Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Otoaak

Fix. portyáért járó LE kell szinttől függően amit módosít a kreatív és a gyémánt bónusz, + napi korlát. Emellett simán maradhat a rablás is 1-2 szerencsés támadással max. hamarabb megvan a limit és a szakiknak is megmarad az értelme könnyebb összehozni. Ha megvan a limit akkor meg győzelemért járjon + morál, kristálypont, +TP stb. valami amiért megéri utánna is támadni és erősíti a meggyengült szakikat.

Elég sokszor le lett ez már írva csak a limit az új benne. Szerintem nem kell átalakítani hozzá a játékot, persze a programozásba nem látok bele de nem tűnik lehetetlennek a megoldása. Ha meg tesztelni kell, hogy mennyi LE legyen 1 portya értéke a szint fügvényében , hát nosza senki nem fog megharagudni ha tart a játék 1-2 nap szünetet teszteljetek utánna meg hadszóljon.
Miklós:

Senki nem mondta, hogy a spektrálissal kreatívval stb. lenne a baj. A szakik között meg azért egész más az átmenet. Ha elmegyek vadászni kb. lehet tudni mennyi LE lesz belőle, portyázásból egy bizonyos szint fölött ha csak úgy elémegyek portyázni pontosonan tudom mennyi LE lesz a dologból. (nulla, a nulla meg duplán is nulla). A lebeszélt csatákat nem lehet kivenni de ha ez az egész mizéria még mindíg nem elég ahhoz, hogy LE-t kell tenni a portyába akkor semmi nem is fog meggyőzni. Mert csak úgy lehet ezt a korlátot meghozni ha mindenki számára (persze csak ha aktívan portyázik) elérhető, ha meg továbbra se éri meg portyázni csak lebeszélt csatákkal, akkor a korlát is teljesen fölösleges mehet minden úgy mint eddig, csak lassabban alakulnak ki a különbségek, de attól még ugyan úgy meglesznek.

Ha ez a legjobb ötletetek és ez a megoldás marad semmi több mint amit írtál, én csak egyfélekpééen tudom értékelni a dolgot. Jó volt veletek, talán egy más játékban máshol még találkozunk, viszlát.
Dátum: 2009.05.21. 11:37:00
Tudom, hogy most nem ez a legsürgősebb, de ha már van külön fül az állatoknál az elengedéshez meg a sajtoláshoz, nem lehetne csinálni egy olyan lapot ahol csak a harcoló lények jelennek meg ? Gyorsabban töltődne az oldal és 11 állatnál már baromi nehéz átlátni melyikkel mit akarok csinálni.
Na ja ez a dolog is ismerős valahonnan. Szerintem a VU egy burkolt pártmodellezés akart lenni, hogy kiderüljön hol rontották el. Most meg megy a vakarózás, hogy ok meg kéne hallgatni másokat is de vajon kit ?
"V1-en van nálam 100k LE aki nem akar kimaradni a buliból az dobjon egy PM-et és üzenjen hadat. Gyémántok kíméljenek."

Én vagy 2 hónapig téptem a számat, csináltam topicokokat stb. a portya és háború reformról (jópár változást szorgalmazó gondolkodásra hajlamos egyénnel együtt). Most azt se tudom sírjak vagy nevessek. Öröm látni, hogy szinte minden beigazolódik amiről szó esett és siralmas azt látni ahogy nem, hogy szétesik de szétrobban a játék az átgondolatlan fejlesztések és a reform hiánya miatt. Meg persze, örülök neki, hogy a legutóbbi vita óta megsporólt ősköveim miatt már nem kell bánkódnom.

Fölösleges ötletelni szerintem, a legegyszerűbb megoldás a V3 szabályait V1-re és V2-re is kiterjeszteni és persze egyben a leggyorsabb is. Utánna legfeljebb kicsit el lehet játszani a számokkal és nagyobb rablásokat engedni mint V3-on. De a lényegi változás szerintem nem csak ennyi kéne legyen a VU egyetlen esélye innetől csak a megújulás lehet. Nemzetközi fronton egy ilyen hiba azonnal megbuktatja a játékot arról nem is beszélve, hogy ha 2-3-4x annyian játszák a játékot akkor sokkal keményebb lesz az ilyeneket szűrni, néhány 100 helyett több ezer játékos ötleteivel nehéz lesz felvenni a versenyt.
Dátum: 2009.05.14. 19:08:01
Nekem konkrétan nem a menniységgel van bajom, hanem, hogy nem lehet minden állatot külün gyógyítani, nem egyszer fordul elő, hogy 150-180 életerőt sérülnek egy portyában az állatok (epikustól akár többet is) csak varázslatból (4 van, az 600-840 sebződés.. ), ezt most 40-es gyógyítással + 6-os bűvös kunyhóval 2 óra alatt tudom kigyógyítgatni, ezen az se sokat segít ha növelem a gyógyítást mert ugyan többet gyógyulnak a dögök de akkor is csak egy gyógyul egyszerre, mindet gyógyítani ugyan úgy 2 óra. Szerintem ha már a hordázás bekerült a gyógyítás is kaphatna annyi turbót, hogy 10-nél 30-nál 60-nál lehessen +1 állatot gyógyítani. Sőt ez még lehet tulzás is már +1 állat gyógyítása is nagyon sokat segítene mondjuk 30-as vagy 40-es szakértelemtől, a lényeg nem az LE-t sajnálom rá, van is gyógyításom, csak gyakran előfordul, hogy így sem elég.


Az idomítás tök más tészta, nem "életmentő" tevékenység. A gyógyítás epikusozás közben vagy háborúban nagyon fontos lehet ha nem kell cserélni ill. nem ájul be az állat, az idomításra ez nem igaz, aki meg szán rá némi LE-t az a néhány napot simán néhány órára tudja csökkenteni. (Ahogy Sanyi is írta 20+20-al már egy 60-as dög is csak 2 óra idomítás, akár vadászat közben is simán megvan)
Dátum: 2009.05.10. 10:49:43
Seligen: látom ennek sose lesz vége, és ezt mondjuk PM-be is elküldhetted volna, a stílusommal szembeni kritikáiddal nem érdemes fárasztanod másokat. Mert ugye minden hozzászólásodból süt a stílussal szembeni kritika és nem a tartalmi részekre reagáltál úgy ahogy. LOL

Azt idézel amit akarsz, ami sértő lehetett vagy erős azt visszavontam, a személyeskedést és fikázást ott is te kezdted.


A helyettesítés meg a multizás nem szép dolog de jelenleg nagyon úgy néz ki bizonyos feltételek mellett elfogadott (sosem léptem át ezt a határt,mivel töröltem valószínű nem is fogom, elég sokan játszanak így nyilván mindenki el tud számolni magában ezzel), a rabszolgás multizás és a háborús helyettesítés szerintem tök más dolog, megoldást nem tudok rá sajnos de jogos igény szerintem, hogy kezdeni kéne vele valamit.
Dátum: 2009.05.10. 09:26:05
Miért lenne általánosítás ? Konkrétan a TGY-re gondoltam mint szövetségre, nem vettem bele senki mást miért lenne ez általánosítás ?

De kikérheted magadnak ugyan ettől még szerintem a hisztizés a fórumokon az ösze vissza ki belépkedések karakterek törlése helyreállítása, a panaszkodás vég nélkül a háborúk miatt mert mindenki kapitulál, pont ti voltatok azok akik azt reklamálták, hogy milyen szar a védelem itala meg, nem áll ki becsületesen harcolni stb. erre megtámadtok pár jóval gyengébb szövetséget "unaloműzőnek" és minden előnyötök ellenére nem vagytok képesek becsülettel küzdeni, az Azúr ellen nem jött össze kb. azonos szinten úgy látszik nem megy, nosza unaloműzőnek elővettetek pár szövit akinek esélye sincs aztán még ti sírtok a kapitulációk miatt. Ami most megy az nem unaloműzés hanem megtorlás meg az Azúr elleni frusztráció levezetése. Minden alkalommal mikor elverte a port rajtatok egy gyengébb szövi mélységes felháborodással ment itt a hiszti mert ez így nem ér mert a kis mocskok nem állnak ki rendesen stb. (na és itt viszont nem általánosítok mert ez csak pár kicsinyes bunkóra igaz a TGY-ből és messze nem mindegyikükre, akkor is és most is emelem kalapom azok előtt akik nem vettek ebben részt) Képzelem mekkora felháborodás lesz ha esetleg megint belebuktok egy próbálkozásba... ja és a lényeg a TGY-n kívüli játékosok nem azért játszanak, hogy számotokra érdekesebb legyen a játék, komolyan olyan érzésem van néha a hozzászólásokat olvasva mintha rosszul végezném a dolgomat mert nem szolgálom ki megfelelően a TGY igényeit és idő előtt kapitulálunk meg aljas módon minden lehetséges eszközzel megnehezítem a dolgukat és az már nem fair. Nem igazán értem mit vártatok, most, hogy újra elkezdtetek háborúzni mindenkinek le kellene borulnia a TGY előtt mert ó igen végre visszatértek és aláznak minket újra ó köszönjük leereszkedésetek.
Dátum: 2009.05.09. 23:40:28
Lécci mutasd már meg azt a hozzászólást amiben a durva általánosítás volt. Pityu a gyanújának hangot adva tett egy javaslatot. Én minősítettem a TGY hozzáállását a háborúhoz. Aztán kitört a hiszti. Na meg Seligen "kiteregette féltve őrzött titkaimat". Részemről nem csak a tegnap este furcsa hanem a reakciótok is, de ezek után had kérdezzem már meg, hogy ha nem volt semmi gikszer nálatok akkor mire jó most ez amit csináltok? A nagy beismerések után ami korábban ebben a topicban volt ki az a hülye aki komolyan veszi szerintetek ezt az egész színjátékot? Ennél még az Elit "mi nem akarunk nyerni" dumája is hitelesebb volt. Már rég túlléptük a létezik e egyáltalán helyettesítés gondolatkört mert nagyon úgy néz ki, hogy nem egyedi dologról van szó.
"ironi on" De persze Szent Seligen és Szent Azirafael ha ez a kórság neadj isten valaha is felütné fejét a TGY-ben nyílván azonnal mozgosítanák az inkvizíciót és azonnal kipurgálnák, mint tudjuk az ördög nem alszik a 2 Szent és Ariel szerint pedig a TGY is egész éjjel fent volt, már ha értitek mire gondolok...
Dátum: 2009.05.09. 17:05:56
Seligen: gratulálok a félelmetes pontosságú oknyomozó tevékenységedhez, csak annyival igazítanám ki, hogy olyannyira álszent és gerinctelen mocsok vagyok, hogy még a fórumra is kiírtam bízva benne, hogy mivel én írtam senki nem olvassa el és így a lebukás veszélye nem fenyeget. Igazán nem akarom kritizálni a szellemi képességeidet (azért egy kicsit igen ) de ehhez elég lett volna csak olvasni megtanulnod igazán kár volt hónapokig erőltetned az agyad, hogy aztán ország világ elé tárd.

Nem rossz húzás egyébként terelni a témát, de ettől azért nem sok minden változik, de azért megértem a fentieket, nekem se lenne időm olvasni ha 8 karaktert kéne 15% alatt tartanom.

Nem tudom ki és hol polírozta a búrámat (fényezett) én ilyesmiről nem tudok. Az álszent meg erős túlzás szerintem, legalábbis sosem voltam tagja szerzetesrendnek sőt a Szt. Otoaak nevet sem használtam sehol, legalábbis józanul soha.

Sajnos én csak a SoD tagságom idején láthattam, hogy ekkora pofával mekkorát lehet bukni az élről, de ha alkalmam lett volna rá kivettem volna a részem a Tyrant megmozdulásából is. A kicsinyes húzások a TGY egy részétől (veled az élen) meg nem minket minősítenek.
Dátum: 2009.05.09. 12:50:55
Bocs Ariel de azért mi sem vagyunk teljesen hülyék elhiheted. Mikor az azur elit háború ment még akkor is több tgy-s láttam kint mint tegnap éjjel.
Dátum: 2009.05.09. 11:26:49
Őszintén szólva több mint gusztustalan amit a TGY csinál, én elhiszem, hogy próbálják menteni a menthetőt de azért mindennek van határa, az hogy a nyilvánvaló túlerő ellenére sem képesek becsülettel küzdeni több mint eleget elmond, ezt már aligha lehet PR szövegekkel szépítgetni.
Dátum: 2009.05.07. 22:39:37
Igen de én nem arra gondoltam, hogy gáz ha kevés LE-vel támadnak nem kell senkit hülyének nézni nem leeht elvárni, hogy az erősebb jtékosok két kézzel szórják az LE-t, hanem az gáz, hogy igazából még csak nem is járok jól vele ha lényegesen erősebb/magasabb szintúű karakterellen véletlenül nyerek.
Dátum: 2009.05.07. 13:30:17
6952 varázspontért építettél az épületbe 57933 lélekenergiát!

A TOP-klánokba kb. ennyi lehet a napi átlag per fő, én még elég csirke vagyok ezen a téren vannak akik bőven 80k fölött tolnak vele.
Dátum: 2009.05.06. 19:45:05
Nem 140-180 járt, ezzel egyből le is buktál szerintem, hogy merre fele szoktál portyázni. Azonos ill. magasabb szintű végzetúrnőér én 470-510 között kaptam. Magasabb szinten persze a végzetúrnőket azért nem volt olyan könnyű locsolni meg kevesebbis van.

Ha csak simán LE jár a portyáér és nem nyúlunk mélyebben bele a dologba akkor az elég sok visszaélési lehetőséget ad a buzogányos és hasonló megoládoktól a szövetségi összefogásig én mindent bele tudok ebbe képzelni. Szóval az LE jutalom egy dolog de itt nem leeht megállni ha + LE jár a portyáér akkor azt szabályozni is kell külön.
Dátum: 2009.05.06. 16:58:58
Nem tudom nálad mit jelent az "elég sok" és azt sem, hogy kik ellen teszteled magad. Én heti bontásban 100-as nagyságrendben tesztelek az arénába szövetségi társaim ellen, többségük tulajdonságait és szakértelem szintjeit pontosan ismerem, nem kavar be eltérő épület bónusz és a gyűlöletes szakik sem. Ezek alapján pedig szerintem nem igazán jó a jelenlegi random.
Dátum: 2009.05.06. 16:43:19
Idézet: Kocos - 2009.05.06. 15:35:54
Otooak: a random szukitese es a nem tuti nyero csatak bevallalasa szted nem ellentmondo celok? En ugy erzem, a random szukitessel csokkenne a kockazatos portyak es none a fix nyero portyak szama.


Miért lenne ellentmondás ? Azonos nagyságú tulajdonságok szakértelmek mellett mindenképpen a random dönt, ahogy fentebb írtam a legtöbb LE-t akkor tudod szerezni ha csak kevéssel erősebb ellenfelet támadsz, mert ha ügyesen trükközöl a TÖ-vel és a szakértelmeiddel az esély messze nem 50% lesz hanem sokkal jobb de ehhez kisebb random kéne, hogy ezeknek a különbségeknek látható hatása is legyen mert jelenleg szerintem nagyon nem így van. Főleg ahogy Sanyi írja, ha nagyon nagy a különbség. A gyengébb játékosoknak nem gigantikus randommal kell esélyt adni a győzelemre, lehet én vagyok rosszul összerakva de engem nem tesz boldoggá ha azt látom, ha egy 300-400TÖ/SZÖ előnnyel rendelkező játékos élből lepattan rólam csak azért mert nem volt szerencséje, ettől nekem semmivel sem lesz jobb, nem fog kevesebbszer támadni vagy elkerülni csak azért mert 50 csatából egyszer lepattant, ez max. a támadót idegesíti meg persze engem is amikor támadásnál hasonló különbség mellett én pattanok le 3x zsinórba. Minden ilyen alkalommal egyel több strigula kerül fel a lapra ami ha betelik tuti abbahagyom a játékot mert csak a hiábavalóság keserű érzete marad meg utána, hogy csinálhat az ember bármit lehet akármennyire okos a végén úgy is csak a randomon múlik az eredmény nem a befektetett időn és erőforráson. A gyengébb játékost azzal kell megvédeni, hogy nem éri meg megtámadni. Persze ettől még lesznek akik 6 szintel lejjebb ütnek küldetés vag akár kicsinyes bosszú stb. miatt és igaz, hoyg nem fogsz tudni nyerni de legalább kapsz valamennyi LE-t meg fejlődik az állatod a támadó meg nem kap semmit, ha magas az egészséged és a gyógyításod akkor igazából a támadó neked tesz szívességet mert LE-vel mérve te jársz jobban és még az állataid is fejlődnek. Aki meg rendszeresen így oldja meg a portyáit hamar azon kaphatja magát, hogy az áldozatai a fejére nőnek és revansot vesznek rajta mert amíg ők simán fejlődtek addig ő egyhelyben állt.
Dátum: 2009.05.06. 13:58:38
Lécci ne offoljatok ha lehet, a 15%-os témára van külön topic, sokan lusták visszaolvasni egy csomó jó javaslatot el se olvasnak Miklósék mert eltűnik a fölösleges hozzászólások tengerében. Azért indítottam a topicot, hogy esélyt adjunk ezeknek a javaslatoknak.
Dátum: 2009.05.06. 13:42:57
A random szűkítése is sokat lendítene azért a dolgon mert a sebzést azzal lehetne a legjobban csökkenteni. Ha nem csak a random határozza meg hasonló erősségű karakterek között a csata kimenetelét akkor simán lehet csökkenteni a sebzéseket is mert nem egy véletlen 300-400-as találat hanem a karakterek közötti különbség dönt. Persze, ehhez azért nem elég 1db szakértelem, különbségek változatos taktikákhot ennél több kell jelenleg 3-4 alap tulajdonság meg 2 szakin kívül a top-ban nemigen van mit fejleszteni, az meg egy kicsit kevés ahhoz, hogy látványos taktikát lehessen rájuk építeni.
Dátum: 2009.05.06. 13:16:03
Közben sokat gondolkodtam, hogy lehetne ezt minél könnyebben beilleszteni a rendszerbe és arra jutottam, hogy talán egy új szakértelem bevezetése lenne az ideális erre, a harc művészete, háborús tapasztalat vagy hasonló néven 60-as szint limittel.

A szakértelem lényege az lenne, hogy a szakértelem szintjének fügvényében lehetne LE-t kapni a fentebb vázolt ötlet szerint de nem a karakter szintjétől hanem a szakértelemtől függne mennyi LE-t kap +ba. A szakértelem 10-30-60-as szintjén 1-2 és 3 szinttel lefele ütve is kaphatna LE-t ill vesztes csatánál az állatok 10-30-60 szintnél 10-30-60% TP-t kapnának illetve a szakértelem szintjének megfelelő %-os esélyt +1 morálra (max. szinten 60% esély vesztes csatánál +1 morálra), a szakaértelem szintenként 20LE tapasztalat szerzést tenne lehetővé azonos erősségű karakter legyőzése esetén, és ezt módosítaná a szint/TÖ/SZÖ, a szintkülönbség szintenként +/- 10-20-30% stb. növelné/csökkentené a kapható LE-t a TÖ/SZÖ különbség 10 pontonként +/- 3%-ot.

gyors példa béla 40-es szintü TÖ-je 800 szö-je 700, jancsi 42-es TÖ-je 900 SZÖ-je 800, karcsi 40-es 700TÖ 700szö mindhármuk szakértelme maxos.

béla támadja jancsit ha nyer a szerezhető le a következők szerint alakul:

1200 szakiból
+20% a szintkülönbség miatt
+30% TÖ különbség miatt
+30% SZÖ különbség miatt
összesen: 2040LE

Ha veszít akkor is megkapja ennek a 10%-át (204) + a max.-os szakértelem miatt 60% esélyt, hogy az állatai kapnak +1 morált, ez ugyan soknak tűnik de a karakterek között is nagy a különbség.

DE ha karcsit támadja:

1200 szakiból
+ 0 szint miatt
- 30% TÖ miatt
+ 0 SZÖ miatt

Ha nyer 840LE üti a markát ha viszont veszít semmit nem kap mert a %-os módosítói negatívak, + LE vesztes csatáért csak akkor jár ha a gyengébb fél veszít, vagyis akár támadó vagy, akár védekező de az esélyek nem neked kedveznek akkor +LE-t kapsz ill. az állataid +TP-t és még a moráljjuk is nőhet.

Sajnos a visszaélések elkerülése miatt itt is szükséges a sebzéskompenzációnál használt tárgyszintes képlet alkalmazására. vagyis a szakértelem csak akkor fejti ki a hatását ha nem vagy gatyára vetkőzve és a tárgyaid/varázslatod szintje nem sokkal kissebb a szintednél.

Ennek a szakértelemnek a bevezetésével nem lenne szükség a teljes portya rendszert áttdolgozni, az emberek sokkal motiváltabbak lennének a hasonló erősségű karakterek támadásában 3 szintnél lejjebb ütni max. küldi miatt érné meg hiszen bónusz nem jár, ugyanakkor védekező félként ha 6-7 szinttel magasabbról támadnak akkor 300-400LE-t is kaphatunk csatánként, ezzel a szerezhető LE is megnő mert senki nem tudja mikor fogják ütni aki 10-12 órára magára hagyja a karekterét annál még vesztes csatákkal is összejöhet 1-2k LE amiért már megéri 15% fölött maradni amikor csak lehet, szintben közelebb ütve pedig a vesztes csaták miatt halmozódó LE-ből a rablás esélye is jobb, ha nem is hoz több ezer LE-t egy portya de ha nyersz szinte biztosan kap mindenki valamennyi LE-t a szakértelmen felűl is. Persze ehhez ki kell fejelszteni a szakértelemt ami nincs ingyen de ebben az erős és a gyenge karakterek egyformán motiváltak, mert mindenki számára LE forrást jelent. Célszerűen úgy számoltam az értékekkel, hogy a nyert LE akkor lehet a legtöbb ha kb. egyforma ill. kicsit erősebb karakterekkel harcolsz mert a nyerési esélyed akkor a legnagyobb és ha veszítesz akkor is kaphatsz valamennyi LE-t meg persze az állatod is fejlődik.