Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678
Szerző
Topic neve: 15% alternativa
népszerűFailureFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
61. hozzászólás - 2009.05.04. 21:49:54 (Válasz Mortimer #59 hozzászólására.)
Mortimer, azért abban szerintem meg tudunk egyezni, hogy meglehetősen kevés szövetség érintett abban a "problémában" hogy ki van fogyva az epikusokból.
Tehát, attól, hogy esetedben ez a helyzet, ez nem oldozza fel az epikust problémaforrás mivolta alól, és én továbbra is bátran gondolom, hogy a szövetségek 99%-ban az epikus igenis a leveretés Mekkája.
s1: Fekete Macska Mocska
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
62. hozzászólás - 2009.05.04. 21:55:31 (Válasz Failure #61 hozzászólására.)
Én azt írtam, hogy ha eltűnne a játékból sem számítana sokat, kitalálnának az emberek más módszereket a 15% alá kerüléshez. Nem az epikus a probléma, leveretni magad nem nehéz.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűFailureFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
63. hozzászólás - 2009.05.04. 21:57:25
a 15%-al nem az a probléma, hogy megvédi a szerencsétlent, akit agyonvernek, hanem az "abuse", a szándékos félrealkalmazás, de hát a szándékot nem lehet büntetni, csak valamilyen kollektív megoldást lehet kiötölni, amivel feloldható az önellentmondás, amit ez a szabály jelent a rendszerben. Röviden. A kérdés csak az, hogy mi lehetne elfogadható megoldás, én erre próbáltam szőrmentén pár nyilván csiszolatlan, ad hoc ötlettel előállni.
s1: Fekete Macska Mocska
Pontszám: 5
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
64. hozzászólás - 2009.05.04. 22:02:12
Nem a 15% a probléma, hanem az hogy a játék rákényszerít a 15% használatára. Ha X szintel feljebről ütnek, neaddjisten valaki rádszáll, akkor talán hagynod kéne hogy elvigyék az összerfarmolt LE-t és még gyengébb legyél, mert ez így jó a játéknak? Ha nem lenne a 15% akkor ha egyszer lemaradsz, esélyed sincs hogy behozd (nem mintha most olyan sok esélyed lenne, de legalább egy kevés van, jó játékkal, 15 szintnyi tamagochival), hiszen aki eddig rabolt, ezután is vígan rabolni fog. Nehogy már az egyetlen megoldás az legyen hogy hajnal 3-4 közt vadászik az ember ha nem akarja hogy lerabolják.

A pókok már így is vígan azt csinálnak amit akarnak, mindenféle korlátozás ellenére. Az átlag júzernek (mint jómagamnak) legalább hadd legyen már meg az az öröme hogy nem rajta híznak el, feltéve hogy figyel, és talán egyszer. fél év múlva, majd esetleg ő is labdába rúghat.
Pontszám: 7.50
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
65. hozzászólás - 2009.05.04. 22:02:54
15% helyett legyen 100 életerő ami alatt nem tudnak támadni(ez kis szinten bővenjó(nagyobban is megfelelő))...ennyi a megoldás iylen eccerű...azt csókolom...

emellé még kell oylan hogy akit betámadnak az 1 órára legyen bevédve mindenféle támadásoktól...

azt kész...

az a baj hogy nagyon a gyengéket védi a rendszer a portyában...de ilyen a mesében sincs...bakker mintha a foygatékosokat akarnák életben tartani az egésségeseket meg ólakba zárják és elkülönítik...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 5.40
népszerűFailureFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
66. hozzászólás - 2009.05.04. 22:03:17 (Válasz Mortimer #62 hozzászólására.)
nem mondtam én, hogy nehéz... nem nehéz, persze. De az epikus a legegyszerűbb és legveszélytelenebb módja, amin veszteni nem tudsz semmit, maximum profitálsz. Azért ezt vitatni kb olyan lenne, mint azt bizonygatni, hogy a föld meg bizony, banán alakú.

mert hát, epikussal leveretem magam, lássuk:

hátrányok:
- épp egy sem jut eszembe

előnyök:
- sok kicsi sokra megy alapon kincspont


térkapus szörnnyel leveretni magam:

hátrányok:
- térkapu pontba kerül, amiből korlátozott mennyiség áll rendelkezésre, ezért azért jó volna nyerni is, mert akkor jön LÉ, igaz, aránytalan mennyiségű TP is

előnyök:
- semmi, azon kívül, hogy le leszek verve. Esetleg LÉ, még esetlegebb tárgy, ha véletlenül nyerek, de hát leveretni csak nem full harci díszben mész


leveretni magam valaki mással:

hátrányok:
- LÉ-t vihet el tőlem (na persze, ha van nálam)
- ha véletlenül nyerek TP

előnyök:
- le leszel verve.


Azt hiszem, egyedül az epikus az, ahol kvázi büntetlenül és kockázatmentesen gyalázhatod magad 15% alá, nemde?
s1: Fekete Macska Mocska
Pontszám: 7.50
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
67. hozzászólás - 2009.05.04. 22:08:37
Magasabb szintű leveretésnél olyan nem létezik hogy "véletlenül nyerek". Térkapupont csak idő, LE/TP átlagra nézve lényegtelen. Epikus van hogy 2 napig nem elérhető. Pont.
Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
68. hozzászólás - 2009.05.04. 22:14:22
de itt már megint elkanyarodtunk a témától...nem a 15% alá veretést kell korlátozni hanem a 15% mint oylant megszüntetni...

és a portya csak úgy lehet életképes ha ez megszünik...van annyi lehetőség taktikázva spórolgatni ehez a 15%hoz nem kell nagy tehetség...viszont befolytja a portya karikat totálisan...nem kell nagy ész hogy ezt bárki észrevegye...

azt meg momentán leszarom hogy ez pár játékosnak nem teccene ha nem lenne 15%...el lehet döntetni hogy meddig akarja vezetőség az elkényelmesedett párnákközt alvó tohonya felsőházat még védeni...

a 15% megszüntetése biztos sok sírás rívást szülne de idővel megtanulnak majd együttélni a játékosok az új helyzettel aki meg nem az pusztul...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 3.33
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
69. hozzászólás - 2009.05.04. 22:18:38
Aha, netes játékban kurva jövedelmező hozzáállás az "aki meg nem az pusztul"...
Pontszám: 7.50
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
70. hozzászólás - 2009.05.04. 22:21:47
mér az jövedlemzőbb hozzállás hogy a játék két alapfunkciójából az egyik a játék előrehaladtával totálisan elveszti a hasznát? amnugymeg így is sokan hagyják abba a játékot...az utobbi időben minden hétre jut(nak) valaki(k)...viszont biztos vagyok a harc a háború az éltető léééért folyó küzdelmek csak pezsgést hoznak mind felsőbb mind alsóbb szintre...

ennyi a lényeg...

jahmeg az hogy kisemmiztek megloptak megkárosítottak jóformán egy teljes hordát...a mi bonuszunkat 30as szintől rákenhetjük a hajunkra...mármint a Gyémánt hordájét...

Edit: az se pusztul amugy aki nembírja a léépést tartani cska kiszolgáltatottáválik...megszüünik ez a belépek levertem magam vadászok a nap többi részében meg vigyorgok dolog...harc lesz háború küzdelem a túlélésért a felemelkedésért...
A hozzászólást Dr_Faktor módosította 2009.05.04. 22:27:11-kor
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 4.43
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
71. hozzászólás - 2009.05.04. 22:27:03
Faktor, olvasd el még egyszer a 48-as hozzászólást. Ha megszűnik a 15%, akkor sem tudnál rabolni. A játékosok mindig alkalmazkodnak.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
72. hozzászólás - 2009.05.04. 22:29:13
hidd el ha megszünne a 15% ugrászserűen megnőne de legalábbis érezhetővé módosulna a portyából szerzhető léé...ebben biztos vagyok...mer ezzel védi a pézét mindenki...persze vannak még megoldások de azok már lényegesen odafiygelősebb játékot igényelnek mint ez a...belépek...levertem...vaádszok fless...
A hozzászólást Dr_Faktor módosította 2009.05.04. 22:29:42-kor
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 5.33
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
73. hozzászólás - 2009.05.04. 22:34:57 (Válasz Dr_Faktor #72 hozzászólására.)
A profi játékostól akkor sem fog senki rabolni, ha nem lesz 15%os határ. Pusztán annyi lesz, hogy nem 4-5 órát ülsz a játék előtt, hanem 12-t. Vagyis ennyit ülnél, de ennyit nem fogsz, inkább abbahagyod.

A gyémánt bónuszt most teljesen felesleges belekeverni ebbe, ha ez a változás megtörténik és naponta 100-200k LE-t tudok rabolni magas szinten, akkor mindenki gyémánttá válik és megszűnik a portya mint olyan.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 7.20
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
74. hozzászólás - 2009.05.04. 22:38:49
Ez ismét a játék hibája, de nem a 15%-é. Senki nem tart magánál LE-t mert 100% hogy elveszti, mivel magasabb szintről (+4, +5) jövő támadást képtelenség kivédeni, más meg miért támadná? Ha lenne rá esély hogy a védekező nyer és LE-t visz el, akkor többen tartanának maguknál LEt. De mivel mindenki csak "biztosra" támad, ezért aztán senki nem fogja önként és dalolva hagyni hogy lerabolják.

Így hirtelenjében az eszembeötlő megoldás a random portya lenne; de persze akkor meg már tényleg tökösnek kéne lenni hogy használni merd, hiszen simán van rá esély hogy nálad erősebbet sorsol a gép. Másfelől nyugodtan tarthatnál magadnál LEt hiszen lehet hogy lepattan rólad valaki pihi közben. Ez mellesleg lekorlátozná a rabszolgázást is (nem lehet biztosra ütni a saját farmjait az embernek).

Mondjuk lehetne napi 2-5 portya célzott, (ezzel már lehet háborút vívni, szakértelemmel emelhető, mellesleg előnyt nyújt a több tagú klánoknak háborúban, akik ugye jelenleg hátrányban vannak egy kisebb taglétszámú szövihez képest), és aztán annyi random amennyit akarsz. Láthatatlanosok kimaradnak a random portyából, de célozva támadhatók.

Nah jó ez már kicsit off...
Pontszám: 8.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
75. hozzászólás - 2009.05.04. 22:42:51 (Válasz Enchanter #74 hozzászólására.)
"Ez ismét a játék hibája, de nem a 15%-é. Senki nem tart magánál LE-t mert 100% hogy elveszti, mivel magasabb szintről (+4, +5) jövő támadást képtelenség kivédeni, más meg miért támadná? Ha lenne rá esély hogy a védekező nyer és LE-t visz el, akkor többen tartanának maguknál LEt. De mivel mindenki csak "biztosra" támad, ezért aztán senki nem fogja önként és dalolva hagyni hogy lerabolják."

Ezzel nem teljesen értek egyet, ugyanis egy nálad öt szinttel magasabb szinte nem fog rabolni tőled semmit. Alig néhány százalék jut neki a nálad lévő cuccból, teljesen lényegtelen mennyiség.

Az is gyakori, hogy a támadónál egyáltalán nincs LE.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
76. hozzászólás - 2009.05.04. 22:44:43 (Válasz Enchanter #74 hozzászólására.)
Ezzel az ötlettel meg már az a baj, hogy teljesen át kellene tervezni az egész játék menetét. Mert annak ugye nincs sok értelme, hogy rákattintva a random portyára azt lássam, hogy biza nekiugrottam egy 6 szinttel magasabb végzetúrnak.

A portya megreformálását szerintem teljesen máshogy kell nézni. Most azért vitatkozunk, agyalunk ennyit, mert a portya elvileg csak LE-t ér, de az meg nincs benne. (A tp-be most nem mennék bele, mert az van akinek előny van akinek hátrány, stb.) Szerintem nem azt kellene ecsetelnünk, hogy erőszakoljuk bele újra a lé-t, hanem hogy milyen új értelmet adhatnánk ennek a funkciónak.

Én nagyon szívesen látnék olyat például, hogy hordák közötti háború. Mindenki mindenki ellen, a csata egész hónapig tartana és a győztesek 1 hónapig kapnának valami bónuszt.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 8.33
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
77. hozzászólás - 2009.05.04. 22:47:31
ez a random portya úgy lenne fless ha biztos lééé jönne belőle...mer nemtom hogy ki hogy támad én azé számításba szoktam venni a bukott csaták bukott lé összefüggést is a támadásaimnál...

az a baj hogy valóban nem tartanak a játékosok maguknál léét(kivéve aki igen) viszont abban is biztos vagyok hoyg ami van náluk az 15% alatt van náluk...és én nagyon szeretném felfeszíteni a kincsesláda fedelét...

noh mind1...végülis én már összebazseváltam másfélmillát lassan szal etekintetben a szerncsésebb karik közé tartozom...csak zavar hogy mostmár csóróság van és a karakterem a vadászataival egyre jobban beleolvad a népekbe...szürkül...de ott már mindenki szürke...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 5.33
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
78. hozzászólás - 2009.05.04. 22:54:09 (Válasz Dr_Faktor #77 hozzászólására.)
Off: ha már előjött. A Te szavaidból is kiérződik, hogy nem az a bajod, hogy magasabb szinten kevés a lé portyából, hanem az, hogy alacsony szinten nagyon sok. Nekem is portyakarakterem van V2-n, botrány ami ott megy. Az egész játék amiatt borult fel kezdve TrueBlooddal, aztán Nephila, a palota lakók, vagy V2-n a zafírok. (Nem szapulni szeretném őket, mert tisztelem azt a rengeteg időt és energiát amit a játékba fektettek.)
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
79. hozzászólás - 2009.05.04. 22:57:06 (Válasz Mortimer #75 hozzászólására.)
Igazából tök mindegy mekkora a szintkülönbség, amit mondani próbáltam az az hogy mindenki a biztosra megy. Lehet hogy egy pók üt le, lehet hogy valaki 6 sznttel magasabbról, a lényeg hogy már kb. egy hónapja csak kilátástalan/leverető csatáim vannak. Mellesleg támadóknál is csak azért szokott 0 LE lenni mert nem számítanak fogásra, akkor meg minek?

Lehetne esetleg a rabolt LE-hez kötni a kapott TP mennyiséget? Akkor bár még mindig nem lenne benne több LE, de legalább nem gyengítenéd magadat azzal hogy a kapott TP miatt túl korán szintet lépsz.

@Ricardo: Személy szerint szivesebben látnék egy újratervezett portyarendszert mint ilyen toldozó-foldozó férc megoldásokat (mint pl. sebkötözés meg védelemital).
Pontszám: 8.75
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
80. hozzászólás - 2009.05.04. 22:58:02 (Válasz Enchanter #69 hozzászólására.)
Off: Dr Faktor kicsit moderáld magad kérlek, mert emberek között vagy! Smaragdként bármikor elcserélném az 1 szinttel hamarabb vehetek varázslatot képességet bármelyik gyémántos bónuszra. A játék során eddig 6-szor vettem varázslatot ennyiszer jött jól. Mi az a te általad említett 30 szintedhez képest. Ugyan már, bagatel. Nem akarok most smargd vs gyémánt bónusz vitába kezdeni csak azért kicsit kifelé is nézhetnél.
Nehéz eligazodni rajtad, voltak már jó ötleteid és ezt szépen elő is adtad viszont néha meg bumm bele nem számít, hogy csak mondod a magadét.


Szerk.: Azért, hogy kicsit máshoz is hozzászóljak attól még off. Mi lenne ha nem szint hanem tulajdonságösszeg alapján rendeznénk a mezőnyt a portyaablakba? Például TÖ 550-es kari 500-600ig üthet embereket. (Csakis a fair play szellemében.) Ha nincs annyi akkor bővíteni a határt, h beleessen legalább X fő. Mókás lenne egy 20-as szintű és egy 40-es "harca" már csak a felszerelés miatt is. Tudom abszurd és viccnek is rossz de ha már gyökeres a változtatásoknál vagyunk. Ez is csak egy ötlet amit lehet kommentezni.
A hozzászólást Freez módosította 2009.05.04. 23:05:08-kor
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
Oldal: 12345678
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!