Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678
Szerző
Topic neve: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
népszerűZotmundFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
81. hozzászólás - 2009.06.01. 16:05:50
Íjásztorony, háború esetén működne a védekező félnél. Ha szövetségből 2-5 fő az íjász toronyban van a támadó fél a portyázásnál sebződik. Aki bent van nem pihenhet, nem vadászhat és 15 % felett kell lennie, viszont csak akkor támadható ha a támadó mást már nem tud megtámadni az adott szövetségből. Hogy hányan lehetnek benne az a szinttől függ de mondjuk 20 %-nál nem többen a maximumom sem. A sebzés mértéke egy új szakértelemtől függne. A ki-be lépkedés 30-30 percig tart, addig üthető az illető (a vissza élések ellen).

Az egészet azért találtam ki, hogy a gyengébb tagoknak se egy nagy szenvedés legyen a háború, sőt hozzá is járulhassanak.

Lehetne ellen épület, szakértelem is csak még nem találtam ki. Például műhely / katapult.
Pontszám: 8.63
kedvelt tagKrazusFérfi
Végzetúr tehetség
105 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
82. hozzászólás - 2009.06.01. 18:47:57
Sokan panaszkodtak a kincsespont értéktelensége miatt. Lehetne egy épület amiben beválthatják a szövetség tagjai a kincsespontot aranydukátra. Mondjuk 10 kincsespont 1 aranydukát, a következő 20, az azutáni 30. Naponta egyszer lehetne beváltani, ezt az épület szintje növelné szintenként egyet.
http://www.viccbazis.gportal.hu
Pontszám: 5.33
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
83. hozzászólás - 2009.06.01. 19:42:55 (Válasz Krazus #82 hozzászólására.)
Remek ötlet! Ha bekerülne, az építőrabszolgák is licitálhatnának!
Pontszám: 7.50
népszerűtlenMagumFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
84. hozzászólás - 2009.06.01. 21:05:13 (Válasz csati777 #83 hozzászólására.)
nekem is tetszik!!!!
Különleges állatomat mindig kiteszem a "kötetlen csevej" fórumra ha valami jót csinált PL: idehozta az ellenfél kezét xD
Pontszám: 5
népszerűtlenMagumFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
85. hozzászólás - 2009.06.01. 21:19:37 (Válasz Magum #76 hozzászólására.)
Idézet: Magum - 2009.05.31. 19:47:11
mi lenne ha a citadella nem szintenként 10k-nyi átkot adna hanem a lélekkutuk*valamennyit mert mondjuk a Légiósoknak 1 csapás meg se kottyan... a 200k csapás se... sőt ha 7szer mormolják rájuk akkor is mind1 szóval mi lenne ha minden szinten ekkora lenne a csapás
1. szint lélekkút*0,2
2. szint lélekkút*0.4
3. szint lélekkút*0,6
4. szint lélekkút*0,8
.
.
.
19. szint lélekkút*3.8
20. szint lélekkút*4.0
így működhetne a dolog és akkor a kicsi szövik is sokra mennének a citadellával ha az agresszor beindul...


vélemény?
Különleges állatomat mindig kiteszem a "kötetlen csevej" fórumra ha valami jót csinált PL: idehozta az ellenfél kezét xD
Pontszám: 5
népszerűZotmundFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
86. hozzászólás - 2009.06.03. 22:20:23
Akkor már inkább a következő hatása legyen: A megátkozott szövetség tagjai (5 perc*torony szint) ideig nem portyázhatnak, naponta csak egyszer használható. Így a hatás minden szinten azonosan rossz, és kedvez a keveset potyázó/farm szövetségeknek.
Pontszám: 5
népszerűtlenMagumFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
87. hozzászólás - 2009.06.04. 16:40:36
szerintem enyém kicsit jobb lenne...
Különleges állatomat mindig kiteszem a "kötetlen csevej" fórumra ha valami jót csinált PL: idehozta az ellenfél kezét xD
Pontszám: 5
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
88. hozzászólás - 2009.06.05. 09:54:08 (Válasz Zotmund #86 hozzászólására.)
Ez maximum 100 percet jelent. Önmagában kb. semmilyen hatása nincs, viszont ha több szövetség összefog akkor ezzel az aktívan portyázgató klánokat el lehet lehetetleníteni. Ugye vadászni nem fognak beállni helyette...

Így a hatás minden szinten azonosan rossz, és kedvez a keveset potyázó/farm szövetségeknek.


Szvsz ez a két dolog üti egymást, ha azonosan rossz akkor nem kedvezhet senkinek. Másrészt magasabb szinteken, a gyengébb karaktereket valószínűleg tényleg nem fogja földhözvágni akár az sem ha soha többé nem portyázhatnak, a többségük így sem tudja/akarja elkölteni a PP-t.

Az íjásztornyos ötleted viszont szerintem nem rossz
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 5
kedvelt tagTexexFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
89. hozzászólás - 2009.06.05. 12:32:41
A Pusztitás citadelláját csak háborúban lehessen használni.
Erőssége ne csak a szintjétől ha nem a Lélekkutak különbségétől is függjön.
Ha támadó kútja 1.5x erősebb akkor ha ő mér csapást 1.5xgyengébb ,még a védőé ugyan ennyivel erősebb. Ha 2x akkor 2x , ha 3x akkor 3x egészen a maximális 5x ig.
Ugyan akkor meg akadályozandó hogy apró szövik igy tegyenek keresztbe bosszúból nagyobbaknak, ha támadó szövetség kútja kisebb , mint a védekezőé ez a hatás nem érvényesül.
Nem töröm tovább a fejem se kérdésen, se a játékon.
Fölösleges.Persze úgy se tudom megállni.
Pontszám: 5
népszerűZotmundFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
90. hozzászólás - 2009.06.06. 11:04:09 (Válasz Bolsevik #88 hozzászólására.)
"Szvsz ez a két dolog üti egymást, ha azonosan rossz akkor nem kedvezhet senkinek."

A két dolognak különböző a tárgya ezért nincs önellentmondás.
Minden karakter szinten azonosan érvényesül és ettől függetlenül kedvez a keveset potyázó/farm szövetségeknek. Ahhoz, hogy egy szövetséget ellehetetlenítsenek 4-5 másik szövetségnek össze kell fognia és állandóan egyeztetnie kell maximális épület szint mellett. Ha
valakit ennyire utálnak az megérdemli.
Pontszám: 5
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
91. hozzászólás - 2009.06.06. 11:15:37 (Válasz Zotmund #90 hozzászólására.)
Ja értem! Dejszen akkor is, a 15% alatt vadászó, jellemzően magas szintű karaktereket ez annyira tán nem bántja, aki meg azt sem tudja hogy hol van a vadászat gomb, az bánatos lesz.

Idézet: Zotmund - 2009.06.06. 11:04:09

Ahhoz, hogy egy szövetséget ellehetetlenítsenek 4-5 másik szövetségnek össze kell fognia és állandóan egyeztetnie kell maximális épület szint mellett. Ha
valakit ennyire utálnak az megérdemli.


Szerintem akad egy-két ilyen szövetség
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 5
népszerűZotmundFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
92. hozzászólás - 2009.06.13. 10:42:15
Új épület: Föld elementál idéző kör.

Az épületben pusztító föld elementálokat idézhetsz meg, melyeket ellenségeidre szabadíthatsz. Az elementálok megidézése azonban Lélek energiába kerül. Egy szövetség katakombája megzavarja az föld elementálok természetes lakhelyét, minél több végzetúr tartózkodik benne annál jobban, így ezek az alig irányítható lények elpusztítják azt.

Egy másik szövetség katakombáját elpusztíthatód, a szükséges Le, amely a saját szövetség lélekútjából fogy = 20*a megtámadott szövetség össz szintje*tagok száma / a katakombában lévők száma, minimum 20000 LE. (ha senki nincs a katakombában nem lehet használni)

Ezt mondjuk az íjász toronnyal együtt raknám be (81. hozzászólás).
Pontszám: 3
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
93. hozzászólás - 2009.06.13. 11:25:41 (Válasz Zotmund #92 hozzászólására.)
Miért akarjuk elpusztítani a katakombát? Elmegyek nyaralni és 10 nap múlva mikor újra bejelentkezek azt látom, hogy elúszott rajtam 5 háború? Ne már.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
népszerűZotmundFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
94. hozzászólás - 2009.06.13. 11:44:37 (Válasz Ricardo #93 hozzászólására.)
Ha csak pár ember van a katakombákba, nagyon nem érné meg.
Pontszám: 5
népszerűtlenMagumFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
95. hozzászólás - 2009.06.13. 11:46:14
háát én látom az érem mind2 oldalát....
én ezt úgy csinálnám hogy rájuk omlana a katakomba mert az elementálok berobbantják és addig nem tudnának kijönni míg lélekenergia robbanásokkal el nem takarítják a sziklákat az útból vagyis aki a katakombákban volt és rájuk küldték az elementálokat csak úgy tudnak kijönni ha bizonyos LE összeggel hatástalanítják ez a LE összeg az ellenfél Föld elementál idéző körétől függ [mint a citadellánál] de milyen LE-vel tudnak kijönni ? mert elbújva nem lehet szerezni...
1. beraktároznak a biztonság kedvéért
2. manakonstrukció
szerintem így lenne az igazi
A hozzászólást Magum módosította 2009.06.13. 11:50:56-kor
Különleges állatomat mindig kiteszem a "kötetlen csevej" fórumra ha valami jót csinált PL: idehozta az ellenfél kezét xD
Pontszám: 5
népszerűtlenMagumFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
96. hozzászólás - 2009.06.13. 11:52:51 (Válasz Zotmund #81 hozzászólására.)
Idézet: Zotmund - 2009.06.01. 16:05:50
Íjásztorony, háború esetén működne a védekező félnél. Ha szövetségből 2-5 fő az íjász toronyban van a támadó fél a portyázásnál sebződik. Aki bent van nem pihenhet, nem vadászhat és 15 % felett kell lennie, viszont csak akkor támadható ha a támadó mást már nem tud megtámadni az adott szövetségből. Hogy hányan lehetnek benne az a szinttől függ de mondjuk 20 %-nál nem többen a maximumom sem. A sebzés mértéke egy új szakértelemtől függne. A ki-be lépkedés 30-30 percig tart, addig üthető az illető (a vissza élések ellen).

Az egészet azért találtam ki, hogy a gyengébb tagoknak se egy nagy szenvedés legyen a háború, sőt hozzá is járulhassanak.

Lehetne ellen épület, szakértelem is csak még nem találtam ki. Például műhely / katapult.


nekem tetszik én örülnék 1 ilyennek:P
Különleges állatomat mindig kiteszem a "kötetlen csevej" fórumra ha valami jót csinált PL: idehozta az ellenfél kezét xD
Pontszám: 5
kedvelt tagMosquito665Férfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
97. hozzászólás - 2009.06.17. 18:55:31
Javaslat- új épület:

Balliszta torony:
maximális szintje: 11 - Őrtorony szint (tehát egy kezdő szövetség nagyobb tornyot épithetne mint egy nagy szövetség)

a tornyot 1 cselekvéspontért vagy portya pontért használhatnád, ami 10 x torony szint x cselekvés v. portya pont LE-t rombolna egy szövetség egyik épületében.
az őrtorony sem lehetne nagyobb mint mint 10 - balliszta torony szint, ezért a torony bontható lehetne, mint a béke csarnoka.

alapjában véve nem nagy sérüléseket lehetne vele kiosztani, de lehetőséget adna a kisebb szövetségeknek arra, hogy valamilyen szinten azért befolyással legyenek a nagy szövetségekre.
Pontszám: 3
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
98. hozzászólás - 2009.06.17. 18:58:34 (Válasz Mosquito665 #97 hozzászólására.)
Az általad vélt célra ott van a pusztítás citadellája.

Másrészt kapásból létesülne tucatnyi 1. szintű karakterrel kis szövetség, oda belépne pár napra néhány manakonstrukciózó nagy, felhúznák max. szintre, utána pedig visszamennének, és folytatnák az életüket. Ha pedig a szövetségüket megtámadja valamelyik szövetség, 10 szövetségtől kapna katapultot. Természetesen mindhez külön IP címről lépnének be az 1. szintű karakterek.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.06.17. 18:59:57-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.75
kedvelt taggszisziFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
99. hozzászólás - 2009.07.02. 12:55:57
Én ezt a támadó-védekező épületesdit csak háborúkra érvényesíteném. Ráadásul úgy, hogy védekezőhöz kell a béke csarnoka, támadóhoz pedig a háború csarnoka.
Konkrétan:
Hívjuk akkor Íjásztoronynak. Feltétel: Béke csarnoka. Háborúban szint+5(10?) védekezést kapsz, ha téged támadnak - természetesen csak háborús ellenfél ellen.
Ostromtorony. Feltétel: Háború csarnoka. Háborúban szint+5(10?) támadást kapsz, ha te támadsz - természetesen csak háborús ellenfél ellen.

Mit szóltok? Egyszerű, de működne. Visszaélni sem lehet vele.
Pontszám: 5
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Épületek, Építés, Kubikusok, meg ami ide tartozik
100. hozzászólás - 2009.07.02. 14:46:04 (Válasz gsziszi #99 hozzászólására.)
Ebben a játékban nincs olyan szakértelem vagy épület, amivel ne lehetne visszaélni. Legfeljebb csak pár hónap múlva derül ki a dolog. Mint mikor kijön egy új HKK lap, aminek semmi haszna, de egy ősrégi lappal együtt gyilkos kombót alkotnak. Lehet, hogy fél év múlva azon fog itt mindenki rinyálni, hogy korlátozzák le a kennelt...
Pontszám: 5
Oldal: 12345678
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője