Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Öskövek, a játék költsége
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
101. hozzászólás - 2009.04.23. 14:31:47 (Válasz Kocos #98 hozzászólására.)
Mi abban a taktika, ha én látom, hogy te mire váltottál és úgy fejlesztem a sajátomat, hogy harcban összekerülve ne legyen belőle előnyöd? Szimpla akció-reakció, semmi taktika.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
102. hozzászólás - 2009.04.23. 14:36:37
Azért kíváncsi leszek, hogy a 4. pontban említett felszerelés ár csökkentés arányos lesz-e a hordázás szakértelemmel 3-4x-ezett őskő költséggel.

Valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy a reális
30. szinttól 3/4
40. szintttól 2/4
45-50. szinttől 1/4
azaz az eddíg nem bekalkulált hordázás adta állatfarm arányában csökkentenék az árakat...
Pontszám: 6.17
népszerűtlenTibaccaFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
103. hozzászólás - 2009.04.23. 14:41:59
Én eddig is csak havi egyszer váltottam specializációt őskővel, bőven belefér... Nyilván tudnám én is optimálisabban csinálni, de nincs akkora keretem rá (őskő), így ezt a megoldást választottam. Nekem jó lenne ez a megoldás, hiszen így a "gazdagabb" karakterek sem válthatnának hetente...
Pontszám: 5
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
104. hozzászólás - 2009.04.23. 14:45:06 (Válasz CaveMaN #101 hozzászólására.)
te honnan látod ki mire vált épp? na meg 1 akció-reakció még oké, de csak nem 1 ellenfeled van ráadásul az sem Koc, ha jól sejtem
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
105. hozzászólás - 2009.04.23. 14:47:23 (Válasz CaveMaN #101 hozzászólására.)
Idézet: CaveMaN - 2009.04.23. 14:31:47
Mi abban a taktika, ha én látom, hogy te mire váltottál és úgy fejlesztem a sajátomat, hogy harcban összekerülve ne legyen belőle előnyöd? Szimpla akció-reakció, semmi taktika.


Ezt most ugye nem komolyan mondod? Kerlek mondd, hogy csak viccelsz.

Kezdek arra gyanakodni, azert orulsz te ennek ennyire, mert elore latod, hogy egy csomoan majd fejlesztenek specko nelkul, es ebbol te komoly elonyre tehetsz szert. Ami igaz is, de en meg azt is latom, hogy amikor ezek a karik rajonnek, hogy mennyire lemaradtak tulajdonsagokban, akkor szepen abbahagyjak majd es kihal a jatek frontja. Ezt meg nem tartanam annyira kivanatosnak.
Pontszám: 3.67
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
106. hozzászólás - 2009.04.23. 14:47:45
újra elolvasva Koc topicnyitó kommentjét eleve nem is értem Miklós miért találta ki a 2-es 3-as pontot ugy ahogy. miért??
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
107. hozzászólás - 2009.04.23. 14:50:53 (Válasz Mazlee #106 hozzászólására.)
Mert van a prémium előnye, és van a gazdagok előnye. Káros, ha a játék költsége egy adott, előre belőtt maximális szintnél feljebb mehet akármilyen módon, és ez által egyes karakterek előnyre tehetnek szert a többiekkel szemben.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 9
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
108. hozzászólás - 2009.04.23. 14:55:22 (Válasz Mortimer #107 hozzászólására.)
mi az hogy belőtt maximális szint? ennél a játéknál ilyen nincs hiszen az ősköveket tonna számra tudod költeni akár be lesz ez vezetve akár nem.

ezek kényelmi funkcióként lettek bevezetve. a kényelemből elvenni semmiképp nem szerencsés. változtatni oké. de ésszel. erre jó példa amit Koc nyitásként leírt. eléggé mérvadó lehet a számítása, hisz eléggé jó helyen szerepel a játékban. mondhatjuk adni lehet a tapasztalatára.

játékköltségcsökkentésről volt szó.
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 3.86
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
109. hozzászólás - 2009.04.23. 15:00:39 (Válasz Mortimer #107 hozzászólására.)
LOl, két hónapig punchbaget játszottam azzal a jelszóval hogy majd ráérek TÖ-t tolni ha kivan az ultraspec, ami nekem későn jött a szintemhez képest késői akadémiával (és nem ugrottam át máshová tanulni).
Most értem TÖ fejlesztésre de még csak az elsőnél vagyok, még mindig gyengén a szintemen. Közben a melelttem lévők már magasra húzták minden harci TÖ-jüket ultrával.
Ha most lekorlátozzátok Miklós hogy havonta csak 2-szer tudok ultrát váltani (amit mellesleg maxra fejlsztettem ki hogy milyen jó lesz nekem majd utána), akkor a szitkozódásomat még Havannán is fogjátok hallani, Másiét már nem biztos...
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.44
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
110. hozzászólás - 2009.04.23. 15:01:29
Mazlee: Persze, hogy nem Koc az ellenfelem, van néhány, akikhez én igazodok kvázi muszájból, de hordaazonosság miatt hozzá nem kell. Nyilván onnan, hogy akikhez igazodok azokat azért időnként kémgömbözöm, pláne miután mondjuk jól elagyabugyáltak, hogy mire kellene reagáljak.

Koc: Eszem ágában nincs kihalasztani az élbolyt magam elől, V2-n történetesen Crimson szövetségi társa (voltam), marhára nem hiányzik nekem egy olyan pozicíó, ahol érdemben nem lehet harcolni (2-3 szinttel lejebb levő gyengébb karakterek elverése nem harc). Arra próbálok rámutatni, hogy a jelenlegi helyzetben nincs taktikázás (honnan szeditek ezeket a mögöttes gondolatokat, amit nekem tulajdonítotok? ), mert nincs. Főleg azért, mert a rendszer sem ad rá lehetőséget, épp ezért zavaró, hogy annak nevezitek többen is.

Picit konstruktív irányba elmozdulva: Lehet, hogy át kellene alakítani az ultraspecialalizációt egy mellékhatással, miszerint a nem specializált tulajdonságra is ad bónuszt valamekkorát. Vagy ezen a vonalon elindulni.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 6.25
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
111. hozzászólás - 2009.04.23. 15:36:19
véleményem ( bár gondolom senkit nem érdekel )

- tárgyak/felszerelések őskő költsége ne nőjön mint a gomba. ahogy az italok ára úgy ennek is maxolódnia kéne mondjuk 25-30 között felszereléseké 10-15 körül ( már nem állatra kell ruházkodni...)
- nullázás ne változzon. játékidő drasztikus növelése lenne ami igy sem kevés
- spec váltás heti 1-re korlátozása. így az ára még akár maradhat is.

szerintem...
A hozzászólást Mazlee módosította 2009.04.23. 15:37:47-kor
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 7.50
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
112. hozzászólás - 2009.04.23. 15:39:04
A specializáció és az ultraspecializáció együtt valóban nagy előnyt jelent, annak használni tudja, és emiatt nagy hátrány annak aki nem. Nekem az a javaslatom, hogy a specializációt ne az eltelt napok számához kössük, hanem szintlépéshez. Ez kb. heti egy specializáció váltást eredményezne.
A dolog szépséghibája, hogy egy ilyen módosítás bevételkiesést jelent a fejlesztőknek. Alternatív megoldás, ha csak minden második szintlépésnél válthatsz ingyen, és a köztes szintlépésnél őskőért, de azt is csak egyszer. Ez egy adjunk mindenkinek egy kicsit elképzelés.
Pontszám: 8.57
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
113. hozzászólás - 2009.04.23. 15:45:30
Miklós: ha megszúnik az ősköves nullázás, jó lenne lehetővé tenni, hogy ne csak csp-ből lehessen nullázni, hanem szakértelemmel is. Jelenleg a kronokompenzációval 10 percre lehet csökkenteni az időt. Ha nem csak 50-ig, hanem 70-ig lehetne tolni a szakértelmet (50 fölött szintenként fél percet csökkenne az újrahasználási idő). Portyázásra nem vonatkozna, csak azokra amiket őskőért lehetett nullázni. A 10 perces várakozások órákká duzzadnak naponta… Ha megszűnik az ősköves nullázás, az nem arra fogja sarkallni a játékosokat, hogy csp-ért nullázzanak, hanem arra, hogy idő hiányában abbahagyják a játékot. Vegyük a példámat.
Átlagban 4 állatot fogok be naponta. Kettesével sajtolom őket. Tudatturbó + sajtolás + tudatturbó. Ez megy 2 alkalommal egy nap. Ez összesen 6 őskő, vagy 60 perc… Emellett van 6 térkapu pontom, erre megy 5 őskő vagy 50 perc. Vagy elköltök napi 11 őskövet, vagy 2 órával növekszik a játékidő. Na és persze elkölthetek 11 csp-t is az 50-ből… Emellett a vadászat naponta 3 óra, a portyázás 2-3 óra. Ha megszűnik az ősköves megoldás, a napi 5-6 órányi játékidő máris 8-ra ugrik fel, úgy, hogy már a jelenlegi 6 órát is sokallom… 10-15 csp-t költeni naponta a nullázásra pedig a karakter totális tönkretételével egyenlő. Nullázással is 5-6 óra a játékidő, de mégis miért töltenék ennyi időt a játékkal, ha a karakterem hadirokkant, és csak kétharmad annyit tud vadászni mint a többiek?
Egyszerűen KELL a nullázás, de ha nem is őskőből fizetve, akkor szakértelem segítségével.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.64
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
114. hozzászólás - 2009.04.23. 15:50:43
Miklós emlékeim szerint azt mondta hogy a spec váltást azt soha nem tervezte arra hogy az emberek folyamatosan fogják használni, tehát ha csökkentenék az időtartamot (nekem a szintlépéses megoldás tetszik legjobban) akkor is max egy olyan bevételtől esne el a Beho amivel amúgysem számolt.

Mellesleg mintha a topicnak pont az lenne a célja hogy csökkentse a játék ára, amit elég nehéz lenne megoldani bevétel csökkenés nélkül :p
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
115. hozzászólás - 2009.04.23. 16:05:05 (Válasz CaveMaN #110 hozzászólására.)
Idézet: CaveMaN - 2009.04.23. 15:01:29
Koc: Eszem ágában nincs kihalasztani az élbolyt magam elől, V2-n történetesen Crimson szövetségi társa (voltam), marhára nem hiányzik nekem egy olyan pozicíó, ahol érdemben nem lehet harcolni (2-3 szinttel lejebb levő gyengébb karakterek elverése nem harc). Arra próbálok rámutatni, hogy a jelenlegi helyzetben nincs taktikázás (honnan szeditek ezeket a mögöttes gondolatokat, amit nekem tulajdonítotok? ), mert nincs. Főleg azért, mert a rendszer sem ad rá lehetőséget, épp ezért zavaró, hogy annak nevezitek többen is.

Picit konstruktív irányba elmozdulva: Lehet, hogy át kellene alakítani az ultraspecialalizációt egy mellékhatással, miszerint a nem specializált tulajdonságra is ad bónuszt valamekkorát. Vagy ezen a vonalon elindulni.


Nem magad alol, hanem magad mellol halasztanad ki. Es nem gondoltam komolyan, hogy ilyet akarnal, vagy te olyan ugyes jatekos, hogy boldogulsz enelkul is.

Konstruktivitasrol: mutass nekem olyat ami ravesz teged arra, hogy fejlessz nem specializalt tulajdonsagot (kiveve egs/magia).

Taktikarol: abban mi a taktika, hogy sorbarakod a tulajonsagokat es tolod oket amig a csovon kifer? A taktika abban van, hogy melyik tulajdonsagot meddig fejleszted, mikor valtasz a kovetkezore, stb. Abban van a taktika, hogyha elkezdem tolni az IQ-t, akkor 120 eleg vagy 140-ig kell tolni? Az uj rendszerben nem lenne ilyen valasztasod, hiszen a valtas idopontja kvazi adott.

Az pedig, hogy valaki ellen feljetesztene az ember a karit teljes keptelenseg, minthogy ahany ellenfel annyi taktika. Legalabbis a te szinteden.
Nekem pont van ilyen kenyszerem, mert 2 igazi ellenfelem van (bajnokit kiveve), akikkel meccsben kell maradni, ennek ellenere max havonta nezem meg merre haladnak, a csatabol ugyis kiderul a koncepciojuk. Sokkal inkabb arra fokuszalok, hogy sajat koncepcioat at tudjam vinni. Ebben lenyegesen fontosabb szerepet jatszanak a premiumos targyak bonuszai, mint az, hogy TB vagy Galmi mire rakott eppen 10-et. Jelenleg igeni napi szintu toprenges targya, hogy merre tovabb, mit fejlesszek. ha havi ket valtas lesz. Nos mar megvan a taktika 2 honapra a fejemben, reggel ota kigondoltam. Innentol meg csak csinalni kell. Hat erre nem vagyok olyan nagyon.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
116. hozzászólás - 2009.04.23. 16:06:26
Szerintem az időcsökkentést máshol kéne megbeszélni, hiszen csomó más dolognál is reformra szorul a rendszer (például idomítás, állatgyógyítás)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
117. hozzászólás - 2009.04.23. 16:11:59 (Válasz Petur #112 hozzászólására.)
Idézet: Petur - 2009.04.23. 15:39:04
A specializáció és az ultraspecializáció együtt valóban nagy előnyt jelent, annak használni tudja, és emiatt nagy hátrány annak aki nem. Nekem az a javaslatom, hogy a specializációt ne az eltelt napok számához kössük, hanem szintlépéshez. Ez kb. heti egy specializáció váltást eredményezne.
A dolog szépséghibája, hogy egy ilyen módosítás bevételkiesést jelent a fejlesztőknek. Alternatív megoldás, ha csak minden második szintlépésnél válthatsz ingyen, és a köztes szintlépésnél őskőért, de azt is csak egyszer. Ez egy adjunk mindenkinek egy kicsit elképzelés.


No ez egy realis koncepcionak tunik!

Egyebkent az en eredeti koncepciom ugye hangzott (csak emlekeztetoul): heti 1 ingyen valtas, aki ennel hamarabb valatani akar annak az ingyen szamlalo, resetelodik, ujra 7-rol indul.
Elonye:
- heti egy valtassal nem kerul komoly hatranyba az aki nem hasznal oskovet.
- aki akar gyakrabban valtogatni, annak a lehetseges, de ezzel elveszti az ingyenes valtast szinte teljesen, elonyhoz jut, de nem komoly elonyhoz
- megmarad a taktikazas tere, sot! a nem premiumosok elott is jobban megnyilik ez, es csokken a lemaradasuk
Hatranya:
- lesznek sokan, akik kivarjak majd az egy hetet, hogy kevesebb oskovet kelljen hasznalniuk, mert a heti valtas meg belefer nekik
(Aztan lehet vitatni, hogy ez utobbi hatrany-e.)

Megjegyzem Petur otletenek nagy elonye, hogy a valos ido helyett a fejlodesi idot veszi figyelembe, ami sok szempontbol realisabb.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
118. hozzászólás - 2009.04.23. 16:15:07 (Válasz Enchanter #114 hozzászólására.)
Idézet: Enchanter - 2009.04.23. 15:50:43
Mellesleg mintha a topicnak pont az lenne a célja hogy csökkentse a játék ára, amit elég nehéz lenne megoldani bevétel csökkenés nélkül :p


Tevedes. A jelenlegi jatek ar - es ugye egyelore szepen ivel felfele a mutato - sok embernel az ingerkuszobot surolja. Mar volt aki emiatt abbahagyta es lesz is. Ha az egy fore eso csokkenes merteke beszorozva a jelenlegi jatekosok szamaval kisebb, mint az abbahagyok jelenlegi kiadasa, akkor a bevetel nem csokken azzal, hogy egy embernek olcsobb lesz a jatek.


Modositok, a bevetel termeszetesen csokken mindket esetben a jelenlegihez kepest, de ahhoz kepest ami bevetel prognisztizalhato a jelenlegi rendszer megtartasaval egy ar visszavagas nem biztos, hogy rontja a varhato beveteli erteket.

Tovabbmegyek, meg ez sem feltetlen igaz, hiszen ha olcsobb a jatek az emberek igenybe vehetnek tobb szolgaltatast, tehat meg az is elofordulhat, hogy nem csokken a jelenlegihez kepest sem.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.04.23. 16:18:50-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagSultankalifaFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
119. hozzászólás - 2009.04.23. 16:15:58
A költségcsökkentés nem a lehetőségek csökkentését kellene hogy jelentse szerintem! van egy adott pénz amit hajlandó az ember rákölteni és ehez kellen igazitani a játék áráát különben nem fognak játszani a júzerek! Miért nem lehet fix ára őskő ára 70. szintől a tárgyaknak? úgyis cserélgetjük őket és már most sem olcsóak, miért kell emelni? szerintem aki eddig használta a specializációt az ezután is szeretné. A megoldás nem a korlátozás hanem az ár ésszerűsítése.
Sultankalifa V1 és V2
Pontszám: 9.17
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Öskövek, a játék költsége
120. hozzászólás - 2009.04.23. 16:30:46
Bevétel csökkenés igen, ha azt nézzük, hogy 25 őskőnél maximalizálni kellene a tárgyakat, az állatnak adhatót is csökkenteni kellene, ebben nem vagyok biztos milyen mértékben. Bevétel növekedés akkor, ha akik eddig is megvették az ősköves cuccokat ezután is megveszik, mert elfogadható az ára.
Már egyszer írtam a Top 100-200 játékos biztos, de a középmezőnyben is biztos akad ilyen nagyságrendben maximalista játékos, vagy egyszerűen olyan, aki időhiányban szenved. A nullázás jó dolog Ariel már írta miért.
A specializáció pakolgatás érdekes kérdés szerintem, de javítsatok ki, ha tévedek max. 4-szer vált valaki 30 nap alatt, ebből 3-szor őskőből, ami 30 őskő.Már írtam, hogy aki idő hiányban szenved havonta átlag 150-200 őskövet elhasznál, de ez saját döntése. Ez még mindig ötször több, mint a spec. váltás.
Igazából szerintem a játékosok többsége a tárgyak, állatoknak adható tárgyak árát tartja magasnak, kvázi lehúzásnak gondolja.

Összefoglalva, ha a tárgyak, állatoknak adható tárgyak, maradtak volna normális szinten, ami 25, 5-10 őskő lenne, akkor is elkölt egy törekvő játékos havonta
24 prémium
100 prémium tárgyak
150 nullázás
30 spec. váltás

Ez is 300 őskő ami cirka 5000 ezer forint, ha spórol vagy nem lép olyan gyorsan szintet akkor le lehet ezt szorítani talán két havonta egyszer befizetett 350 őskőre, de akkor sokszor szívja a fogát. Ez azért nagyjából reális ár, és nem morog senki, mert a jórészt a saját döntése.

Persze lehetne kiégett őskővel is számolni, de ennek nem tudom az átlagát, ki mennyit tud összeszedni egy hónap alatt.
Dorn
Pontszám: 9
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője