Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Idézet: Anababa - 2009.05.21. 13:49:29
fejleszt TÖ-t? transzcendet?


Ugyan mibol fejleszt ha lecsapjak folyton?
Idézet: CaveMaN - 2009.05.21. 13:40:41
Az ott kezdődik, ha mindenkinél lenne LE, nem csúcsoptimalizátorkodna mindenki, hanem játszana, akkor minimum mindenkinek 20-50 szint közötti kreatívja lenne. Egész egyszerűen azért, hogy tudja kompenzálni a saját veszteségét, a termelt LE-vel.

Ennél fogva a javaslatom a következő:

15% alatt ne lehessen:
- vadászni
- sajtolni
- küldetésezni

Ha közben voltál szakadjon meg a vadászat. Mert, ki látott már olyat, hogy egy majdnem teljesen hulla lény ereje teljében levő akármit levadászik, ráfújnak és elterül újra. Ennél fogva erő hiányában küldetést se lehet teljesíteni és sajtolni sem.

Mit old meg a dolog:
- Senki nem fog soktízezer LE-n csücsülni, mert ha nyernek ellene, megszívja, csúnyán, ezért elkölti, amikor lehetősége van rá.
- Fejleszteni fogja a következő két szakértelmét: transz. projekció, kreatív affinitás, hogy csökkentse a veszteségét és növekedjen a kompenzációja, mikor ő nyer csatát.
- Mindenkinek lesz kreatív affinitása, nem tud elhúzni miatta senki.


Lehet lepontozni


Milyen problemat hoz be? A lokalis maximumon csucsulo karik (ertsd akit nem nagyon szokott senki megverni), boduletes mennyisegu LE-t fognak tudni termelni. Ezek kozul is a legtobbet azok, akik a kozepmezonyben vannak, hiszen azok, akik mondjuk az elen vannak, azok ellen ved a szintenkenti 5%. Nem kell felmenni 35%-ra es akkor Sharpa nem csap meg.
De ha alulrol jonnek, akkor egy gyengebb karaktertol kegyet;enul elviszik a vadaszott / sajtolt LE 50-80%-at. Ennek kovetkezmenye, hogy villamgyorsan tovabb nyilik majd az ollo, lesznek vadaszok es aldozatok. Elobbiek azok, akik meg tudjak tartani a vadaszaott LE-t es a rablassal novelni tudjak, utobbiak azok, akik nem tudjak megtartani a vadaszott LE-t. Siman lesz olyan kari, aki dupla LE-bol gazdalkodhat, aki ezzel meg erosebbe valik, amivel meg tobbet zsakmanyolhat.
Persze az aldozatok zome rosszul viseli majd, hogy az eddigi LE bevetelenek tobb mint fele masnal kot ki, nem tud fejlodni stb. 1-2 het es feladja a jatekot. Ha a jatek elejetol igy lenne akkor se lenne jo, de igy, hogy hozzaszoktak az emberek, hogy nagyjabol tudjak tartani a lepest, ha kicsit lemaradva is, igy szinte lehetetlen lesz, hogy elfogadjak. Kihalnak tehat az aldozatok, jon az ujabb osztodas. A vadaszok fele marad vadasz, a tobbi visszaminosul aldozatta. Es ez igy folytatodna.
Nem igazan ebben az iranyban latom a jatek jovojet.
Idézet: Miklós - 2009.05.21. 12:46:07
Ekkor 50. szinten 35k LE-t tudsz így szerezni a kreativval. Kínzókamra, spektrális stb. egyéb metódusokhoz képest ez nem akkora előny, főleg, mert bármikor betoppanhat egy váratlan vendég, és belenyúlhat ő is a mézesbödönbe. Valószinűleg az első korlát (nem kapják meg azonnal) nem is szükséges, elegendő a második.


Ez akkora elony, hogy a maxos kreativ kb. 10 nap alatt megterul, es onnantol +25% LE termeles. Iszonyatos. Engem rengetegen irigyelnek, a 7 kvizmedalom miatt, ami csak a vadasztra ad plusz, es csak 7%-ot. Vesd ossze ezt a fentivel. 10% tobblet is iszonyat sok a jatekban most amikor majdnem teljesen egyformak a termelesi lehetosegek. Ez is azt jelentene, hogy kotelezo uzni a sportot.
Marpedig az lenne a jo, ha legebeszelt LE szivo csatakat vivni egyatalan nem lenne erdemes.

Arrol nem is beszelve, hogy ez a javaslat pont, hogy jol lekorlatozna a pokokat.
Idézet: Miklós - 2009.05.21. 12:46:07
Az én javaslatom az volt, hogy a kreativ affinitás továbbra is működjön, ahogy nem volt vele semmi gond fél éven át, viszont akadályozzuk meg, hogy valaki exploitolja. Miért válna ettől kötelezővé? A szabályok eddig sem tiltották, hogy kreativ affinitással megtámadj valakit. Mi változna?


A megoldasi javaslatod nem akadalyozza meg az exploitot, hanem a merteket csokkenti a mostanihoz kepest napi tobbmilliorol napi parszazezerre. Nem 2ü3 havi bevetelt lehet generalni vele igy egy nap alatt hanem csak 3-4 napit. Ez igy nem old meg semmit.

Ha jól értem, jónéhány posztoló azt szeretné, ha a kreativ affinitással egyáltalán nem lehetne plusz lélekenergiát szerezni. Feltételezem ők azok, akik ezzel a szakértelemmel nem rendelkeznek.
[...]
A kivégzés+kreativ affinitás kombó ezeknél nem erősebb, ha valaki nem játszik össze rá, számos játékos követi ezt az utat (aka. pókok) miért kellene megszüntetni?


A javaslatok ami elhangzottak - mind az enyem, mind masoke - nem csokkentik egy hangyanyit sem a kreativ hatasfokat. Hanem a masik oldalon realizaljak a veszteseget (masoke teljesen az enyem bizonyos esetekben). Az un. pokok ezzel semmilyen hatranyba nem kerulnenek.
Hogy hívták Pinokkió "pártfogóját" a híres Disney rajzfilmben?
Szarvasbogár Szabolcs
Csótány Csongor
Poloska Pál
Tücsök Tihamér
Idézet: Mortimer - 2009.05.21. 12:12:45
Faktor, rendszerszinten kell megoldani, nem egyedileg. Ha ezt engedélyezik, fű alatt, napi pártizezerrel mindenki neki fog állni ennek. Mert nem tehet mást.


Nem mindenki fog, mert van masik ut. De az mar nem a jatek resze.
No dobok egy korlat otletet. A kreativ csak akkor "termeljen", ha az aldozat LE differenciaja egy szinttol fuggo ertek alatt van. Ha folotte, akkor a kreativ miatt szerzett tobblet vonodjon le a vedekezo karaktertol.
A limitet szint*5K es szint*10K kozott helyeznem el valahol.
MOD: Szelsoseges esetben lehet szint*0 LE is.

Ezzel kizarnank azt, hogy tobb karakter tartosan novelje a LE diffjet. A hatart atlepo karakter mar nem lenne alkalmas forrasnak.

A kerdes az, hogy akiknek a LE diffje meghaladja ezt a korlatot, azt mennyire szoktak megvamolni kreativval, es milyen mertekben vetne ez oket vissza. Errol nyilatkozhatna, aki beleesik a tartomanyba.
Hat ez semmire nem lesz megoldas. Illetve de nyilvan arra megoldast kinal, hogy ha az a cel, hogy napi 1ü2 millanal tobbet ne lehessen ilyen modon szerezni. En azt gondoltam, hogy a cel az lenne, hogy noral modon jatszo karakternek NE erje meg lebeszelt csataval LE-t oda-vissza rabolni.
Nem azt mondom, hogy ezt egyszeru kivitelezni, mert nem az. De muszaj. Mert ez igy csak egy pofon a szarnak. De a szar attol meg budos marad.
Idézet: chehs - 2009.05.21. 10:38:07
Birka: Nagyon drágán eladni valami nagyon gagyi dolgot nagyon buta embereknek legális?


Nem az. Van ra torveny.
A jatekban a torveny a szabaly. Sajnos erre a visszaelesre nincs szabaly. Az ugyanakkor en sem ertem miert kellett ezt a pontot megvarni, mikor sokan honapokkal (sot fel evvel) ezelott jeleztek mar ennek az exploitnak a lehetoseget.

Birka: szavaidbol az jon le, hogy te nem zarnad be a kiskaput es nem allitanad helyre a jatekegyensulyt a tobblet eroforras elvetelevel. ha ezt valoban igy erted, akkor szerintem nagyot tevedsz. Marmint abban, ogy a jatek meg mukodokepes maradna, egy realis jatekosallomannyal ezek utan is.
Idézet: Crimson - 2009.05.21. 10:09:15
Hát, nekem 50% volt a max több alkalommal is, a többit a kreatív adta hozzá.


Akkor meg az lehetseges, hogy az 50%-os korlatnal a projekcio nem szamit.
Tehat 1600 LE 6-os projekcio-bol nem 500, hanem 800 LE hozhato el.
Idézet: CaveMaN - 2009.05.21. 10:05:29
Kocos: picit le vagy maradva az olvasással


Igyekszem na.
Idézet: Crimson - 2009.05.21. 09:16:00
Hiába 150-es a kivégzés, a célpontnál lévő lóerőnek max 50%-át hozhatja el.


Kokretan lattam 81%-os rablast.
9xx-bol 7xx
Idézet: Crimson - 2009.05.21. 09:06:27
Bingo, a szint is stimmel, ő nyilván az Egon-féle brancsból ütögette ki a lóerőt.

Nephila rablásait valaki be is másolta ide a fórumra, asszem 44 és 46K körül lehettek, amiben még nincs semmi rendkívüli. Nekem is volt 40K környéki rablásom, igaz csak egyszer vagy kétszer, és Éjvirág is valami hasonlót ütött a múltkor.


Sot meg lehet nezni Lanmaffia karlapjat.
Idézet: Birka - 2009.05.21. 08:36:44
Tudod hányna töröltek építő karik miatt?


Az epito karikkal mi a gond? Annyira nem vagom.
Idézet: Mortimer - 2009.05.21. 07:59:12
Aha. Akkor kb. itt fejeztem be a játékot, ez értelmetlen


Pontosan. Lehet barmilyen legalais, meghagyni nem lehet, sem az igys zerzett elonyt, sem a kiskaput magat, mert bedol a jatek. Az meg senkinek sem jo.
Mit jelent az, hogy altalanos harci eszkoz?
Idézet: Bkitten - 2009.05.20. 16:48:13
Talán később folytatom, ha a szigorúság kisebb lesz ill. a régi kérdések közül "kipucolódnak" az ilyenek.

sziasztok


Azt remelem erzed, hogy a ket vagyad milyen mertekben mond ellent egymasnak.
Dátum: 2009.05.20. 16:08:20
Melyik zölsdég kötehtő James Bondhoz?
brokkoli
karfiol
sóska
spenót
Ketospontok utani szokozok hianyoznak, egyebkent minket kerdes jo.
Dátum: 2009.05.19. 19:55:31
Idézet: Mortimer - 2009.05.19. 19:31:44
Sehogy, majd 8-10 szint múlva, erősebb fegyverrel.


Eleg sokan megcsinaltak mar. Nyilvan nem fegyverrel. De megnyugtatasul: Sharpa sztem mar kozelharcban is meg tudja oldani, ha az ellenfeleek nincs elnyelese.
Viszont ha jol szamoltam mar ennek duplajat is elertek ketten.