Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456789
Szerző
Topic neve: Helyettesítés vs multizás
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
41. hozzászólás - 2009.04.18. 14:34:42
Szerintem itt a legnagyobb probléma az, hogy nem lehet megkülönböztetni, ha egy gépről (IP-ről) ketten játszanak, hogy az most egy ember két karakterrel vagy teszem azt egy házaspár. Mert ugye azzal szerintem senkinek sem lehet problémája ha valóban egy házaspár, testvér páros játszik egy gépről, az nem multi. Tehát elfogadható, és ez az ami mögé lehet bújnia a multisoknak, egyszerűen csak mindennemű kapcsolatot kell kerülnie a két karakterrel, akár egy adott szövetségen belül. Kötelezni pedig nem lehet az egy háztartásban élőket, hogy külön világban játszanak. Szerintem lehet itt akár 10 világ is, az 1. az mindig az 1. marad, és a többi előtt fog állni mindenben.

A helyettesítés szerintem jó dolog, csak meg kéne szabni a kereteit (amit ugye Petur is szeretne hallani). Számomra a következő dolgok simán beleférnek a helyettesítés fogalmába, mindennemű multizás nélkül (szövetségen belül): epikus ütése, térkapuzás, állatok kenneleztetése, pihenésbe/láthatatlanba/katakombába tétel, már meglévő LE elköltése fejlesztésre (ecsetelték az áramszünet dolgot pl.). Egészen addig amíg valaki csak BESEGÍT és nem játszik napokon kersztül más karakterével SZERINTEM nem multi. Vadászást és portyázást már nem "engedném", az már túlzás, ott már tényleg lehet az, hogy a végén két karakterrel játszik az ember. Ha valaki tudja előre, hogy nem lesz egy hétig, az levadássza CSP-it, és maxos EF-val sem fog 7 nap alatt túlcsordulni... és itt miért lenne baj, ha ez alatt az idő alatt vki mondjuk kennelezteti az állatatit (nem tud katakombázni), üti az epikust... persze itt is lehetnek váratlan események, de mindre nem lehet felkészülni, ez az életben sem működik... meg különben is, amilyen világban manapság élünk, szinte lehetetlen olyan helyre menni, ahol nem tud az ember internetezni naponta legalább minimálisan 1 órát.

Az első bekezdésben említett dolog miatt szeirntem 100%-osan nem lehet elválasztani a multisokat és az egy háztartásban élő játékosokat. Esetleg vmi maximumot lehetne meghatározni. Ha már egy gépről 4-5-en játszanak állandóan, azért elég gyanus, de tutira veszem, hogy még erre is lenne kivétel (lehetnek négyen testvérek, anya, apa, két gyere), akkorse ez az átlag.

Remélem legalább kicsit segítettem.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 7.50
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
42. hozzászólás - 2009.04.18. 15:08:16 (Válasz pityu #41 hozzászólására.)
Nagyon egyszeru a megoldas, szerintem mindenki etikai erzeket megnyugtatja az, ha egesz egyszeruen a helyettesiteskor NEM LEHET PORTYAZNI. Minden mas egyeni tevekenyseget folytathat (vadaszat, epikus, terkapu, stb). Beholder is erre finomithatna az algoritmusokat, valamint ezt konkretan ki kellene irni a felhasznalasi szabalyok koze.

Ennyi.

En szemelyesen nagyon nem szeretem hogy van barmifele ilyen opcio, de belatom valamilyen szinten szukseg van helyettesitesre, hiszen sokminden a jatekban idofuggo es tulcsordulos alapu... ez pedig recept arra, hogy eroforrasok elvesszenek valos eletben valo idohiany miatt, ami termeszetesen elkerulendo.
A hozzászólást Simon módosította 2009.04.18. 15:11:30-kor
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 8.75
kedvencchehsFérfi
Végzetúr tehetség
225 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
43. hozzászólás - 2009.04.18. 15:28:24
A Háború csarnok hozta ezt a topicot, így a megoldás valóban kézenfekvő.

Portyatilalom, esetlegesen megvalósuló hivatalos helyetesítő rendszernél beszürkülő portya gomb. (Egy ilyen rendszerre a nyár miatt egyébként is szükség lenne.)

A Térkapus/Epikus ön-leveretésekkel még így is baj lesz, de az ügyesebbek erre úgyis megkérik egy szövetségesüket legfeljebb.
Kegyesnek ismerték.
Rothadó, zöldes hús, selyemszalaggal átkötve.
- Tündeköves Glórin -
Pontszám: 3.50
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
44. hozzászólás - 2009.04.18. 15:50:49 (Válasz Simon #42 hozzászólására.)
Szerintem az epikust is tiltani kellene. Az nem túlcsordulós, viszont egy klán óriási előnyt generálhat belőle, ha egyetlen játékos tudja irányítani az epikus elleni harcban az összes karaktert.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
fórumozóAndaxinFérfi
Végzetúr tehetség
154 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
45. hozzászólás - 2009.04.18. 16:12:30
Szerintem a helyettesítés nem jó ötlet.

Egyrészt csalások tömegére adhat alkalmat, nehéz lehet kiszűrni hogy mi a helyettesítés, és mi a csalás. Másrészt meg elég gyenge kifogás, hogy ne csorduljanak túl az erőforrások. Aki Fanatikus és többet ér neki az, hogy egyetlen térkapupont/CSP/akármi ne vesszen kárba (mert akkor egy helyet hátracsúszik a toplistán), minthogy elmenjen a családjával valahova, vagy a haverokkal sörözni, az elég szomorú. A Fanatikus az egyébként is költi a játékra a pénzt őskő miatt, nem hiszem hogy földhöz vágná, hogy belép mobilról naponta párszor, hogy berakja az állatát kennelbe vagy akármi.

Ha meg valaki Brazíliába megy az esőerdő közepére egy hétig, ahol nincs net, hát nehogy azon járjon már az agya az Amazonas mellett, hogy hú mennyi térkapupont ment a levesbe ...
A hozzászólást Andaxin módosította 2009.04.18. 16:13:15-kor
Pontszám: 7
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
46. hozzászólás - 2009.04.18. 16:20:22 (Válasz Andaxin #45 hozzászólására.)
Sok szepet irtal, csak eppen semmit nem mondtal.

Akit nem zavar, hogy a sajat dolgai tulcsordulnak (akar udules, akar csalad, stb), azokat az sem zavarja, ha masnak nem csordul tul, hiszen nem optimalizal, nem akar a legjobb lenni. Akit pedig zavar, az lesz olyan szituacioban, hogy NEM tudja megoldani amit szeretne. Marpedig ilyen ember meg akarja oldani, hogy mikor Braziliaban van, akkor se gyenguljon el a karaktere. Itt jon be a helyettesites. Mint irtam, en se szeretem, de meg tudom erteni.

Leginkabb az a gond, hogy sok olyan dolog van a jatekban, amit napi szinten ki kell hasznalni, kulonben elveszik a lehetoseg. Terkapu, kinzokamra, portya (bar az valamennyire gyujtheto), CSP (szinten gyujtheto, 8 napig), gyogy/varazsital vasarlas (naponta egy)...

Majd, ha az ember vegre visszakerul gephez, nagyon sok ido elhasznalni a sok felgyult eroforrast...
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
kedvelt tagkrishyFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
47. hozzászólás - 2009.04.19. 00:12:55
Nehéz ügy! Én a teljes tiltás mellett vagyok, ha egy IP-ről többen is szeretnének játszani azt jelentsék be előre! Aki nagyon multizni vagy helyettesíteni akar az persze ezt is megkerülheti, de legalább nem lesz annyira elterjedt a helyettesítés mint most! Helyettesítettem már én is karaktert(többet is ), mivel eddig én is úgy értelmeztem, hogy amennyiben nem közvetlen előnyszerzésre használom egy másik karakter számára vagy háborúban az még nem multizás, csak "segítés". Segítség az epikusban, vadászatban, PP háborún kívüli elköltésében, térkapuban. De nem jól van ez így, mindenkinél máshol van a morális határ és talán jobb ha nem próbáljuk ki, hogy kinél meddig is tart. Legegyszerűbb a teljes tiltás!
A hozzászólást krishy módosította 2009.04.19. 00:19:08-kor
Dzsó (Tökéletes Gyémánt)
Pontszám: 9.29
népszerűCofeeFérfi
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
48. hozzászólás - 2009.04.19. 10:51:01
Én is ellenzek minden helyettesítést! Visszaélés lesz belőle úgy is! Az pláne, hogy egyes szöviknél jelszó listák legyenek! Ezek ugyan olyanok, mintha multizna az ember. Én csalásnak tartom mindkettőt, és tiltani is kellene.
AzZaZeL - Domini Mortis
Pontszám: 5
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
49. hozzászólás - 2009.04.19. 11:11:04 (Válasz Cofee #48 hozzászólására.)
Tök logikus. Hogy mer valaki álmodni arról hogy a karaktere mondjuk lemegy katakombákba ha hétvégén/szünetben/nyaralás alatt nem ér rá játszani?
Pontszám: 5
népszerűtlenMagumFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
50. hozzászólás - 2009.04.19. 11:12:22 (Válasz Enchanter #49 hozzászólására.)
de azé a beállításoknál lehetne olyan h közös géphasználat....
Különleges állatomat mindig kiteszem a "kötetlen csevej" fórumra ha valami jót csinált PL: idehozta az ellenfél kezét xD
Pontszám: 5
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
51. hozzászólás - 2009.04.19. 11:44:54 (Válasz BaalCain #5 hozzászólására.)
Idézet: BaalCain - 2009.04.17. 10:20:17
Szerintem is jó lenne, ha hivatalos helyettesítőkkel lehetne játszani. Szabályos kereteket adna a játéknak.

Elég rossz az a tudat, h mig mi szenvedünk, h egy tevékenységre összegyűjtsük a népet addig az Azúrnak jelszó gyüjteménye van, az elit meg tucatnyi játékossal is elfut. a Tgys karikról meg akiket 10 játékos társuk is irányít mert már abbahagyták ne is beszéljünk.



A többi szövetség nevében nem szeretnék nyilatkozni. Az ELIT HORDÁ-ra viszont van némi rálátásom. Nálunk minden játékos a saját karakterét irányítja. Nincsenek közös karakterek, nincsenek általánosan ismert jelszavak. PDani beteg lett, de őt sem vettük a szárnyaink alá, hanem megkértük a nagybátyját, hogy tegye be a katakombába. Az Epikusozáson is annyian veszünk részt, ahányan épp ráérnek. Ha valaki nyaral, rokont látogat vagy bulizik, akkor ő kimarad a buliból.

Az ELIT HORDÁ-ra tett célzást ezúton szeretném cáfolni.
A hozzászólást Petur módosította 2009.04.19. 11:49:37-kor
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
52. hozzászólás - 2009.04.20. 06:54:16
Megvallom, tényleg megdöbbenve olvastam, hogy más szövetségekben több karaktert is közösen irányítanak. Nem kicsit pofátlanság és csalás. Igen, ki merem jelenteni, hogy ez csalás. Ehhez képest azt hiszem büszke lehetek a szövetségemre. Aki nálunk abbahagyta a játékot, az átadta a karakterét valaki másnak, akinek az volt az egyetlen karaktere. Emellett, aki nem akarta átadni, az törölte magát vagy megváltunk tőle.
És én még jópofiztam Wurgolxszal, hogy milyen rendes volt, hogy felnevelte Bud Bundyt, mint a kölykömet, erre kiderül, hogy már rég nem ő, hanem másik 4-5 szövetségi társa irányítja/irányította. Ez mi, ha nem csalás? Wurgolx eredeti gazdájától elnézést kérek, erről ő valószínűleg nem tehet.

Lehet a Hordát utálni, mert a top karakterek nagy hányada közülünk kerül ki, de büszke vagyok, hogy ezt nem a fentiekben leírt csalás módján érték el.
Mindenki azt ért bele és úgy tiltakozhat, ahogy akar, leszarom, csak emiatt elgondolkodik az ember, hogy más játékosok ellen játszik, vagy szenved az ellen, hogy egy játékos mikor prédára akad, 4-5 karakterrel is belépked és úgy játszik.
"Gratulálok" az ilyen irányú nagyszerű tevékenységhez. Undorító!

Kiegészítés: Itt a helyettesítési szabály sem segítene, mert aki eddig csinálta, ezután is fogja. Emellett Miklós hallgatólagosan az alábbiakba ment bele még a ősszel. Más karakteréhez be lehet lépni, elküldeni pihenni vagy katakombába. Slussz, ennyi.
Most mindenki elgondolkodhat, hogy ezt tette-e mások karakterével vagy esetleg prtyázott, kémkedett, épített, vadászott, stb...
Pontszám: 5.46
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
53. hozzászólás - 2009.04.20. 12:46:39 (Válasz Craslorg #52 hozzászólására.)
Akkor a szovetsegesedektol is megvaltok, mivel nem utik meg az etikai merceteket? Ok is ezt csinaljak.

Egyebkent nem igaz, hogy Miklos csak pihenni vagy katakombazni engedte meg a helyettesitest. Mi direkt rakerdeztunk Miklosnal, amikor Wurgolxnak szemelyes gondjai lettek, es pozitiv valaszt kaptunk. Ne dobalozz olyan szavakkal, melyre nincs ralatasod.

Ettol fuggetlenul, lathatod az en allaspontomat alant.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 8
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
54. hozzászólás - 2009.04.20. 13:24:21
Csak ismételni tudom magamat, és amit az átalános direktivákban irtunk:

Két prémiumos helyettesitheti egymást, nem büntetjük, ha átmenetileg belép a másik helyett vadászni, térkapuzni, de abban a pillanatban, hogy portyázik, és esetleg azonos célpontra / szövetségre teszi, azonnal a zárolást kockáztatja. Továbbra is fenntartom, hogy erre sincs semmi szükség, ott a katakomba, ha több napra távol vagy a géptől, pont erre lett kitalálva. ha azonban megadod másnak a jelszavadat, aztán esetleg elkölti az LE-det olyasmire, amire te nem akartad, csak magadra vess.

Tehát ha az eredeti topic apropója a háború tornya, akkor ezzel nincs probléma: szigorúan tiltjuk azt, hogy egy ember több karakterrel is támadjon. Volt már jópár ember, akit ezért zároltunk, átmenetileg vagy véglegesen. Aki pedig még nem bukott le ezzel, ne örüljön, mert addig jár a korsó a kútra... Itt jegyzem meg, hogy minden ilyen panaszt kivizsgálunk (pont ma is érkezett ilyen, és annak is azonnal utánanéztünk).

A helyettesitést, mint program funkciót, ismétlem, továbbra is értelmetlennek tartom. Ha valaki bejelöli a második karakterét helyettesnek, akkor mutlizhat? Ha apa és fia egy gépről játszik, de nem irnak helyettesitést, akkor tiltsuk le őket?
Pontszám: 6.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
55. hozzászólás - 2009.04.20. 13:37:04 (Válasz Miklós #54 hozzászólására.)
A katakombára hivatkozni azért nem jó, mert nagyon ritkán teheti meg az ember, a két hetenkénti használat elég kemény feltétel. Például itt volt húsvét, ha elment valaki három napra, vagy tudja, hogy május elsején (szintén három napos ünnep) el fog, akkor neki ez nem alternatíva. Ráadásul ezen kivül semmilyen egyéb "kiszállási" lehetőség nincs, hiszen pl. én is szinte naponta ütök láthatatlan ellenfeleket.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
56. hozzászólás - 2009.04.20. 13:42:10
Mondjuk a katakombának lehetne több szintje, és szintenként -1 nap a büntiből...
Pontszám: 6.17
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
57. hozzászólás - 2009.04.20. 13:42:17
Ha valaki szövit vált, akkor újra tudja használni a katakombát, nem?
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
58. hozzászólás - 2009.04.20. 13:51:04 (Válasz Anababa #57 hozzászólására.)
Az 5 hónapos küldetés miatt magas szinten már nem lehet kilépni a szövetségből.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
59. hozzászólás - 2009.04.20. 13:52:22
Illetve csak akkor használhatod ha feltöltötted a kutat vagy olyan magas az építésed, hogy nem kell.
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
60. hozzászólás - 2009.04.20. 13:57:14 (Válasz Mortimer #58 hozzászólására.)
Kilépni éppenséggel ki lehet
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
Oldal: 123456789
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője