Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Xena

Oldal: 123456789101112
Dátum: 2009.09.17. 12:22:24
Köszönöm!
Dátum: 2009.09.16. 23:41:02
"A jutalmazásról, ha jól értettem elsősorban annyi kiegészitést szeretnétek, hogy aki több kategóriában nyer, az nagyobb nyereményhez juthasson, mint aki egyben."

Sajnos nem jól értetted! Ez másod-, de inkább harmadsor sőt...!
Az "elsősorban" az az lenne ha az eredeti kiírás szerint menne a jutalmazás: így lenne fair!
A győztesek összes világon lévő karaktere őskövet és érmet kap(nem pontosan idéztem de ez volt a lényeg), itt nyilván nem világonkénti 25-30 őskőre gondoltatok amit végül egy karakter kapott meg 100 őskő formájában(már aki megkapta: 3 kategória győztese nem volt ilyen "szerencsés"). Ez egy egyszerű példával világítanám meg: elindulunk egy versenyen ahol a győzelem x energiát(jelen esetben ez a játékidő, játékban elért teljesítmény és a befektett őskő "összege") követel tőlünk. A győzelemért odadobnak x/2(valakinél biztosan volt hogy x/3) jutalmat. Örülünk a győzelemnek és azt mondjuk: "köszönöm, megérte az erőfeszítés és a befektetés"?
Nem inkább azt mondjuk hogy: " A ...! Ezért gürizhettem hónapokig! Már megint a menedzserem kaszált és nekem annyi sem maradt hogy taxival menjek haza! Hullafáradtan gyalogoljak át a városon egy ekkora teljesítmény után?"

Ehhez képest is sikerült alul teljesíteni, mivel a duplázó játékosok "átfedtek valamit" de hogy mit az nem derült ki! Csend volt(van).. kezdődjön a következő? Ott is lesz majd 3-4 játékos aki hiába duplázik? Ja: ők kaphatnak 150-et is? Miután a győzelmek elérése cirka 200 őskő alatt -talán mondhatjuk hogy- teljesíthetetlen volt? Persze a következő világon dupla játékidővel számolhatunk tehát még nagyobb haszon várható még kevesebb jutalmazással?

Elindul tehát az új világ: 50-70 epikussal és a végén még hatalom tornya birtoklás is kell? Mennyivel lesz ez hosszabb világ mint az előző? 2 hónappal? Ezek után a dupla játékidő -és várhatóan ~dupla befektetett őskő!!!- ellenére arról lehet szó hogy akár 150-et is kaphat a duplázó győztes?

Kellene egy fix. kiírás amely a díjazott kategóriákat és a jutalmazást is taglalja, egy olyan kiírás ami nem változik meg a verseny végére(tehát szükség lenne egy előzetes kalkulációra mely jelzi hogy mennyi hasznot kell termeljen az új világ hogy később ne kelljen azt 3 kategória jutalmával kipótolni!), így a játékosok a korábbi "Zarknood lutrival" ellentétben eldönthetnék -még a versenyszerver indulása előtt!- hogy beleölnek e a szerverbe x őskövet (valamint extra játékidőt, sőt játékerőt) a várható x/y jutalomért.

"Arról lehet szó, hogy aki 2 kategóriában nyer, az 100 helyett 150, aki háromban, az 175 őskövet kap."

Persze mondhatnám hogy no comment... de mégis inkább: nem lesz ez egy kicsit sok 1 játékosnak?
Elég lenne -csakúgy mint az előzőnél- a szerver végén megváltoztatni (az eredeti kiírást-nevezhetjük ígéretnek is!- figyelmen kívül hagyva) a jutalmazási rendszert így akár 50 őskő is elég lenne 1 győzelem után, 2 győzelem lehetne 75 őskő és a "lehetetlen küldetésért" (ami azért nekem sikerülhetett volna ha "a teszt díjazott kategóriái megmaradnak"), tehát 3 győzelemért lehetne 100, így aki ezt megcsinálja az érezheti hogy visszakapta a versenyszerverre költött őskövei felét(vagy csak harmadát?) és így hogy díjazták az erőfeszítéseit, boldogan várná a következő megmérettetést(persze azért ott motoszkálna benne hogy: "megint jól át... a fejem a jutalommal!").

Mézesmadzag már volt(a verseny kezdetén amikor a játékosok azt gondolhatták hogy győzelmük esetén minimum visszakapnak annyit amennyit befektettek), így inkább ne legyen ősköves jutalmazás!
Ha a profit a lényeg akkor egy medál elég is a győzteseknek! Ebben az esetben nyugodtan kijelenthetjük: sikerült maximalizálni a profitot(a medál beírása pedig nem fáj)!
Dátum: 2009.09.08. 16:53:11
"1.) Aki több kategóriában nyert, azért nem kapott többszörös jutalmat, mert a kategóriák között azért elég sok átfedés volt, aki az egyikben jó volt, abból adódott, hogy a másikban is jó lesz (az is várható volt, hogy az egyéni nyertesek egy része a nyertes szövetségből kerül ki)."

A 4. világ kiírásában nem szerepelt hogy egy játékos csak egy kategóriában győzhet.
Tehát: a győztes szövetségben szereplésem és a kvízben megszerzett győzelmem között milyen "átfedés" fedezhető fel mely akadálya lehet a 2. 100 őskőnek?

Az hogy "várható volt, hogy az egyéni nyertesek egy része a nyertes szövetségből kerül majd ki" az megint csak nem magyarázat a 3*100 őskő visszatartására. Kicsinyes eljárás a szerver után meghatározni a kategóriákat és a 3 duplázót "szimplává alakítani"... mindezt 300 őskőért! Ha x kategóriát jutalmazunk akkor hogyan fordulhat elő hogy nincs díj egy kategóriában mert a győztese már kapott egy díjat(itt most csak az őskövekre gondolok)?
A díj jár(na) mindhármunknak: már csak az alapkiírásra való tekintettel is! Miért történt a módosítás? Mi indokolhatta? Nehéz észérvet találni de azért megpróbálom!
Keressük az átfedést!
Nézzük a 3 duplázó játékos egyéni teljesítményét és vizsgáljuk meg hogyan segítette elő e 3 egyéni győzelem a csapatgyőzelmünket hogy visszafoghatóvá vált e 3 jutalom.
Cápa milliónyi rablott Le-ja súlyozta meg annyira a klánunk teljesítményét hogy kijelenthetjük: miatta nyertünk?
Esetleg a legtöbb sebzést elérő játékosunk -Wendingo- mért DÖNTŐ csapást az epikusaink többségére vagy az én átlagtól +1(-2) k-val eltérő jó válaszaim döntötték el a 4. világ feletti uralmat?
Hármunké?
E 3 győzelem nélkül nem diadalmaskodott volna a hegylakók szövetsége? A végeredmény ismeretében ezt nyilván nem jelenthetjük ki: toronymagasan győztünk és e 3 egyéni teljesítmény csak hab volt a tortán(nem pedig döntő súlyozás)!
Átfedés? Nem: ez csak 300 őskő visszatartása.

Ha az eredeti kiírás felrúgását jelentő módosított jutalmazást(egy játékosnak csak egy jutalom,az is csupán egyetlen világbéli karakterének) nézzük(vesszük szentírásnak!), akkor sem lehet "lenyelni" a 300 őskövet: x kategória x jutalommal jár, tehát nyilván illendő lenne odaadni a duplázók egyéni kategóriáinak soron következő x. helyezettjeinek akik nem a győztes szövetséghez tartoztak (pl. rablott le-nál a 2. helyezett Rókamókának, kvíznél a legjobb nem hegylakónak...).

Ami pedig a "többszörös jutalmat" illeti: a győztes klán játékosai győzelmi törekvéseik közepette óvatos becsléssel is 150-200 őskő(a 4. világban 450-600 őskő) körül -sőt felett!- költöttek átlagban(itt most tekintsünk már el a kvízmester okoskodásától - "egyéni szocproblem hogy ki mennyit költött(szánt) a játékra"- hiszen egy versenyszerveren azért nyilván nem győzhet 35 prémium tagság nélküli, prémium tárgyakat nélkülöző játékos) tehát: 100 őskő díjazásnál jutalomról nem beszélhetünk!

Off: kapnak valamilyen jutalmat azok akiknek fogalmuk sincs arról miért emeljük fel a szavunkat, akik nem nyertek(talán nem is játszottak a 4. világon) és csak a (le)pontozásig jutottak ebben a játékban? Nyilván nem kapnak ... sem!
Miért nem kezditek el a játékot valamelyik világon? Sokkal jobban telne rajtatok az idő! A kvízkérdések kikeresése közben tanulhatnátok valamit, a játékban esetleg ismerkedhettek is, így szerencsés esetben végre jó helyre "klikkelhetnétek"!
Off vége
Dátum: 2009.08.31. 21:19:01
Erre már csak annyit: sajnálom hogy hozzászólásaim idején feljöttél a fórumba és sikerült kiforgatni a szavaimat!
Tudod ha ezekből neked az jön le hogy szerintem minden győzelem minden világon x őskövet ér (tehát egy egyéni és egy csapatgyőzelem minden világon x őskő akkor ... még egyszer: mivel a kiírástól eltérően csak egy világbéli karakter kapja az ősköveket így -CSAK AZON KARAKTER SZÁMÁRA ÉRTELMEZTEM 1 EGYÉNI ÉS EGY CSAPATGYŐZELEMÉRT 100+100 ŐSKÖVET(természetesen egy medállal)!-akkor elnézésedet kérem hogy egyáltalán hozzászóltam a témához!

"Na ide se jövök többet!"(Gálvölgyi János)
Dátum: 2009.08.31. 20:53:52
Dehogy ugrok neki másoknak!
Próbáltam segíteni egy értetlen kvízmesternek erre ő...: ennyi történt semmi más!
Dátum: 2009.08.31. 20:51:22
"de abban is biztos, hogy a többieknek van igazuk, hogy a szövetségi győzelemért nem kaphatsz 300 őskövet csak azért, mert Neked mind a három világon van karaktered."

Tudod az még érthető hogy egy "játékhoz laikus kvízmester" félreért - vagy helyesebben akinek még a kiírás értelmezése is problémát jelent- de most te is csalódást okoztál.
A hozzászólásaim közül mire reagáltál a fenti mondatoddal?
Hol szerepelt az hogy a szövetségi győzelemért 300 őskőre számítok? Hogy minden világon lévő karakter 100 őskőt kapjon a csapatgyőzelem miatt?
A 4. világ díjazása szerint a győztesek a(max. 1) medál mellett 100 őskövet kapnak melyet egy kiválasztott karakterük kap meg.
1 kategória(csapatgyőzelem) 100 őskő, 2 kategória(csapatgyőzelem és kvíz) 200 őskő: így véljük néhányan, remélhetőleg te is!
A 4. világ értékelésénél a győztesek számára csak a medált maximálták(1) a két győzelmet elért(esetemben csapat és kvíz) játékosok kiválasztott karakterének 200 őskő járna a medál mellé.
Mit értettél félre?

Nem csak magam miatt írtam és főleg nem azért hogy leálljak egy karakterét elhanyagoló, sportból vitázó, értetlen, magát a kvízben kiélő laikus játékossal olyan dolgokról melyek a többség számára egyértelműek lehetnek(különösen a 4. világ kiírását olvasva)!
Én érintett vagyok a témában amíg más csak "mindenhez hozzászól" amit meglát miközben...szóval ... ehhez a játékhoz!
További szép estét mindenkinek!
Offoltam.
Dátum: 2009.08.31. 19:38:06
"Azonos eredmények esetén (valamilyen kategória-elsőség) valószínűleg mind az idő, mind az őskőráfordítás hasonló mértékű. Akkor neke miért járna tripla jutalom?"

Azonos eredmények esetén(valamilyen kategória-elsőség)? Milyen azonos eredmények?
Ha valaki egy kategóriát nyer akkor nyilván egy díjat kap (a medáltól most tekintsünk el hiszen max. egyet kaphat mindenki, tehát csak az őskövekről van szó) ami jelen esetben 100 őskő, ha két kategóriában akkor szerinted mennyit?
Mivel sehol nem szerepelt hogy nem lehet két kategóriát is megnyerni így két díjra gondoltam mely 200 őskővel egyenértékű.
Az idő- és őskőráfordítás részt nem is kommentálnám különösebben...aki komolyan veszi a játékot az tudja mire gondolok.
Tripla jutalom? A hozzászólásomban megemlítettem az építésben elért első helyet de már a hozzászólásod előtt kiderülhetett számodra hogy 1 csapat és 1 egyéni győzelemről van szó.

Várj! Mindjárt teszek fel egy kérdést...
Dátum: 2009.08.31. 19:09:09
Kirakom még egyszer így talán megérted:

"A legjobbak más világon levő összes karakterüknek ősköveket és speciális titulust (rangot) kapnak. Ezután a megmaradt őskövek megfelelő átváltással átadhatóak más világra."
Dátum: 2009.08.31. 19:02:28
Mivel a hozzászólásomat a 4. világ versenyének kiírásából vett idézettel kezdtem -tehát nem én találtam ki!- így nagyon megalázónak érzem számodra hogy nem érted miért járna a győztes minden karakterének jutalom!
Egy meghirdetett verseny volt ahol a kiírásban szerepelt hogy a győztesek összes világon lévő karaktere kap díjat és még...
Nyilvánvaló hogy eltévedtél: ez nem a kvízmester-topic! Ide már több kell!

Nevezési díj alatt természetesen a ráfordított ősköveket értettem de ki gondolta hogy ezt is magyarázni kell(vagy esetleg majd ebbe köt bele valaki!).
Megpróbálom neked körülírni! Elindulnál egy olyan versenyen ahol a költségeid meghaladják a győztes jutalmát?
Dátum: 2009.08.31. 18:55:25
Már a témával kapcsolatos első hozzászólás írásakor gondoltam hogy jöhet ez a reakció de nem akartam túlragozni remélve hogy csak nem jön!
Szóval: a példában szereplő győztes díjának felezése(negyedelése) alatt a jelen jutalmazást értettem hiszen a kiírásban szereplő összes karakter helyett csak egy kapott őskövet. Nyilván a kiírt "a győztesek összes világon lévő karakterének" alatt nem azt értették hogy dobnak x követ és úgy osztod ahogy akarod hanem x őskő jutalom - ami jutalom és nem "valamit visszaadunk a ráfordítottból!"- a győztesek összes világon lévő karakterének.
Dátum: 2009.08.31. 18:24:05
Igen: igazad van. Csak a teszten szerepelt.
A kvízért azért csak jár(na) a +100 őskő.
Dátum: 2009.08.31. 18:18:53
Gondoltam hogy esetleg felmerülhet ez a reakció de ezt nyilván te sem gondolod komolyan!
33 őskövet minden világra? Nem lehet olyan díjat adni egyetlen versenyen sem ami nem futja ki a nevezési díjat!
A példád a játék megcsúfolása lett volna de jelen verzióban sem jutalom!
Dátum: 2009.08.31. 17:29:02
"A legjobbak más világon levő összes karakterüknek ősköveket és speciális titulust (rangot) kapnak. Ezután a megmaradt őskövek megfelelő átváltással átadhatóak más világra."

A kiírástól a való világban sem térnek el egyetlen sportban,játékban... sem a verseny kezdete után.
A verseny megnyitója az utolsó lehetőség a rendezők számára hogy a versenyzőket tájékoztassák az esetleges változtatás(ok)ról. Ekkor még lehet valamire hivatkozni és megszorításokat eszközölni (pl. sakkversenyen kevés résztvevő esetén a lebonyolítás változhat: mondjuk 9 fordulóról 7-re). Miután eldördült a startpisztoly nincs variálás: a kiírás szerint megy végig a verseny és nem fordulhat elő hogy a győztesnek azt mondják hogy bocs de csak a fele(negyede...) pénzt kapod mert...
Dátum: 2009.08.31. 16:48:50
"A Hegylakók szövetség minden teljes jogú tagja, valamint a fenti eredmények elérői különleges jutalomban részesülnek! Megadhatják egy másik világon levő karakterük nevét, ez a karakter 100 őskövet kap, valamint a dicsőség medálját, ami 1%-kal növeli a vadászatból szerzett lélekenergiát. (Ha valaki több kategóriában nyer, akkor is csak 1 medált kap)."

Rendben: max. 1 medál de az őskő azért jár az egyéni győzelmek után is,nem? Az eredményhirdetés szövegezése csak a medálnál "húzza meg a nadrágot" az őskövet nem tárgyalja!

A csapatgyőzelmen felül:
1. Építés(nem díjazták pedig mintha a teszt végeredményén szerepelt volna bár bevallom nem néztem utána csak emlékeim közt kotorásztam)
2. Kvíz: nem jár érte semmi mert már csapatban megkaptam? Akkor mi értelme volt küszködni az első helyért(sőt helyekért!)? Ha már behozhatatlan az előnyünk-márpedig az volt már jónéhány napja!- akkor be sem kellett volna lépni a játékba? Sem építeni, sem gyűjteni a helyes válaszokat?
Pont ennyit kaptam volna akkor is.
A 100 őskő pedig nem jutalom csupán a befektetés néminemű korrigálása, esetleg nullszaldó(annak aki csak épített de már 1-2 prémium tárgynál veszteséges)!
A verseny indulása előtt arról volt szó(ez megint csak memóriából) hogy a győztes játékosok karakterei minden világon kapnak őskövet és nem csak egy általuk választott karakterük. Én pl. arra gondoltam az induláskor -nem mertem azért túlzásokba bocsátkozni - hogy a győztesek minden karaktere kap 100 őskövet ami a "befektetést" tekintve egyáltalán nem tűnt(és most sem tűnik!) túlzásnak.
Játszottunk egy jót és kaptunk egy medált?
Dátum: 2009.01.16. 23:56:52
...
Dátum: 2009.01.16. 23:20:16
Lejöttél az első világról,megeresztettél 3 és fél sort melynek semmi más mondanivalója nincs mint: "DragonHunter vagyok,az első világ sztárja,tudok olvasni és a portyáim között a fórumot is használom melyben-csakúgy mint itt!- fölényeskedve játszom az eszem,be is fejezem már 3 és fél sort csak kierőlködtem magamból megyek elmesélem a fórumunkban hogy most is hogy kiosztottam a lázadókat..."
Köszönjük hogy építő kritikáddal segítettél mindenkinek tisztán látni(persze anélkül hogy mondtál volna "valamit")!
Dátum: 2009.01.16. 19:51:09
...
Dátum: 2009.01.16. 18:52:14
Te aztán jól megmondtad! Kiragadtad a hozzászólásomból a zárójeles részt melyben túlragoztam a tutista vadászok fejlődését és megtaláltad Pistikét,továbbá csak másodmagammal lázadtam(megjegyzem elsősorban a változás azonnali bevezetése és a vadászok kiváltságai miatt) tehát a többiek biztosan elfogadták...
Na jó: önkritikát gyakorlok és törlöm a hozzászólásaimat! Dehogy állok én le vitatkozni: éljenek a vadászok!
További jó játékot nekik(és meg ne halljam hogy minimum napi 2 SM-et nem fejlesztenek!)!
Dátum: 2009.01.16. 18:19:35
...
Dátum: 2009.01.16. 18:11:10
...
Oldal: 123456789101112