Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456789101112
Szerző
Topic neve: Le az állatreformmal!
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
181. hozzászólás - 2009.12.16. 19:18:17 (Válasz Kocos #180 hozzászólására.)
Igen, ebben van valami, de nehéz lesz jól belőni.

Az öregítő sugár most, 70-80. szintű karakterek kezében ad -70 védekezést. Ha csak ennek a felét adja is, az is több milliónyi védekezés fejlesztését negligálja. Ennél csak erősebb varázslatok jönnek, és csak nő a taumaturgia, ami a hatást is fokozza.

A varázslattal az a baj, hogy vagy minden, vagy semmi. Ha bukod, akkor eddig négy állattal elég volt 5-6 kritikus, hogy megfordítsd, de sajnos a változtatás után erre nincs esély. Ha a varikört vesztetted, míg az ellenfélnek bejött, akkor hiába vagy akármilyen jó támadásban/erőben, szinte biztosan vége.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.95
kedvelt tagnasdfilFérfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
182. hozzászólás - 2009.12.16. 20:48:01 (Válasz Mortimer #179 hozzászólására.)
1) Varázslatkörrel véget ér a csata
Ezzel is érdemes számolni:
Igen első kör a varié, és be is fejeződhet a csata. Ha valaki pont kijön 15% alól, egészen olyan 25%ig - azért itt már ez a 15% 2000 ÉPt jelent, ahol 4-5000-eket sebzünk varival portyában, akkor nagyon sebezhető, ha a varázsló van alacsony ÉPn, akkor ő is leüthető a 2. közelharci körben. (Ha valaki 500-700 ÉPvel már 15% felett van ott ahol a varisebzések 4000-ek, a közelharciak 1000-ek, annak kicsi az Egészsége.) Amennyire én látom ilyesmi inkább a kivégzős-portyagömbös taktikára jellemző. Szerintem a csaták 80-90 százaléka túlmegy a varikörön normál esetben - ez nyilván nem mindenkire igaz, pókoknál gondolom teljesen más az arány - főleg azért mert sok csatában lefelé ütés miatt eleve magsabb ÉPről kezd valaki. (Ezeket a számokat a saját csatáimból, és a szövetség bejövő csatáiból néztem. Nagyon eltévedt becslés?) 10-30%-a a varázslónak is van, hogy bukja a varikört, és vele a teljes csatát, ilyen szempontból nem érzem ennyire szélsőségesnek a dolgokat.
És mondjuk az az igazság, hogy a bejövő csatákat - nem amit a KH indít, - azért vagy sokkal erősebb ellenfelek ellen vívja mindenki, ott legtöbbször mindegy, hogy elájul-e, max az állatok sebződnek többet, vagy ki akarják végezni mondjuk 2500 ÉPről, ami sikerül is ha az ellenfél normális ÉP-ről támad, főleg ha van egy 200-300as kivégzése. Ha valaki támad, akkor csak nem támad 3000 ÉPvel, vagy viselje a következményeit.
Az viszont mindenképpen igaz: a varázsló sebzését szinte biztos beviszi a 0. körben, és le is ütheti vele az ellenfelét, így lehet szinte sérülés nélkül végigmegy a közelharc, a harcos viszont még ha nyer is kap sebződést a varikörből.
Szerintem ez egy kis odafigyeléssel a saját magunk által indított csatákat nem befolyásolja ez, a bejövők nagy részét meg semmivel sem lehet befolyásolni - extrém esetek megint kivételek.
Mindenestre ez mindig egy igaz érv marad a varázslók erőssége mellett, a magas állatsebzéssel együtt. Bár azt kevésbé befolyásolja, hogy a sebzések aránya hogyan alakul szintenként.

2) Közelharci módosítók:
Valaki alacsony szintű éleményére kívéncsi lennék, akinek tapasztalatai vannak, hogy ott mi a helyzet, viszont az nem igaz, hogy ennek szerepe egyre nő:
- Jelenleg 420-as Tauval (szerintem ez magas a szintemhez képest) a -5ös módosítójú varik 25öt vonnak le, a -10-esek 49 vagy 50-et, és így tovább.
- Varázsló - de igazából senki - nem használ nem sebző varikat, hiába talál csak 1-2-szer a harcos, ha 1 állatánál nem tud valaki a teljes csatában többet sebezni.
-Az állatokat csak az Erő levonás gyengíti.
- Ahogy látom a lidércgömbök (55-ös szint) után, csak 117-es szinten lesz -10 Erő levonásos minden más -5-ös. 300 feletti Erőnél ez a 25 kb 8% csökkentés csak az Erő módosítóban közelharcban. Ha Birka képletét nézem ez max 15 sebzés különbség körönként, 4.8 kör alatt, azaz 72. Kb, mint 10 elnyelés, azaz egy állatcsere módosít ennyit.
- A Védekezés, mivel a varázsló Támadása, és ereje kicsi, nem nagy érvágás a harcosnak. Ha 25 vonódik le, akkor még mindig bőven marad az 50+ előnyéből cuccokból (Ez vegyes karaktereknél lehet érdekes, ott a varázslatra gyúró kaphat még egy támadást, kb 150 sebzéssel, mert az állatokat nem befolyásolja). A varázsló szint+Támadása viszont elvileg meg sem közelíti a harcosét, így 25 különbség semmit nem befolyásol. Érdkesebbek a -20, azaz valójában -100 Védekezést adók (Öregítő sugár, Jégbörtön), viszont ezeknél a wiki alapján a rögtön utánuk jövő varikkal összehasonlítva (megarobbanás, thrax) a varisebzés 30 illetve 100+%-al nagyobb lenne, de cserébe kap 2 közelharci támadást. Varázsló-harcost nézve a varázsló nem sebzi le 3 kör alatt sem a varázslatsebzés 30%-át, és ott 100 Támadás sem viszi annyira előre a varázslót. Vegyes kariknál, és főleg a KH ellen elég jó lehet ez a "csere".
- Visszacsatolást variban soha nem láttam senkinél, nem véletlenül.
- Bénítás levonás: a -3-ak (valójában 15) max a küldimegoldást akadályozza, varázsló úgysem talál -10 Támadás nem vágja földhöz, de vegyes kariknál sem vészes, a -10 Bénításosok pedig csökkentett sebzésűek. (Legalább a közvetlenül utánuk jövőkhöz képest.)
- Tau levonás később lesz, kíváncsi leszek, Birka nem számolta a harcos varisebzését. A varikör 4-edét bukja a harcos mondjuk 150 Tauval számítva, az esetek felében jön előbb a varázsló a varikörben, és 20%, hogy nem jön be a vari. Várhatóan a varikör 10-edét bukja a harcos. Szerintem ez is 150 alatti sebzés.
- Az elnyelés levonók csökkentett sebzésűek. Varázslóként: minek csökkentsem a varisebzésem alapját 20-al, hogy 25-el többet sebezzek az egy-két találatommal, illetva az állataim többet üssenek kicsivel (10% elnyelés változtatás), ennél sokkal jobban csökken a varisebzés. Vegyes kari: Ha bejön a vari, akkor többel csökkenne a sebzése, mint az elnyelés, ha nem jön be úgysincs levonás... Harcos: kicsi tau miatt, csak 10 elnyelés vonódik le, +60-70 sebzés a csatában, ennyivel még talán neki is csökken a varisebzése ha talál, és kisebb sebzésű elnyeléscsökkentő varit küld.
- Plusz sebzés állatba, a csatát nem befolyásolja, a varik továbbra is sokat sebeznek az állatokon.
- Kritikus sebzés levonás: 5% krit sebzés levonó valójában 25%-ot von le, azaz kb 1 találat nem lesz krit., azaz levonódik a fegyver sebzése. Persze csak akkor ha a krit nem volt eleve 125-el nagyobb. A védelemmel operáló variknak nem ad semmit, a krit ütést fejlesztő varázslóknak mondjuk a mostani szintemen ez ad 220 sebzés levonást, ha bejön a vari, azaz 220*.8=170 előny, viszont a kozmikus csillagcsapáson kívül (külön foglalkozom vele) az ilyen varik alapsebzése 10-20al legalább kisebb, így varikörben ezt elveszítjük még ha van is. A 10%ot levonónak nagyon csökkentett a sebzése (310 átlag van előtte, az övé 260) cserébe 400-500 sebzést felfog, nem igazán számít.
- A végére hagytam direkt az érdekes csoportot. Ami Támadást von le, sőt rosszabb esetben mellette krit ütést is, sőt ha mellette még a sebzése sem redukált - itt jön elő a kozmikus csillagcsapás - akkor kapunk egy durva varit. Ha a varázsló nem növelte sem a védekezését, sem a krit ütését, akkor ugye nincs hatása, de akkor alapból agyonveri a harcos, kettőt együtt növelni esélytelen, viszont az egyiket növelve akkor lehet használni. Nem redukált sebzés azért szerencsére csak -5 levonásoknál van, ha 20-30-al nagyobb sebzésű varit tudok venni, akkor már nem éri meg. Ekkor vagy a harcos elveszít egy (szerintem 25 levonással csak 1) támadást, vagy az egyik ütése (-25 krit) nem lesz kritikus. Mondjuk a Tau irtó drága, elvileg így szerintem a szintenkét +1 Támadás és a varázsló csökkentett Védelmű cuccai miatt marad ez a max 1 támadás elvesztés, kritből nagyon sokára - 600-800 Taunál... az még vagy 1-2 év - lesz 2 krit vesztés. Ez mondjuk 1-2 fegyver sebzésnyi levonás. Ennyi előnye ugyan van a harcosnak Birka számítása szerint még a harcos varisebzését ki is hagyva, de erre nehéz mit mondani. Ki akarom számolni, ha megvan még egy adat, így tippre itt lesz egálban a 2 út. Ezek a varik: Dimenziókifordítás, Kozmikus csillagcsapás, Eleven irtózat.

(Van pár nagyon különleges eset, amit az eredeti képletben nem lehet számolni: a 149-es és a 151-es vari, az előbbi szerintem összességében már egész komoly bónuszt ad, és sokan fogják használni - persze egy év múlva - az utóbbi meg egy brutális levonó, de kevesebb, mint felezett sebzéssel, és nagy szórással, de az megintcsak egy év múlva jön csak elő, ha addig lesz még Végzetúr, és nem változik meg a teljes rendszer.)

Összességében azt mondom, hogy a jelenleg elérhető Dimenziókifordítás, és Kozmikus csillagcsapás módosít komolyan a többi nem olyan vészes, vagy kompenzálja a csökkentett varisebzés. Így alapból inkább hullámzásról beszélnék max, mint folyamatos erősödésről. Erősödés meg még kevésbé lehet, hiszen ugyanilyen levonások lesznek, és a Tau növekedése egyre jobban lassul. Ahol bejön új vagy nagyobb levonás (Erőből lesz 15, és a Tau bejön), azoknál a sebzés kisebb annyival, hogy ez ne legyen előny. Egyre nagyobb szinten csökkenni fog a levonások hatása.
Nasdfil Sortenil V1
Dirmond V2
Pontszám: 6.07
népszerűtlenLudovekFérfi
Végzetúr
70 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
183. hozzászólás - 2009.12.16. 21:33:51
ha mar szemelyeskedes:
mcpaul, ha nem most is arra figyelnel, hogy 500 karakterrel lepontoz(tas)d azokat, akik neked ellent mondanak, illetve magadat fel, talan megertened, mire akarnak paran ravilagitani. nem hagyhattam ki.
Pontszám: 7.63
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
184. hozzászólás - 2009.12.16. 21:34:06
Ingoványos talajhoz érkeztünk most a harcrendszer tekintetében, én amondó vagyok, várni kellene/kellett volna egy keveset, hogy hova lyukadunk ki a végén, mielőtt páran Miklósnak estetek. Kapott szépen a fejére, kíváncsi vagyok, mit lép válaszul.
Azt mondom, a bug javítása felelőtlen volt, azok páran, akik témánál maradtak, jól mutatták be, milyen abszurd az állatok sebzése. Szerintem ezen módosítás előtt már majdnem megvolt valamiféle egyensúly, de bízom benne, hogy a vezetőség gőzerővel dolgozik azon, hogy újra így legyen.

Amit páran mondanak, hogy alkalmazkodni kell:
Igen, felettébb egyszerűbb, és jobban is sikerül, mintha az ember egész nap csak a fórumot követi, kibe köthet bele. Mindent nem kell lenyelni, mindenért nem kell láncos kutya módjára viselkedni.


Na, jó közhelyesre sikeredett.
Pontszám: 8.57
kedvelt tagnasdfilFérfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
185. hozzászólás - 2009.12.17. 00:13:11 (Válasz Kocos #180 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.12.16. 19:12:13
Idézet: Mortimer - 2009.12.16. 18:16:09
Nem láttam sehol, hogy ezeket a módosítókat bárki is beleszámolta volna, pedig a játék előrehaladtával ennek szerepe egyre nő.


Ezt ismerte fel Miklos is, es erre lesz egy valasz a sejtesem szerint egyre nagyobb teret nyero rezisztencia a jatekban.


Kócos erről mit lehet tudni, hol volt róla szó? Csökkenti a varázslatok járulékos csökkentéseit? Portyában én annyira nem látom hasznosnak, de végülis taktikázási lehetőség, biztos ki tud vele pár ember valami okosat találni, és epik ellen érdekes lehet.
Nasdfil Sortenil V1
Dirmond V2
Pontszám: 5.40
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
186. hozzászólás - 2009.12.17. 08:50:26 (Válasz nasdfil #185 hozzászólására.)
"Bekerültek a játékba lélekgyémántért vásárolható pajzsok (78. szinttől). Ezeknek a pajzsoknak van egy új képessége, a rezisztencia. A rezisztencia a varázslatoknak a nem sebző hatását enyhíti. Pl. ha egy varázslat csökkentené 20-szal a támadásodat, 20-as rezisztencia esetén csak 16-tal fogja csökkenteni."

Nézd végig, hogy milyen negatív módosítókat adnak az új varázslatok. Rá fogsz jönni, hogy rezisztencia nélkül fél év múlva a közelharcot el lehet felejteni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.90
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
187. hozzászólás - 2009.12.17. 08:54:39 (Válasz Ariel #186 hozzászólására.)
Nem tudom mi értelme van akkor a harcos köröknek. Fél év múlva kb -200 védekezés -200 erő stb varázslatok már a varikörben csatát döntenek.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 6.59
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
188. hozzászólás - 2009.12.17. 09:00:24 (Válasz Kethios #187 hozzászólására.)
Ez így van, ezért kell a rezisztencia. Ha van 80-as rezisztenciád, akkor már nem kapsz -200 védelmet és erőt, csak -40-et.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.86
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
189. hozzászólás - 2009.12.17. 09:08:32
Nekem hiányzik egy "barbarizmus" effekt a játékban
Ha valaki sík gyökér, de üt mint buszkerék, akkor annak már "természetes" védelme van a mentális varázslatokkal szemben. Jelen játékunkban mentális hatásnak az összes varázslat "mellékhatást" sorolnám.
Pontszám: 6.44
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
190. hozzászólás - 2009.12.17. 09:30:31 (Válasz Ariel #188 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.12.17. 09:00:24
Ez így van, ezért kell a rezisztencia. Ha van 80-as rezisztenciád, akkor már nem kapsz -200 védelmet és erőt, csak -40-et.


És mi lesz 100-as rezisztenciával?
Pontszám: 7.32
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
191. hozzászólás - 2009.12.17. 09:32:29 (Válasz Jeriko #190 hozzászólására.)
Semmi, benyeled a sebzést mint eddig, de a tulajdonságaid nem csökkennek.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.86
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
192. hozzászólás - 2009.12.17. 09:33:08 (Válasz Jeriko #190 hozzászólására.)
És a kezünk a bilibe ér...
Mostani össz rezisztencia mennyi?
Pontszám: 5.90
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
193. hozzászólás - 2009.12.17. 09:34:46 (Válasz Jeriko #190 hozzászólására.)
A bénításelhárítás és a lélekszívás védelem borzasztó magas elérhető értékeit alapul véve kizártnak tartom, hogy akár a fele is elérhető lenne.

(Röhejes, hogy egyáltalán nem opció ebben a játékban a védekezés. Üss nagyobbat mint a másik és kész.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.38
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
194. hozzászólás - 2009.12.17. 09:38:06 (Válasz Jeriko #190 hozzászólására.)
Többféle varázslatot vesz az ember és váltogatja. Magas rezisztenciás ellenfél ellen csak sebzőt akinek alacsonyan van a rezisztenciája arra mehet a "hatásos" varázslat.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.33
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
195. hozzászólás - 2009.12.17. 09:56:23 (Válasz nasdfil #185 hozzászólására.)
Mert még nem kaptál a hátsódba 300as tauval egy vakító fényt! Én már kaptam. Nem akarod tudni
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 8.07
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
196. hozzászólás - 2009.12.17. 10:09:58 (Válasz Stubb #195 hozzászólására.)
Nasdfil nem a vakító fényre lesz érzékeny, majd inkább arra, ha megelőzik varikörben és bekap -200 taumaturgiát...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.86
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
197. hozzászólás - 2009.12.17. 10:23:09 (Válasz Ariel #196 hozzászólására.)
xD
Pontosan.
És lám a szerencse fontosságát, a népek építenek vala mint szorgos hangyák s lőn magas szerencse és a varázslók örölnek vala.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 6.59
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
198. hozzászólás - 2009.12.17. 10:38:45 (Válasz Birka #192 hozzászólására.)
Esetleg lehetne majd egy új rezisztencianövelő cuccos AH-ban...
Pontszám: 6.73
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
199. hozzászólás - 2009.12.17. 10:44:48 (Válasz Cavalorn #198 hozzászólására.)
Amit megint csak 1 ember tud megvenni 4 havonta?
Vagy ami olyan "optikai tunning" mint a mostani lélekszívás spellel?

Az AH teljesen jó úgy ahogy van így is iszonyatosan megforgatta a rendszert szerintem...
Pontszám: 6.44
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
200. hozzászólás - 2009.12.17. 10:49:20 (Válasz Birka #199 hozzászólására.)
Ez kezd elmenni offba de:
Szerintem is, én egy szkarabeuszra várok, és nem érdekel menniyt kell várnom még vagy mennyi AD-m lesz, inkább még 2 hónapig nem veszek egy reliket sem, csak hogy biztos legyek benne, hogy ha licitálok az enyém lesz.
A hozzászólást Kethios módosította 2009.12.17. 19:10:23-kor
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 6.59
Oldal: 123456789101112
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője