Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Akadémia
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
421. hozzászólás - 2009.03.01. 15:21:02
Idézet: DeDoom - 2009.03.01. 12:32:06

Jerikó, ha jól értem, ennek a postnak az a lényege, hogy szerinted a Beholder ügyfélszolgálata sz*r.


Semmi ilyet nem akartam mondani, sajnálom, ha ez jött le. Igazából félig vicces párhuzamnak szántam.

Idézet: Miklós - 2009.03.01. 13:00:08
Jerikó hozzászólásaiból nekem az jött le, hogy nem akartok változást...


Idézet: Jeriko - 2009.02.27. 20:25:45
... mi pedig nem akarjuk a többi szövetséget megszivatni azzal, hogy a játékélmény szempontjából rosszabb (ám számunkra hosszabb birtoklást biztosító) megoldást választjuk (büntetés növelés), valószínű belemegyünk a csökkenő toronyba (ami még mindig nem tökéletes megoldás, de az eddigieknél sokkal jobb).


Ezek szerint félreérthető voltam. Legyen csökkenő torony, a másik a játék szempontjából sokkal rosszabb megoldás.
Pontszám: 5
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
422. hozzászólás - 2009.03.02. 09:55:46
mondjuk nem értem miért az akadémia topicot floodoltátok tele a hatalom tornyával...
Pontszám: 4.13
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
423. hozzászólás - 2009.03.02. 11:47:30
Teljesen jogos az előttem szóló észrevétele a hatalom tornyának nincs köze az akadémiához legközelebb inkább új topicot kellene nyitni ha új téma merül fel Miklós biztos, hogy oda is be fog nézni.
A hozzászólást Freez módosította 2009.03.02. 11:48:18-kor
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 4.67
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
424. hozzászólás - 2009.03.02. 14:35:34 (Válasz Freez #423 hozzászólására.)
Ha jól emlékszem mindez a 250. hsz. miatt tárgyalódik itt.
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 5
népszerűMcGeeFérfi
Végzetúr
97 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
425. hozzászólás - 2009.03.02. 19:11:29
Hehehe!!!
A TGY és a hatalom tornya komédiához újabb adalék:
Miklós mai friss híréből idézve:
-" A hatalom tornya: a mai naptól kezdve minden éjszaka csökken eggyel annak a tornya, aki birtokolta. Illetve ezzel kapcsolatban volt egy kérdés, mi van akkor, ha két torony szintje azonos: ez esetben a következő napra azé lesz, akinek kisebb a birtoklása (ha az is azonos, döntetlen, egyiké sem lesz)."

Ehhez képest a hatalom tornya leírásában:
-"Ha több szövetségnek is megvan a legmagasabb tornya, senki nem kap bónuszt. "
A hozzászólást McGee módosította 2009.03.02. 19:11:54-kor
Pontszám: 2.50
népszerűAderrickFérfi
Végzetúr mester
291 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
426. hozzászólás - 2009.03.02. 19:32:40 (Válasz McGee #425 hozzászólására.)
Mi nem komédiaként éljük meg... Legfeljebb tragikomédiaként.
I. (Csinos) Maedhros, IstenKirályCsászár
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
427. hozzászólás - 2009.03.02. 19:39:06 (Válasz McGee #425 hozzászólására.)
Őszintén érdekelne, hogy ez a módosítás mennyiben fájdalmas bárkinek?

Oké, félreérthető volt, bővítem. Erre gondoltam mindössze:
"ha két torony szintje azonos: ez esetben a következő napra azé lesz, akinek kisebb a birtoklása (ha az is azonos, döntetlen, egyiké sem lesz)."
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.03.02. 19:46:16-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűAderrickFérfi
Végzetúr mester
291 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
428. hozzászólás - 2009.03.02. 19:43:03
nem a módosítás- a huzavona. Hogy fáj-e nekünk? Még nem, de az eddigi megtérülési mutatók alapján fog.
I. (Csinos) Maedhros, IstenKirályCsászár
Pontszám: 5
népszerűMcGeeFérfi
Végzetúr
97 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
429. hozzászólás - 2009.03.02. 19:47:06 (Válasz Aderrick #426 hozzászólására.)
Gondolom abszolút nem fog fájni senkinek és nem is változtat semmin, csak gondoltam jól passzol a folyamathoz, melyben bekerül a játékba egy fejlesztés/épület és arról utólag derül ki, hogy nem egészen úgy működik, mint ahogy az le van írva az enc.-ban. Ja és ezekre a hibákra/elírásokra általában elszólásokból derül fény. Konkrétan a hatalom tornyánál ez már a 3. ilyen apró malőr.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
430. hozzászólás - 2009.03.25. 06:22:46
Érzitek a feszültséget, ami a hatalom tornyát körülveszi? A szövetségek vállvetve harcolnak érte, nap nap után más birtokolja a tornyot, örülhet az, aki akár csak egy napig is birtokolja. A spamszűrőre - Miklós állításával ellentétben - főként azért volt szükség, mert annyira pörögnek a karakterek közötti ezzel foglalkozó üzenetek, hogy már nem bírta a rendszer.

Kiváncsi vagyok, hogy mennyiben érzi most hasznosnak a munkáját Baraty, és az ennek leprogramozására fordított több órát mennyi hasznosabb tevékenységgel tudta volna eltölteni Ennél jóval egyszerűbb lett volna berakni +10%-ot egy szövetségnek

V2-n is hasonló pangás veszi körül az épületet?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.33
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
431. hozzászólás - 2009.03.25. 06:30:09 (Válasz Mortimer #430 hozzászólására.)
Még a hozzá szükséges mágustorony10-et sem húzta fel senki.
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
432. hozzászólás - 2009.03.25. 09:07:43 (Válasz Crimson #431 hozzászólására.)
Valóban? :think:
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
433. hozzászólás - 2009.03.26. 12:34:34 (Válasz Mortimer #430 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.03.25. 06:22:46
Érzitek a feszültséget, ami a hatalom tornyát körülveszi? A szövetségek vállvetve harcolnak érte, nap nap után más birtokolja a tornyot, örülhet az, aki akár csak egy napig is birtokolja. A spamszűrőre - Miklós állításával ellentétben - főként azért volt szükség, mert annyira pörögnek a karakterek közötti ezzel foglalkozó üzenetek, hogy már nem bírta a rendszer.


Durván egy hónapja írtam, hogy a toronycsökkenés a felmerült ötletek közül csupán a legkevésbé rossz megoldás, alapjaiban kellene változtatni a torony működésén.
Jelen feltételek mellett úgy gondolom, hogy a top3 szövetségen kívül senki más nem fogja birtokolni a tornyot. A manakonstrukció megjelenése még jobban eltorzította az arányokat: egy 30 fős szövetségben hiába nő napi 5000 LE-vel a torony birtoklásáért kapott büntetés, ha ezt (maximális manakonstrukcióval számolva) fejenként napi plusz 20 (!) varázsponttal ellensúlyozni lehet.

Bár a mi szövetségünk birtokolja a tornyot, azt kell mondjam megérett a torony az újabb módosításra.
Pontszám: 7.88
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
434. hozzászólás - 2009.04.05. 13:30:23 (Válasz Mortimer #430 hozzászólására.)
No, csak úgy rögzítésképpen, kb. 45 nap volt a birtoklás.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
435. hozzászólás - 2009.04.05. 20:38:33 (Válasz Mortimer #434 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.04.05. 13:30:23
No, csak úgy rögzítésképpen, kb. 45 nap volt a birtoklás.


Engem is meglepett hogy ennyi ideig tétlenkedett a többi szövetség - mert nem rajtunk múlt, hogy ennyi ideig nálunk hagyták -, de ezúton is köszönjük!
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
436. hozzászólás - 2009.04.06. 23:54:05 (Válasz Jeriko #435 hozzászólására.)
Akárhogy nézem, ha okosak, mindketten tovább fogják birtokolni, mint ti. Most mindkettejüké 70-es. Ha optimális megoldásra törekednek, akkor abban állapodtak meg, hogy egyik nap az egyiké, másik nap a másiké a torony. Ez azért is optimális, mert ha kétnaponta vadásznak, akkor a teljes előnyt megkapják érte mindketten, ráadásul figyelhetik is egymást közben, hogy a másik betartja-e a megállapodást. Harmadrészt 80 nap lesz, mire 30-ra csökken mindkettejük tornya, azaz fejenként 40 napig garantáltan az övék, majdnem ugyanannyi ideig, mint a tiétek volt, de a szintnövekedés miatt ők jóval több LE-t profitálnak belőle.

Kizártnak tartom, hogy Miklós eredeti célja ez lett volna, csak a toptrió előnyét sikerült konzerválni és bebetonozni
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.33
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
437. hozzászólás - 2009.04.07. 02:20:30 (Válasz Mortimer #436 hozzászólására.)
Igen, szepen megcsinaltak. Nemhiaba, 68 (vagy 70) az tobb, mint 35.

Tobben megjosoltak mar megjelenesekor az epuletnek, hogy ez bizony nem lesz nehany szovetsegen kivul lehetoseg sokaknak. Sajnos nem volt eleg erv az epulet akkori torlesehez, valoszinuleg a jovobeni torlesehez sem.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 8.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
438. hozzászólás - 2009.04.07. 06:49:25 (Válasz Simon #437 hozzászólására.)
A lényeg itt, hogy 70-es toronnyal 80 napig élvezik az előnyöket. De azért mi is profitálunk belőle: A kínzókamrából 11670 LE áramlott beléd. Gondolom ezt ti is érzitek.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
439. hozzászólás - 2009.04.07. 11:23:39 (Válasz Mortimer #436 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.04.06. 23:54:05
Akárhogy nézem, ha okosak, mindketten tovább fogják birtokolni, mint ti. Most mindkettejüké 70-es. Ha optimális megoldásra törekednek, akkor abban állapodtak meg, hogy egyik nap az egyiké, másik nap a másiké a torony. Ez azért is optimális, mert ha kétnaponta vadásznak, akkor a teljes előnyt megkapják érte mindketten, ráadásul figyelhetik is egymást közben, hogy a másik betartja-e a megállapodást. Harmadrészt 80 nap lesz, mire 30-ra csökken mindkettejük tornya, azaz fejenként 40 napig garantáltan az övék, majdnem ugyanannyi ideig, mint a tiétek volt, de a szintnövekedés miatt ők jóval több LE-t profitálnak belőle.

Kizártnak tartom, hogy Miklós eredeti célja ez lett volna, csak a toptrió előnyét sikerült konzerválni és bebetonozni


Idézem kicsit önmagamat:

Idézet: Jeriko - 2009.03.26. 12:34:34

Durván egy hónapja írtam, hogy a toronycsökkenés a felmerült ötletek közül csupán a legkevésbé rossz megoldás, alapjaiban kellene változtatni a torony működésén.
Jelen feltételek mellett úgy gondolom, hogy a top3 szövetségen kívül senki más nem fogja birtokolni a tornyot. A manakonstrukció megjelenése még jobban eltorzította az arányokat: egy 30 fős szövetségben hiába nő napi 5000 LE-vel a torony birtoklásáért kapott büntetés, ha ezt (maximális manakonstrukcióval számolva) fejenként napi plusz 20 (!) varázsponttal ellensúlyozni lehet.

Bár a mi szövetségünk birtokolja a tornyot, azt kell mondjam megérett a torony az újabb módosításra.



Idézet: Jeriko - 2009.02.25. 12:04:27

Ha ez így lesz, teljesen illuzórikus a 20-30-napos ciklus, mert folyamatosan nőnie kell a birtoklási időtartamnak.
Ha viszont nem így lesz, és megmarad a 20-30 napos ciklus, akkor oda jutunk, hogy többe kerül a tornyot megszerezni, mint a birtoklásért kapott jutalom.
Ezt magyarázom már egy ideje. Nem jó a jelenlegi rendszer.



Idézet: Jeriko - 2009.02.25. 11:45:50

Úgy érzem, teljesen új elgondolásokra van szükség a torony működését illetően, nem ad-hoc módosításokra.


Ehhez még érdemes hozzávenni, hogy egy-két héten belül a TGY számára nem lesz más értelmesen építhető épület, csak a torony.
Érdemes lenne a többit használhatóvá tenni (nem véletlenül mindenkinél alacsonyak), vagy újakat berakni.
Pontszám: 6.50
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
440. hozzászólás - 2009.04.07. 14:19:24
El kell ismernem, az EH és AL húzása ötletes, a játékosok mindig tudnak új dolgokkal előrukkolni. Azért ez egy kicsit megszorító, hogy valaki csak minden második nap vadászhat, nem pedig akkor, amikor csak akar, ráér, és esetleg szüksége van rá. Ráadásul, ahogy írtátok, a TGY ezen elég szépen tud élősködni a kínzókamra által

Én sajna nem tudom idézni magam, mert lusta vagyok visszakeresni a hozzászólásaimat, de korábban már írtam, hogy a hatalom tornyát nem fogjuk utólag gyengíteni, viszont elképzelhető, hogy csinálunk majd idővel egy új épületet, ami a kis szövik versenybe szállását könnyiti. Az új épület egész egyszerűen csökkenti a hatalom tornyának építési költségét, viszont az új épület építési költsége egyre csökken ahogy egyre hosszabb ideje van játékban a torony, és előfeltétele lenne, hogy ne legyen birtoklása a szövetségnek.
Példa az épület építési költségére:
5000 + (700-össz.birtoklás) * 1000.
Az épület hatása annyi lenne, hogy csökkenti a hatalom tornyának építési költségét, minél több az össz-birtoklás, annál többel. Tehát mondjuk 70 nappal a kezdés után 635k építés árán lehetne kapni 10% könnyítést, 140 nap múlva 565k árán 20% könnyítést stb.

Jerikó: néztem a TGY épületeit, ott azért van még mit építeni, de természetesen lesznek majd új épületek is, ill. az akadémiát is lehet majd tovább húzni, terveztem már néhány új szakértelmet, pl. az epikus csata a 2 epikus harc közötti időt csökkentené.
Pontszám: 9
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője