Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Le az állatreformmal!
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
121. hozzászólás - 2009.12.15. 18:31:07
Legyen akkor itt egy ellenerv is.
En egyetertek az allatok sebzesenek redukciojaval. Miert? Mert az allatsebzes a vedhetetlen kategoriaba tartozik. Egyszeruen nincs ellene vedekezesed, nem tudsz mit fejleszteni, hogy ne talaljanak el. Pont. Na jo talan elnyelessel lehet valamennyire redukalni.

Persze az, hogy az allatora nem hat a kritikus ezt a problemat valojaban nem orvosolja, hiszen pont az a resze nem voltozott a sebzesnek, ami akkor jon be, ha az ellenfel nem talal el (azaz sikeresen vedekeztem).

Mindenesetre ha a kozelharcban nincs eleg sebzes, azt SEMMIKEPP nem az allatok erositesevel oldanam meg.
Pontszám: 6.09
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
122. hozzászólás - 2009.12.15. 18:39:07 (Válasz Kocos #121 hozzászólására.)
"pont az a resze nem voltozott a sebzesnek, ami akkor jon be, ha az ellenfel nem talal el"

Kocos, ha visszanézel, láthatod, hogy pont emiatt vetettük fel az egész témát Szóval amiben szerettünk volna változást, az nem szűnt meg (ha 4-et sebzel a 400-as fegyverrel akkor az állat 1-et üt most is, ha pedig nem találod el akkor 150-et), viszont cserébe csökkent az erő - amit senki nem kért, és nemrég lett részletesen átnézve. Ilyenformán tök meg tudom érteni a panaszokat, még ha tudom is, hogy nem lesz visszacsinálva.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.12.15. 18:39:41-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.68
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
123. hozzászólás - 2009.12.15. 18:40:34 (Válasz Kocos #121 hozzászólására.)
Kóc,
Én egy dolgot nem értek: elindított Miklós egy jó folyamatot, mert nagynehezen belátta, amit már hónapok óta szajkózunk, és "rendberakta" a varázslat-közelharc arányt. Most egy TELJESEN más felvetés ( "miért sebez többet az állat akkor ha nem találok, mintha találok" amit még mindig nem sikerült megértenie Miklósnak ), illetve EGY ember miatt visszacsinálta az egészet. Mi a francról beszélünk? Szerintem igenis álljon vissza az erő szorzója az eredetire, és az állatok is sebezhetnének közel ugyanannyit mint régebben.
Nem akarom a régi nótát fújni, de szemétség, hogy az epikusaink sokkal nehezebben halnak, mint 3 hete a tiétek. Ez (többek között ez is) így nem fair.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 7.79
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
124. hozzászólás - 2009.12.15. 18:43:02 (Válasz Mortimer #122 hozzászólására.)
Morti,
Egyszer már "visszacsinált" Miklós, szóval nincs lefutva a dolog. Vagy Nasd valami olyat tud, mint amit mi nem? Mi a franc kell a meggyőzéséhez? Persze értelmes érvek nem, azt tudom.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 6.69
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
125. hozzászólás - 2009.12.15. 20:05:32
Morti le írnád nekem a "reform előtti" erő és a mostani erő általi sebzésképletet?
Előre is köszönöm.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 6.66
kedvelt tagMaximussFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
126. hozzászólás - 2009.12.15. 20:41:22
Nemrég zajlott le az alábbi érdekes csatám:

MaximuSS vs. XY:

varázslat sebzés: 329 - 481
közelharci találatok: 6 - 1
közelharci sebzés: 664 - 447
állatok sebzése: 437 - 866 !!!

4-4 állattal harcoltunk, az én állataim jóval magasabb szintűek, mint az ellenfelemé. Ha ő nem talált a közelharci körben (mint látható, 5x ez így történt), akkor az állatai rendre baromi nagyot sebeztek ahhoz képest, ha én eltaláltam. (neki 150-250 között, nekem 25-65 között) 1-1 jelentősebb kör a harc alatt:

Egy gyors csel után XY a hasadat támadja. Könnyedén félrehajolsz. Zajos Tücsök, CsupaSzív, Böszme és 3 is rádtámadnak. 4 támadással 232 sebzést okoztak.

Megcélzod ellenfeled felsőtestét a Végzetpengével. Eltaláltad, 63 sebzés! Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+6 lélekenergia) Lochtar, Christyn, Boa és Piton acsarogva támadnak. 4 támadással 51 sebzést okoztak.

Nem akarom elhinni, hogy jobban sebez a 4 állat akkor, ha nem talál célt a karakter, mintha eltalálja azt...
V1: MaximuSS - Azúr Légió
Pontszám: 8.27
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
127. hozzászólás - 2009.12.15. 20:49:28 (Válasz Maximuss #126 hozzászólására.)
Pár poszttal feljebb pontosan erre akartam kilyukadni.
Egy varázsló támadott meg, belémzúzott 800-at, majd amikor ő nem talált harci körben, az állatai +400 sebzéssel kiegészítették a varázslat sebzését.
Ellenben én eltaláltam, igaz keveset sebeztem, de 5 harci körben és az én állataim kb 200 körül sebeztek összesen.

Erre kellene valami "reform".
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 6.66
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
128. hozzászólás - 2009.12.15. 20:53:28
Na látjátok, EZZEL nem hajlandó foglalkozni Miklós. Egyébként csak csendben hörögjünk, mert a végén még "megoldásként" gyököt von a közelharci sebzésekből.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 7.79
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
129. hozzászólás - 2009.12.15. 20:56:48 (Válasz Butchman #128 hozzászólására.)
Megint?
Akkor csak jön az érfelvágás..
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 6.66
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
130. hozzászólás - 2009.12.15. 21:05:24 (Válasz Maximuss #126 hozzászólására.)
Igen, ez ugye eddig is így volt, csak mivel az állatok átvették a kritikus sebzésedet, az valamelyest kompenzálta az ilyeneket, és legalább a tendencia megvolt, hogy magasabb szintű állat tudtad, hogy nagyobbat fog sebezni..
Most borzasztó szórása van az állatsebzéseknek, nem is tudom miért nem lehet fokozni a "random" fogalmat.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 5.96
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
131. hozzászólás - 2009.12.15. 21:39:47
Én meg azt nem értem, hogy ennyien fel vannak háborodva ezen, kivéve 1-2 embert aki ugye a másik oldalt képviseli, akkor miért nem lehet visszacsinálni? Miért olyan nehéz beismerné, hogy igenis néha rossz döntéseket hoz az ember? Eddig mindig a többség döntött, ha már ennyire bele akarjuk vonni a játékosokat is az alakításokba...akkor nem értem, hogy most a többség miért van figyelmen kívül hagyva? Azzal teljesen egyetértek, hogy az teljesen rossz, hogy amikor nem talál az ember akkor az állatai többet sebeznek, mintha egyébként igen. Halkan megjegyzem, hogy régen ez teljesen nem volt igaz, legalábbis amelyik karimmal közelharcra megyek, vele nem volt ilyen gond.
V1:Eliteninja
Pontszám: 7.01
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
132. hozzászólás - 2009.12.15. 21:59:02 (Válasz Maximuss #126 hozzászólására.)
Olvasd el az állatok topikot, ott Miklós kereken leírta, hogy ilyen nem létezik.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.37
kedvelt tagMaximussFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
133. hozzászólás - 2009.12.15. 22:02:49 (Válasz Mortimer #132 hozzászólására.)
Hm, ha kéri, megadom az ellenfél pontos nevét meg a csata idejét is. Az egész csatát is belinkelhetem, hogy ez tényleg megtörtént
V1: MaximuSS - Azúr Légió
Pontszám: 6.56
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
134. hozzászólás - 2009.12.15. 22:04:12 (Válasz Maximuss #133 hozzászólására.)
Én elhiszem. Neki küldd el.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.37
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
135. hozzászólás - 2009.12.15. 22:27:57
TLO klónjába ütve 355-ös erővel:

Lesújtasz a Gintak pengéjével. Talált, 1 sebzést okoztál. Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+1 lélekenergia) Drágaszág, Süsü, Pokoltűz és Légiós az oldaladon harcolnak. 3 támadással 3 sebzést okoztak.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.86
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
136. hozzászólás - 2009.12.15. 22:52:32
Csak képzelődtök! Ilyen márpedig nincs! Van ellenben Jeti és Loch Ness-i szörny.
Miért érzem azt folyton, hogy mi mind tök hülyék vagyunk?!
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 7.79
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
137. hozzászólás - 2009.12.15. 22:55:13 (Válasz Butchman #136 hozzászólására.)
Mert a néma gyereknek az anyja sem látja a fától az erdőt hát én csak azt értem, hogy hülyének néznek, amit nagyon nem szeretek. És sok olyan változás volt má ami szerintem butaság, de ez az utóbbi nagyon felbosszantott és a taktikát amire eddig építettem rendesen tönkre tette.
V1:Eliteninja
Pontszám: 7.01
kedvelt tagnasdfilFérfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
138. hozzászólás - 2009.12.15. 23:55:33 (Válasz Butchman #115 hozzászólására.)
Ez egy kicsit komolytalan: ha leírsz valamit, akkor tényleg számold is végig
Nagyobb a Tö előny? 400 tulösszegelőny dacára mágiás és normál cuccban is simán 60 al nagyobb az IQm plusz smaragdbónusz, a szerencsénk között is komolytalan 5 a különbség - a Te javadra, de ez nem olyan vészes -, akkor mondjuk 75% az esély, hogy ez a varikör alakulása, hogy én találok, Te nem. Nagyobb a szakiösszeged is közel 200-al, ennek ellenére biztosan krit varit ütök Ellened, míg Te nem biztos, hogy krit ütéssel találsz el! Azaz turbó nélkül 100-al nagyobb a krit varim, de szerintem jóval többel, a krit ütésed pedig nem nagyobb 100-al, lehet, hogy csak 20 vagy 50-el.
Szinte csak harcra mész - de próbálsz közben variban is erős lenni, hát ha rám azt mondták, hogy 85-ös szinten gyenge vagyok IQ-ban, akkor Te különösen el vagy maradva, a Támadásod, és a Védekezésed annyi, mint az IQm, az Erőd kisebb, mint a Taum. Ez után simán mondhatom, hogy hiába nagyobbak a látható számok, valójában - legalábbis ilyen cuccban nem vagy erősebb - és, hogy kimondottan harcos irányúként nem ütsz ellenem kritet biztosan ezek alapján simán mondom, hogy normál portyához rosszul van fejlesztve a kari (ne értsd félre, nem azt mondom, hogy rossz a stratégiád, KH/epikus/entitás ellen lehet ez a tökéletes taktika).
De nézzük a konkrét számokat tényleg ütánaszámolva és végiggondolva:
A fegyvered sebzése normál esetben: 120-465, varázslatra öltözve: 82-330, azaz 292.5 és 206 átlag, azaz 42%-al nagyobb sebzés, ha nem számítom, hogy akkor az elnyelés arányosan kevesebbet von le, akkor is 3277*1.42=4653, ezzel a varival a max sebzésem 6200, ami portyában 6200*.8=4960. Minimális varikiegészítéssel 5 - nem krit! - ütésed ellen a fenti elhanyagolással együtt sincs esélyem a max varisebzésemmel. És persze nem a legerősebb állataiddal jöttél. (Azt ugye nem felejtjük el hogy ezen kívül 25% az esélyem, hogy a varikörben nem találok, vagy Te találsz és eleve bukta a csata, azaz a varázslók esélyei még rosszabbak.)
Az állatom 3-szor talált és sebzett 113-at, hűű, ez a legerősebb állatom, ha többel megyek, akkor lehet ütnek 300-400-at, de elvesztek 20-30 elnyelést. Ezt leírtam, ha 200-al bukok el egy csatát így jártam, de általában 100 a különbség valamelyik irányba.
Keménykedhetsz 400 tul, és 200 szakielőnnyel, ha inkább olcsóbban a kisebbeket húzod, így a harcosok közelharcban, a varázslók a varikörben vernek szét, és kritekben simán verhető vagy... kíváncsi vagyok hány szakid van 250 felett, 1 db 400-ast még 20 db 40-es nem kompenzál, még ha szebben is néz ki a karakterlapon.
16-4-et szimuláltam Ellened, csak statisztikák miatt támadtam elég véletlen, hogy nyertem. A reform előtt ez az eredmény kb 6000 lett volna, - és a varázsló elnyelése nem nagyon megy 200 fölé, azaz bárhogy csavarod 5500 feletti a sebzés alsó hangon, és max halálgöbbel sem lehet 200-ból egyszer 6000-et sebezni portyában, azaz a közelharc drasztikusan erősebb volt.
Ez a harc is azt mutatja, hogy a közelharc volt erősebb, sőt még most is az, de most már talán van esély a varázslóknak.

Írjátok, hogy csak egy-két ember van ellene, és páran akarják, akkor miért nem történik meg? Ezt jogosnak nem érzem (főleg amíg csak páran fórumozunk), de 2 okból különösen zavar:
- 1) Megfordítva: Nem olyan sok embert látok itt a hozzászólók között aki azt mondja biztosra, hogy a varázslók erősebbek, főleg az összes aktív játékoshoz képest elhanyagolható szám, de olyat egyet sem, aki statisztikákkal, és tényekkel - amiknek utána is számolt! - bizonyítaná az igazát. Pedig - szerintem ez kiderülhetett már - én matematikus, és eléggé racionalista vagyok, és egy számítógépes, matematikával és némi randommal fűszerezett programban a számok, és statisztikák nem hazudnak, azokkal engem is meg lehet győzni, ha jogos a felvetés. Én végigszámoltam itt nyíltan mindenki előtt, és Birka is beírja az eredményeit. Azt hiszem Miklós nem akkor csinál hülyeséget, ha 1-2-3 emberre hallgat, aki utánajárt, utánaszámolt, hanem, ha 10-20 olyanra, aki csak vagdalkozik, és hőbörög alátámasztás nélkül.
- 2) A többség aki itt kardoskodik a KH-ból, és két tápos küldiből tápol fél éve. Ezeket 20 ember jónak gondolja, mindenki más meg van győződve, hogy túl erős, és persze itt a fórumon és találkozón is sokszor számoltuk, hogy nem jók, ott nem látom ezt a nagy vehemenciát, hogy mindenki szavazásokat írna ki. (Valami volt a KH kiterjesztétéről, de a KH csak azoknak alternatíva, akiknek nincs más célpontjuk, és persze a KH sem 8 szinteről felülről üti 80%os sikerrel, így teljesen katasztrofális lenne.)

Idézet: Butchman - 2009.12.15. 17:41:48
Nasdfil pont most játszotta el minden hitelességét. Még hogy a varázslatok nem erősek? El megy ám a ...!

The Lost One (92. szint, 2065 TÖ) vs Nasdfil (85. szint 1608 TÖ)

Én sebeztem: 3650
-varázslat: 373
-4 állat: 1025
-közelharc: 2252

Ő sebzett: 4864
-varázslat: 4590
-EGY! állat: 113
-közelharc: 161

Egyetlen dolog, ami ellenem szól, hogy mágiás cuccban voltam, de ezt VASTAGON kompenzálja a szintkülönbség és a TÖ előny.

Egész egyszerű a képlet: Tihor Miklós elk.tad! Nem kicsit, NAGYON!

Aki ezek után itt még egyensúlyról, meg varázslók gyengeségéről kíván beszélni, az komolyan mondom nincs magánál!
Nasdfil Sortenil V1
Dirmond V2
Pontszám: 4.58
kedvelt tagnasdfilFérfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
139. hozzászólás - 2009.12.16. 00:04:25 (Válasz Ariel #135 hozzászólására.)
Pont erre mondom, hogy vagdalkozás számokkal, egy régebbi csatám:
Elmondasz egy halálgömb varázslatot. (-250 VP). 1 sebzést okoztál. Kritikus sebzés! A varázslat hatással van az ellenfeledre: -12 Kritikus sebzés.
Tehát esélytelnek a varázslók. Mert az 1+3-al 1 kör alatt behozható.
Főleg nem krit ütéssel aztán bármilyen kis sebzés bejöhet ilyan randomnál.
Nasdfil Sortenil V1
Dirmond V2
Pontszám: 3.18
fórumozóMcPaulFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
140. hozzászólás - 2009.12.16. 00:29:47
Elso kezbol van infom arrol, hogy a magiara fekvo karakterek elonye behozhatatlan. CSAK random eseten van sansza a kozelharcra specializalodonak. A vegyes taktika jelenleg eletkeptelen, akarki akarmit is mond, foleg igy, hogy az allatok sebzeset lehuztak a klotyon.
Nezd meg a targyakat.
Csinald meg kulonbozo szintekre a beoltozest, nezd meg, mennyi vedelmet, iq-t taumaturgiat kapnak a magiara speckozok.
Ezutan nezd meg ugyanerre a szintre a kozelharcra specializalodas felszereleseit, erot, tamadast, iqt mennyit adnak.
50-80 tulajdonsag bonusz elonye van MINDENHOL!!!! a magiara specializalodasnak. MINDENHOL.
Az uj targyakra minimum 10, de meg a 20 tamadas is boven beleferne a jelenlegin felul.
Az ero tulajdonsag mint olyan elvesztette az erteket, allatoknal a sebzes alapbol picsafust lett, kozelharcban eddig is elbujhatott a taumaturgia sebzes output novelo hatasa mellett.
Nem ertem, hogy egy figura azon megjegyzese, hogy "jajj istenkem, csak 6000-et sebzek a varazslatommal a 8000 helyett" hogy indithatta el az egeszet. Ott kellett volna raulni a szajara, es kozben bekes arccal megrugdosni...
2000-es sebzes elonyt sem tudok behozni kozelharcban, nemhogy 6000-es lovest, pedig messze a legnagyobb a tamadasom es az erom a serveren. (V3) Foleg miota meg tudtak venni a minusz tamadast szoro varazslatot is... Ha az csattan, nem tudok meg 50%os talalati aranyt sem felmutatni. Szanalmas. Es meg csak most jon a mentalerod, ami nem is ertem, hogy lehet benn a jatekban. 20-szal kisebb vedelemmel is tul eros lenne, egyetlen kozelharcot tamogato targy sem letezik ekkora bonuszokkal a jatekban.

Egesz egyszeruen ha a magiara specializalt karakterek novelni akartak volna az allataik sebzeset, huzzanak az eron hozzaallas helyett, ami elosegitette volna az egyensuly letrejottet, kokemeny nerf lett az amugy is klasszisokkal gyengebb kozelharc rovasara.
Most meg az allatokkal valo sebzeskiegeszites is el lett veve, az aranytalnul nagy itemizacios hatrany melle.
Mielott "kedvencem", az orokkon keseru winnie megszolalna, es valami hihetetlen bolcs megjegyzessel pl "kuzdj es ne dumalj" szlogennel elorukkolna megjegyzem, erosen kuzdok, agyalok, hogy ledolgozzam a mestersegesen generalt hatranyokat...
Pontszám: 6.89
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője