Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Hordák harca
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Hordák harca
1. hozzászólás - 2013.09.30. 16:45:52
A térkép eseményt kérésetek alapján le fogjuk cserélni egy új eseményre, amelyhez az alapötletet Ariel adta, ezúton is szeretném megköszönni neki.

Szabályok
A hordák harcában egy 6x6-os térkép feletti uralomért küzdenek a játékosok. Bármely mezőn megtámadhatod az ott lévő (nemjátékos) hordatagokat. Nap végén összesítjük, hogy egy-egy horda győzelmeinek hány százaléka esik az adott mezőre. Amelyik horda a legnagyobb százalékot eléri az adott mezőn, az kap 1 pontot azért a mezőért. Példa.

A rubin horda az első nap a térképen összesen 200 győzelmet ér el. Ebből 20-at az első mezőn, 40-et a második mezőn. Tehát az első mezőn 10%-a lesz, a másodikon 20%.
A smaragd horda az első napon 500 győzelmet arat. Ebből 40-et az első mezőn, 25-öt a második mezőn. Tehát az első mezőn 8%-a, a másodikon 5%-a lesz.
Tehát az első 2 mezőért a rubin horda kap pontot.

A második napon a rubin horda további 100 győzelmet ér el. Ebből 10-et az első mezőn, 10-et a másodikon. Tehát az első mezőn 30/300=10%-a lesz továbbra is, a másodikon 50/300=16,6%.
A smaragd horda további 200 győzelmet arat. Ebből 50-et az első mezőn, 50-et a másodikon. Az első mezőn (40+50)/(500+200)=12,8%-a, a másodikon (25+50)/(700)=10,7%.
Az első mezőn tehát a smaragd átvette a vezetést, ott most ők kapnak 1 pontot, a másik mező továbbra is a rubiné, azért ők kapnak.

A pontozás tehát a hordák létszámától független. Az eredmények csak a nap végén frissülnek, tehát napközbnen nem látod, aznap ki melyik mezőt támadta, tehát a támadásokat nem kell 23:58-ig tartogatni.

A támadás 1 portyapontba és 1 eseménypontba kerül (vadászatkor lehet eseménypontot kapni), de ha egy nap 50-nél többet akarsz támadni, akkor az 51.-től kezdve már 2 portyapont egy támadás, a 76.-tól kezdve 3 stb. Erre azért van szükség, hogy a harcot ne mindenki az utolsó napon akarja megnyerni.

Részvétel
Az eseményben bárki részt vehet, nevezni külön nem kell. Nincs eseménypont gyűjtési fázis, 1. naptól lehet csatázni és eseménypontot gyűjteni. Az esemény alatt NEM LEHET hordát váltani!

Jutalmazás
A győztes csatákért a kufárcsatához hasonló módon jár LE és TP.
Az esemény végén mindenki kap medálokat, attól függően, hányadik lett a hordája, és hány győzelmet aratott. Az első helyezett horda tagjainak jóval kevesebb győzelem is elég a gyémánt medálhoz. A medál minden tulajdonságot növel valamennyivel.
Ezenkívül minden csata után lesz esély, hogy találsz egy kisebb jutalmat. Ezek egyike a horda trófea. A horda trófea a templomkristályhoz hasonlóan lesz beváltható, lesz 2 permanens relikvia (az egyik +1 kalandhelyet és több lélekgyémántot ad, a másik duplázza az ősköves gyógyitalok hatékonyságát és +10% ÉP-t ad) és lehet érte relikviakupont is kérni.
Lesz egy napi 2 alkalommal megvehető ajándékcsomag a napi ajánlatok oldalon, az irtóztató csomaghoz hasonlóan, ebben is lesz horda trófea.
Lesz top10 győzelmes, és top10 gyógyitalos lista is, aki itt jól szerepel +horda trófeákat kap.
A hozzászólást Miklós módosította 2013.09.30. 16:46:53-kor
Pontszám: 9.03
irritálóUWELFérfi
Végzetúr
69 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
2. hozzászólás - 2013.09.30. 17:16:30
Elég szomorú, hogy játékosnak kell gondolkodni egy új eventen.......
Pontszám: 4.50
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
3. hozzászólás - 2013.09.30. 17:18:19 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Hú de jól hangzik! Pláne az a része, hogy a hordateljesítmény nem fog függni a hordabeli inaktív társaktól.

A győztes csatákért a kufárcsatához hasonló módon jár LE és TP.
Ezen azt lehet érteni, hogy teljesen ugyanazon képlet alapján?

Amelyik horda a legnagyobb százalékot eléri az adott mezőn, az kap 1 pontot azért a mezőért.
Tehát ezek szerint minden nap 6x6 = 36 pont lesz szétosztva a 4 horda között, és az x nap alatt x * 36 pont?

napközben nem látod, aznap ki melyik mezőt támadta, tehát a támadásokat nem kell 23:58-ig tartogatni.
Ezt alapvetően nem tartom jó ötletnek, bár értem az okát (géphez kötöttség, valós időtől függés). Így viszont teljesen random a csapatverseny eredménye, hiszen ha tudnám hogy a [2,2] mezőben toronymagasan vezetünk, akkor nem oda tolnám be pl. a napi összes győzelmem. Bár erre egyelőre nincs megoldási javaslatom.

Lesz külön eseménypont gyűjtés időszaka?

Mi a helyzet a fertőzöttekkel? Saját (NPC) hordát is támadhatnak majd? Ha igen, lesz-e valamilyen külön hatása? (Bár mivel csak győzelmekből indulunk ki, ezért akár mindegy is a legyőzött kiléte.)

Jutalmazás részhez:
A 2 relikvia amire a horda trófea beváltható; alapvetően célja az eventnek, hogy átlagos teljesítménnyel el lehessen érni, vagy hardcore játék kell hozzá? Részletkérdés igazából, csak azért érdekel, mert a 15. kaland tárhelynek sokan örülni fognak.


És a lényeg: Ez most "véleményezés" jellegű topicnyitás, vagy "beharangozás", mert már esetleg előrehaladottabb állapotban vagytok vele? Mikorra várható maga az esemény?
A hozzászólást Offsboy módosította 2013.09.30. 17:20:15-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.19
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
4. hozzászólás - 2013.09.30. 17:42:32 (Válasz Offsboy #3 hozzászólására.)
Idézet: Offsboy - 2013.09.30. 17:18:19
napközben nem látod, aznap ki melyik mezőt támadta, tehát a támadásokat nem kell 23:58-ig tartogatni.
Ezt alapvetően nem tartom jó ötletnek, bár értem az okát (géphez kötöttség, valós időtől függés). Így viszont teljesen random a csapatverseny eredménye, hiszen ha tudnám hogy a [2,2] mezőben toronymagasan vezetünk, akkor nem oda tolnám be pl. a napi összes győzelmem. Bár erre egyelőre nincs megoldási javaslatom.

A csapatversenynek pont az a lényege, hogy csapatverseny, nem pedig egyéni döntések halmaza. A verseny eredménye nem lesz random, ha a horda tagjai összefognak, és megbeszélik a taktikát. A játékban egyre kevesebb az interakció a játékosok között, a szövetségek közötti kommunikáció minimális, és a háborúk értelmetlenné válása sem segít a helyzeten. Amikor beadtam a javaslatot, egyik cél az volt, hogy valami módon az event megindítsa a szövetségek közötti kommunikációt, legyen egy valós csapatverseny, ahol érdemes összebeszélni a horda többi szövetségével. Azóta sok víz lefolyt a Dunán, és a hűség zálogának drasztikus elterjedésével sok szövetség kiszínesedett, és nem tudnak egységesen egy adott hordát képviselni. Talán azzal kiküszöbölhető lenne a dolog, ha nem az adott karakter hordája számítana, hanem a szövetségé, amiben tag. Így megmaradhatna az egységes taktika.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.00
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
5. hozzászólás - 2013.09.30. 18:40:46
NA most, én annó hordát váltottam, hogy békén legyek hagyva. Tehát nálam pont nem fog megvalósulni a csapat játék, legalábbis nem úgy, ahogy Te szeretted volna. Mert én (sokan vagyunk így amúgy) kilógok a szövetségből.
Tehát igazából nem elég a szövetségeknek összebeszélniük. Nekem konkrétan más szövetséggel kell összebeszélnem, hogy jó legyen, na de akkor én tudni fogom az ő taktikájukat....
Mert bocsánat de emiatt nem fogok visszaváltani (momentán nincs rákeret).

Örülök ha új event van, még ha totál nem is értem az egészet!:)
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 7.75
kedvencATi_20Férfi
Végzetúr tehetség
107 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
6. hozzászólás - 2013.09.30. 18:44:11
Jó javaslat Jó event tervezet de ez már a mostani térkép helyet lesz?
Bizonyára jól mondják, hogy minden
tárgyban kimeríthetetlen jelentés van;
minden szem annyit lát benne,
amennyi látóképessége van.




Pontszám: 7.28
kedvelt tagF3rcsuFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
7. hozzászólás - 2013.09.30. 19:25:36
Ha már Hordák harca, akkor remélem a hordagyűlölet működni fog!!
Pontszám: 5.23
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
8. hozzászólás - 2013.09.30. 19:49:49
1. Őskőért vehető kényszertápot ki kellene venni szerintem!
2. Sokaknak a kufár LE/TP-je elég sz@r az átlagos játékhoz képest.
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.28
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3351 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
9. hozzászólás - 2013.09.30. 19:51:00
Én még nem értem teljesen, de ez nem meglepő Felőlem csinálhatjuk, majd meglátjuk mi lesz
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 6.60
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
10. hozzászólás - 2013.09.30. 20:05:29
Az ötlet jónak tűnik. Amit azonban javasolnék, hogy ha a kufáros LE számítási mód marad, akkor adjátok meg mindenkinek a gyémánt bónuszt. Ne kelljen mindenképp hordát váltani egy event kedvéért. Persze tudom nem muszáj, de mivel konkrét LE előnye van a gyémánt hordának, így nem árt. Szóval a jelenlegi szabályok alapján előfordulhat, hogy szépen benevezünk majdnem mind gyémántként, és nem lesz kit ütnünk. Szegény néhány kari pedig aki maradt más hordában az állandóan laposra lesz verve. Aki pedig szeretne váltani mert nem tetszik a helyzete az nem tud, mert nem szabad. Ha egyenlő LE-t kapnánk a csatákért maradhatna mindenki a helyén.

Oké, a többi hordának is van bónusza. Valahogy nekem ez a LE előny akkor is fokozottnak tűnik event alatt.
A hozzászólást Kvnoemi módosította 2013.09.30. 20:08:39-kor
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 6.93
kedvencKondor76Férfi
Végzetúr tehetség
205 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
11. hozzászólás - 2013.09.30. 20:12:26 (Válasz Kvnoemi #10 hozzászólására.)
"Bármely mezőn megtámadhatod az ott lévő (nemjátékos) hordatagokat."
Pontszám: 7.47
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
12. hozzászólás - 2013.09.30. 20:15:37 (Válasz Kondor76 #11 hozzászólására.)
Akkor ezt nem értettem tisztán. Itt is lehet majd saját hordatagot támadni, mint kufárnál? Mert akkor nem szóltam.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 7.24
kedvencKondor76Férfi
Végzetúr tehetség
205 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
13. hozzászólás - 2013.09.30. 20:16:42 (Válasz Kvnoemi #12 hozzászólására.)
Nekem a leírás alapján úgy tűnik, hogy egyáltalán nem egymást ütjük. (Manó modul?)
Pontszám: 7.47
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
14. hozzászólás - 2013.09.30. 20:19:51 (Válasz Kondor76 #13 hozzászólására.)
Hm. "(nemjátékos) hordatag" Na ezt tényleg megmagyarázhatná valaki.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 7.80
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
15. hozzászólás - 2013.09.30. 20:27:00
Akkor lehet lefelejteni a térképkereső szakit?
Pontszám: 7.67
kedvencMarocchiFérfi
Végzetúr tehetség
137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
16. hozzászólás - 2013.09.30. 21:24:39
"A gyémánt medál minden tulajdonságot növel valamennyivel"

Akkor tulajdonképpen az event során Bajnoki medálokkal felérő (avagy annál erősebb) jutalmat lehet szerezni bárkinek???
V1: Vallud, a druida. (Békeidők Hírmondói)
V2: Makh il Malenaas az élő halott. (Halhatatlan Homokszemek)
V3: Garbash, a nekromanciát űző halálon túli kreatúra. (Sindro Árnyéka)
V6: Tűzfénytáncos, az erdei tündér (Sárkánylovasok)
Pontszám: 7.96
közkedveltGwindorFérfi
Végzetúr mester
911 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
17. hozzászólás - 2013.09.30. 21:49:15
Jól hangzik
De jó, hogy most nyomattam fel a térkép szakimat
Gwindor - V1 - Azúr Légió
Pontszám: 7.50
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
18. hozzászólás - 2013.09.30. 21:50:12
Jónak tűnik elsőre, két észrevétel:
1. Nem baj, ha a hordák és nem a szövetségek között csan szövetség, így legalább tudunk más szöviben lévő ismerősökkel, haverokkal is együtt dolgozni, akár még szövi társ ellen is, ez így nekem nagyon tetszik
2. Csak nem játékos karakterek ellen? Ebben mi a pláne? Unalmas csaták lesznek, jobb lenne játékos karakterek ellen.
Pontszám: 6.49
kedvencKoklerkeFérfi
Végzetúr tehetség
186 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
19. hozzászólás - 2013.09.30. 22:42:13 (Válasz Kwisatz #18 hozzászólására.)
Az izgalom ott van benne, hogy kozben figyelj a hatad moge is, a nem jatekos hordatagok hentelese kozben barmikor kirabolhat egy jatekos vegzetur
Pontszám: 7.61
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
20. hozzászólás - 2013.10.01. 01:05:44
-Nincs lé védelem, azaz lé felhalmozás lehetőség mentes a buli sokaknak
-Mindenki gyémánt akar lenni, ez kit érdekel? Amennyiben kell a +lé, válts át...
-Fertőzöttek-nek mindegy, hogy 3 vagy 4 hordából üthetnek manó modulos RND ellenfeleket, a 4 horda csak fölös programozás lenne.
-Manó ellenfelek ellen unalmas a csata? Be kell tenni, hogy ahány győzelmed van aznap, annyival nő a manó erősség %-a.
-Nem tetszik a kufáros LÉ kapás mennyisége? Nem kötelező részt venni az eventen, vadászd azokat akik eventeznek.
-Amiről nem volt szó az a küldetések. Az event csatákban lehet kábítani/kritelni?
-A térképkeresés szaki totál fölöslegesnek tűnik elsőre innentől, lehet szerepet kellene adni neki az eventben.
A hozzászólást Birka módosította 2013.10.01. 01:09:20-kor
Pontszám: 8.23
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője