Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Akadémia
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
461. hozzászólás - 2009.04.08. 09:09:51
Srácok, mi köze az egésznek az Akadémiához???
Mindjárt nyitok ennek is egy topicot...
Pontszám: 6.17
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
462. hozzászólás - 2009.04.08. 09:12:55 (Válasz Birka #461 hozzászólására.)
Ha visszaolvasnál egy-két oldalt...
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
463. hozzászólás - 2009.04.08. 09:15:59 (Válasz Mortimer #460 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.04.08. 09:08:10
Balor, a "harcos út", "varazslo út" stb. talán jobb lenne úgy, hogy nem direktben ad tulajdonságpontot, hanem ezen tulajdonságok fejlesztését könnyíti meg szintenként fél százalékkal. Persze el lehet felejteni, de kétlem, hogy megérné 50. szintre felnyomni, majd elfelejteni, és ezután kifejleszteni a másik utat, szóval így ezzel nem lehetne mindent tápolni, valós választás elé kerülne a játékos.

De itt van tőlem is egy:

A vér ereje
Ha támadsz, és csatát nyersz, a kiömlött véred lélekenergiává alakíthatod. Szakértelem szintenként 1 százalékát regenerálhatod vissza, maximális szintje 50.


Gyogyitallal nem teheto LE termelove? :o Ovatosan bannek barmilyen atvaltassal.
Pontszám: 4
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
464. hozzászólás - 2009.04.08. 09:30:16 (Válasz Kocos #463 hozzászólására.)
A portyapont eleve korlátoz, és ösztönözné az azonos szintűek támadását, továbbá némileg visszahozná a portyákba a most hiányzó LE-t. Nem sokat, hiszen támadásnál mindenki arra megy, hogy győzzön, de 4 szinttel lefelé támadva alig sebződsz, szóval pár tucat LE-nél többet nem kaphatnál belőle. Ha viszont egy méltó párbaj van, fejenkénti ezres sebzésekkel, akkor kimaxolva több száz LE-t kaphatsz.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
465. hozzászólás - 2009.04.08. 09:31:31
Morti, nem a szakértelem ötletekre gondoltam, hanem a hogyan kombózik a top3 szövi V1-en, mit kéne módosítani az épületeken stb...

Épületes dolgokat, ha kérhetem ezentúl ide:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,144.0

Mondjuk a szakértelmeket is kipakolnám szívem szerint az a akadémia alól...
Pontszám: 6.17
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
466. hozzászólás - 2009.04.08. 12:12:15
Birka: az akadémia "turizmust" azért nem tiltottuk ki, mert túl sok technikai problémával járt volna, és ment volna a sírás azon hogy "bezzeg aki már kihasználta". Ha valaki át akar menni olyan helyre, ahol magas az akadémia, elég sokat kell a kútba tolnia, ha pedig már az eredeti szövijének is volt annyi, akkor annak is lehet közel hasonló szintű akadémiája. Az épület tervezéssel nem lesz gondom, de azért köszi a tippeket!

Balor: ilyen szakértelmeket biztosan nem csinálok, a hordagyűlölet volt az első és utolsó szaki, ami tulajdonságot növelt, többre nincs szükség. A rejtőködés és az ősök hatalma, ezek már korábban is felmerültek, és akkor írtam, hogy rettenetesen megbonyolítanák a már amúgy sem kurta sql selectet, ami a portyázáshoz az ellenfelet keresi, ezért ilyet sajnos technikai okból nem tudunk csinálni egyenlőre. A LE minuszba szivásáról már részletesen beszélzünk a háború tornya topicban.

Kocos: Ellenkezőleg. A szaki lehetővé teszi, hogy az egy idő után mindenképp "beragadó" top szövik is tovább mehessenek, és emellett a kisebb szövik (akadémia turizmus!!!) is tolhassák az epikusokat. Attól pedig nem tartok, hogy szövin belül egyenlőtlenség keletkezik, a szövetségek ezt elég jól elrendezik a saját soraikon belül.

Jerikó: A kínzókamrával kapcsolatban igazad van. Ez egyébként mindig így van, a legjobb játékosok összesített intelligenciájával és ötletességével még a legzseniálisabb játék alkotó sem vetekedhet. Még egy ok a versenyképességet növelő épületre, amit korábban írtam. Az LE védő épületekkel kapcsolatban is valószínűleg igazad van, átgondolom, lehet-e őket erősíteni. Az átokpiramis és citadella szivatós jellegének erősítésével nem értek egyet. A palotával kapcsolatban annyit tudok segíteni, hogy a magasabb szintű tárgyak árát (amit még nem vett senki) jelentősen megnövelem. A kincseskamrát nem akarom piszkálni, szerintem jó úgy, ahogy van.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
467. hozzászólás - 2009.04.08. 14:30:28 (Válasz Miklós #466 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.04.08. 12:12:15
Kocos: Ellenkezőleg. A szaki lehetővé teszi, hogy az egy idő után mindenképp "beragadó" top szövik is tovább mehessenek, és emellett a kisebb szövik (akadémia turizmus!!!) is tolhassák az epikusokat. Attól pedig nem tartok, hogy szövin belül egyenlőtlenség keletkezik, a szövetségek ezt elég jól elrendezik a saját soraikon belül.


Az elso pontra - bar meg magat a problemat sem latom felmerulni -, nem nyujt megoldast a szakertelem, mert ha az epikus tul kemeny, akkor ott az EP-vel van gond, nem a regeneracioval. Marmint a tamadok EP-jevel.

Pont ugyanezen oknal fogva a ksiebb szoviken sem segit feltetlen. Csak azokon, amelyek el vannak maradva es van 2-3, a szovetseg atlagahoz kepest extrem eros karakter.

Viszont azt elismerem, hogy szovetsegen beluli eroviszony boritas valoban nem gond, azt szervezessel ki lehet kuszobolni.
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
468. hozzászólás - 2009.04.08. 14:47:30 (Válasz Kocos #467 hozzászólására.)
Egészséget kell fejleszteni. 6000ből lever 2k-t, az minimum három kör.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
469. hozzászólás - 2009.04.08. 15:05:25
"El kell ismernem, az EH és AL húzása ötletes, a játékosok mindig tudnak új dolgokkal előrukkolni. Azért ez egy kicsit megszorító, hogy valaki csak minden második nap vadászhat, nem pedig akkor, amikor csak akar, ráér, és esetleg szüksége van rá. Ráadásul, ahogy írtátok, a TGY ezen elég szépen tud élősködni a kínzókamra által


Legjobban az Elit és az Azúr "élősködik" ezen a kínzókamra által. Kicsit érdemes lenne beleolvasni a fórumukba. Mert uyge annak sincs akadálya, hogy egymást kamrázzák."

Biztos én a legszarabb ELIT-esek közé tartozom, mire felkelek már 5-7 TőGY-es kamrában ülök, és ahogy beszélgettünk elég sokunkal így van. Szóval lehet összeesküvés elméleteket gyártani, de azért a valóságtól kicsit elrugaszkodottak a dolgok.
Pontszám: 2.33
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
470. hozzászólás - 2009.04.08. 15:19:36 (Válasz Miklós #466 hozzászólására.)
Kar, egy "rosszul" elsult szakertelem-csokor miatt nem kellene kizarni a tulajdonsagot valtoztato szakertelmeket. Remelem ez a velemenyed a jovoben majd megvaltozik.
A tobbi nehez megvalosithatosaguk miatt felejtos. Sajnos.
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
471. hozzászólás - 2009.04.08. 16:30:27 (Válasz Sun13 #469 hozzászólására.)
Ez nem zarja ki annak a lehetoseget, hogy egymast kamrazzatok. A TGY is reszesedhet belole, de egymast kozt is termelhetitek a LE-t kamran keresztul.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
472. hozzászólás - 2009.04.08. 16:36:09 (Válasz CaveMaN #468 hozzászólására.)
Idézet: CaveMaN - 2009.04.08. 14:47:30
Egészséget kell fejleszteni. 6000ből lever 2k-t, az minimum három kör.


Na persze. 2K-t. Muhahaha.
Nezz be a nevezetes csatak topikba. A 4-gyel ezelotti lott belem 2600 felett csak varazslattal.
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
473. hozzászólás - 2009.04.08. 16:44:52 (Válasz Balor #470 hozzászólására.)
Idézet: Balor - 2009.04.08. 15:19:36
Kar, egy "rosszul" elsult szakertelem-csokor miatt nem kellene kizarni a tulajdonsagot valtoztato szakertelmeket. Remelem ez a velemenyed a jovoben majd megvaltozik.
A tobbi nehez megvalosithatosaguk miatt felejtos. Sajnos.


Nem mondtam, hogy ez egy rosszul elsült szakértelem. Sőt, a kezdeti vita óta gyakorlatban is látom működni, és a gyűlölettel semmi probléma nincs, más módokon sokkal nagyobb különbséget is el lehet érni. De alapvetően, ha a tulajdonságok fejlesztését akarjuk, akkor oda ne keverjük be a szakértelmeket, mert az könnyen egyensúlytalansághoz vezethet.
Pontszám: 5
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
474. hozzászólás - 2009.04.08. 16:58:44 (Válasz Miklós #473 hozzászólására.)
Nem szeretnek el nem hangzott szavakat senki szajaba adni, rosszul fogalmaztam.
Azert en meg bizom benne, megvaltozhat idovel a velemenyed. Bar ketsegkivul az egyensuly megorzese ilyen szakertelmek mellett igen bonyolultta valna.
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
475. hozzászólás - 2009.04.08. 18:03:49 (Válasz Miklós #466 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.04.08. 12:12:15
Kocos: Ellenkezőleg. A szaki lehetővé teszi, hogy az egy idő után mindenképp "beragadó" top szövik is tovább mehessenek, és emellett a kisebb szövik (akadémia turizmus!!!) is tolhassák az epikusokat. Attól pedig nem tartok, hogy szövin belül egyenlőtlenség keletkezik, a szövetségek ezt elég jól elrendezik a saját soraikon belül.


Kocossal messzemenőleg egyetértek. Már most is nagyon nagyok az aránytalanságok szövetségen belül. Nálunk például van aki 200.000 sebzést ütött már epikusba, de az átlag 80.000-et sem éri el, és a szövetség harmada van 30.000 alatt. Ez ugye kincspontokban 200-80-30-at jelent, ami minimum plusz egy tárgy az erősebb karaktereknek. Ha gyakrabban lehet ütni az epikust, azt megint az erősebb karakterek tudják jobban kihasználni.


Idézet: Miklós - 2009.04.08. 12:12:15
A palotával kapcsolatban annyit tudok segíteni, hogy a magasabb szintű tárgyak árát (amit még nem vett senki) jelentősen megnövelem. A kincseskamrát nem akarom piszkálni, szerintem jó úgy, ahogy van.


A tárgyak árának növelésével inkább azt fogod elérni, hogy egyre kevesebbet vásárolnak meg. Már most is gyakori, hogy 12 szintenként cserélünk tárgyakat, ha megdrágulnak, még ritkábban lesz vásárlás. Sokkal értelmesebb a palota százalékát felvinni legalább 3%-ra.
A kincseskamrát meg nem azért építi senki, hogy gyakrabban tudjon epikust ütni, hanem azért, hogy legyen hol leveretnie magát, mert az epikus nem kerül pp-be.


Idézet: Miklós - 2009.04.08. 12:12:15
Az átokpiramis és citadella szivatós jellegének erősítésével nem értek egyet.

Szerintem amit írtam, az éppen csökkentené a szivatós jelleget.
A citadella például olyan dolog, amivel tökéletesen el lehet lehetetleníteni egy kisebb szövetséget - de némi szervezéssel egy nagyobbat is. Ha e helyett pl. egy karaktert sebezne (X naponkénti használhatósággal), inkább taktikai elemmé változna.
Ugyanígy az átokpiramis, ami jelenleg nem szivatós épület, inkább semmi másra nem jó, mint VP-költésre.
Ha valakire rárakva mínuszt kapna a szövetségem támadásakor, ez is taktikai elemmé változna. Természetesen itt is meg lehet oldani, hogy csak X naponta lehessen valakire rakni, vagy ha egy újabb szövetség rakja valakire, az előző törlődik stb. Mert természetesen nem az a cél, hogy egy karaktert folyamatosan lehessen szivatni, vagy ellehetetleníteni a játékát.

De végülis nem gond, ha használhatatlan épületek vannak a játékban, illetve csak annyiban, hogy a rájuk fordított időt és energiát hasznosabb dolgokba lehetett volna / lehetne fektetni.
A hozzászólást Jeriko módosította 2009.04.08. 18:11:48-kor
Pontszám: 7.50
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
476. hozzászólás - 2009.04.08. 18:54:36 (Válasz AranyAlma #453 hozzászólására.)
Igazabol beszeltunk errol a forumunkon, hogy mi van akkor, ha ugyanannyi idot volt egy egy szovinel. Mivel nem voltunk benne biztosan, hogy kie lesz, ezert gyorsan emeltunk rajta egy szintet, hogy tovabb gorduljon a dolog. Mi NEM AZ a szovetseg vagyunk, akik egy ilyen bugot kihasznalna... lsd manakonstrukcio...
Pontszám: 5
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
477. hozzászólás - 2009.04.08. 19:20:05 (Válasz Draglov #476 hozzászólására.)
Idézet: Draglov - 2009.04.08. 18:54:36
Igazabol beszeltunk errol a forumunkon, hogy mi van akkor, ha ugyanannyi idot volt egy egy szovinel. Mivel nem voltunk benne biztosan, hogy kie lesz, ezert gyorsan emeltunk rajta egy szintet, hogy tovabb gorduljon a dolog. Mi NEM AZ a szovetseg vagyunk, akik egy ilyen bugot kihasznalna... lsd manakonstrukcio...


OFF:
Tudom nektek csak etikatok van, de az jo nagy .
Kivancsi vagyok mennyire 'etikusan' viszitek egymast kamraba .
ON:
Legyszi ne celozgass. Ird le egyertelmuen mire gondolsz. Ez olyan, mint ahogy a politukasaink beszelnek. Itt ha lehet keruljuk ezt. Szerintem...
Pontszám: 5
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
478. hozzászólás - 2009.04.08. 19:37:42 (Válasz AranyAlma #477 hozzászólására.)
Celozgattam volna? Lett volna mire? Nem celozgattam amugy.

"Hat a jelen allas szerint a HT bebetonozodott 69.szinten. Ez ala mar nem fog menni a merete az EH,AL parosnal (mar ha ok nem akarjak). Aki szeretne barmit csinalni vele, annak legalabb 70.szintre kell epitenie a sajatjat."

Ezzel a hsz-el viszont biztosan allitasz valamit, amirol nem tudsz igazabol semmit. Ezt pedig annak tudom be, hogy a mostani rendszer ellen agalsz.

"Tudom nektek csak etikatok van, de az jo nagy ." Ezt a "csak"-ot nem tudom mire velni, en azt hittem az er valamit, de nem vagyunk egyformak... (ez megint csak nem celzas volt, hanem reakcio a "csak"-ra)

"Kivancsi vagyok mennyire 'etikusan' viszitek egymast kamraba ." Lehetsz is. Meg is lepodnel, ha tudnad hogy allunk a kerdeshez..., mennyire elutasitoan.
A hozzászólást Draglov módosította 2009.04.08. 19:39:00-kor
Pontszám: 5
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
479. hozzászólás - 2009.04.08. 19:43:56 (Válasz Draglov #478 hozzászólására.)
Celozgattam volna? Lett volna mire? Nem celozgattam amugy.

"Hat a jelen allas szerint a HT bebetonozodott 69.szinten. Ez ala mar nem fog menni a merete az EH,AL parosnal (mar ha ok nem akarjak). Aki szeretne barmit csinalni vele, annak legalabb 70.szintre kell epitenie a sajatjat."

Ezzel a hsz-el viszont biztosan allitasz valamit, amirol nem tudsz igazabol semmit. Ezt pedig annak tudom be, hogy a mostani rendszer ellen agalsz.


Nem, en csak egy tenyre hivtam fel a figyemet. Ami, nem biztos, hogy mindenkinek rogton nyilvanvalo.

"Tudom nektek csak etikatok van, de az jo nagy ." Ezt a "csak"-ot nem tudom mire velni, en azt hittem az er valamit, de nem vagyunk egyformak... (ez megint csak nem celzas volt, hanem reakcio a "csak"-ra)

Ez az en gonoszkodasom volt. Elnezest erte. Csak egy regi EH es en ugyre probaltam celozni.

"Kivancsi vagyok mennyire 'etikusan' viszitek egymast kamraba ." Lehetsz is. Meg is lepodnel, ha tudnad hogy allunk a kerdeshez..., mennyire elutasitoan.


Es hogy tovabb flameljunk: a BUGrol meg nem is beszeltel...
Pontszám: 5
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
480. hozzászólás - 2009.04.08. 20:08:33 (Válasz AranyAlma #479 hozzászólására.)
"Mi NEM AZ a szovetseg vagyunk, akik egy ilyen bugot kihasznalna." Erre a "BUG"-ra gondolsz? Igazabol ez csak akkor bug, ha tenyleg az. Marmint nem tudom, hogy hogyan mukodik a torony patthelyzetben. Pontosan azert epitettuk meg 1 szintet, hogy azt a helyzetet elkeruljuk.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!