Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456789
Szerző
Topic neve: Helyettesítés vs multizás
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Helyettesítés vs multizás
1. hozzászólás - 2009.04.17. 10:07:56
Szeretném, ha a helyettesítés kérdése egyértelműen lenne szabályozva. Jelenleg egy olyan ex-lex állapot van a játékban, ami nem nyújt megfelelő igazodási lehetőséget.

1. Azt tudjuk, hogy multizni tilos.
2. Az első pont elvben azt jelenti, hogy mindenki csak a saját nevében, a saját karakterével léphet be a játékba.
3. A játékvezetés mégis elfogadhatónak tartja, és megengedi, hogy a szövetség tagjai egymást helyettesítsék, ez pedig a második pont megkerülését jelenti.

Nem tisztázott, hogy mi számít helyettesítésnek, és mi az, ami már multizás. Ha hárman visznek egyszerre három karaktert, az minek számít? Ha egy valaki visz három karaktert, és ketten a nevüket adják hozzá, vagy esetleg be is lépnek néha, az minek számít? Hol húzódik a határ a helyettesítés és a multizás között?

Nekem, mint az ELIT HORDA jelenlegi vezetőjének problémát jelent, hogy nem tudom eldönteni mit engedjek meg a szövetségen belül, és mire mondjam azt, hogy ez már nem szabályos. Mi, az ELIT HORDÁ-ban szeretnék a szabályokat teljes egészében betartani, és a tisztességes, korrekt játék szellemében játszani. Szükségem van arra, hogy legyenek tiszta, egyértelmű szabályok, amihez tudunk igazodni.
Pontszám: 8.90
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
2. hozzászólás - 2009.04.17. 10:11:22
http://vilag3.vegzetur.hu/index.php?m=jatekleiras&sub=multizas

Ezt átolvastad?
Pontszám: 5
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
3. hozzászólás - 2009.04.17. 10:12:04 (Válasz Petur #1 hozzászólására.)
Erre szerintem a Travianos megoldás tökéletesen megfelelne. Mégpedig kijelölhetsz magadnak két darab helyettest, szövetségtől, szinttől, mindentől függetlenül (nem hiába ).
Esetünkben a megfelelő az lenne, ha a helyettesek tudnának fejleszteni, csp-t költeni, stb, de portyázni nem.
Pontszám: 8.33
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
4. hozzászólás - 2009.04.17. 10:14:06
Meg persze ha lenne egy korlát, hogy a helyettesített karakterrel mennyit építhet!
Pontszám: 5
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
5. hozzászólás - 2009.04.17. 10:20:17
Szerintem is jó lenne, ha hivatalos helyettesítőkkel lehetne játszani. Szabályos kereteket adna a játéknak.

Elég rossz az a tudat, h mig mi szenvedünk, h egy tevékenységre összegyűjtsük a népet addig az Azúrnak jelszó gyüjteménye van, az elit meg tucatnyi játékossal is elfut. a Tgys karikról meg akiket 10 játékos társuk is irányít mert már abbahagyták ne is beszéljünk.
Pontszám: 6.50
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
6. hozzászólás - 2009.04.17. 10:23:03
Tovább megyek. Nem értem miért csak egy karaktere lehet az embernek. Szerintem lehessen regelni többet egy játékosnak egy világon. Az követhető, h kerülnek-e folyamatos interakciókba és a jelenleginél jobban számon kérhetőbb lenne.
Amúgy meg milyen multizás lenne az, ha egy 50. szintű kari beregel egy újat? kinek ártana vele?

Ha vki normálisan játszana több karival akkor az jó lehetne a játékosoknak, mert nőne a karakterek száma és nem lenne rossz a BEhonak sem... Övn fél tucat karival játszottam, de senki nem gondolta, h multizás. Itt is szívesen kipróbálnék ezeregy dolgot, de nincs rá lehetőségem.
Pontszám: 4.14
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
7. hozzászólás - 2009.04.17. 10:25:56
Hát ha úgy vesszük, akkor a WoW-ban is lehet több karakterrel egy szerveren játszani.

De akkor meg kell oldani, hogy akinek ugyan abban a világban két játékosa van, azok ne lehessenek egy klánban! Sztem így korrekt lenne, és nem is lenne nehéz leprogramozni, sztem.
Pontszám: 5
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
8. hozzászólás - 2009.04.17. 10:25:57 (Válasz BaalCain #6 hozzászólására.)
Azzal egyetértek, hogy megkell(ene), és szükséges (lenne) megfogni a multizókat végre, és lehetőséget adni szabályos helyettesítésre, ami persze a portya rovására menne főleg. De hogy több karakterrel játsz egy világon, arra semmi szükség, hiszen ott van a többi világ, ahol indíthatsz újabbakat.
Pontszám: 5
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
9. hozzászólás - 2009.04.17. 10:29:41
Szerintem a visszaélések kiküszöbölésére valóban megfelel a Travianos helyettesrendszer,pár kisebb változtatással: csak klánon belül lehet helyettesíteni(multizás ellen,ne tegyük már engedélyezetté a farmok kezelését!),és csak akkor,ha a helyettesítendő karakter már legalább 2 napja nem aktív. Ekkor lehet vele vadászni,fejleszteni, de építeni(építőrabszolgázást kikerülendő) nem,valamint ütni sem. (Két karakterrel senki ne nyomuljon egy szerveren harcba). Ez alkalmas arra pl. hogy a távollévő fejlődése valamely szinten megmaradjon,ha önhibáján kivül nem tud belépni huzamosabb ideig,de visszaélésre nem ad lehetőséget. Személyes véleményem szerint az epikus és a térkapu engedélyezhető ily módon is,elvégre az nem érint mást,maximum a szövetség érdekeit minimálisan. És feltételként szvsz hozzátenném,hogy X időközönként léphet csak be a helyettes is.(mondjuk 2 naponta)
Ez nem sok csalásra illetve kiskapura hagyna esélyt,tényleg csak a fenntartást,minimális gondviselést hagyná meg.
Viszont azt tegyük hozzá,hogy aki helyettesrendszer mellett bebukik azon,hogy több karit visz szabálytalan módon,azt fokozottan büntesse a vezetés(nem ejnyebejnye,hanem azonnali zárolás,majd egy kis eszmecsere után törlés vagy más szankció)
Ehhez a verzióhoz mit szóltok?
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 9.17
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
10. hozzászólás - 2009.04.17. 10:36:21 (Válasz masterv #9 hozzászólására.)
Nekem kifejezetten tetszik
Pontszám: 5
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
11. hozzászólás - 2009.04.17. 10:40:26 (Válasz masterv #9 hozzászólására.)
"ha a helyettesítendő karakter már legalább 2 napja nem aktív"

és mi van akkor ha például benne vagy egy nagy vadászatsorozatban, ott figyel Nálad 200k LE és áramszünet/netlehalás/szülazasszony van?

szerintem felhivod a szövitársadat és megkéred fejezze be a folyamatot ahogy Te szeretnéd, nem?
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 6.54
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
12. hozzászólás - 2009.04.17. 10:42:18 (Válasz Mazlee #11 hozzászólására.)
Nem, akkor bebuksz a 200k Lé-ből valamennyit. Azzal ugyanis, ha más helyettesít ilyenkor előnyt szerzel mások kárára, ami nálam csalás kategóriát tökéletesen kimeríti.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 4.77
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
13. hozzászólás - 2009.04.17. 10:43:12
Olvastam, hogy az adminok az által is próbálják kiszűrni a multizókat, hogy nézik a helyes kvízválaszokat, hogy egyeznek e. Ezzel az a baj, hogy akik multiznak 4-5 karakterrel, azok szerintem nem pazarolják az időt kvízválaszokra. beindítják mindegyiknél a vadászatot és csókolom!
Pontszám: 5
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
14. hozzászólás - 2009.04.17. 10:45:23 (Válasz Ricardo #12 hozzászólására.)
és ha közben átszaladok a szövitárshoz aki mondjuk a szomszédban lakik és én lépek be a gépén és én költöm el a LE-t?
szerintem nincs különbség


sőt ha nem is játékost kérek meg hanem pl rokont aki nem játszik akkor szintén csalok?
A hozzászólást Mazlee módosította 2009.04.17. 10:52:43-kor
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 7.20
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
15. hozzászólás - 2009.04.17. 11:18:01 (Válasz Mazlee #14 hozzászólására.)
Idézet: Mazlee - 2009.04.17. 10:45:23

sőt ha nem is játékost kérek meg hanem pl rokont aki nem játszik akkor szintén csalok?


Igen, nekem is volt mar olyan, h felhivtam ocsemet (aki azt sem tudta mi az a vegzetur), hogy nevezzen mar bajnokira, mert elfelejtettem es nem voltam otthon este. Sztem nem multiztam. Persze mondjuk ha jatszana a jatekon es ugy kertem volna meg sztem az sem multi.
Pontszám: 6.80
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
16. hozzászólás - 2009.04.17. 13:09:58
Mennyi az esélye annak,hogy áramszünete lesz valakinek vadászat közben? Elenyésző.Ha viszont ez megtörténik,akkor biza így járt.Addig még oké is a dolog,hogy átvágtatok a szomszédba,elkölteni a LE-t,míg a szomszéd gépéről nincs regelve valaki. De ha a szomszéd is játszik,akkor ne legyen már belépkedés kölcsönösen mert "most ez van vagy az van nálunk,jöttem játszani". Ugyanez igaz a szövetségi társakra is: nem kell egymás kariját percenként gondozni. Ez kimeríti a valós multizást. Pont ezért kell 1-2 napos limit és komoly ellenőrzés,hogy ezzel megfogjuk a valós multizókat.Gondolj el egy igazi Vérpistikét,aki 10 karakterrel tolja a játékot mert ő vagány... Mennyire hervad le az önelégült vigyor a hülye arcáról,amikor sorban belép a farmjaihoz és mindet zároltatja ezáltal? Vagy az egyszemélyes klánját bukja be ezzel.
Ha ez lemondással jár?Ám legyen!Én vállalom még az áramszünet miatti LE vesztést is,ha ezzel akár csak pár multi is bukik. Aki erre nem hajlandó,az pedig nekem kicsit már gyanús is... Munkahelyi ártalom...
Persze azt is hozzá kell tenni,hogy tökéletes ellenőrzés nincs. Ez alól is talál kibúvót aki nagyon keres.Ezért kéne szigorúnak lennie a más karakterével belépés feltételeinek.Hogy már szinte meg se érje.
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 4.75
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
17. hozzászólás - 2009.04.17. 13:15:31 (Válasz masterv #16 hozzászólására.)
ha megvan az esély akkor megvan az esély...
nincs olyan hogy igy járt! nem léphetek be másik gépről csak 1ről mert akkor biztos multizok és csalok??? ne nevettess már!
ha te nem akarsz percenként foglalkozni a karaktereddel akkor ne tedd. de mást se akarj már korlátozni a szabad játékában
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 7.20
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
18. hozzászólás - 2009.04.17. 13:26:41
Nem azt írtam,hogy ne tedd,csak azt,hogy ne olyan helyről,ami alapot szolgáltat a gyanúra. 1 IP vagy MAC cím= 1 játékos karakter. Ez lenne a normális.Akkor tud játszani az ember a munkahelyi gépről is,meg otthonról is. Ha gáz van,jöhet a külsős segítség.De semmiképp sem belsős,mert abból sok-sok csúnya dolog adódhat. És nagy általánosságban egy kereső rutin sem fog egy alkalomra bejelezni,csak ha többszöri a dolog.Gondolom ezt megérted te is,kedves Mazlee.
A többi meg legyen mindenkinek saját felelősség,aztán ha kiborul a bili,lehet majd mentegetőzni.
Továbbá:ez korlátozás? Az hogy jó lenne,ha kiszűrnénk a csalókat? Ne nevettess már!
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 4.50
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
19. hozzászólás - 2009.04.17. 13:40:57
Egyeseket a szigorodó szabályok, engem meg az borít ki ha ugyanazon emberke hajnali 5kor 3 top karakterével / barátja / élettársa / stb.. karakterével végiggyalogol rajtam.
Pontszám: 7.50
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyettesítés vs multizás
20. hozzászólás - 2009.04.17. 13:43:18 (Válasz Nari77 #2 hozzászólására.)
Idézet: Nari77 - 2009.04.17. 10:11:22
http://vilag3.vegzetur.hu/index.php?m=jatekleiras&sub=multizas

Ezt átolvastad?


Igen, ismerem az ide vonatkozó részt. Pont ezért nyitottam ezt az oldalt. Sem az elmélet, sem a gyakorlat nem biztosít stabil fogódzót. Az ott leírtak nem egyértelműek. Nincsenek meg a jól definiált határok. Emiatt a játékvezetés utólagos döntésétől függ, hogy valami elfogadható-e vagy sem.

Nem akarom a szövetségem tagjait olyasmikre biztatni, amik nem állják ki a szabályosság próbáját, de nem szeretném eltiltani se olyasmitől, ami szokásos, vagy bevett gyakorlatnak számít, és a játékvezetés sem lát benne semmi kivetnivalót.
Pontszám: 9
Oldal: 123456789
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője