Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678
Szerző
Topic neve: 15% alternativa
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
141. hozzászólás - 2009.05.06. 11:06:00
mi startégia te szerncsétlen? az hoyg eldöntöd hogy gyorsított fejlődéssel vadászol vagy az hogy lassítottban?

a startégia az oylan dolog meg a taktika is ami egyedi amit magadnak találsz ki a lehetőségeidet figyelembevéve...kiválasztod a megfelelő dolgokat és úgy próbálsz érvéynesülni...de itt fedettpályán van mindenki tartva és korlátok közé téve...

srácok nefiygeljetekmár Kocosra mindig kreténséget beszél...mer beteg a feje...

vagy vadászol maxolt szakikkal vagy húzhatod a rolot...és az hogy lassítva teszed ezt vagy nem az max annyit változtat hogy a lassítottból jobban kigyúrod magad...de azzal se annyira mer 10 játékosból másik 5is lassítottban tolja...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 6
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
142. hozzászólás - 2009.05.06. 11:10:04 (Válasz Kocos #140 hozzászólására.)
A gond az, hogy számomra az nem taktika és végképp nem stratégia, ha mehetek előre lassan, normális vagy gyorsan. Félreértés ne essék, a játékkal elvagyok egyelőre bőven.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.50
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
143. hozzászólás - 2009.05.06. 11:28:36 (Válasz Kocos #140 hozzászólására.)
Előre törni csak annak van értelme aki nem hátrányból/később kezdett vagy pók, 1500-2000csp hátrányból hülye lennék az előttem lévőknek megkönnyíteni a dolgát azzal, hogy lefaragom nekik az 5%-okat ami jelenleg az egyetlen hatékony védelmem, a csp hátrány miatt pedig továbbra is azokat ütném akiket most (+2 és kb. -3 szint között szoktam ütni) csak jobb cuccokban, többségük ellen nem igazán kell, aki meg most 50-52-es szintű de a csp előnye megvan az ellen +5 szintről se tudnék csinálni semmit. A visszafogott fejlődés sem takika részemről csak azért csinálom mert talán kicsivel kevesebbet kell költenem a játékra ha lassabban lépem a szinteket. Maxos visszafogottal se lassul be az ember drasztikusan mert elég sokan fejlesztik és a portya TP nagyon sokat kompenzál ha kicsit combosodik az ember, de több LE jut egy szintre ezért kihagyhatok 1-2 ősköves cuccot. Ezek egyikét se nevezném "taktikázásnak". a játék kb. addig érdekes amíg rendesen lehet portyázni (jelenleg kb. 30-33-as szint) de tektikázni nagyon ott se lehet mert "kötelező" fejlesztések vannak, ahogy utánna is, a kereskedelemmel lehetett kicsit variálni kereskedelem fejlesztés vs. TÖ szinten de már ennek is vége.
A hozzászólást Otoaak módosította 2009.05.06. 11:32:15-kor
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 8.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
144. hozzászólás - 2009.05.06. 11:35:45 (Válasz Otoaak #143 hozzászólására.)
"a játék kb. addig érdekes amíg rendesen lehet portyázni"

Ezzel sajnos nagyon egyetértek Miután eltűnt a LE, a LE-szerző szakik maxolásával elvolt az ember, de utána, amikor már minden megvan, csak vadászgörényt játszik a fűben kushadva. Ennek értelmetlenségét leginkább az mutatja, amikor véletlenül nyerek egy nálam két szinttel magasabb ellen, és 0 LE a jutalom - pedig ő támadott.

Mondjatok célokat...
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.75
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
145. hozzászólás - 2009.05.06. 11:45:21 (Válasz Mortimer #144 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.05.06. 11:35:45
Mondjatok célokat...

A cél, hogy jól szórakozz. Ha ez nincs meg akkor van baj.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
146. hozzászólás - 2009.05.06. 11:47:14 (Válasz Ariel #145 hozzászólására.)
Fórumozok és epikust verek. Elvagyok.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.05.06. 11:47:36-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
147. hozzászólás - 2009.05.06. 11:49:28
nahugye há mondom én kedves Felebarátaim...örülök hogy végre egyre többen látjákbe és mernek nyiltan hangot adni annak hogy bizony nemjóezígy ahogyan van...valamint az hogy nem csak az elvakult agresszív kockák(mint jómagam) látott élményt és élveztet a portyában...hanem sokan mások is...

nekem vannak azé céljaim...szeretnék Bajnoki medált...Végzetmedált...szertenék Aukciós tárgyat venni...szertnék a Kvízolimpián jól szereplni...szeretném szövetségemet a legnagyobbak közé emleni...szeretnék egy állatot Sardullah Sharpa arcképével elnevezni Sardullah Sharpának...szeretném tovább növelni a karakterlapomon a legyőzött epikus szörnyek lsitáját...szeretnék 3000 majd 4000 győzelmet...szertnék 2 millio rabolt léét...majd mégtöbbet...megakarok küzdeni és leakarom győzni Sardullah Sharpát...


nekm iylen céljaim vannak...sajnos sokhoz igencska jóvolna az életképes portya...és amig az nem áll rendlkezésemre céljaim max csak az álmaim lehetnek illetve maradnak...

Portya nélkül nemsok eésly van rá hogy egy később kezdő aktív játékos betudja fogni erőviszonyban a most toppon lévő karikat...max szintben megközelíti de ha ezidő alatt nem tudja magát fejleszteni akkor kalap kabát...

oké vannak kimagaslo portyások de meglehet nézni hogy miylen szinten és meglehet nézni hogy a portyában szerzett erőfölényük hogy válik semmivé amikor majd 10 szintel ők is fentebb lesznek...
A hozzászólást Dr_Faktor módosította 2009.05.06. 11:50:33-kor
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 5.80
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
148. hozzászólás - 2009.05.06. 11:56:59 (Válasz Mortimer #144 hozzászólására.)
Jah Dzsó az előbb pattant le rólam (gondolom minusz sok%-al jött) és kaptam érte 31 TP-t meg 285 LE-t, sírni tudnék. Sok TP semmiért, az állataim is csak annyit fejlődnek mint bárki más ellen csak érte 4-6x annyi TP jár, néha tök olyan érzésem van, hogy ha ennyire nagy szintkülönbséggel támadnak jobban járok ha megvernek.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
149. hozzászólás - 2009.05.06. 12:07:19 (Válasz Otoaak #148 hozzászólására.)
Idézet: Otoaak - 2009.05.06. 11:56:59
Jah Dzsó az előbb pattant le rólam (gondolom minusz sok%-al jött) és kaptam érte 31 TP-t meg 285 LE-t, sírni tudnék. Sok TP semmiért, az állataim is csak annyit fejlődnek mint bárki más ellen csak érte 4-6x annyi TP jár, néha tök olyan érzésem van, hogy ha ennyire nagy szintkülönbséggel támadnak jobban járok ha megvernek.


én is mindig ezt mondom, hogy gáz, hogy ilyen kevés LE-vel mernek csak támadni a népek. végülis nem baj, egy ideig jó volt a kreatív afifnitás, lefelejtve meg visszjött belőle kétszázezer LE:) nincs optimalizáció.
Pontszám: 5
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
150. hozzászólás - 2009.05.06. 12:11:20
Én szoktam portyázni 2-3k LE-vel de amikor nyerek 0LE-t hozok ha meg kikapok visznek 500-1000LE-t...

csodálkoztok hogy nem éri meg és kevesen rohangálnak LE-vel?
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 8
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
151. hozzászólás - 2009.05.06. 12:15:43 (Válasz Kocos #138 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.05.06. 10:47:44

Sztem van visszafogott fejlodes, meg van szingularis mentes normalis, meg van szingularissal gyorsitott. A Pokot meg max szingularis + 30 PP-vel definialnam. Ez rogton negy lehetoseg.


Ha belegondolsz, ezek az "utak" kb. 3%-ban különböznek egymástól, emellett ugyanoda vezetnek.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
152. hozzászólás - 2009.05.06. 12:17:09 (Válasz Mazlee #150 hozzászólására.)
Ráadásul itt már a szövetségi tippadás sem segít, ha netán valamiért hatalmas mázlid lenne mert egy taslitól is 15% alá zuhan mindenki.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
153. hozzászólás - 2009.05.06. 12:18:43 (Válasz Mortimer #152 hozzászólására.)
így van, én ma akasztottam 3500-at meg 1500-at tegnap 1800-at is. Amellett, hogy ez mind aprópénz, mindőjüket ájultra ütöttem.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
154. hozzászólás - 2009.05.06. 12:33:05 (Válasz winnie #149 hozzászólására.)
Azért ez nem teljesen igaz mindenkire, de sajnos, a nagy többségre érvényes. Mielőtt töröltem a régi karakterem, indított támadásaim 80%-a 100.000 LE felett történtek lefelé és felfelé is. 100 LE felett kb. húszból egyszer zsákmányoltam, akkor viszont rengeteget általában. Az viszont hatalmas nagy mázli volt, nem több: valaki kibújt x% alól...

De hozzáteszem azt is, hogy 15% feletti időszakom felét is több tízezer LE-n csücsülve töltöttem (az éjszaka kivételével mindig), és a sok "tápállat" nagyon ritkán rabolt 1000 felett tőlem (ha legyőztek). Amíg mindenki kuporgatja a LE-t, addig ne panaszkodjon senki, hogy nem lehet rabolni.

Igazából magas szinten már teljesen mindegy pár tízezer LE ide vagy oda, olyan szinten egyformák a karakterek. Bármilyen ilyen irányú fejlesztés számukra már 4-5 hónapot késett...
...különösen a gyémánt hordának.
Pontszám: 8.33
kedvencNagypityuFérfi
Végzetúr tehetség
102 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
155. hozzászólás - 2009.05.06. 12:39:31
A portyák dolgában Otoaak által indított "Portya + végzetúr reform" -ban helyeztem el egy csinos ötletet, ha nem haragszotok, nem másolom be ide, valószínűleg megoldaná az összes portyázós gondot szinte egy csapásra
Pontszám: 5
kedvelt tagkrishyFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
156. hozzászólás - 2009.05.07. 22:19:07 (Válasz winnie #149 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2009.05.06. 12:07:19
Idézet: Otoaak - 2009.05.06. 11:56:59
Jah Dzsó az előbb pattant le rólam (gondolom minusz sok%-al jött) és kaptam érte 31 TP-t meg 285 LE-t, sírni tudnék. Sok TP semmiért, az állataim is csak annyit fejlődnek mint bárki más ellen csak érte 4-6x annyi TP jár, néha tök olyan érzésem van, hogy ha ennyire nagy szintkülönbséggel támadnak jobban járok ha megvernek.


én is mindig ezt mondom, hogy gáz, hogy ilyen kevés LE-vel mernek csak támadni a népek. végülis nem baj, egy ideig jó volt a kreatív afifnitás, lefelejtve meg visszjött belőle kétszázezer LE:) nincs optimalizáció.

Tévedés, nálam mindig van legalább 2-3K LE. Hogy minek, az már egy másik kérdés. Általában több megy el a bukott portyákon, mint a nagy néha beeső 1000 feletti fogásokon.
Dzsó (Tökéletes Gyémánt)
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
157. hozzászólás - 2009.05.07. 22:39:37 (Válasz krishy #156 hozzászólására.)
Igen de én nem arra gondoltam, hogy gáz ha kevés LE-vel támadnak nem kell senkit hülyének nézni nem leeht elvárni, hogy az erősebb jtékosok két kézzel szórják az LE-t, hanem az gáz, hogy igazából még csak nem is járok jól vele ha lényegesen erősebb/magasabb szintúű karakterellen véletlenül nyerek.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
158. hozzászólás - 2009.05.08. 14:27:26
Lehet nem itt lenne a helye, de a korábbi mennyi LÉ-vel megyek portyázni hozzászólásra néhány adalék.
Ha 100% nyered a portyát akkor nagyjából mindegy, hogy mennyi LÉ-vel mész. Sok-sok hozzászólás szól arról, hogy a felülről jövő támadással szemben esélytelen vagyok. Ugyanez igaz lehet az azonos szintről jövő támadásra is, nem abban van a lényeg.

Tegyük fel, hogy nagy biztonsággal nyerek egy portyában, mondjuk 80%-20% arányban. Ha az ellenfélnél van 500 LÉ, de mind a védett tartományban, akkor én már csak bukni tudok a portyán. Ne legyen ilyen kifinomult az illető, és legyen nála valóban 500 LÉ, és ne legyen projekciója. Továbbá tegyük fel, ha nyerek, ha vesztek 10% LÉ cserél gazdát. Én akkor jövök ki optimálisan, ha nálam csak 50 LÉ van, mert győzelem esetén megnyerem a maximálisan nyerhető 50 LÉ-t, vereség esetén viszont csk 5 LÉ-t bukok.

Az előző gondolatmenetből egyenesen következik, hogy én akkor járok jól, ha mindig annyi LÉ-vel támadok, hogy a lehető legtöbb LÉ-t tudjam elhozni, ha nyerek, de a lehető legkevesebbet bukjak, ha vesztek. Ez arra ösztönöz, hogy a nálam levő portya LÉ a potenciális célpontoknál levő átlag LÉ X%-a legyen, ahol X az általam átlagosan elhozható LÉ aránya. (Én rubin vagyok és elég magas szintű, így nálam az X valahol 5 körül van. Egyes gyémántoknál ez a szám 25-40 közötti értékre is felmehet, náluk az optimális portya LÉ mennyisége magasabb) A lényeg mindenesetre az, hogy akkor járok jól, ha nálam kevesebb LÉ van, mint az ellenfelemnél. Erre nagyon hamar rájött vagy ráérzett a VU közössége. Ahogy csökkent a pihenés közben birtokolt LÉ mennyisége úgy zsugorodott a portyához vitt LÉ mennyisége. A folyamtot gyorsította a projekció szakértelem.

Hamarosan egy új jelenség előtt fogunk állni. Megjelent már néhány Lélekszívó epikus kincs, de ezek hatékonysága még korlátozott volt. Kevesen birtokoltak ilyen tárgyat, és az se vitt el harcban túl sok LÉ-t. (legalábbis mait én láttam működni) Hamarosan viszont tömegessé fog válni a vámpírtőr. Sok sok prémiumos fog Lélekszívó felszereléssel szaladgálni, emiatt nem lesz szabad csak védett LÉ-vel táborozni, és nem lesz szabad LÉ-vel támadni.

(Megnéztem galmuszk utolsó 4 csatáját a szövetségünk tagjai ellen. A portyában mind a 4 alkalommal 0 LÉ-t szerzett. Mire a csata végetért a vámpírtőr már minden LÉ-t elhozott az ellenféltől. Nem 10-25-50%-ot, hanem 100%-ot. Ez ma még csak kevesek privilégiuma, de hamarosan elterjedtté fog válni. Azok lesznek a szép új idők. )
Pontszám: 9
Oldal: 12345678
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője