szerveren a karakterem lassan kezd hasonlítani a nevére.
Pontszám: 3.04
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
34. hozzászólás - 2009.12.08. 10:18:50
Nem bánom, álmodozzatok csak féreglyukakról, meg nulladik erőről, meg hidegfúziós hajtóművekről, teleportálásról! Attól tartok, mire eljutnánk odáig, Földünk lakosai sikeresen tönkremérgezik a bolygójukat, és legyilkolják egymást. A maréknyi túlélő visszasüllyed az őskorszakba, és azon mereng majd, hogy miért kellett ilyen ostobának lennünk? Megvan minden lehetőségünk, hogy a világot élhetővé varázsoljuk, de nem élünk vele. Az erőforrások igazságosabb elosztásával senkinek sem kellene éheznie vagy betegnek lennie. És ez az emberiség fog kirajzani a világűrbe, és gyarmatosítani azt?
Pontszám: 6.89
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
35. hozzászólás - 2009.12.08. 11:01:57 (Válasz csati777 #34 hozzászólására.)
Naná, nem is egy békés hippikommuna, aki megelégedik azzal ami akad neki. Aki gyarmatosítani fog, az az agresszív, magát mindenkinél nagyobbnak gondoló, kapzsi ember lesz.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.27
népszerűDarkshadeFérfi
Végzetúr mester
563 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
36. hozzászólás - 2009.12.08. 11:19:06 (Válasz csati777 #34 hozzászólására.)
Sajnos én is borúlátó vagyok e tekintetben, épp a napokban néztem meg az Age of Stupid nevű dokumentumokból összeollózott filmet, igen ha így halad a film 2055-re teszi kihalásunkat, de én még plusz 50 évet jósolok az emberiségnek. Az ember az egyetlen olyan élőlény (a vírusokon kívül- bár náluk tudatról nem beszélhetünk) amely tudatosan elpusztítja saját magát. Olajra és más szénhidrogénekre épül az egész világ, de 30 év múlva nem lesz már belőlük. Alternatívák lennének de az olajlobbi nem vállalja ezt be, profit és az általa termelt még több profit számít csak. Koppenhágában most rendeznek egy konferenciát, de melyik ország nem írta alá a Kyoto-i egyezményt: segítek: USA (és Ausztrália) na most se fognak egyességre jutni, mert ott meghamisították a klímaváltozás mutatóit és országos csatornákon lobbiztak ellene (Ahogy előtte a Philip-Morris is tette a cigaretta káros hatásaival), a nép meg elhiszi ami a médiában elhangzik.

Még valami: Minden ország rendelkezik egy bizonyos mennyiségű szennyezés kibocsátási rátával, na most a világon az első aki eladta egy bizonyos részét ennek a rátának egy másik országnak, kis hazánk volt.(Belgiumnak). Azóta mások is követték ezt a gyakorlatot, de akkor is ez a szégyen, hogy ilyet is lehet csinálni.
Az emberiség ki fogja magát és a föld ökoszisztémáját irtani, ez van.
A hozzászólást Darkshade módosította 2009.12.08. 11:28:13-kor
Vedd észre, figyeld meg végül csapj le rá. Laurie- Kubla kánság tagja.

Nem Garfield az egyetlen akinek Arachnofóbiája van.
Pontszám: 8.93
fórumozóMáté96Férfi
Végzetúr mester
552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
37. hozzászólás - 2009.12.08. 20:55:36
Bocs, de ezt már nem hagyhattam így.
Itt mindenki meg akar halni???
Ötven éve azt mondták, hogy eddigre lesz végünk, most már jobbat kell kitalálni, és mivel ezek a "FELMÉRÉSEK" mindig készülnek, mindig adogathatják nekünk az ötven éveket. Vagy százhuszat. Ha kicsit szorongatják a torkukat, akkor legyen 30.
"Sose hódítjuk meg a naprendszert sem." Igen???? Hát számolj csak utána: az emberi test a szabadesés 3-szorosát bírja el, simán pedig egy év alatt felgyorsulunk fénysebességre. De mégis, milyen távol vannak a csillagok? 5-50 fényév a közelebbiek? Hát nosza!A fénysebesség 1/10-ével is odaérhetünk.
És mondanék még valamit:
Tegyük fel, hogy valami hatás miatt bolygónkat el kell hagyni. Egy összefogással elkészítik a hajót, de nem érünk el vele nagy sebességet. Naés??? hacsak nem akarunk visszajönni, akkor lényegtelen, hogy mikor érünk oda, nem????
Ma már csak V6: Pandaharcos

De régen:
V3 Arothon
v1: EzegyFaaa
Pontszám: 3.94
fórumozóKrobFérfi
Végzetúr
64 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
38. hozzászólás - 2009.12.08. 21:17:13
Hö?


(csak értelmes hozzászólásokat várok!)
Pontszám: 5.35
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
39. hozzászólás - 2009.12.08. 21:20:56 (Válasz Máté96 #37 hozzászólására.)
Mit fognak útközben enni? Arra az 5-50 évre hány tonna élelmiszert kell magunkkal cipelni? Mennyi vizet? Mennyi levegőt?
Ez az iszonyatos tömegű űrhajó hogy képes legyőzni a Föld gravitációját?
Hogy fognak szaporodni? Súlytalanságban még a vizsgált egerek sem voltak képesek egészséges utódot világra hozni.
Ha megérkeznek a Proxima Centaurira, hol fognak élni? Hogy fog az a maréknyi pionír terraformálni, kolonizálni egy bolygót?
Tovább is van, mondjam még?
Pontszám: 4.80
fórumozóKrobFérfi
Végzetúr
64 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
40. hozzászólás - 2009.12.08. 21:30:39
A fénysebességben vagy azon túl remélem az idő viszonylagos, relatív, meg mittudomén, így enni, inni, aludni, meg sz..ni... ez amúgy is kicsinyes hozzáállás, csak repülünk, oszt kész! Előbb-utóbb ott leszünk...
Persze most jön majd a sok csökevényes, hogy csontok, meg izmok... de az már a fantázia rulez! Ugye?
Pontszám: 6.78
Oldal: 12345678
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője