Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Blazek

Dátum: 2010.04.27. 23:22:56
erre most csak annyit mondanék, h a VU játékosok jelentős része soha nem hallott a beholder kft-ről, így számlát vezetni se nagyon tud...
Dátum: 2010.04.26. 17:48:36
Idézet: Miklós - 2010.04.26. 17:30:03
Mivel a csp és pp elég sokáig halmozható, azért ez ad rugalmasságot, nem kell éjjel-nappal a gép előtt lenni.


olyan nincs, hogy valakinek 200-as a kivégzése.
Dátum: 2010.04.25. 17:26:55
mivel nem játszod le azt az 50 szintet, édes mindegy, hogy honnan kezded költeni a köveket. sőt, mint már írtam, ha 0-ról kezded, akkor kevesebbe kerül, mivel kisebb a tárgyak őskő szükséglete.
Dátum: 2010.04.23. 16:54:31
Idézet: Miklós - 2010.04.23. 10:57:48

Csak két dologról feledkeztél meg:
1.) Mivel ez egy gyors szerver, az ugyanakkora összegért vett őskő mennyiség kb. 2,5 szörös. Tehát az a 200 őskő valójában 80 őskőnek felel meg.
2.) Az első 50 szintre ez az ÖSSZES költséged, a 11 millió LE-s, 50. szintű karakterre 80 őskövet kellett költened összesen...


Miklós: teljesen mindegy, hogy 0-ról indulok, és úgy veszem halomra az ősköveket, vagy 50ről. sőt nem is mindegy, mert ha 0-ról kezdem, akkor az ősköves cuccok nem 30 őskőnél kezdődnek. hidd el, többekkel értekeztem erről 200 őskő alatt nem érdemes elkezdeni sem. és ha már azzal védekezel, hogy van egy 50es karakterem, nos 50 szint alatt szted mennyi kiégettet gyűjtöttem volna össze?
az 1. pontban írottat pedig megjósoltam a kommentem kiküldésekor. azt viszont elfelejted, hogy mivel a sebesség is 2.5-szeres őskövet nem spórolsz, mert ugyanolyan gyorsan le is kell cserélned a felszerelésed.
nem mindegy, hogy két hónap alatt költesz el 1000 őskőnyi pénzt, vagy 6 hónap alatt, amikor bőven szerzel kiégettet is. mivel nincsenek épületek, nincs kristályosító, senki nem fog lopásra, szubtérire költeni a drága kezdő LE-ből (ami amúgy is kevés), így ha kell a szövetségi kiépülés, a kristályosító is bőven normál őskőből kell hogy épüljön, nem kiégettből. és még egyszer, ezt két hónap alatt költöd, nem fél év alatt. erősen lehúzás gyanús.
Dátum: 2010.04.22. 23:37:37
Idézet: Miklós - 2010.04.22. 22:43:43
Idézet: Toner - 2010.04.22. 13:26:11
Mindenki 0-s szerencsével fog rajtolni,és épít,ha beveszik valahová?
Edit.: A sima specializáció miként lesz használható a karakteralkotás során? Csak 1 tulajdonságra fixen,vagy váltható kőért vagy egyáltalában nincs is?

0-s szerencséd lesz, a karakteralkotáskor nem tudod növelni. A specializáció beállítható, és őskőért váltható a karaktergenerálás során.


csak röpke számolás: 7*10 őskő a tulajdonságok fejlesztése, és még nem csináltam semmit. amint indulok, kéne egy szett ősköves cucc, számoljunk 4*30 őskővel. 6 őskő az egy heti prémium, és máris 200 őskőnél tartok, pedig még nem is játszottam egy percet sem.
Dátum: 2010.04.21. 19:28:46
11 millió Le-ből jut kronora, meg elementárisra.
Dátum: 2010.04.21. 02:00:29
aki kíváncsi arra, h mit lehet kihozni 30 szintnyi CSAK fejlesztésből, nézzen körül mostanság V2-n 30 és 40. szint között (környékén), és keresgéljen bajnoki medált. meg fog lepődni az illető a nyert csaták arányát tekintve. és ez már MOST egy kifizetődő taktika. ha e mellé még ingyen LE-t is kap a delikvens, ugyan ki fogja meg majd? 30-40 szint között már így is csak a brutál (több millió LE-t összeportyázó) pókok tudnak lépést tartani. és még mindig ott a történet másik oldala, hogy úgy kapnának LE-t, hogy nem kell hozzá tulajdonságra gyúrni.

még valami: szerintem a kihívás már most is borzasztó erős. pontosan azért, mert TP nélkül oldja meg az állatok fejlődését. beül vki egy szintre, és 2 hónapig csak állatokat fejleszt. a körülötte játszókhoz képest akkora előnye lesz, amit igen nehéz kompenzálni: elnyelés, sebzés stb. szerintem nem kell tovább erősíteni rajta.
Dátum: 2010.04.20. 16:01:31
Idézet: Tiha - 2010.04.20. 12:34:21

Amúgy a kínózkamrás fejlesztéshez:
Baráti kihívásnál, ha elviszem a pácienst a kínzókamrába, akkor az aznapi TP-jének is az arányos részét kapjam meg, így nem lesz tápolás.
És legyen egy kapcsoló/beállítás, hogy baráti kihívásnál el akarom-e vinni a kínzókamrába, vagy sem. (ezt a portyapontoknál lehessen állítani, és ha megváltoztatom, akkor nullázza a PP-t, így nincs visszaélés)


attól mert tp-t kapsz érte, még mindig nem kell tulajdonságot fejleszteni ahhoz, hogy kapjak LE-t a kínzóból.
Amíg a sima portyánál kell a tulajdonság, meg kellenek a szakértelmek (szívósság, hordázás, kritikusok pl), addig a baráti portyázásnál nem kell semmilyen tulajdonság. és még negatív módosítást sem kapok érte, ha 10-et indítok egymás után.
Dátum: 2010.04.20. 04:42:47
tegyük fel, testépítő/futó/távolugró/bármilyen atléta vagyok. hidd el: edzeni unalmas. és ráadásul rohadt sok időbe telik. el is fáradok. a kisujjam is megfájdul benne. telenyomom már magam egy kis doppinggal, ami által erősebbnek érzem magam/kvázi erősebb leszek. én csak lerövidítettem az időt, amit edzéssel kell tölteni. automatizáltam picit a szervezetemet, hogy azt érezze, hogy 1 nappal többet gyúrtam. kivágnak az olimpiáról ha kiderül, mint a macskát szarni? igen, kivágnak. próbáld megmagyarázni, hogy te csak időt csökkentettél, meg monoton, unalmas dolgokat váltottál ki. és igen: ezt úgy hívják, hogy csalás.
2010-ben ott tartunk, hogy az emberek annyira, de annyira elfoglaltak, hogy napi 2+ percért/3 kattintás spórolásért pénzt áldoznak.
Dátum: 2010.04.18. 00:53:15
oké igazad van, akarnak. én meg akarok sajtolást/csapdakészítést 1. szintre. de maxosakat ám.

jah igen. és tudnak is. ha nem AL-be TGY-be stb. lépnek, hanem egy szintjüknek megfelelő szövetségbe.
Dátum: 2010.04.18. 00:44:55
Sharpa: 90. szintűként 200+ szintű epikust ütni reális? (ez volt Kocos példája, azért írtam ezt) az általad emlegetett 30. szintűek epikust sem akarnak ütni...

Idézet: Kocos - 2010.04.18. 00:26:42
Amugy a javasatomnak van egy komoly hibaja. Az egesz szovetseg egyutt erosodik, igy a heterogenitast nem csokkenti, csak abban az esetben, ha a legerosebb karakterek talalati esely mar nem no a plusz tamadasnak koszonhetoen. Ugyanakkor a gyakorlatban ezeknel a szovetsegeknel inkabb az valoszinusitheto, hogy eloremennek ennyi epikust, hogy pont szamitson.


ebben igazad van. ez viszont nem biztos, hogy az epikus hibája. azt hiszem pont te írtad, hogy az AL homogén szintek tekintetében. mi V2-n sajnos/hála az égnek a háborúk miatt kénytelenek vagyunk/voltunk széthúzni a mezőnyt, hogy egyáltalán háborúzni tudjunk. ez azt jelenti, hogy van 90. szintű tagunk, meg van 32. szintű is. szerintem úgy nem nagyon lehet megcsinálni egy épület-funkciót, hogy 60 szintet kompenzáljon.

Idézet: Kocos - 2010.04.18. 00:26:42
A kisirni dolgot tovabbra sem tudom elhelyezni a kontextusban, nem egy bonuszrol van szo, nem egy konnyitesrol, hanem egy jovendobeli epulet funkciojarol. Gondolom azt te sem ellenzed, hogy az epueletek magasabb szinten is birjanak funkcioval. Panaszkodasra sem emlekszem igy hirtelen, esetleg frissithetned a memoriamat, hogy melyik hozzaszolasban kovettem el.


te írtad, hogy olvassam át a megfelelő topicot, ezért gondoltam, hogy ott ilyesmit olvasnék, nem rád értettem a panaszkodást. a kisírás meg hát... ismerünk temérdek olyan szabályt/korlátozást a beho részéről, amit komoly "sírás" után/miatt sikerült betenni a játékba.
Dátum: 2010.04.18. 00:15:11
persze Kocos, mivel panaszkodni valamiért, meg kisírni valamit mindig a legegyszerűbb dolog. számtalan lehetőség van arra, hogyan üssön a karakter epikust, ne kelljen már ehhez is egy újabb épület. ez olyan, mintha én 1. szinten 30as csapdakészítést, meg sajtolást szeretnék, és ezért megkérem a fejlesztőket, hogy adjanak már egy épületet nekem, ami ezeket biztosítja. oké, építeni kell hozzá, de megkapom. az epikus ugyanez. ha a szövetséged nem rohan előre, vagy olyan szövetségben vagy, ahol odaérhetsz az epikusra, akkor oda fogsz érni. idővel. ha meg nem, akkor még mindig van a másik út. fel van építve a játék valahogy, ne akarjunk már mindig mindent odaadni azoknak, akik eddig nem jutottak hozzá, mert a szintjük pl nem teszi lehetővé. az entitást 30. szinttől lehet ütni, a kaland pedig 40. szinttől van, sírjanak a kis szintűek (1-39) kalandokért?
Dátum: 2010.04.17. 19:01:13
és mi ezzel a baj? aki epikust akar ütni, átmehet másik szövetségbe, ahol még nincsenek olyan magas szinten a szörnyek. ennyi erővel az entitásra is kitalálhatnál vmit, mert a 2. kincs után az is csak a magas szintűek kiváltsága kb. ésatöbbi. megint nem "kisistván" panaszkodik vmire, hanem te. és akkor jön a jó öreg "fejlessz egészséget" felvetés. hidd el, van más, amire költeni lehet a LE-t, és fontosabb. igazad van, akkor meg nincs ok a panaszra, én is így látom. akinek nem tetszik, hogy nem tud epikust ütni, az tegyen ellene önerőből, ne sírjunk már ki erre is a játéktól segítséget.
Dátum: 2010.04.16. 16:34:58
nem kell.....
Dátum: 2010.04.16. 15:25:00
kínzó: kihívással kínzóba?
sztem ez hatalmas butaság lenne. mert hát, akkor minek toljak tulajdonságokat? felhúzok egy magas szakiösszegű karaktert, aki csak kihívást tol. a kínzóból jön a LE, gyakorlatilag 0TP-ért. ergo kis túlzással végtelen LE-termelő épület. megállok x szinten, és szintlépés nélkül dől a LE a kínzóból, az állataim az egekben.

jah igen: ha nincs TÖ, nincs epik, entitás, térkapu stb. ez igaz, viszont a másik épülettel (kincseskamra?) 60 nap alatt meg van a top epikus kincs, ha épp kellene vmi.
Dátum: 2010.04.09. 20:05:53
te nyertél. éljen Balmazújváros.
Dátum: 2010.04.09. 16:57:27
aham. értem. tehát ha nem teszek vesszőt, akkor az ugyanolyan hiba, mintha a "hallgat" szót egy darab "L"-lel írom.
még egyszer: a vessző, és a kis-nagybetűk használata egy nyelvtan dolgozatban, egy hivatalos levélben stb feltehetően osztályzatot rontó tényezők, de egy fórumon, kérlek titeket ó nagy Kocos, és kedves Craslorg, hadd használjam már úgy ahogy szeretném. igen, igazad van Craslorg, sajnos buta dolog, elismerem, de gyors. azért nem használok nagybetűket, mert feleslegesnek tartom egy ilyen hsz-ben. ezt azonban ne említsük már egy lapon azzal, hogy egybeírok valamit, vagy éppen a "hallgat"-ból kihagyok egy "L"-t.
Kocos: elhiszem hogy tudásod mindenre kiterjed, és elő gép vagy, aki soha semmiben nem hibázott, nah de kérlek (igen, "H"-val, ez is sms-msn szleng sajnos, és DIREKT VAN), ne beszélj már ordító hibákról. mellesleg, én pont arra reagáltam, aki tényleg ordító hibát vétett (az első mondatának értelmetlenségét pl fel sem hoztam, CSAK A TÉNYLEGES helyesírási hibát), és oktatott másvalakit, te meg itt a nagybetűktől, meg vesszőktől fogod a fejed.

módosítás: OFF vége. bocs érte. (hoppá. a "bocs" csak egy szlenges rövidítése a "bocsánat" szónak, ami a hétköznapi nyelvben honosodott meg, így használata tiltott, kerülendő, és tűzzel-vassal üldözött.)
Dátum: 2010.04.09. 15:25:23
hűűűű. egy igazi Grétsy László.
gondolom a vessző elhagyása nem helyesírási hiba, max stilisztikai. az meg hogy kisbetűvel kezdem a mondatot sajnos manapság már internetes és (még inkább sajnos) sms-betegség. hidd el, ha hivatalos levél/üzenet lenne, akkor úgy írtam volna, ahogy kívánod. itt, az interneten viszont engedd már meg nekem, hogy így írjam, ha már nem vétek helyesírási hibát. köszönöm.
Dátum: 2010.04.09. 01:05:13
V2-n jó fél éve KH-ztam, akkor nem tetszett, igaz, nekem nem volt egekben a LE-szívásom. talán nem véletlenül hivatkoznak sokan a megugrott LE-differenciákra odafent. amíg "lent" bizonyos szint felett nincs (vagy csak igen kevés) LE a portyában, addig odafent igencsak zsíros fogásokról tudok KH kapcsán. azt is kiemelném, hogy hozzám nem igen járnak óránként ezreket otthagyni karakterek akár mágikus cuccban vagyok, akár ütősben. a KH azért "jött", hogy legyen portyacélpont, nem azért hogy kitömje LE-vel a top-ot. szerintem...
Dátum: 2010.04.09. 00:59:16
Idézet: Damage - 2010.04.08. 23:55:29
Láthatóan kihívásokkal szenvedsz az írott szövegben folytatott kommunikáció terén, éppen ezért vagy szórakoztató.

Gondolom ő is önelemző érdeklődéssel halgatja rosszul tagolt, de annál kevesebb értelemről árulkodó csonkamondataidat


ahhoz képest a hallgat mint látod két "L", a "csonka mondat" meg külön szó. szeretem mikor vak akar világtalant vezetni.