Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678
Szerző
Topic neve: Az emberi létezés célja
kedvencTpe71Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
121. hozzászólás - 2010.12.20. 00:20:32 (Válasz Emszy #120 hozzászólására.)
Hit, vagy hiszékenység, esetleg nagyon ügyes átverés kérdése....
A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül viszont túl sötét van az olvasáshoz.
Végzetúr Wiki
Pontszám: 9.04
népszerűtlenEmszyFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
122. hozzászólás - 2010.12.21. 07:52:37 (Válasz Tpe71 #121 hozzászólására.)
Nem épp hiszékenység csak az a valóság ami van és ami meghatároz szinte mindent. Ha csak abból nézzük hogy a szél nem magától fúj a nap sem magától végzi a dolgát valami vagy valakik ezt irányítják.
Vagy te elhiszed hogy minden csak úgy lett és van? Hogy megszülettél és meghalsz mert ez a dolgok rendje? Ennyi erővel aki ezt hiszi egy naposan golyó a fejebe mert tök mindegy 50-60 év vagy csak egy nap.
Pontszám: 3.08
kedvencTpe71Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
123. hozzászólás - 2010.12.21. 09:10:18 (Válasz Emszy #122 hozzászólására.)
Ateistaként, nem is tudok elképzelni mást. És ennek ellenére boldogan élek. Egy csöppet sem hiányzik semmilyen hit az életemből.

Azon kívül, amit érzékelünk és látunk, még ezer dolog van a világon, de mind szépen fokozatosan megismerhető. Nincs benne semmi isteni, csak egyszerű törvényszerűségek, amiket még nem ismerünk.

Miért, ha lenne egy felsőbb irányító, az ő életének mi lenne az értelme? Ugyanazt kérdezhetné, mint tőlünk, mondjuk a kutyánk.

Az megint más, hogy hogy éled meg az életed, attól, hogy ateista valaki, még ugyanúgy lehet rossz vagy jó ember. Azért mert nem megyek el egyik egyházhoz sem megtenni valami kötelező szertartás, akkor már nem ér az életem semmit? Elég kicsinyes istenek lehetnek akik ilyeneket követelnek meg bárkitől is.

Nem akarok én senkit semmiről meggyőzni, csak én így látom a világot. Többféle egyházból vannak jó barátaim, és közös beszélgetéseinken arra jutottunk, hogy maradjon inkább a barátság, és ne kelljen egymást meggyőznünk semmiről.

Tisztelem azokat, akik tudnak hinni, de én nem ebbe a csoportba tartozom.
A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül viszont túl sötét van az olvasáshoz.
Végzetúr Wiki
Pontszám: 9.05
népszerűtlenEmszyFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
124. hozzászólás - 2010.12.22. 07:20:35 (Válasz Tpe71 #123 hozzászólására.)
Aki azt mondja mert ezt írja hogy akkor el kell menned és ... az nem mond igazat. Én sem járok semmi ilyen helyre. Kézzel fogható dolgok. igen van jó sok itt a színpadon.
Hogy vannak e mások is akik mondjuk itt nem mutatkoznak igen vannak szép számmal a mi duális világunk és felfogásunk szemszögéből jók és rosszak. Pl egy angyal teljes valójában megjelenik az akkor minden két 10 emeletes panel ház egymásra rakva. Nem is ez a lényeg án a jobban körülnézel látsz sok olyant is ami eddig elkerülte a figyelmedet. A szemeiddel 145 fokig látsz. Ha 180 fokban látnál akkor az asztrális világ minden lakóját látnád. No ott van miden elhalt lékeltől a kerubokig démonok nagy a forgalom.
Pár emberel már találkoztam aki ateista volt ám egy ilyen találkozás az elgondolkodtatta. Egyiküket megcsapta a 380V azonnal meghalt. Amikor visszahozták csúnyán írva nem tudta hova tenni a látottakat. Látta magát felülről és tudta mi történik a másik szobában még 50 km re is tudott mindenről. Ő egy kocka fejű mérnök volt. Ma már nem az ez a eset nagyon elgondolkoztatta hogy ő nem a teste hiszen látta magát akkor kicsoda lehet. Belenézett a tükörbe és látta ugyan az arcát fejét kezeit de az nem lehet az övé.
Ez egy eset és őt jól ismerem.
Pontszám: 2.41
kedvencTpe71Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
125. hozzászólás - 2010.12.22. 07:58:46 (Válasz Emszy #124 hozzászólására.)
Örülök, hogy van valaki aki tud hinni ilyenekben. Szerintem ha eljutunk addig a fejlettségig, hogy az agyunk összes sejtjének minden kapcsolatát le tudjuk másolni valós időben, bárki megtapasztalhatja ugyanezeket a jelenségeket. Semmi ördöngösség.

Ezt a mondatodat viszont nem értem:
egy angyal teljes valójában megjelenik az akkor minden két 10 emeletes panel ház egymásra rakva

.
A hozzászólást Tpe71 módosította 2010.12.22. 07:59:14-kor
A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül viszont túl sötét van az olvasáshoz.
Végzetúr Wiki
Pontszám: 8.57
népszerűtlenEmszyFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
126. hozzászólás - 2011.01.03. 08:51:05 (Válasz Tpe71 #125 hozzászólására.)
Igen rosszul fogalmaztam. Ha egy angyal megjelenik teljes egészében az akkor mint két 10 emeletes ház.
Pontszám: 3.11
kedvencTpe71Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
127. hozzászólás - 2011.01.03. 12:13:23 (Válasz Emszy #126 hozzászólására.)
Köszönöm!
A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül viszont túl sötét van az olvasáshoz.
Végzetúr Wiki
Pontszám: 8.60
közellenségJoszipcFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
128. hozzászólás - 2011.01.25. 19:22:38
makkok vagytok es ez ugy befolyasolja rovidke letezeseteket hogy plazmatvn auton es penzen meg pinán kivul nem eltek meg mas ertelmes dolgokat a világban:)
Pontszám: 1.36
közellenségJoszipcFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
129. hozzászólás - 2011.01.25. 19:25:13
és ezeket is csak a pénzel kapjátok meg tisztelet a kivételnek mint pl énmagam
Pontszám: 1.36
közellenségJoszipcFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
130. hozzászólás - 2011.01.25. 19:26:44
és az ez is egy 14 éves nincs se pénze se pina a fasza körül megjegyzéseket megelőzve nem vagyok gyerek van pénzem és csaj is csak masképpen latom ezt a vilagot annyi...
Pontszám: 1.36
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
131. hozzászólás - 2011.01.25. 20:08:17 (Válasz Joszipc #130 hozzászólására.)
Már csak a helyesírásodnak, stilisztikádnak és a fogalmazási készségednek kell elhagynia a 14 éves szintet az éveid száma után és máris komolyabban fognak venni. Talán...
Pontszám: 8.69
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
132. hozzászólás - 2011.01.25. 20:20:52
jó ez a topic itt elmondhatom hogy én egyszerre több Istenbe s hiszek mert egy nem képes ennyi szemetet a Földre létrehozni egyébként nagyon jó kérdés mi az emberi lét célja? mi egy tanulmány vagyunk egy nagyobb fejlettebb lét számára tudjátok mint mikor hangya az dunsztos üvegben:D na szóval mi szemléltetjük a példát arra hogy kell egymást halomra gyilkolni hogy kell röpke évtizedek alatt kipusztitani magunk alól a talajt hogy hogykell emberként vmi prímitiv (nem állat mert ugye az ösztön lény!) élőlényként viseltetni embertársainkkal szemben ! egyszerű pl: megdöglött a lovam?! dögöljön meg a szomszédé is!! na jó nevetek mert ez tart életben de amúgy ezen mind sírni lehetne és talán 160 oldalnyi ilyen fórum se lenne elég elmesélni az emberi " hibákat" mi az értelme az életnek? igazából semmi ..... és ha vki kivételeket nemes példákat akarna itt ellenem felsorolni százalékosan kérném ezeket átgondolni!
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 6.59
kedvencTpe71Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
133. hozzászólás - 2011.01.25. 22:46:15 (Válasz SuperEgo23 #132 hozzászólására.)
Szerintem az élet célja maga az élet, és annak reprodukálása, netán egy kicsit tovább fejlesztése, hogy nagyobb esélye legyen. Bármerre körül nézel, minden azért él, hogy a génjeit tovább adja és szaporodjon. (Mondjuk ez a legkellemesebb része a dolognak. )

Mi is csak azért lettünk okosabbak, mert így nagyobb eséllyel éltünk túl. Igaz ez fog a pusztulásba is vinni minket.

De attól az élet még megmarad. Nem egyszer szinte teljesen kipusztult a földi élet, és mindig újra indult. Ugyanígy lesz utánunk is.
A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül viszont túl sötét van az olvasáshoz.
Végzetúr Wiki
Pontszám: 8.68
népszerűSilver HeartFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
134. hozzászólás - 2011.02.18. 21:05:02
Az emberi létezés célja?

Azt hiszem, annyiféle, ahány ember létezik.

Van aki szuperbombázó barátnőt akar, akad aki a sport teljesítményével akar kitűnni, és van olyan is, aki csak, még egy sört akar...

Mi a közös a sokféle cél között?

Az öröm, amit a cél elérése okoz.

Ebből a szempontból mindeki a saját boldogságát keresi. Tehát önző. Ez akkor is áll, ha valakit az önzetlen segítség tesz boldoggá. Önző, mert a saját megelégedésére segít másokon.

Tehát, az élet célja örömöt szerezni, SAJÁT MAGUNKNAK!

Van azonban egy fontos dolog, ezzel kapcsolatban. Az út, ami a céljaink eléréséhez vezet. Az élni, és élni hagyni elv.
Ha mások kárára cselekszünk, miközben a céljainkat hajszoljuk, az megmérgezi a legnemesebb trófeát is.

Azt hiszem mindent elmondtam a témáról, ami most kikívánkozott belőlem.
Végigolvastam a többieket is. Hmm... Tanulságos.

Sziasztok.

Silver Heart.
Pontszám: 6.67
népszerűSilver HeartFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
135. hozzászólás - 2011.02.19. 11:50:22
Sziasztok, megint!

Jó ez a kérdéskör. Egy kicsit elgondolkodtam a dolgon. Jaj, ezt nem kellett volna!

Szóval, a világ összes vallása, egy sor kiváló filozófus, és sok műkedvelő foglalkozik a témával. Mind talál megoldást, de az összes megoldás sántít valahol.

Az egyének, csoportok céljait kimerítettem tegnap. Mi végre teremtetett, alakult ki, az ember, az emberiség? Nos, az emberi létnek a fajfenntartáson kívül, NINCS célja.

MIÉRT keresünk mégis magasztos célokat?

Azért, mert nem akarjuk beismerni, hogy a létezésünk céltalan.

Az ember kialakulása is, csak bosszantó véletlenek sorozata. Természetesen, a nagy számok törvénye szerint, mégis eleve elrendeltetett. A fizika, kémia és a matematika törvényei miatt. Miért alakult ki a világegyetem? És a Naprendszer? És az élet? És az emberiség? Célja, oka egyiknek sincs. Csak lejátszódnak a folyamatok a természet törvényei szerint.

A gondolatokról, érzésekről csak annyit, hogy azok csupán biokémiai ingerek. A túlélésben segítettek, segítenek. Az evolúció adta az emberiségnek ezt a csodafegyvert a karmok, fogak, izmok helyett. Innen megközelítve a témát, oda érkezünk, hogy a létezésünk célja a túlélés. Ehhez van szükség a reprodukcióra is.
Tehát elmondható, hogy a gondolkodó, érző ember létezésének NINCS egyéb célja, csak a puszta FENNMARADÁS.

Részei vagyunk a természet millárdszor milliárd variációjának. Velünk együtt teljes az összkép, úgyanúgy, mint az esetleges pusztulásunkkal.

Ezért, aki a létezésünknek célt, okot vél találni az egyszerűen téved.
Keresni azért lehet, de szerintem felesleges.

Ma így ébredtem. Sziasztok!

Silver Heart.
Pontszám: 10
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
136. hozzászólás - 2011.02.19. 13:39:12
Érdekes ez a topic elkezdtem olvasgatni (bár még nem értem végig rajta).
Szerintem külön kell választani az emberi létezés célját ,és magát azt hogy ki hogyan éli meg az életét (mint ezt már sokan le is írtátok).
Mi az emberi létezés célja? Ősszintén fogalmam sincs.
Jelenleg cirka 6.8 milliárd ember él a földön (nyárra meglesz a 7 milliárd). Nincs olyan cél ami mind a 7 milliárd emberre érvényes lenne. Persze mint "fajfenntartás" lehet egy emberi célnak tekinteni csak ehhez kevés az hogy szaporodjunk. 100 év múlva se lenne rossz ha esetleg még az unokám(ha lesz- remélem igen) látna például élő cápát vagy hogy tudná mi volt az esőerdő, és esetleg nem csak légzőmaszkba tudjon kimenni az utcára.

Hogy ki hogyan éli meg az életét az más kérdés. Hogy kinek mi a fontos az életben ki mitől boldog, mitől érzi jól magát az a saját dolga legyen az vallás, munka , szerelem...akármilyen más cél.

Én is az a fajta ember vagyok aki célokat tűzz ki maga elé ,és szeretem elérni ezeket a célokat.
Egy számomra érdekes módszert alkalmazok ezen célok elérése érdekében amit egy tanáromtól tanultam. Hetente egyszer (általában vasárnap) leülök egy cirka fél órára egy lappal a kezemben és megtervezem a következő héten elérendő célokat. Itt elsősorban nem is célokat írok le hanem teendőket. Ezek a teendők elég széles skálán mozognak. Azzal hogy leírom valahogy jobban tudatosulnak egyes célok és valamiért így könnyebb elérni őket (pl. zh-ra valófelkészülés vagy ilyesmiket.)

Így valahogy sokkal több időm jut mindenre, jobban betudom osztani a napomat.
Sok ismerősöm használja ezt a módszert ,és az egyikük mondta hogy ebben a számára a legjobb érzés ,hogy ha este visszagondol a napjára akkor a válasza arra a kérdésre hogy: Mit csináltam ma?: nem az hogy: semmit ,csak úgy elment ez a nap is.
Sokkal jobban megtudja élni a napjait, emlékeit, eseményeit, sikerélményeit.
ehhez kapcsolódik kedvenc mondás: Nem az a lényeg,hogy hány évet éltél,hanem mennyit éltél...
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 9.09
fórumozóAgoniaFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
137. hozzászólás - 2011.02.23. 17:48:31
Sziasztok sztem mindenkinek van a mondandójában igazság sőt némeik feltevés gasság kvázi sztem az emberiség létezésének célja felülemelkedni önmagán ez pedig akkor fog összejönni mikor már nem hallunk a tv-ben gyilkosságot lopást és olyan dolgokat amik önző célokat szolgálnak vagy csak a szánalmas átlag emberi butaságbol fakadnak ezzel nem becsmérelni akarom az emberiséget és nem fölé akarom rendelni magam csupán jó lenne ha kicsit többen lennénk önzetlen felvilágosult emberek kik túl látnak az emberi mivolton és tesznek azért hogy megváltozzon fajunk ideologiája életszemlélete és gondolkodásmódja de ehez annyit kell tanulni mindazoknak akik még nem tudják hogy a felénél vagy feladnák vagy agykapacitásuktol szelektálódna memoriájuk ...tovább is van de ettől nem lesznek okosabbak
UI: Egyébként Grat a játékhoz.
Pontszám: 5
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
138. hozzászólás - 2011.02.24. 05:51:21 (Válasz Agonia #137 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Faust0ne módosította 2011.11.18. 00:49:54-kor
Time in a bottle
Pontszám: 6.04
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
139. hozzászólás - 2011.02.24. 06:53:37 (Válasz Silver Heart #135 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Faust0ne módosította 2011.11.18. 00:50:25-kor
Time in a bottle
Pontszám: 4.87
népszerűSilver HeartFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Az emberi létezés célja
140. hozzászólás - 2011.03.01. 10:26:11 (Válasz Faust0ne #139 hozzászólására.)
Sziasztok!

Hát ezt megkaptam. Nem baj, ez engem nem zavar.

FaustOne! Én így érzem magam jól, a bőrömben. Arra pedig, fütyülök, mi a véleményed.

Ha megtanulsz kultúráltan kommunikálni, esetleg elsajátítod a vita szabályait is, beszélgethetünk.

Nem lehet, hogy kicsit többnek gondolod magad annál ami valójában vagy?
Nekem úgy tűnik. De az élet talán majd megtanít egy kis toleraniára, és alázatra, pökhendi uraság!

Sziasztok.

Silver Heart.
Pontszám: 5.50
Oldal: 12345678
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője