Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Le az állatreformmal!
kedvelt tagnasdfilFérfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
101. hozzászólás - 2009.12.15. 00:21:27 (Válasz Mortimer #91 hozzászólására.)
Mortimer, én csak a kimenő csaták egy részét nyerem, és azt írtam, hogy 50% biztos bukta. Nagyon ritka, hogy 50% nyert lenne. Nyilván nem Téged támadlak, hanem 4-5, de inkább 7 szinttel lejjebb, illetve kb 5 embert aki még le van maradva, mint én, de nagyobb tulösszeget plusz szakiösszeget csak akkor ha nincs más, bát köztük is vannak érdekes taktikák... (Akinek sokkal nagyobb a tulösszege, szakiösszege, de biztosan kritet ütök varival, és fegyverrel is, valamint az IQm, Taum, nagyobb és egy hete a szerencsénk között is 10 különbség volt, az valamit szerintem nem csinál jól.) Szerintem abból, hogy én ennyire lefelé támadva, a leggyengébbet (de legalábbis a nálam gyengébbeket, mivel vagy nem talál el 200-as alapvédőt vagy esélye sincs kritet ütni, de leginkább a 2 egyszerre ilyen szinten ahol én nagyon gyengének számítok) ütve max 50%ban nyerek nem éppen az látszik, hogy a varázslat erős, hanem az, hogy irtó gyenge a kiszámíthatatlanság miatt... (És hidd el kapok leveleket, és beszólásokat, hogy milyen gonosz vagyok, hogy 7-8 szinttel lefelé kinyírom az állatokat...) De ez ebből a szempontból megint nem számít, a varázslótaktika lehet jó, vagy rossz, most a sebzésarányokról van szó.
Akik ide írnak vernek mondjuk 19-1-re, csak azért mert van 10%om, hogy beütök 6000 felett, de azt sem biztos, hogy megnyerem.
Mortimer: már nem lehet felzárkózni. Én még megpróbáltam eyg fél éve, és talán sikerült is volna, és a 200 tulösszegkülönbség szép lassan az árnövekedés miatt kicsit javul, de mióta KH van, azóta Ti a 150k vadászat, és hasonló bevétel mellé majdnem még egyszer ennyit összeszedtek. A pókok nem indulnak el felfelé, de szerintem mostanra a VF-esek már kemény ellefelek lennének a 95%nak. Egyedül a kivégző taktika maradt, ami most már többször le lett butítva (függetlenül attól, hogy először nem éreztem teljesen etikusnak, aztán kiderült, hogy nem lehet most már vele ténylegesen többet szerezni, mint a KH-ból, és éppen a KH-ból nyerőket szív, és persze nagyon könnyű védelem van ellene, tudom, hisz más meg ellenem használta - sőt olyan hírek is jöttek, hogy a top kérésére bejelentés nélkül le lett gyengítve a ilyen lentről jövő támadás). Összességében max TP-ben lehet felzárkózni már, de aki végigcsinálja, amit anno én, az most már nálam is gyengébb lesz, mire felér... Ki az aki feljött a KH köznyékére nyár óta a semmiből?
Nasdfil Sortenil V1
Dirmond V2
Pontszám: 5.09
kedvelt tagnasdfilFérfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
102. hozzászólás - 2009.12.15. 00:40:42 (Válasz Ariel #100 hozzászólására.)
Ariel ha ezeket megnézed:

A csatában összesen 5831 sebzést okoztál (2877) 2954 harc 2877 vari
A csatában összesen 4596 sebzést okoztál (2172) 2424 harc 2172 vari
A csatában összesen 5714 sebzést okoztál (2304) 3410 harc 2304 vari
A csatában összesen 6522 sebzést okoztál (2824) 3698 harc 2824 vari

Azaz átlagban 3121,5 harci, és 2544,25 vari. A csillagcsapás 30%-al sebez többet átlagban, azaz korrigáva a varisebzés: 3307. A kristály ellen gondolom átlag 3-szor találhatsz, mert magas a szerencséjük, és a top 35 van tükrözve, így a védelmük sem elhanyagolható.
Ebből is az látható elsőre, hogy ami számokat írtál a reformra igen durván eltolódna a most kb egál arány, de annél sokkal rosszabb a helyzet. A KH továbbra is bugos, ezért nem írok soha be ilyen csatát, ugyanis NINCS ALVILÁGI VERMÜK, azaz egy 500-600 alapból lejön a varisebzésből normál portyában.
Nincs Miklós behúzva a csőbe, sőt a Te példád alapján is 20%-al többet sebez a közelharc most a reform után, sőt emellett Te vagy a legjobb példa, hogy a magasabb sebzésből még 80% lélekszívás is lehetséges, szemben a varázsló maximális 10-esével...
És persze jó játékosnak, és stratégának tartalak, nyilván nem véletlenül inkább az Erőt növeled, mint a Taut...

mod: félreérthető megfogalmazás
A hozzászólást nasdfil módosította 2009.12.15. 00:44:45-kor
Nasdfil Sortenil V1
Dirmond V2
Pontszám: 3.86
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
103. hozzászólás - 2009.12.15. 10:03:06 (Válasz nasdfil #102 hozzászólására.)
A védelmük kisebb mint a normál karaktereké, mert gyenge a védőfaluk. Valamint azért ilyen "sok" a közelharci sebzésem, mert az öregítő sugár ad nekik -77 védelmet. A három találat pedig inkább 4-5.
Ha átváltanék csillagcsapásra, már nem 4-5 alkalommal találnék, csak 2-3.
Erőt egészen addig fejlesztettem, amíg nem jött a közelharc lebutítása. Ugyanis nem csak az állatok lettek lebutítva, de az erőbónuszt is visszavette Miklós 20%-al.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.86
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
104. hozzászólás - 2009.12.15. 10:11:59 (Válasz Ariel #103 hozzászólására.)
Tehát akkor megint ott állunk, hogy én kicsi harcos mehetek a csába. 51. szinten:

120+10 erő
140+22 tám
140+76 véd
125+10 IQ
108+28 tau

Bele kellett ölnöm kb. 100k LE-t, hogy csökkentsem a varik sebzését (IQ). Egy átlagos varázsló karakter is 900-akat sebez manapság, míg utána szépen végigűli a közelharci köröket. Nem tudom mi lesz a harcosokkal, ha így megy tovább lefelejtek mindent és beállok építőnek.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 6.65
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
105. hozzászólás - 2009.12.15. 10:15:45 (Válasz Kethios #104 hozzászólására.)
Tegnap kellemes meglepetésben volt részem. Paul sikeres spell (igaz iszonyatosan maga alá szórt) ellenére 6x eltalált, és meg tudta fordítani a csatát. Szerintem megérdemel egy piros karikát ez a csata

Tegnap valaki beszólt, csak hogy értse a dolgot ma lekaptam a léegyenértékeket V3-on a topban:
Wart 27444580
McPaul 27275986
Heparni 22432576
Dorina Snowflake 21798740
Wood 21548621
Sátánfajzat 20830416
Vanek úr 20128094
Pontszám: 6.27
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
106. hozzászólás - 2009.12.15. 10:23:35 (Válasz Birka #105 hozzászólására.)
2 napja nekem is volt egy érdekes:

Symerinar Vs. Kethios

Symerinar feléd dob egy energiarobbanás varázslatot. 808 pontnyit sebzett. Ajkad hangtalanul mozog, egy lángtenger igéjét mondja. (-145 VP). Symerinar gurul egyet, hogy elkerülje. Csak 67 életpontot vesztett. Ellenfeled állatai 1 életpontot sebződtek.

5 harci körből 3x eltaláltam így a csata végeredménye állatok sebzésével: 439 és 1121 a támadó javára.
Kb 200 tul összeg különbség van köztünk.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 6.65
kedvelt tagnasdfilFérfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
107. hozzászólás - 2009.12.15. 12:32:52 (Válasz Ariel #103 hozzászólására.)
Birka számolt utána egyszer és mondta a találkozón, hogy a tulajdonságot adó épületek ugyan gyegébbek, de a tulajdonságok magasabbak, így összességében ugyanolyan erősek. Őszinte leszek: ennek nem számoltam utána, de Birka statisztikái, amiket olvastam eddig igaznak bizonyultak.
Akkor azt mondod átlag 4.5 találattal érsz el 3121.5 átlagsebzést? Azaz körönként 700 alatt? Amennyire tudom a kristályok kritikusa is butítva van, azaz Te elvileg kritet ütsz ellenük - ellenem legalábbis igen ritkán ütnek kritet, sokuk ellen én ütök, Te meg ellenem mindig kritet ütsz. Ha leveszed a védőjüket az állataid találnak, legalábbis 3 azért szerintem igen. Az alulról becsülve amennyire én láttam simán 350 sebzés most a reform után, azaz Te ennek több, mint a kétszeresét sebzed. De ha csak azt mondom, hogy 5-ször talál 2-3 állat akkor is gyanítom, hogy átlagban sebeznek ezzel 1300-1500-at. Azért meglepne, ha simán 400 alatt maradna, de inkább 300 körül lenne 4-5 találatod átlaga krittel. Azért kritikus ütéssel még én is sebzek 150-200-at, és 3 állattal 130-at - nyilván nem ellened, de olyan ellefél ellen, aki harcos cuccban 65-ös szintű állatokkal harcol, és nem gyengébbek ellenem, mint a KH ellened - és én azért igen nevetségesen sebzek portyában közelharcban. Ha tényleg ilyen lenne az arány akkor röhögve vernék mindenkit krit vari nélkül 1500 varisebzéssel, hiába püfölnek, de nagyon nem így néz ki a helyzet, sőt ha nincs 2000-3000 előnyöm varikörben akkor 8 szinttel lefelé is bukom a csatát 95%ban (Azért van, hogy egyszer sem talál el valaki 6-ból, amikor a Támadója is nagyobb a Védelmemnél nemhogy a támadó+szinje, de ez már csak egy ilyen random játék.)...
De akkor csinálgatok felméréseket a KH elleni harcokról is, kíváncsi vagyok mik jönnek ki.
Nasdfil Sortenil V1
Dirmond V2
Pontszám: 4.70
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
108. hozzászólás - 2009.12.15. 13:01:11
Egyértelmű, hogy a kérdés nem az, hogy a JV tudja-e, hanem, hogy akarja-e kompenzálni ezt a félresiklott módosítást. Illetve félresiklottnak tartják-e. Tény, hogy így is sebeznek szépen az állatok, de eddig jobb volt. Mivel eddig csak annyi reakció volt Miklóstól, hogy "én nem írnám le a kis kedvenceket ", lehet, hogy magyar módra lesz elintézve, mint 2006-ban a tüntetések: "Majd ha megunják, abbahagyják."
Nincs azzal se semmi gond, ha fontosabb fejlesztenivalók vannak, én elfogadom (még úgy is, hogy fizetek a jétákért), ha diktatúra van (előnyösebb is, mert kevesebb a rinyálás, nektek is könnyebb), nem demorkácia, csak akkor ne tartsuk fent a demokrácia látszatát.
Ez részben a JV hibája, hogy ilyen szinten mennek a panaszkodások (köztük az enyém is), ez van, ha túlzottan bevonjuk a fejleszésbe a játékosokat.
Szóval: Le az állatreformmal
Állatoknak krit ütés szaki nekem szimpatikus ötlet. Igazából mindegy, csak így ne maradjon
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 5.96
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
109. hozzászólás - 2009.12.15. 13:17:00
Nekem igazából az szúr szemet, hogy ha én nem találom el az ellent, a blökik egész szépen sebeznek, de ha eltalálom és a min sebzés környékén ütök akkor az állatok is lepkefingot ütnek, míg ha krit vagy max körül ütök, ők is többet ütnek.
Ezzel nincs is baj addig, amíg nem találkozom egy varázslóval aki egy harci körben sem talál, az állatai pedig egész szépen kiegészítik a varázslata sebzését. ellenben én eltalálom a varázslót, de csak keveset ütök, így az állataim is.
Itt kellene valamit balanszolni.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 7.73
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
110. hozzászólás - 2009.12.15. 13:38:26
Szerintem az állat kritusos szaki nem oldana meg semmit. Még egy dolog amire költeni kellene és a jelenlegi állatsebzések mellett baromira nem érné meg.
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.50
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
111. hozzászólás - 2009.12.15. 14:13:53 (Válasz Eliteninja #110 hozzászólására.)
Lehet, nem tudom.
Valószínűleg mindenki feltolná 50-100ig alaphangon, ás ugyanez lenne a helyzet
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 5.96
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
112. hozzászólás - 2009.12.15. 16:18:16
Az, h az állatom sebzése az enyémtől függ a játék indulásától része az egésznek.
Mivel ezt a logikát választották az állat sebzés meghatározásához érthetetlen, h több mint egy év után miért veszik el a sebzés egy részét megint. jelen esetben amit a kritikus adott.

Tehát teljes mértékben egyetértek a népfelkelőkkel. Döntsük meg az állatainkkal diszkriminatívan bánó vezetés!
Farmer kollégák ragadjunk kapát- kaszát óvjuk meg állataink, előre parasztok !
Pontszám: 8.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
113. hozzászólás - 2009.12.15. 16:23:59 (Válasz BaalCain #112 hozzászólására.)
Engem speciel az erő visszafogása jobban zavar. Mert oké, az állatok kritikust ütnek megszűnt. Hiba volt, ez van.

Azonban az erő szerepe pont nemrég esett át egy nagyobb felülvizsgálaton, ahol Miklós közölte, hogy rosszul implementálták a képletet, a taumaturgiához képest másképp adta a bónuszt, és eredetileg nem ez volt a szándékuk. Ha kijavították a rendszerben, akkor most miért kellett ismét babrálni vele?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 9.34
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
114. hozzászólás - 2009.12.15. 17:22:32 (Válasz Mortimer #113 hozzászólására.)
a kérdés teljesen jogos, az erőfaktor babrálása több mint érdekes.
Pontszám: 7.62
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
115. hozzászólás - 2009.12.15. 17:41:48
Nasdfil pont most játszotta el minden hitelességét. Még hogy a varázslatok nem erősek? El megy ám a ...!

The Lost One (92. szint, 2065 TÖ) vs Nasdfil (85. szint 1608 TÖ)

Én sebeztem: 3650
-varázslat: 373
-4 állat: 1025
-közelharc: 2252

Ő sebzett: 4864
-varázslat: 4590
-EGY! állat: 113
-közelharc: 161

Egyetlen dolog, ami ellenem szól, hogy mágiás cuccban voltam, de ezt VASTAGON kompenzálja a szintkülönbség és a TÖ előny.

Egész egyszerű a képlet: Tihor Miklós elk.tad! Nem kicsit, NAGYON!

Aki ezek után itt még egyensúlyról, meg varázslók gyengeségéről kíván beszélni, az komolyan mondom nincs magánál!
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 7.79
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
116. hozzászólás - 2009.12.15. 17:41:59
Ki ír ki egy szavazást az állatok kritikus ütésének visszaállításáért és az erő bónuszának helyreállításáért?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.18
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
117. hozzászólás - 2009.12.15. 17:48:05
Talán az segítene, ha az állatnak adnának varázslat elnyelést.
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 5.78
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
118. hozzászólás - 2009.12.15. 17:52:43 (Válasz Sesshomaru #117 hozzászólására.)
Négy-ötezres sebzéseknél lényegtelen, hogy 200-al kevesebb vagy több.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.37
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
119. hozzászólás - 2009.12.15. 18:02:53
Akkor háromszoros vagy négyszeres lenne a varázslat elnyelésük a fizikaihoz képest. Mondjuk akkor már tényleg nagyon megnőne az állatok értéke.
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 5.78
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Le az állatreformmal!
120. hozzászólás - 2009.12.15. 18:08:02 (Válasz Sesshomaru #119 hozzászólására.)
Szerintem ezt nem kéne piszkálni, eddig jó volt úgy, ahogy volt. Ahogy volt....
V1:Eliteninja
Pontszám: 7.00
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!