Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mortimer

Dátum: 2009.12.16. 11:24:36
Ywgarrd, nálunk is kaphat a 40. szintű tag 85-ös tárgyat, viszont annak a 40-es tagnak be kell építenie 2 milliót minimum, ami ezen a szinten igen soknak számít. Azaz azt az előnyt, amit az epik tárggyal és a falakkal élvez(het) nagyon komolyan csökkenti az építésbe muszájból fektetett LE mennyiség.

Ez a kompenzáló tényező a 10ezres építésű emberkéknél nem létezik.
Dátum: 2009.12.16. 10:10:30
Ha beépíted, akkor természetesen semmi gond nincs.

Azzal van baj, amikor egy 10. szintű karakter 11e építéssel teljes jogú tagja egy 300ezres szövetségnek, és megkapja annak 42 támadásbónuszt adó gyakorlóterét. Ez egyértelműen kiskapu, amit be kellene zárni. Ywgarrd is ezért tiltakozik, mert érintené a korlátozás.

Csak konkrét példákat tudok mondani:
http://www.vegzetur.hu/index.php?m=karakterlap&user=26676
http://www.vegzetur.hu/index.php?m=karakterlap&user=22931
stb.

Nekem nem fogja bemagyarázni senki, hogy ez így jól van most. Ha pedig azt állítják, hogy nem számít semmit (ja, most már hogy megszívták magukat LE-vel nem számít...), akkor miért tiltakoznak ?
Dátum: 2009.12.16. 09:56:29
Vicces, hogy minden alkalommal, amikor beírjuk, hogy ugyan a jelenlegi szabályoknak megfelel, de nem igazán kóser az alacsonyszintű karakterek köré épített több százezres lélekkútú szövetség, mindig jön egy két érintett, és beírja, hogy "nem számít semmit" az a 30-40-es gyakorlótér/védőfal bónusz, majd több bekezdésben ecseteli, hogy miért is nem kéne ezen változtatni.

De. Kellene. Csak Miklós sajnos töketlen ebben a kérdésben is, mint sok másikban.
Dátum: 2009.12.16. 09:05:16
A 40-es transzplantot úgyis maxolnia kell, utána pedig logikus az ultraspec felé törekvés, ami 50-es. De mindegy is, lényeg az, hogy semmilyen korlátozás nincs rá jelenleg, szóval nagyon elvi vitát folytatunk. Olyan irtózatos előnye van a normál, most induló karakterekkel szemben, ami egyszerűen érthetetlenné teszi, hogy Miklós miért nem lép hónapok óta semmit az ügyben. Ja, de: mert fórumban nem panaszkodnak, hiszen amint meglátják, törölnek.
Dátum: 2009.12.16. 08:53:51
Ezeknek a kariknak csak akarat kérdése a manakonstrukció. Szvsz sokat nem érne.
Dátum: 2009.12.16. 08:16:57
http://www.vegzetur.hu/index.php?m=karakterlap&user=26676

Tehát szerinted ez normális?

Meg kéne különböztetni, hogy mi a szabályos, és mi az etikus. Mert sajnos a kettő nem esik egybe. (Vagy csak az én erkölcsi érzékem van túl magasan...)
Dátum: 2009.12.16. 08:04:54
Idézet: Ricardo - 2009.12.16. 07:51:36
Ez így azért elég veszélyes. Had döntse már el a klán, hogy kié lesz egy tárgy. Egyébként sem szerez hozzád képest előnyt, mert nem Veled játszik, csak a környezetéhez képest. A környezetében viszont egyre több karakternek van szintén magas szintű epikus cucca, így ott sem mindenki ellen.


Ricardo, azzal van baj, hogy az újonnan indulókat számos dolog sújtja, amikkel nem tudnak mit kezdeni. Eleve rengeteg az újrakezdő, akik kenik-vágják az egész játékot, velük kell harcolniuk. Ez egy körülmény, ezzel természetesen nem kell semmit kezdeni. Viszont könnyítsük már meg a valódi kezdőknek a játékot ott, ahol ezt lehet:
- ne adjunk az újrakezdőknek brutális szövetségi bónuszt, ne lehessen köréjük építeni szövetséget! (Az első néhány szinten a harci bónuszok segítik a brutális rablások, később viszont nem ez lesz az igazán lényeges, hanem az Akadémia, és az általa biztosított transzplant és ultraspec.)
- ne kapjanak 40-50. szintű tárgyakat a haverok által kivert epikusokból!
Dátum: 2009.12.16. 07:39:56
Direkt nem írtam, hogy egyetértenék Eardog ötletével, mivel valóban lehetnek ilyen problémák. Szint/2-be viszont szerintem mindenki beleférne. És akkor már 15. szintűek megkaphatnák a 30. szintű tárgyat, illetve 40. szintűek a 80-asat. Ez - Birka kedvenc szavával élve - megszüntetné az exploit lehetőséget, mindemellett a normál játékot egyáltalán nem befolyásolná.

"A valamilyen korlátozást ott kéne kezdeni, hogy ne lehessen köréépíteni, magának a karakternek az önmaga által beépített LE alapján kellene járjon a szövibónusz, és nem alanyi jogon."

Egyetértünk. Ez már Miklós fejlesztési tervei között szerepel több hónapja, de sajnos a malmok lassan őrőlnek.
Dátum: 2009.12.16. 07:19:59
Van olyan 8. szintű karakter, aki olyan tárggyal rohangál, amivel én 85. szinten, elképesztő előnyhöz jutva, és ezzel együtt az újonnan indulókat ellehetetlenítve és elkedvetlenítve.

Valamilyen korlátozás mindenképpen ajánlott. És nem azért, hogy "hú, szivassuk meg őket", hanem egyszerűen a játéknak nem lesz utánpótlása, ha az újonnan indulók azt látják, hogy körülöttük ugyan szabályosan, de etikailag viszont nagyon is visszás módon feltápolt karakterek mászkálnak. Az lesz az első gondolatuk, hogy tele van csalókkal a játék, akkor meg minek próbálkozzanak. Törölnek, és nem tudnám én sem kárhoztatni őket. Ha ma kezdeném el, marha gyorsan elmenne a kedvem az egésztől.

Ha pedig nincs utánpótlás azzal a teljes Végzetúr közösség veszít, mert a lemorzsolódás folyamatos.
Dátum: 2009.12.15. 22:04:12
Én elhiszem. Neki küldd el.
Dátum: 2009.12.15. 22:01:15
Nem értem a kalandokban a csatákért kapható LE-t, extrém nagy ingadozás van bennük.

Egyik csatában 1950, másikban 500. Hogy lehet négyszeres különbség? (Ugyanazon szint, ugyanazon felszerelés, két perc eltérés a két kaland között.)
Dátum: 2009.12.15. 21:59:02
Olvasd el az állatok topikot, ott Miklós kereken leírta, hogy ilyen nem létezik.
Érdeklődnék, hogy mikor lesznek berakva a 105-ös, 110-es szintű csizmák, páncélok, pajzsok?

Tervezni szeretnék előre, és több hónap, mire egy szintemnek megfelelő csizma vagy magas szintű páncél megvásárlásához szükséges LGY összejön. Azaz mire összekalandozza az ember a lélekgyémántokat, már lép több szintet, és akkor már nem jó elavult tárgyakat vásárolni.

Nem jó így játszani, hogy már holnap bekerülhet a játékba egy a 100. szintűnél jelentősen jobb, 105 vagy 110. szintű tárgy.
Dátum: 2009.12.15. 18:39:07
"pont az a resze nem voltozott a sebzesnek, ami akkor jon be, ha az ellenfel nem talal el"

Kocos, ha visszanézel, láthatod, hogy pont emiatt vetettük fel az egész témát Szóval amiben szerettünk volna változást, az nem szűnt meg (ha 4-et sebzel a 400-as fegyverrel akkor az állat 1-et üt most is, ha pedig nem találod el akkor 150-et), viszont cserébe csökkent az erő - amit senki nem kért, és nemrég lett részletesen átnézve. Ilyenformán tök meg tudom érteni a panaszokat, még ha tudom is, hogy nem lesz visszacsinálva.
Dátum: 2009.12.15. 17:52:43
Négy-ötezres sebzéseknél lényegtelen, hogy 200-al kevesebb vagy több.
Dátum: 2009.12.15. 17:25:16
Ezt inkább a lélekszívás vagy a kh topikba írd.

Előbbiben csatlakozhatsz Jerikóhoz.
Dátum: 2009.12.15. 16:23:59
Engem speciel az erő visszafogása jobban zavar. Mert oké, az állatok kritikust ütnek megszűnt. Hiba volt, ez van.

Azonban az erő szerepe pont nemrég esett át egy nagyobb felülvizsgálaton, ahol Miklós közölte, hogy rosszul implementálták a képletet, a taumaturgiához képest másképp adta a bónuszt, és eredetileg nem ez volt a szándékuk. Ha kijavították a rendszerben, akkor most miért kellett ismét babrálni vele?
Szabályváltozás kikényszerítése?
Idézet: Dozer - 2009.12.15. 08:42:08
a szövetség mint olyan, az együtt építkezéseken (ami ugye a karakter EGYÉNI erejét növeli) és az epikus öléseken kívül semmire sem jó???? Hogy-ami az online játékok egyik legfőbb sajátja- az EGYÜTT játszás öröme szinte teljesen hiányzik a játékból??? Vagy hogy az azonos hordákba tartozó játékosok között semmi cél nincs? Még a baráti szövetségek sem tudnak egymásért tenni, csak ha az egyik beolvad a másikba???? Sőőőt szövetségi rendszer mint olyan nem létezik???


Felvetettem a találkozón, Miklós annyit mondott rá, hogy lehet egymásnak üzenetet küldeni, meg van fórum. Ezzel részéről le volt tudva a dolog
Dátum: 2009.12.14. 23:31:08
Ez tényleg marhára OFF, de 1. Nasdfil hónapokon át inaktív volt, ezt te tudod a legjobban, 2. ha nem lehetne felzárkózni akkor én, Grelnar vagy Jerikó mit csinált szerinted?