Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678
Szerző
Topic neve: 15% alternativa
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
81. hozzászólás - 2009.05.04. 23:08:07
Ricardo...tökmind1 mennyi léét bazseválsz össze persze oké vannak full fanatik playerek de pont ezaz aki egy oylasmi játékot akar jáccani mint ők annak sosem szabad felnőnie mer oda lesz a játéka...ha pedig felnő hidd el elnyészik az az addig összeszedett pár milla ha nem vált át időben vadász üzemmódra...sőőt igazából ha nem vált át a játékot sme fogja nagyon élvezni...

és miért? mer elvan kényelemsítve a játék...nem a harcra lett kihegyezve illetve nem oylan harcra ami hosszútávon motiválhatja az emberket...elég szar napokon át folyamtosan 1000 alatt fogni...nah mind1...

egy vadi új harcrendszerre is volt már valahol elképzelésem...szerintem egy jó harcrendszernek eccerűnek kell lennie...mer ha agyonbonyolítják az nem harc hanem balett...

Én iylenre gondolnék ami lehet hogy jó...

-Lentre is fentre is támdhatsz(fentre 4 szintre lentre 3-4)(napi 24 portyapont...óránként 1)(24 portyapont))
-Annyi léét vihetsz el amennyi nálad van...(ezt növelheted egyébb dolgokkal de ettöl az áldozat nem károsul jobban)
-100 életpont alatt 1 karakter se támadható...
-támadások után a támadott karakter 1 órán át totálisan levan védve más támadóktól...
-ugyanarra a karakterre 2 óránként támadhatsz vagy 3...

Freez...elvagyte a smaragd bonuszoddal...titokban nagy varázsló vagy aki a legpusztítóbb mágiákra specializálja a karakterét...minden smaragd iylen...legalábbis eztképzeli...a Gyémánt azonban valóban durva horda lenne...ha nem lenne lebutítva...de levan mer übertáááp így viszont szar...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 7.20
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
82. hozzászólás - 2009.05.04. 23:09:58
Probléma hogy a tulajdonságok nem balanszosak egymáshoz, és hogy a szak összegek is nagy szerepet játszanak (nameg felszerelés).

Esetleg vissza lehetne fejteni a karakterre költött LE-t és abból számolni, akkor tényleg csak az számítana hogy mennyire jól költötted el a LEt (persze olcsóbbító szakértelmek és specializáció ezt is megtorpedózza mint pontos adatot, nem beszélve a cuccok adás-vételéről...).


EDIT: Hallod Faktor, meg gyémántosok úgy általában. Nem veszitek figyelembe hogy a Végzetúrban a fejlődés nem lineáris hanem exponenciális. A gyémántbónusz +30%-a azt jelenti hogy +30% több erőforrást fordíthattok a fejlődésre, amitől aztán megint több LE-t kaptok... Átlag karakter fejlődése mondjuk X^Y, gémántosé (X+0,3)^Y. Mikor átváltotok vadászatra annyi LE-vel többet fordíthattok a skillekre, ergó ekkora lépéselőnyben vagytok. Lehet hogy a vadászat bónusza nem fedezi a többi horda különbségeit magában, de ha azt az LE-t mondjuk spektrálisra költöd, akkor az azzal nyert LE lépéselőny (amit mellesleg megint lehet SM-re költeni... tetszik érteni mit értek exponenciális alatt?) simán behozza.
A hozzászólást Enchanter módosította 2009.05.04. 23:21:05-kor
Pontszám: 3
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
83. hozzászólás - 2009.05.04. 23:21:08 (Válasz Aurri #49 hozzászólására.)
Idézet: Aurri - 2009.05.04. 20:50:57
El kell érni, hogy legyen mindig legalább "portyalista-ablaknyi" támadható ellenfél (erre nincs konkrét tippem, de gyanítom a kristály-horda bevezetése ezen probléma leküzdésére is irányul).


Neha annak is orulnek, ha 1 ember lenne rajta (akinek nincs buntetoje).
Ma 1 oran keresztul frissitgettem a csontures portyalistat.
Pontszám: 5
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
84. hozzászólás - 2009.05.04. 23:21:32 (Válasz Enchanter #82 hozzászólására.)
Off: (ma utoljára) Ez így van Enchanter de az egy szinten található különböző karakterek sem pontosan illenek egymáshoz. Azért mert nem mindenki követi az ideális vagy annak vélt utat és nem mindenki ér rá egész nap gép előtt lenni ja a "pókok" és az építész szakemberek is itt vannak.
Az meg, hogy csak hozzávetőlegesen lehet meghatározni a karira költött Le-t nem "lenne" olyan mérvadó. Egyébként az ajánlás rendszer miatt a beszerzett LE-t naplózza a rendszer(gondolom hozzávetőlegesen) hacsak nem szemfényvesztés a leírás.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
85. hozzászólás - 2009.05.04. 23:36:27 (Válasz Enchanter #82 hozzászólására.)
Off be:

Egy fenét hozza be.
Ha egy addig szinttop1 kari átáll vadászatra, és ugyanakkor áll át rá a szinttop utolsó kari is, a kimaxolt szakik után mindkettő hajszálra ugyanannyi LÉ-t fog kitermelni egy szint alatt, csak a TOP1-es kevesebb tulajdonságot fog tudni belőle fejleszteni, mert az övé már irtó drága. Nemhogy túlfejleszteni (Gyémánt).
És ezért szürkül be minden portyakarakter a felsőbb régiókban a mezőnybe. Mert az addig rajta múló fejlődése szépen be lesz terelve karámba. Csp adott, szerezhető LÉ kimaxolt szakik után mindenkinek adott.
A vadászat bónusza részt meg egyáltalán nem értem. Vadászatra egy hordának sincs bónusza, így a gyémántnak sem.

OFF ki.

Megint teljesen másról kezd szólni a topic, mint amiről kéne.
A hozzászólást Darah módosította 2009.05.05. 00:22:29-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9
népszerűFailureFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
86. hozzászólás - 2009.05.04. 23:47:37
oké, lehet, hogy ezt az epikus kérdést túlmisztifikálom, én ehhez még kvázi alacsony szintű vagyok, csak abból tudok kiindulni, amit látok, tapasztalok.

A lényeg úgysem az, hogy hogyan kergeti magát 15% alá, hanem hogy megteszi, mert teheti, és hogyne tenné, a helyében én is ezt tenném, csak így az egész játék kettészakad... van egy pont, ahonnan ez egy bújócskás vadászós játék, ahol igazából felmerül a kérdés, hogy miről szól a játék?

15% alatt vadászok, ezt a LÉ-t elköltöm, maxolom belőle a szakikat, hogy még több LÉ-t vadásszak... igazából TÖ-re nem is tudom, van-e értelme egy pont felett fejleszteni, hiszen úgysem jövök ki 15% alól... hát minek az? A TÖ mondjon le! Háborúzni nem kifizetődő, portyázni nincs kire, de ha lenne is, LÉ nincs nála, tehát akkor marad az, hogy vadászunk... amit a vadászaton megkeresek, azt meg majd valamire elverem... hogy mire, az mindegy, úgysincs semmi konkrét cél, tulajdonképp magáért a vadászatért játszunk, mert vadászni jó!
s1: Fekete Macska Mocska
Pontszám: 5
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
87. hozzászólás - 2009.05.04. 23:48:31 (Válasz Kocos #83 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.05.04. 23:21:08
Idézet: Aurri - 2009.05.04. 20:50:57
El kell érni, hogy legyen mindig legalább "portyalista-ablaknyi" támadható ellenfél (erre nincs konkrét tippem, de gyanítom a kristály-horda bevezetése ezen probléma leküzdésére is irányul).


Neha annak is orulnek, ha 1 ember lenne rajta (akinek nincs buntetoje).
Ma 1 oran keresztul frissitgettem a csontures portyalistat.


Kócos én megértem a problémád. Xar lehet, de tényleg. És erre megoldást kell találni. De nem úgy hogy a többiek f*án verjük el a csalánt hogy nekünk jobb legyen.
Ami unfair, az unfair (már pedig a 6 szintes támadás az, ezzel szerintem senki sem vitatkozik).
Elvileg jelen rendszer a topnak szükségszerű, ugyanakkor a játékosok 90%-ával egy nagy kitolás.. Másrészt a többség könyörtelenül ki fogja ezt használni, mert miért ne, hiszen őket is leverik felülről. Sőt én is élek bizony csúnya lefelé támadásokkal. Ettől függetlenül meglennék nélküle és belátom, hogy mindenkinek jobb lenne egy korrektebb rendszer. Jussatok el ide Ti is, kérlek. Ez bizony a top felelőssége is, mivel a Ti szavatoknak több súlya van, mint az egyszerű pórnépnek...

Enchanter: marhára igazad...lenne. Csak elfelejted a képletedből, hogy ez az előny kb 30. szint tájékán nagyjából megszűnik (korábban kezdőknek, mint pl. jómagam ez inkább 20. szint). Mivel a gyémánt előnyök portyás rablásokból adódnak és az fentebb szinteken halott. De ezt nem ecsetelném, mert már megtették rengetegen, nálam sokkal nagyobb emberek is (TGY apraja nagyja). Nem tartom gyengének a gyémántot így sem (elvileg ugye térkapuból is kapunk bónuszt meg némit vásárlásból), de nem összemérhető ez az előny pl egy samaragdos szinte mindig elsülő, sokat sebző varázslatával. Én 39. szinten eddig kb 145K LE diffet produkáltam, számold ki ebből mennyi a gyémámt bónusz. Telne belőle kb +3 IQ-ra.
A hozzászólást Aurri módosította 2009.05.05. 00:00:33-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
88. hozzászólás - 2009.05.04. 23:51:46
LEHET, hogy ez a változás jó lenne, de érinti a portyát, az LE szerzést, a háborúkat - ezt mind újra kellene gondolni. Gyakorlatilag ki kellene találni a végzetúr 2.0-t. Viszont én az 1.0-val már játszom egy ideje. Amíg tetszik, ezt szeretném folytatni, ha meg csalódok benne, nem vágok bele a 2.0-ba.

RADIKÁLIS és GYORS változásokra van szükség, VÁLSÁG kezd kialakulni!
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
89. hozzászólás - 2009.05.04. 23:52:47 (Válasz Failure #86 hozzászólására.)
Örülök, hogy eljutottál oda, ahova én februárban, most már elolvashatod a nagyfiúk topikját

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,119.0
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
90. hozzászólás - 2009.05.04. 23:54:57 (Válasz Failure #86 hozzászólására.)
Failure mi ma vertük le az epikust tehát 2 napig nincs. De van egy jó karakter aki mindent megold. A neve Csiga a TGY-ből(vagy szintenként alternatívája) fogom magam betámadom:

Csiga feléd dob egy hideg tűz varázslatot. 672 pontnyit sebzett. Kritikus sebzés! Az állataid 64 életpontot sebződtek.
Ajkad hangtalanul mozog, egy hideg tűz igéjét mondja. (-135 VP). Csiga elkerülte a varázslatot! Csak 84 életpontot vesztett.
Csiga rád veti magát, a Legendás tőrrel sebezhető pontot keres. Talált, 70 ép-t sebződsz. Az állataid 2 életpontot sebződtek. Szerencsés Géza is támad. Célt téveszt.
Ellenfeled egy gyors mozdulattal megadja neked a kegyelemdöfést.
Túl sok sebet kaptál, ájultan esel össze.
A csatában összesen 84 sebzést okoztál, és 742 sebzést kaptál.
Ellenfeled nyerte a csatát, elrabolt tőled 2 lélekenergiát.

Két kör alatt levert és máris mehetek vadászni(29k jött össze a 20as körből).

Jerikó: Hagyj egy kis időt Miklóséknak, most a nemzetközi verzió készül. Nem hiányzik valami gyorsan kitalált látszatmegoldás ami 2 nap alatt elvérzik és akkor meg az lesz a baj. Tudom titeket súlyt a tétlenség leginkább de legyetek egy kis türelemmel.
A hozzászólást Freez módosította 2009.05.05. 00:04:43-kor
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
91. hozzászólás - 2009.05.05. 00:00:55 (Válasz Jeriko #88 hozzászólására.)
Teljesen igazad van. Ha nyárig nem lesz változás, sokan döntenek majd úgy, hogy nyaralás után már nem térnek vissza a játékhoz.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
92. hozzászólás - 2009.05.05. 00:03:01 (Válasz Freez #90 hozzászólására.)
"Nem hiányzik valami gyorsan kitalált látszatmegoldás ami 2 nap alatt elvérzik"

A baj ezzel az, hogy én az épületek elfogyása már több hete téma volt, azt válaszolta, hogy "van még mit építeni". (Ja, aurapajzsot). A küldetések kifogyása már 60. táján is téma volt, bekerült még 40, de megint elfogyott. Az epikusok elfogyása szintén látható kellett volna legyen nekik hetekkel korábban. Egyszerűen nem igaz hogy nem lehet ezekre készülni. Ja, de: maxolta a kereskedelmet. "Megoldás."
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűFailureFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
93. hozzászólás - 2009.05.05. 00:05:29 (Válasz Mortimer #89 hozzászólására.)
kitüntető ez a leereszkedő hangnem, mindjárt elmorzsolok egy könnycseppet.
Mortimer, ha február óta unatkozol, nagy mazochista lehetsz, hogy még játszol. Én egyáltalán nem unatkozom, tök jól elportyázgatok itt 20. szinten. Amiről beszélek, azt nem megélem, csak látom mindenki máson egy bizonyos szint felett, és alapvetően azért szeretnék valami játékreformot látni, mert ha elérek erre a szintre, akkor én is unatkozni fogok, én viszont úgy nem fogok három hónapot játszani, de épp egyet sem, hanem majd jól letörlöm a karakteremet. Nincs kedvem egész nap árgus szemekkel figyelni, hogy mikor koccanok ki 15% alól, és mikor nem... De be kell látni, másképp öngyilkosság, hacsak nem vagy valami Nephila szerű extrém eset.

Én csak az ésszerű játszhatóság mellett kardoskodom, semmi több.
Ha ez túl nagy elvárás, akkor sorry, akkor majd nem fogok pénzért őskövet venni, meg nem fogok itt játszani, hanem keresek valami mást. Temérdek a lehetőség.

Az van, hogy Miklóséknak a nagy átlagot kéne kiszolgálni, sok lúd disznót győz alapon... úgyanakkor Miklósék nem a nagy átlagból élnek, hanem abból az 5-10% extrém felhasználóból, aki pénzt költ erre az izére. Márpedig, felteszem aki képes pénzt költeni a szórakozására, akkor az többnyire nagy optimalizátor is egyben, nem a hetente egyszer ránézek típus... tehát az az extrém eset van, hogy bár a többségi hang volna demokratikusan mérvadó megannyi kérdésben, de nem ők a fizetőközönség: egyfajta tudathasadásos állapot ez.

Hogy mi a jó megoldás, azt nem tudom. De engem is érdekelne!
s1: Fekete Macska Mocska
Pontszám: 8.33
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
94. hozzászólás - 2009.05.05. 00:10:49
Az azért érdekes, hogy sok hasonló, ennél sokkal primitívebb rendszerű o-game-ek mindenféle küldetés, épületek és folyamatos fejlesztések nélkül sem kerülnek fél év után ilyen válságba, hogy a top-játékosok állítólagos tétlenségre kárhoztatva követelik a további fejlesztéseket.
Két megoldás van:
- Miklósék alábecsülték a játékosokat.
-Ennek ellenkezője: A játékosoknak semmi sem elég.
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
95. hozzászólás - 2009.05.05. 00:22:57
Failure:
Ha nem vernének le 4-5-6 szintről nem kellene 30% alatt bújdokolni(mert ugye 15% csak azonos vagy kisebb szintűeknél van, ha magasról ütnek ez a védelmi% azért növekszik, ezért egy kp. jól fejlesztett kari 20-30%-ig is elég jól elvan, ha nincsenek durva pókok a közelében). Sokkal bátrabb lenne mindenki, még ha így bele-belezúgna egy-egy lerablós zakóba néha (de ő is gyakrabban szakítana nagyokat). Nem lenne ennyi demoralizáló, esélytelen, ezres nagyságrendű leverés sem, nem kellene a sok nyakatekert esélyjavító-patch (amelyek többségének működésével, állítom pont azok nincsenek tisztában, akiket igazán érint). Ha ezt megspékelnénk az itt felhozott alacsony ÉP%-on csökkenő hatékonyságú vadászattal (sztem zseniális ötlet!) akkor azt hiszem nagyságrenddel közelebb kerülnénk egy komoly probléma megoldásához.

Ezek után már csak a top kérdését kellene megoldani, de vélhetőleg erre egy számukra kibővített portyalista, esetleg egy új szakértelem
(pl X szakértelemszintenként +1 szinttel lejjebb/feljebb is támadhatsz) és persze a várva várt új npc-horda (ami ügyesen bevezetve megmentheti a top becsületét) jelentheti a megoldást.
A hozzászólást Aurri módosította 2009.05.05. 00:29:23-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
96. hozzászólás - 2009.05.05. 00:28:46 (Válasz Kocos #83 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.05.04. 23:21:08
Ma 1 oran keresztul frissitgettem a csontures portyalistat.


no de te is tudod, hogy bugos és nem jelez ki mindenkit:) a toplistát kell kattintani.
Pontszám: 5
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
97. hozzászólás - 2009.05.05. 00:31:08 (Válasz Failure #93 hozzászólására.)
Mortimer: igazad van Miklósék nem kapkodják el magukat vagy terveznek túl előre.

Failure: a legtöbb átlagember aki tényleg csak hetente egyszer lép fel nem ad hangot a véleményének és nem olvassa a fórumot. A fejlesztők pedig elvileg abból okulnak amit mi ide leírogatunk. Tehát a tipikus néma gyereknek esete.

Aurri: nem akartam ezt felhozni de igazad van és ezt sajnos saját tapasztalatból mondom már 1 éve nyomom az Ikariamot is nyáron kicsit hagytam döglődni de aztán visszatértem és terelgettem tovább a városaimat. Ott is folyamatosan hagyják el a játékot emberek, viszont jönnek újak is akiket nem érdekel hányadik helyen vannak a toplistán. Ott 5 hónapot vártunk 8 új épületre(4 nyersanyagnak 1 növelő 1 csökkentő mindből) és ennyi volt a frissítés érdemi része. Na azért a szolgáltatásért én se fizetnék.
A végzetúrban azért egy kicsit jobb a kommunikáció a fejlesztők és a játékosok között.
A csont üres toplistát próbáld úgy, h megadsz neki szint különbséget (0,1,2...) állítólag működik. Nekem még nem fordult elő úgyh nem tudtam tesztelni.

Amint beindul/nak a nemzetközi szerverek(persze csak ha sikert arat) egy darabig csak mi fogunk zúgolódni mert van pár hónap előnyünk a hozzájuk képest és itt kiütközik néhány probléma ami ott még csak egy kóbor gondolat lehet.

Winnie: ha nem ad senki hangot neki akkor mire mi eljutunk oda mi is unatkoznánk. Így mire eljutnánk arra a szintre a srácok elintézik nekünk az újdonságokat.
A hozzászólást Freez módosította 2009.05.05. 00:37:37-kor
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
98. hozzászólás - 2009.05.05. 00:34:02 (Válasz Mortimer #59 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.05.04. 21:44:23
Epikust teszed meg főbűnösnek, de ez koránt sincs így. A szövetségem az utóbbi egy hónapban megjelenés után órákon belül leverte az epikust, így nekem ez nem áll rendelkezésremre.


jók ezek az érvelgetések meg minden, csak egy dologról feledkezzen el a top, hogy amiatt panaszkodik, hogy unalmas a játék, hogy nincs mit csinálni, hogy ez-az kifogyott alóla. mégis ki tehet arról? többek között.

nálunk 3 nap egy epikus folyamatos csépléssel (és még így is benne vagyunk a top20-ban), igazán adhatna valaki tippet, hogy 1300 kincsponttal mit kezdjek:) de epikus nélkül is annyi, de annyi kihívást talál a meglévő szűk keretek között az, aki nem top 5 szövetségben van, hogy az csoda.

szóval, megértem azt, akinek elfogyott a játék, de ne hangoztassa folyton, mert a többség ettől még nagyon messze van és ilyesmit olvasni eléggé..., szóval izé.
Pontszám: 5.33
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
99. hozzászólás - 2009.05.05. 00:41:41
Az egyszerűbb játékokban is lehet stratégiai mélység; lásd pl a Go-t ami gyakorlatilag 3 szabályból áll mégis az egyik legmélyebb, legstratégikusabb játékként tartják számon.

A végzetúr, ha úgyvesszük akkor tengernyi széles, de csak pár centi mély. Valóban rengeteg tartalom van benne, de nincs semmi amit ezzel a tartalommal kezdeni lehet. Az új küldetések és épületek nem mélyítik, hanem tovább szélesítik a partot. Tudom hülye párhuzam, de a tartalom az= mélység*szélesség, szóval ha csak az új küldetések/épületek kerülnek be az sok munka de pillanatok alatt elfogy, ellenben ha mélyülne a játék, akkor az hosszab távon is tartalmas lenne.

Akárhonnan nézem, a játékosok közti interakció (ami egy netes játéknak ugye a legnagyobb vonzereje) nagyon gyenge. A többi játékos gyak. vagy boksz-zsák (ha másik hordában van), vagy klántárs ami esetben van segítőkéz meg lehet építeni (vagy a hordád klánon kívüli tagjai akikkel abszolúte 0% interakció van). Ez kevés. Nincs kereskedelem, nincs közvetlen segítség, támogatás, közösen elvégzendő/elvégezhető feladatok. Küldetéseket le lehet zsírozni, de ez eröltetett, és egyszeri alkalom.

Emellett ott van pl. az egy klikkre történő, semmilyen módon nem programozható harc, ami egy magát PvP-ként hírdető játéknál elég nagy ballépésnek tűnik...
A hozzászólást Enchanter módosította 2009.05.05. 00:43:47-kor
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
100. hozzászólás - 2009.05.05. 01:35:35 (Válasz winnie #98 hozzászólására.)
"nálunk 3 nap egy epikus folyamatos csépléssel"

Nálunk néhány óra. De azt nem értem, hogy ha Azúrok már kifogytak az epikusból, miért csökkentette Miklós a lények életpontját nemrég? Szintenként 2000-esével nőtt, de ez 1500-ra csökkent. Ha maradtak volna ugyanilyen erősek, akkor még nem fejeződött volna be.

Mi értelme volt?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.33
Oldal: 12345678
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!