Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456789
Szerző
Topic neve: Helyettesítés vs multizás
fórumozótomikaFérfi
Végzetúr tanonc
42 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
141. hozzászólás - 2009.05.10. 09:25:11
En kerek elnezest a Tyrant tagjaitol, hogy ma ejszaka csak 2x voltam utheto es akkor az elit es az azur elintezett
A korankelesemert ismet elnezest, majd 14:00 es 15:00 kornyeken keressetek.
Jah es kb. ejfelkor jovok haza, szoval ha ejszaka utlek titeket az En leszek
(de lehet Seligen lesz az, vagy valaki mas)

cheers
Pontszám: 6.50
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
142. hozzászólás - 2009.05.10. 09:26:05 (Válasz Seligen #140 hozzászólására.)
Miért lenne általánosítás ? Konkrétan a TGY-re gondoltam mint szövetségre, nem vettem bele senki mást miért lenne ez általánosítás ?

De kikérheted magadnak ugyan ettől még szerintem a hisztizés a fórumokon az ösze vissza ki belépkedések karakterek törlése helyreállítása, a panaszkodás vég nélkül a háborúk miatt mert mindenki kapitulál, pont ti voltatok azok akik azt reklamálták, hogy milyen szar a védelem itala meg, nem áll ki becsületesen harcolni stb. erre megtámadtok pár jóval gyengébb szövetséget "unaloműzőnek" és minden előnyötök ellenére nem vagytok képesek becsülettel küzdeni, az Azúr ellen nem jött össze kb. azonos szinten úgy látszik nem megy, nosza unaloműzőnek elővettetek pár szövit akinek esélye sincs aztán még ti sírtok a kapitulációk miatt. Ami most megy az nem unaloműzés hanem megtorlás meg az Azúr elleni frusztráció levezetése. Minden alkalommal mikor elverte a port rajtatok egy gyengébb szövi mélységes felháborodással ment itt a hiszti mert ez így nem ér mert a kis mocskok nem állnak ki rendesen stb. (na és itt viszont nem általánosítok mert ez csak pár kicsinyes bunkóra igaz a TGY-ből és messze nem mindegyikükre, akkor is és most is emelem kalapom azok előtt akik nem vettek ebben részt) Képzelem mekkora felháborodás lesz ha esetleg megint belebuktok egy próbálkozásba... ja és a lényeg a TGY-n kívüli játékosok nem azért játszanak, hogy számotokra érdekesebb legyen a játék, komolyan olyan érzésem van néha a hozzászólásokat olvasva mintha rosszul végezném a dolgomat mert nem szolgálom ki megfelelően a TGY igényeit és idő előtt kapitulálunk meg aljas módon minden lehetséges eszközzel megnehezítem a dolgukat és az már nem fair. Nem igazán értem mit vártatok, most, hogy újra elkezdtetek háborúzni mindenkinek le kellene borulnia a TGY előtt mert ó igen végre visszatértek és aláznak minket újra ó köszönjük leereszkedésetek.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 4.40
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
143. hozzászólás - 2009.05.10. 10:00:31 (Válasz Otoaak #142 hozzászólására.)
Tehát a Tyrantra tett megjegyzés általánosításnak számít, a TGy-re tett nem...
Oké! Logikus.

Jelen 2 háborúnk a VM (5. a sorban jelenleg) és a Tyrant akik a 4. legnagyobb szövetség, hasonló szintekkel, bár kissé lemaradva, és több taggal. Jelenleg. Az első és harmadik szövetséggel nem tudunk háborúzni, mert épp tiltja a rendszer.
Azt mondod olyanok akiknek semmi esélye... Hát ez érdekes, a jelen állás alapján nem úgy tűnik, vagy nálatok mennyi a szorzó a nyer és a vesztes csaták között, nem azt mutatná amit nálunk???
Azt, hogy űzi e az unalmat, kérdezd a nyuszitappancstól, ők azért jöttek létre.
A védelem italára nem igazán panaszkodtunk, az a hordagyűlölet volt, ha jól emlékszem. A védelem italára az Azúrral volt egy vita, de ezt ők szerintem jobban tudják, nem követtem az eseményeket.
Az Azúr elleni frusztrációra meg itt van ellenpéldának az ő véleményük rólunk és a mijeink rólunk. Hol látsz ezekben a beszélgetésekben frusztrációt, idézd!

Hiszti: a veletek (SoD anno), folytatott háború után, nyereségetek ellenére a gratuláló üzenetekre ugyanilyen "szabadelvűen" reagáltál, ha gondolod idézem. (mod: nem tudom idézni, azóta már törölted, ezzel az oldallal indul a TGy szövetségi oldal)
A Tyrantal folytatott háború elvesztése után szintén egy gratuláló üzenet robbantotta ki vitát. Ez is idézhető. Ott spec. én is ludas voltam, hogy elítéltem a taktikát, de mivel ez később szabad utat kapott, mostanra nem merném undorítónak nevezni.

Megint vess meg, ha nem jól emlékszem, de itt a "furcsa" módszerünk, hogy nem tesszük ki a gyengébbjeinket ellenetek, kapott egyszer egy korrekt "megszólást" LoD-tól majd egy keresetlen beszólást tőled!

Mit vártunk? Háborút. Érdekes, hogy ezt a 4. legnagyobb szövetség veti fel, bocsánat, ez általánosítás, a 4. legnagyobb szövetség egyetlen tagja veti fel.

Lehet, hogy nem fogtad még fel de nem a tartalmat véleményezem hanem a stílusod. Ráadásul egy olyan dolgot feszeget amely állásfoglalása az előzőekben (lásd a topik témája, első pár oldal) megtörtént, olyan ember, aki saját bevallása szerint is nem szabályosan játszott a kezdetekben.

Nem értek egyet a játékosok egymást helyettesítésével, le is írtam előrébb a véleményem. Nem élek vele, ezt bizonyítani nem tudom. Ettől függetlenül, mint korábban olvashatod, szabályos. Gusztustalan? Nos ezt ne nekünk vesd fel, hanem keresd meg vele a játékvezetőséget.

Nem értem mit vársz egy harci stratégiai (bár szerintem inkább rpg) játéktól?
A hozzászólást Seligen módosította 2009.05.10. 10:12:28-kor
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 8.08
népszerűAderrickFérfi
Végzetúr mester
291 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
144. hozzászólás - 2009.05.10. 10:34:28 (Válasz Otoaak #142 hozzászólására.)
Nem értelek. Megtámadtunk néhány gyengébb szövetséget - köztük titeket - hogy farmoljunk. OK, ez az egyik állításod. Ha nem alkalmaznánk kétségbeesetten gusztustalan módszereket, valószínűleg kikapnánk. Ez egy másik állításod. Most akkor hogy is van ez?

A háborúk jelenlegi állását is beírom:

Ellenséges szövetség neve Győzelem / Vereség Háború kitörése Plusz zsákmány
Tyrant 132 / 118 2009. Máj. 08. 62218
Végzeturak mesterei 57 / 84 2009. Máj. 08. -4443

Szépen alakulnak. Ellenetek szorosnak mondható, meg is fordíthatjátok, a VM ellen, ha nem történik semmi új, ki fogunk kapni. Ennyi.
A hozzászólást Aderrick módosította 2009.05.10. 10:36:13-kor
I. (Csinos) Maedhros, IstenKirályCsászár
Pontszám: 7.13
népszerűDragon HUNterFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
145. hozzászólás - 2009.05.10. 10:47:25
Hmmm... Két medvebocs marakodik a sajton, arra megy a róka és igazságot tesz.... a két bocsnak nem jut semmi a sajtból. La Fontaine mese kivonatosan.

Szerintem ennek a sárdobálásnak nincs itt helye, inkább írjátok meg egymásnak priviben. Nem értek egyet a helyettesítés bizonyos fomáival, de egy szövetségbe tömörült tagok között azért lehet több is, mint egy laza levélváltás. A háborúzás, akárhogy is nézzük, már a lovagkorban se a tisztességről szólt. Az emberi normákat ( ami szintén az egyéntől függ) egy kitalált világ, kitalált karakterein számonkérni kissé naív és - erősebb szóval élve - marhaság. Az egyik fél ilyen eszközt vet be a háborúban, a másik meg olyant. Mi ezzel a probléma? Emberek, akarom mondani Végzetúrak és Végzetúrnők, ez HÁBORÚ, nem lovagi torna, ahol egyenlő fegyverekkel egyenként megütközünk. Ezen játék felfogásában és szabályaiban is olyan, amilyent egyes emberek nem szeretnek, nem muszáj belépni a VÚ-ba, de ha mégis, akkor azt észre kell venni: EZ EGY MÁSIK VILÁG!

Seligen utolsó hozzászólására 10-st adtam. Most lehet engem is nem szeretni.
Aki nem tudná megnézni:
Dragon Hunter Elit Horda (anno SoD tag)
Pontszám: 8.43
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
146. hozzászólás - 2009.05.10. 10:49:43 (Válasz Seligen #143 hozzászólására.)
Seligen: látom ennek sose lesz vége, és ezt mondjuk PM-be is elküldhetted volna, a stílusommal szembeni kritikáiddal nem érdemes fárasztanod másokat. Mert ugye minden hozzászólásodból süt a stílussal szembeni kritika és nem a tartalmi részekre reagáltál úgy ahogy. LOL

Azt idézel amit akarsz, ami sértő lehetett vagy erős azt visszavontam, a személyeskedést és fikázást ott is te kezdted.


A helyettesítés meg a multizás nem szép dolog de jelenleg nagyon úgy néz ki bizonyos feltételek mellett elfogadott (sosem léptem át ezt a határt,mivel töröltem valószínű nem is fogom, elég sokan játszanak így nyilván mindenki el tud számolni magában ezzel), a rabszolgás multizás és a háborús helyettesítés szerintem tök más dolog, megoldást nem tudok rá sajnos de jogos igény szerintem, hogy kezdeni kéne vele valamit.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 3.20
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
147. hozzászólás - 2009.05.10. 11:01:43
Tereljük kissé konstruktívabb mederbe a beszélgetést, a topik címhez hűen.

Otooak pl szerinted mi lenne a jó ellenőrzési eszköz, vagy megoldás? és most elvonatkoztatva a jelenlegi háborúktól.
Mivel lehetne kétségeket eloszlatni egy multi vagy helyettes gyanú esetén?

Az igazsághoz hozzátartozik, h pl a Serpent- Gyémánt háború esetén meg a Tgy volt meggyőződve, h LoD bottal megy.

Én nem értek a programozáshoz, azt a részt arra hagyom aki érdemben hozá tud szólni.

De a humán helyettes esete sokkal nehezebben ellenőrizhető. Mert különböző címről, proxi, bármi használatával 1-2 játékos tényleg harcba vihet egy szövit, simán tudnak válaszolni az érdeklődő levelekre is, amire egy bot nem tudna.

Úgy érzem a Behonak kellene ebben a témában vmi nagyot alkotnia, ami sokakat megnyugtatna.
Pontszám: 8.75
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
148. hozzászólás - 2009.05.10. 12:04:51 (Válasz Otoaak #146 hozzászólására.)
Amennyiben engem sértegetsz, természetesen reagálok rá, Pm-ben. De nem ezt tetted. A TGy legusztustalanozása, úgy látom neked rendben van, mivel vissza nem vontad. Ez esetben nem is várok semmit.
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 8
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
149. hozzászólás - 2009.05.10. 12:19:10 (Válasz Seligen #148 hozzászólására.)
Ez csak neked újdonság, én már részesültem abban az élményben, hogy Otoaak úri passzióból lecsalózzon, de pont annyi figyelmet szenteltem neki, amennyit megérdemelt:)

(Mindez persze független attól, hogy a top szövetségekben hányan és kik csalnak vagy játszanak becsületesen. Meg lennék lepve, ha egy 100+ fős játékoshalmazban senki nem sumákolna. Egyszemélyes szövetségek kellenek, ott a becsületes júzer biztos lehet benne, hogy mindenki tiszta:) )
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 8.75
kedvelt tagLee TigreFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
150. hozzászólás - 2009.05.27. 19:13:19
Azt nem tudom, hogy VOLT szövitárs, akivel már egy éve ismerjük egymást, megbízok benne 100%-osan, helyettesíthet, ha nem tudok fent lenni nagyon hosszú ideig, és nem tudok fent lenni...
Lee Tigre, s.k.
Pontszám: 5
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
151. hozzászólás - 2010.05.07. 22:27:56 (Válasz Czakk #87 hozzászólására.)
Idézet: Czakk - 2009.04.22. 21:42:41
Én pl, nem látom hogy Solinát vagy Tony ramirezt tiltották volna, pedig pont ebben a topicban, alig 10 hozzászólással Miklós beírása előtt dicsekedett hogy ő játszik rendszeresen robotpilótaként a másik karakterével.

Érdekes ez a dolog.... no comment.


Ne legy naiv! Fizeto topjatekost zarolni??
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 6.23
kedvelt tagHypeFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
152. hozzászólás - 2010.05.12. 19:31:41
Idézet: Jeriko - 2010.05.12. 16:02:58
Idézet: Miklós - 2010.05.12. 15:46:01
Nem az számít multizásnak, ha azonos IP-ről léptek be, hanem az, ha a karakterek összejátszanak...


Ez totál egyértelmű, felesleges bármilyen helyettesítést számon kérni a Légión.


Azért nem teljesen egyértelmű.

ad 1, Ha engedélyezett több karaktert egyszerre vinni(itt tartós helyettesítésnek hívjuk), akkor milyen alapon zárolta a JM egy éve Dzsó nevű karakteremet?

ad 2, Mondjuk ha két év múlva az összes Légiós(vagy bármelyik másik szövetség) játékosai kivétel kettő megunja a játékot, elvileg vihet 2 ember 35 prémiumos karaktert amíg egyiknek sem kiugróan magas az építése vagy ütik egymást LE-ért?

ad 3, Ha csak eseti helyettesítésről beszélünk, nem jut egy szövetség jogtalan előnyhöz azáltal, hogy az összes tagja mindig 'aktív' és epikusnál vagy komolyabb háborúnál(leveretés) belépkednek egymáshoz a tagok?

A kérdések nem feltétlenül a Légióhoz szólnak(itt van most erről szó), sok szövetség alkalmazza a helyettesítést. Senki sem ismeri el nyíltan mert a szabályok homályosan fogalmaznak de mindenki tud róla. Mindenki szerint jól van ez így?
Hype, v1
Pontszám: 5.97
népszerűPsanyiFérfi
Végzetúr tanonc
18 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
153. hozzászólás - 2010.05.14. 16:46:03
ha pl egy aktívan epikusozó erős karakter nem bírja az epikust befejelózni csak pl marad neki 10k hp-ja akkor nem lenne rossz ötlet helyettesíteni mert egy 100k hp-s epikust nem egy könnyű levinni ennyire vagy ha egy hétig nem tud gépközelben lenni vki mert pl eltiltották vagy elromlott a gép akkor sem egy rossz ötlet mert azért ha elvesztesz pl 400-cspt az nem előnyös
Pontszám: 4.33
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
154. hozzászólás - 2010.05.14. 17:33:37 (Válasz Hype #152 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.05.12. 16:02:58
Idézet: Miklós - 2010.05.12. 15:46:01
Nem az számít multizásnak, ha azonos IP-ről léptek be, hanem az, ha a karakterek összejátszanak...


Ez totál egyértelmű, felesleges bármilyen helyettesítést számon kérni a Légión.


Szia!

Lenne egy kérdésem. V1-en Lord of destiny vagyok, egyik haverom be akarja fejezni a játékot. Jelenleg másik szövetségben van, és úgy tervezi, hogy törli a karakterét. Ha átveszem én, és áthozom a mi szövetségünkbe úgy, hogy mindketten prémiumosok leszünk, akkor abból lesz bajom? (én játszom mind a két karakterrel)

Köszi!
Üdv!
Pityu

Szia!

Igen. Mivel most ismerted el, hogy te játszanál mindkettővel... Ez tilos. 1 világ = 1 karakter.

Kellemes játékot kíván a Végzetúr csapata!

Üdvözlettel:
Dani Zoltán
Végzetúr játékvezető

-------

Ha szemét lennék, ide most még bemásolnék egy privát levelet, amiben az illető elismeri a multit.

Nincs több kérdésem, kérem kapcsolja ki!

(az én kérdésem csak elméleti volt, kíváncsi voltam a válaszra )
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.06
kedvelt tagEMTybFérfi
Végzetúr tehetség
100 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
155. hozzászólás - 2010.05.14. 22:48:31 (Válasz pityu #154 hozzászólására.)
Újfent kínos a csend. Úgy látszik a másik kék csapat tagjainak kéne lennünk, hogy figyeljenek ránk.
Pontszám: 7.33
fórumozóEl DiabloFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
156. hozzászólás - 2010.05.15. 08:54:16 (Válasz EMTyb #155 hozzászólására.)
Nincs csend, csak erre mondják, hogy No Comment!


El Diablo-Chaos szövetség
Pontszám: 5.64
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
157. hozzászólás - 2010.05.15. 12:49:45
Ezek után akkor most szabályos a hosszútávú helyettesítés, vagy titltott?! Jó lenne, ha legalább a játékvezetés tagjai között összhang lenne.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 4.78
fórumozóHoffer DávidFérfi
Végzetúr tehetség
221 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
158. hozzászólás - 2010.05.15. 13:11:00 (Válasz Ricardo #157 hozzászólására.)
Nem tudom mit nem lehet ezen érteni...
Ha Azúros vagy akkor nem számít multinak, ha meg nem akkor tiltott.
V1 - Megdarállak
V3 - Megasajt
Pontszám: 5.58
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
159. hozzászólás - 2010.05.15. 13:18:36
Szerintem meg ha nem vagy feltűnő és mélyen kussolsz akkor semmi baj. Olyan mint 55-tel menni lakott területen belül, szabálytalan, de hibahatáron van, inkább nem is foglalkoznak vele.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 6.51
fórumozóHoffer DávidFérfi
Végzetúr tehetség
221 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
160. hozzászólás - 2010.05.15. 13:23:28
Jaja, de Solina be is ismerte, de azt válaszolta Miklós hogy nem baj. Akkor?
A hozzászólást Hoffer Dávid módosította 2010.05.15. 13:23:51-kor
V1 - Megdarállak
V3 - Megasajt
Pontszám: 5.54
Oldal: 123456789
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője