Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Hordák harca
kedvencPicokNő
Végzetúr tehetség
124 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
661. hozzászólás - 2013.10.16. 15:41:09 (Válasz Miklós #641 hozzászólására.)
Én úgy érzem jelenleg eleget fizetek a játékért, és legalább az event jutalmakat szeretném a teljesítményemnek, és nem a pénzemnek köszönhetően megkapni. A pénzért kapjanak szolíd előnyöket, akik fizetnek!
A hozzászólást Picok módosította 2013.10.16. 15:44:35-kor
Pontszám: 8.94
kedvencRedyFérfi
Végzetúr mester
254 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
662. hozzászólás - 2013.10.16. 15:45:59 (Válasz NEMESIS 13 #642 hozzászólására.)
"McMad: a térkép eventnél nem járt minden tulajdonságra +8-at adó medál"

Itt sem jár, csak ha maximumon tolod végig az egészet, minden pp-det és tartalékodat felhasználva. Közben bukod mindazt, amit a pp-vel szereznél (portya LE, kínzókamra LE, kábítós küldi, meg az izgalom, hogy sikerült-e valamit vinni.) Az izgalom maradékát is sikerült kiölni a fixen eső, de rossz áron beváltható trófeával.

"és nem osztottunk ki 60 templomkristályt sem."

ami fél relikviakupon...

"Ne felejtsétek el, hogy adunk még kiégett őskövet is, ha fizetős játékos vagy, az effektive őskő: 68 db az 6 háborús csomag, tehát kapsz még +24 ingyen horda trófeát!"

5 éve fizetős játékos vagyok, és egyik karakteremnél pl. jelenleg 5399 kiégett őskő van. Tehát nem kapok ingyen semmit, esetleg 2016-ban beválthatom platinára. Ráadásul a kiesett portyákkal töredékére zuhan a kiégett őskő bevételem is, amivel sokkal többet vesztek belőle, mint amennyi eshet az event alatt. Általában egy nap alatt összeszedek 30-40-et.

A térképen tehát effektive kaptál 3-5 relikviakupont, itt kapsz 3 relikviakupont, egy +5-8-as medált, és egy rakás templomkristályt, aranydukátot, kiégett őskövet.

Nálam kb. ez a mérleg. Gyakorlatilag nem éri meg részt vennem az eventen, bukok vagy 2-3 milla portya LE-t, legalább 5-600 K kínzókamra LE-t, sokkal több TP-t kapok, ha a hordámnak nem megy, és nem váltok 30-ra, vagy nem veszek meg minden csomagot, akkor lesz egy +3-as medálom és két event alatt vehetek talán egy relikviát, ami legalább érdekes és állandó lenne a féléves és unalmas medállal szemben.
A hozzászólást Redy módosította 2013.10.16. 15:46:59-kor
Pontszám: 9.69
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
663. hozzászólás - 2013.10.16. 15:46:37
Ennél szolidabb előnyért senki nem fizetne, már ez is a meggondolandó kategória.
Pontszám: 5.23
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
664. hozzászólás - 2013.10.16. 15:49:30
Mellesleg miért beszél úgy mindenki a +8as medálról, mintha a világ legnagyobb tápja, nem pedig egy szimpla fél éves időszakos bónusz lenne?
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.50
kedvencRedyFérfi
Végzetúr mester
254 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
665. hozzászólás - 2013.10.16. 15:50:55 (Válasz Zoole #663 hozzászólására.)
Az izékereső pálcát, meg a bolygóurás csomagot is sokan megvették, de utána még dolgozni kellett a díjakért, nem voltak automatikusan megvehetők. nekem a 2 relikvia miatt érte volna meg részt venni, 800-as-1000-es tulajdonságoknál +3 vagy +5 már alig látszik. ráadásul fél évre szól, aztán újra meg kell venni, ellentétben azzal, amit az így bukott LE-ből símán kifejleszthetnék.
Pontszám: 8.75
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
666. hozzászólás - 2013.10.16. 15:54:07 (Válasz Zoole #660 hozzászólására.)
Idézet: Zoole - 2013.10.16. 15:36:15
...Amúgy McMad, miért tetszik annyira ez a két relikvia? Ami az életet növeli az az olyanoknak jó mint én, aki egyedül öli a 270valahányszintű epikust, és nem mindegy hogy 64K vagy 71K élettel megyek neki, és hogy az ősköves ital 24K gyógyítást eredményez vagy 48K-t. Ha nem veszel köves italt sokat nem ér. A másik meg jelentéktelen, arra jó hogy 1 küldihez elegendő kalandot raktározz.

PONT ezért látnám pl. én több értelmét az "ajándékrelikek" alatt.
Kieg.: Viszont mennyi relikviakupon is jön ki a hordatrófeákból az árukért? :-X
A hozzászólást McMad módosította 2013.10.16. 15:54:38-kor
Pontszám: 8.16
kedvencCommandanteFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
667. hozzászólás - 2013.10.16. 15:55:13 (Válasz Zoole #660 hozzászólására.)
Ebben egyetértek veled bárki írhatja,hogy fizetös de ezt a szolgáltató látja ahogy írtad
Nem az a gond ha valaki jelzi a próblémáit én is megteszem,engem az zavar,hogy látok pár nevet a fórumon akinek ha valami játékelem nem tetszik akkor rögtön előhuzza a kártyát keményen fizetek és ha nem úgy lesz ahogy nekem jó törlök.Csakhogy ezt a játékot nem 10-20 ember játsza szerintem és lehet a talin vesz egybe 20k-ért kavicsot viszont van aki 2 naponta lő 1k-ért sms-t akkor kifizet keményebben a játékért,az aki évente 2*20k-t költ vagy az aki 2 naponta 1k-t ?
V2-El Fatal
V3-El Hechicero
V5-Messiah

Nem gáz ha lepontozol de legalább írd oda miért,mert lehet tanulok belöle és okosabb leszek
Pontszám: 7.12
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
668. hozzászólás - 2013.10.16. 15:59:49
Ellenfelek gyengítése(???) utáni eredménytelenségem:
- 16 PP-ért letoltam egy kritikus küldit, ami különben 10-11 PP (öv nélkül)
- ~1,5 max ÉP kellett hozzá, ami kb. 10x rosszabb, mint event nélkül (40k körüli sebződés is volt!)
- 2 csatát vesztettem (nem szokásom portyát bukni, elég ritkán fordul elő)
- a 100k ÉP-s állatom élete felére csökkent
- szép nagy lóf@sz esett, ott virít azóta is a seggemben (1 horda trófea volt)

Nem tudom, akkor mit vettek ki?
+200 turbó a kritikuson --> elvileg minden ütésem kritikus: NEM IGAZ
állatok brutális sebződése --> elvileg kivéve: Akkor mitől sebződnek az állataim???
ellenfelek gyengítése --> miben gyengültek? A szintjük SZÁMA csökkent, de az erejük maradt???
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 8.54
kedvencGerMeFérfi
Végzetúr
51 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
669. hozzászólás - 2013.10.16. 16:08:25 (Válasz Miklós #641 hozzászólására.)
Kicsit későn bújt ki a szög a zságból… Ha ezt tudom, nem pazarolok el 60 portyapontot, és szerzek egy csomó +TP-t… Ez mondjuk genyó dolog volt, de abból indultam ki, hogy az eddigi eventeken nem lehetett bukni. Ezek szerint megtaláltam az úji’tást! Hogy miért mondom ezt?

Számoljunk újra Miklós:

Egyrészt mivel VF-es vagyok, ezért itt a LE/TP arányom 97 LE/TP. Egy átlagos napon 45-50e LE-t hozok 210 LE-ért + 12-15e-t ki’nzókamrából. Azaz alap hangon számolva 285 LE/TP. Magyarul 700 csata alatt bukok (egy csat 32,5 TP) 4.277.000 LE-t. Mágián és egészségen ki’vül kb. 160e fejleszteni egy tulajdonságomat, tehát ebből 26,7 tulajdonságot fejlesztek. Ezt elosztva az öt fő tulajdonsággal (a maradék 2 senkit nem érdekel... ) több mint 5, és ez a medállal ellentétben ÁLLANDÓ!!!
Másrészt egy átlag halandó csak akkor fog tudni 1100-at csatázni, ha 30 PP-s, PRÉMES, és kezdéskor legalább 100 pp-je. Ja és ne felejtsük el, hogy minden csatát meg kell nyernie... Ööö... Akkor ez messze nem is átlag kari?!? Ha 15 pp-s, akkor az előző feltételek mellett, max a 700-at tudja teljesi’teni! Tehát mondjuk azt, hogy egy átlagos PRÉMES kari 7-800-at tud teljesi’teni. Tehát a megnyerhető hordatrófeák, dukátok, templomkristályok, és kiégett őskövekből max 40-40-et nyer. Tehát 1,6 relikviakupon, (ez egy rossz vicc ) 40 dukát (na zo...), 40 templomkristály (mondjuk ez nem rossz ) 40 kiégett őskő (700-1000 helyett, amit amúgy lopni kellett volna ennyi pp-bő l) Ugye más is úgy gondolja, hogy ez egy vicc?!?

Még egy dolog. Elég szarul esik, ha önhibádon ki’vül a „legrosszabb” hordához tartozol. Ráadásul tovább ront a képen, hogy előre láthatóan ez a helyzet ennél a hordánál állandósulni fog. És i’gy egy átlag halandó ebben a hordában max. arany (+3 tul) hordamedált kaphat. Ez senkit nem fog sarkallni a jövőben ebben a hordában... Ergo a jövőbe egy csomó ember kedvét elveszitek az eventtől, és a sikerélmény hiánya miatt az összjátékélmény is csökken. Gondolom értitek mire akarok kilyukadni...

Rendben, hogy szeretnétek ha több lenne a bevétel, de szerintem marketing szempontból nagy melléfogás volt az eventhez kötni ezt a Háborús csomagot. Szerencsésebb lett volna valamikor az event után valami „fontos” (ilyet mindig lehet találni... ) eseményhez kötni egy akciót, ahol ugyanezt adtátok volna x napig. A lélektani szempontok rendki’vül fontos tényezők egy olyan terméknél, ami szórakoztatási célú!!!
A hozzászólást GerMe módosította 2013.10.16. 16:10:57-kor
Pontszám: 9.29
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
670. hozzászólás - 2013.10.16. 16:22:02
Az a poén, hogy azok a játékosok "panaszkodnak", akik tényleg tolni akarták, de egyszerűen annyira fosul jönnek ki belőle, hogy az szánalmas.
Elmegyek inkább Guild Wars-ozni nosztalgiából!
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.29
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
671. hozzászólás - 2013.10.16. 16:22:13
Egy kicsit más:
Reggel 9-7-3-3 volt az állás.
Nem sokkal később 14-7-9-6 lett.
ÜSz-en jeleztem és válaszolták is nemrég, hogy javították.
Maradt - pedig kiléptem-beléptem.
Ezek szerint az ÖSSZES döntetlen területért a rubinhoz került a pont.
Eeeezt nevezem...
Pontszám: 8.16
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
672. hozzászólás - 2013.10.16. 16:27:35
McMad: Nem volt döntetlenes terület. A következő éjféli frissitésnél már látszódni fognak a tört százalékok is.
Pontszám: 6.76
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
673. hozzászólás - 2013.10.16. 16:31:36 (Válasz Miklós #672 hozzászólására.)
Megoldható lenne a napi 2 frissítés? 12 és 24 órakor (ha már Kócos javaslatát nem fogadjátok el a 10 órás fordulóra...)
Pontszám: 8.54
kedvencSpellHowlerFérfi
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
674. hozzászólás - 2013.10.16. 16:35:29
Miklós
lehet nem ártana változtatni 1-2 dolgon
pl lentebb kéne vinni azt a 1100 határt hogy mindenkinek nagyobb eséje legyen még 15 pp-n is
gyengíteni kéne a 30 pp-s klónokon
és kicsivel több horda trófea is eshetne hogy mindenkinek meglegyen legalább az egyik relikvia

mind e mellet aki meg akarja szerezni mind2-öt az igy is úgy is fizetni fog érte
Pontszám: 9.60
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
675. hozzászólás - 2013.10.16. 16:35:49


ennyi. Elmorzsolok egy könnycseppet és élem tovább az életem.
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 8.98
kedvelt tagAmonhotepFérfi
Végzetúr tanonc
33 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
676. hozzászólás - 2013.10.16. 16:36:45
Nos kiváncsi vagyok, hogy az 1ppés kompenzáció után,, van e olyan aki megírja nekünk mennyi ninusz ppbe ment le..
Ha mára bugot büntetik...
Pontszám: 5.78
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
677. hozzászólás - 2013.10.16. 17:09:17
Ha jól értem, még 3 fő téma van ami pörög:

1.) Megéri-e az esemény?

2.) Miért kérünk őskövet a relikviákért?

3.) Lehet-e taktikázni az eventben v full lutri az egész?


1.) Megéri-e az esemény?
Ezt alapvetően mindenkinek magának kell eldöntenie. Magáért a csatákért a kufár háborúéval azonos LE/TP-t adunk, nyilván vannak taktikák, amivel még ennél is jobb arányt lehet elérni, itt viszont nem kell célpontot keresni, nem bukhatod el a LE-det és nem történhetnek más kellemetlenségek, effektive töredék idő alatt lehet ugyanakkora erőforrásból nem sokkal rosszabb eredményt elérni. Most néztem egy csatát, 226 LE/TP azért az nem olyan rossz. Az, hogy a +6 vagy +8 minden tulajdonságra mennyi LE-t ér, és hogy ezt mennyiben befolyásolja, hogy csak fél évre kapod, kiszámolható. Én azt mondanám, hogy a fél éves időtartam miatt a LE értéket el kell osztani mondjuk 4-gyel, tehát nekem ez a jutalom 12-16millió helyett csak 3-4 millió LE-t ér. Ha 1000-et csatázok, akkor ez a LE/TP-met 300-311-re növeli. Én ezzel már elégedett vagyok. Az ismételt küldikről én most azt látom, hogy agyament módon pörgethetők, ezzel sincs probléma. Ráadásul nekem, mint játékosnak az sem mindegy, hogy történik valami, harcolhatok egy taktikai játékban, nem csak ugyanazokat a portyacélpontokat ütögetem a kioptimalizált LE/TP-ért. A templomi relikvikák, aranydukát, relikviakupon és esetleges relikvia már csak hab a tortán.

2.) Miért kérünk őskövet a relikviákért?
Ezt a kérdést már jópárszor körbejártuk az elmúlt években. A rövid válasz az, hogy szeretnénk, ha ez a játék azért bevételt is termelne. Mint ahogy itt valaki kifejtette, a játékban minden eventen mindig mindent meg tudott szerezni egy fillér elköltése nélkül. Ez szép és jó, és pontosan tudjátok, mennyire odafigyelünk az ár-érzékenységre a részetekről, több esetben is csökkentettünk már árat jelentősen. Itt most nem +50 IQ-t vagy hasonlót árulunk pénzért, ezek nélkül a relikviák nélkül eddig is meg lehetett lenni, nem kötelező senkinek, de reméljük azért lesz olyan, aki megengedhati magának, hogy vásároljon. Az, hogy a relikviák nem csak pénzért megvehetők, hanem hosszabb idő alatt gyűjtögetéssel akár ingyen is megszerezhetők, egy pozitívum, nem? Egyébként megtehettük volna, hogy újra bedobjuk a bevált konzerv térkép eventet, minden munka nélkül. Ehelyett közel egy hónapot dolgoztunk a Hordák Háborúján, mert úgy gondoltuk, ez sokkal érdekesebb, élvezetesebb lesz. Ha ezt valaki megköszönni azzal, hogy megvesz néhány háborús csomagot, azért nagyon hálásak vagyunk.

3.) Lehet-e taktikázni az eventben v full lutri az egész?
Egyén szinten is elég sok taktikázási lehetőség van, nagyon nem mindegy, melyik mezőt támadod. De a csapatszintű szervezés ennyi embernél valóban sok erőfeszítést kíván. Viszont ha valaki képes megtenni, jó eséllyel meg fogja verni a többi, szervezetlen hordát. Tegyük fel, hogy egy horda kitűz egy taktikát, sikeresen követi, és mindenki számára egyértelművé teszi, hogy ő azokra a mezőkre pályázik. Sokan lehet, hogy eleve feladják a harcot ott, és így az utolsó napokban már akkora előnyük lesz,hogy rámehetnek a többi mezőre is. Ez csak egy stratégia, amit lehet,hogy valaki már alkalmaz is, más stratégiák is léteznek. Gondolkodtunk már a rendszer más felhasználásáról, amikor akár 2-4 szövetség is kihívhatják egymást egy privát Hordák Háborújára. Mi a játékot társasjátékban is elképzeltük, teljesen jól játszhatónak tűnik.
A hozzászólást Miklós módosította 2013.10.16. 17:09:42-kor
Pontszám: 7.25
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
678. hozzászólás - 2013.10.16. 17:15:29
A 30 pp-s beállitással még mindig nem értem, mi a probléma. Most néztem meg, Alendaar utolsó 20 csatáját nyerte. Többet sebződtök? Többet sebződnek az állataitok? A 30 pps beállításnak ez a lényege, hogy a csaták nehezebbek, inni kell a gyógyitalokat. Ha nem így lenne, defaultból mindenkinek 30 pp-vel kéne mennie. Igy azonban dönteni kell. Aki 30 pp-vel megy, annak nehéz lesz.

SpellHowler: lejjebb vinni az 1100-as határt. Pontosan az a cél ezzel, hogy aki a harmadik hordából is maxos medált akar, annak nagyon keményen meg kelljen dolgoznia érte. Különben tényleg semmi értelme nem lenne bármiféle taktikázásnak, összefogásnak, ha bárki könnyedén megszerezheti.
Pontszám: 6.47
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
679. hozzászólás - 2013.10.16. 17:16:54 (Válasz Miklós #677 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2013.10.16. 17:09:17
2.) Miért kérünk őskövet a relikviákért?


Az a baj, hogy a kerdes nem igy merul fel. Ha igy merulne fel, es a relikviak menupont allatt megjelent volna 100 oskoert a 2 uj relikvia, senki nem szolt volna egy szot sem szerintem.
Sot ha ezutan kijon a horda trofea, amibol 100 kivaltja a 100 osko koltseget, meg orultek is volna az emberek. De nem igy vezetettetek elo.

De mindenki ahhoz van hozzaszokva, hogy az esemenyeken a nem oskoves jatekosok is meg tudjak szerezni az alap relikviakat (feleves berlet pl.), ugyanakkor aki oskoves, az kicsivel tobbet kap.
Itt inkabb az erzodik, hogy a jutalom tulnyomo tobbsege a fizetesert jar. En mindenkeppen atdolgoznam ezt a rendszert, mert jelen formajaban tenyleg az erzodik rajta, hogy aki nem fizet kokemenyen (420 osko azert nem piskota lassuk be), az csak valami kis alamizsnat kap.
Pontszám: 9.17
fórumozóRedboybeachFérfi
Végzetúr tehetség
111 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
680. hozzászólás - 2013.10.16. 17:19:27 (Válasz Amonhotep #676 hozzászólására.)
megirom nem titok

- 84 pp

és szerencse, hogy pp italt nem használtam el

ja és nem gondolom,hogy csaltam, mert én megirtam a hibát amikor állatmódra pörgettem és 2-3 óra múlva leset,hogy valami nem stimmel
Pontszám: 6.67
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!