Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Birka

Dátum: 2012.09.21. 18:13:25
Erre jön egy újabb fejlesztés ami a VF-es előnyét csökkenti a vadászat során. Pontosabban nem csökkenti csak nem tudom vele kihasználni a VF adta előnyeimet. Remek...


Nana
Nem csökkenti az előnyét, csak nem növeli tovább a VF vadászat előnyét...
Egy szint alatt a VF-el 2x annyi lény jön neked, mint az EH-snak, azaz ha fele annyi bónuszt ad neked akkor egy szin távlatában pont ugyan annyi bónuszt ad neked is meg az EH-snak is a tárgy.

Meg lehet próbálni ezt kiforgatni, de mesterkéltnek érzem
Dátum: 2012.09.20. 22:04:52
Ez az ügyfélszolg rendszer még nagyon béta

Abba az egy sikeres tickitbe a masodik szavam egy link volt, de mivel van benne // jel, így az egész hozzászólásból kommentelte a // utáni részt

Azaz ennyi ment be:
Az http


Na de majd...
Dátum: 2012.09.20. 21:34:08
Hogy tudom jelezni az ügyfélszolg rendszerben, ha az ügyfélszolg rendszer bugzik?

Elküldtem egy ticikitet, majd a másodikat sehogy se lehet hozzáadni, egyszerűen leokézás után nem engedi hogy még egy hibajelzés megjelenjen a függőben lévők listájában...

Vagy 1 embernek csak 1 függőben lévő hibája lehet egyszerre?
Dátum: 2012.09.20. 18:56:39
2 térkapus küldi + állat szintépős küldi 40. szintű állatokig.
Csak sajnos amikor elfogni kellett blökit az visszarontotta a le/tp-t 450 felé valamivel (Én még VF-el is utáltam vadászni...)

Amúgy azért nem vagyok VF-es, mert V5-ön nincs VF.
Dátum: 2012.09.19. 20:13:28
De milyen erősítést szeretnél még?

Vf-el 450 felet tudtam stabilan tartani a lé/tp-m, ugyan ez masszív EH-sként (igaz küldizve) 250 felé ritkán megy.

Nem beszélve rőla, hoyg az előző 1 évben a VF egyetlen hátrányát (kevesebb afp) konstans AFP kapó hatásokkal Miklós drasztikusan nerfelte, azaz a VF-esek nem kevés boostot/nekik szóló fejlesztést kaptak, csak egyszerűen nem látványosan...
Dátum: 2012.09.19. 19:54:32
Ezt azért gondold át

A kamra+ajánlás összeségében SOHA nem haladhatja meg a karaktered összléjének 10%-át. Azaz lehet hogy 1-2 alkalommal "extra" nagyot szakítasz, de idővel bemaxolsz, és csak a napi lé 10%-át kaphatod akkor is ha 15 építőt kapsz el aznapra...

Továbbá érdemes megfigyelni, hogy mikor is és mennyi ilyen cuccod esik! Napi szinten maxos bónuszokkal eshet 1-3 db 50 vadászatból. Azaz ahhoz hogy te lekamrázz 15 usert kell egy heti vadászat össz csp-ből. Aki nem VF-esként ezt megteszi annak a kamra már nem javít a helyzetén
Dátum: 2012.09.15. 12:56:07
Párhuzamosan klikkelek oroszon és magyaron...
Oroszon azonnal bejön az oldal, magyaron meg csúcsidőben néha akár 10mp-t is gondolkozik. De a fehér oldal "adatbázis hiba" felirattal tuti nem kliensoldali nyűglődés
Dátum: 2012.09.15. 08:24:10
Meg is jelent ma reggel a fehér oldal "adatbázis hiba" felirattal
El nem hiszem hogy szombat 8 óra magasságában "csúcs" lenne játék terhelésileg...
Dátum: 2012.09.15. 08:22:47
A topik nevében szereplő "dátum" azt jelzi, hogy ekkor lett elindítva...

A szavazás állása alapján sokadrendü dologgá lépett hátra ez a kérdés a népnek napi rutin és új event kell első körben az újdonságok közül.
Dátum: 2012.09.14. 20:46:14
Már megint akad a VU esténként

Szerintem ezt kellene először megoldani...
Dátum: 2012.09.13. 01:00:51
Dozer ebben tévedsz szerintem.

Valami hihetetlen undorító, hogy körbe kell néznem minden nap akár többször is (Fene se emlékszik éjjel, hogy előző nap hajnalban mi volt!):

-Volt-e 1 portyám (sisakszilánk)
-Volt-e 1 kalandom (sisakszilánk)
-Volt-e 1 kihívásom (sisakszilánk)
-Volt-e 1 vadászatom (sisakszilánk)
-Volt-e 1 elfogásom (sisakszilánk)

-Forgathatok-e még szerencsekereken

-Manakonsolhatok-e (templom miatt is!)
-Jártam-e Lady Alvariel oldalon (templom...)
-Néztem-e épület statisztikát (templom...)
-Megnéztem-e a saját helyezésem a toplistán (templom...)
-Van-e "üthető" epik (templom...)

Ezen felül utálom nézni:
-Mennyi kisebb térkapus fókuszom eshet még
-Mikor jár le a specializáció ciklusa
-Süthetem-e már a kutat
-Event alatt, hogy aznap töltöttem-e már 1x a pilont

Ha nincs script feltelepítve, akkor:
-Vásároltam-e már aznap őskőért italokat
-Mosogattam-e már az aukciós házban

Ezek azok a "napi rutinok" hirtelen, amik nem elég hogy "mókuskerék" efektusok, de mivel egyes adatokat úgy kell nyomozni (pl. sisakszilánk gyűjtés) így a több világon való komolyabb játék egyenlővé vált a jegyzeteléssel, amit lássuk be egy-két szerveren del gomb kíséretében egyszerűbb megoldani, hogy csökkenjen a tényleges időigényt

A játék alap "reklámja", hogy nem kell rá sok idő. Amennyiben valaki picit is komolyan veszi, akkor a fent említett dolgok folyamatos végignyálazása igencsak komoly időigénnyel bír!

Másik ügy az időráfordítás/haszon arány ahogy Cras is jelezte. Nekem baromira nem kell egy új event, ha annak kódolása, tesztelése, lagja, bugfixe elvesz 1-2 hónap programozási időt esetléegesen, miközben tonna kis aprósággal lehetne javítani az "életszínvonalat" olyan helyeken, ahol komoly fejlesztési elmaradások vannak. (pl.: portya képlet újraírása, aukciós core újraírása, játékosok alól kifutott programkód betömögetése (AF képességek, új megák, új epik kincsek, Kristály horda ru1 suzerveren stb...), rég beígért apró modosítgatások etc.)
Dátum: 2012.09.04. 15:18:16
TP nélkül tuti nem fog belemenni a dologba

Bele kell tenni azt, hogy HA az előző lélekkútkisütés óta léptél szintet, akkor...
Dátum: 2012.09.01. 08:10:23
Sajnos igazad van abban, hogy a hipnózist képtelenség lekezelni Nem lehet tudni melyik "slotton" lévő állat fordul ellened. Azt meg nem lenne korrekt beledrótozni, hogy az egész állat sebzés "visszaüt" mivel a famulusok igen is ősköves blökik. Ez a képesség elbukott a technikai hátteren

Azaz adott egy "probléma", melyre esetlegesen be lehetne tenni egy AF képességet szerinted is, mégpedig az, hogy az állatok sebzése ellen nem hat semmi jelenleg. Kéne egy járvány2, az igen jól sikerült anno
Dátum: 2012.09.01. 08:06:17
Kocos, egyáltalán nem haragszom. Csak egyszerűen lusta voltam 10 mondatban körbeírni amit te tökéletesen levezettél. Ez a képesség egy olyan fejlesztési spirálba rángathatja be a játékosokat, melynek soha nincs vége, és a megtérülési ciklusa egyszerűen extrém hosszú. Töltelék képességnek jó lehet, de a gyakorlatban több kárt okoz mint hasznot, ha valaki nekikezd.
Dátum: 2012.08.31. 22:58:36
Vadak ura
Bevallom nem látok benne fantáziát, csak a fizikai sebződés csökken, ráadásul az Epikusok most is "mumusok" Miklós szemében.

Kavarjuk meg, használjuk ki az ötletben rejtőző "állatot"

Vad hipnózis
Amennyivel nagyobb a szakértelmed mint az ellenfeledé, annyi esélyed lehet rá, hogy az állat gazdája ellen fordul abban a harci körben. Maximálisan lépett szint-alapszint esélyed lehet, és a familiárisok immunisak a hipnózira.
Költség: 5AFP/szint

Koncentrált csapás
Jó-jó, de ez így meredek. Használd ki a szerencse képletből adódó "extrát", és máris egy izgalmas képesség lesz belőle:

Mágus koncentráció
Amennyi a küzdő felek koncentráció szakértelmének különbsége, annyival módosul a küzdő felek maximális rezisztanciája, de maximum 10-el.
Költség: 10AFP/szint
Dátum: 2012.08.31. 19:05:57
A 3 listából csak azokat nem elemeztem le, amiket Miklós bevett a listájába.

Ariel egyik kérésére reflektálva:

Életenergia egyensúly
A portya során regenerált energia szakértelemszint*10%-os mértékben sebzést okoz az ellenfelednek.
AF: 10/szint Max. szint: 10
Előfeltétel: 1000 elköltött AFP

Ezzel megoldódik a regeneráció "rendbetétele", és ellensúlyozódik a kábítós szaki okozta sebzés csökkenés.
Dátum: 2012.08.31. 17:27:02
Átnéztem, leszűrtem a konkrét javaslatokat:

Hordaborda
(Az, hogy több horda bónuszát is megkapja valaki mind szerepjátékilag mind diverzitásilag nem cél. Nem is értem, eddig az volt az igény, hogy különbözni akartak egymástól a karakterek.)

Isteni kegy 1
(A templom elég reformon ment keresztül mostanában. Ez az amúgy is „napi rutin” szintű egyszerű feladatok helyett generálna bonyolultabb feladatokat. Ki fizetne azért AFP-t, hogy neki rosszabb legyen?)

Isteni kegy 2
(A kérés okafogyottá vált a múltkori updattel, mivel a szakértelmek párokba lettek rendezve, és a spec váltás is bekerült alternatívának.)

I/ Alternatív recirkulum - Szintenként +1% AFP TP-ből
(Ez egy végtelen ciklus kezdete, nem támogatandó.)

II/ Nyomkeresés - Szintenként 0,2% esélyed van, hogy eggyel nagyobb szörnyet ejtesz el, mint tetted volna a képesség nélkül. Apróról kisebbre váltás esélye dupla.
(Csak a vadászatot tápolja, a VF további támogatása nem cél.)

III/ Vadászrutin - Szintenként eggyel több TP-t kapsz.
(Volt fórumon egy ígéret, hogy a top lassításával szemben lesznek további vadászat TP-re bónuszt adó hatások, én ezt inkább térkapus fókuszokba tenném, semmint AF képességbe...)

IV/ Tapasztalt vadász (p1)- Minden vadászat közben megszerzett TP-ért szint*[tapasztalati szint]*p1 LE a jutalmad (a vadászat jutalmán felül). (Megj: p1 egynél lényegesen kisebb szám lesz.)
(Nem cél csak a vadászatot erősíteni önmagában.)

V/ Lélekcsakra (p2) - Állat sajtolásakor szint*[tapasztalati szint]*p2 LE-vel többet kapsz. P2 belövése: napi 4 20-as szintű állat sajtolásakor termeljen annyit, mint a vadászatos képességek.
(LÉ, TP nélkül tuti nem támogatandó, valamint a bubis láthatatlan vadászat is bekavar)

VI/ Tapasztalt portyázó (p3) - Minden portya közben megszerzett TP-ért szint*[tapasztalati szint]*p3 LE a jutalmad (a portya jutalmán felül). (Megj: p3 egynél lényegesen kisebb szám lesz.)
(Mivel van EH, így ez értelmetlen képesség)

VII/ Falkavezér - Általad indított nyertes portya esetén állataid intelligenciája a képesség szintjével magasabbnak számít.
(Így is túl magas szintűek az állatok, ráadásul van elég effekt már amivel lehet növelni a tp bónuszukat)

VIII/ Ezermester - Általad indított nyertes portya esetén állataid intelligenciája a képesség szintjével magasabbnak számít. A képesség minden szintje után 5% esélyed van eggyel több kristálypont szerzésére, amennyiben nyersz általad indított kihívásban
(Állattápolás + további kihívás tápolás egyik sem támogatandó)

IX/ Párbajrutin (p4, p5) - A nyertes kihívások után szint*[tapasztalati szint]*p4 TP-t kapsz. Vesztes kihívásoknál ennek felét.
>>> Új ismételhető küldetés: Szerezz [tapasztalati szint]*p5 TP-t kihívásból úgy, hogy legalább 15-ször nyersz.

(Egyszer már ki lett jelentve hogy kihívásért SOHA nem fog járni LÉ se direktben, se bujtatottan)

X/ Lélekkút halászat - Lélekkút kisütésekor szintnyi dukátot is kapsz.
(Őskőért dukát, ráadásul semmit nem kell tenni érte? Poénnak jó volt.)

XI/ Megbízható munkaerő (p6) - Aukciós házban dolgozva szintenként p6 esélyed van extra dukát szerzésre. (p6 kb. 2-4)
(Így se tudjuk megfogni a dukát influációt!)

XII/ Haszonleső (p7) - A szint*p7% bónusz LE küldetések teljesítésére.
(Így is erősek az ism küldik - nem igényelnek további tápolást)

XIII/ Törzsvásárló - Szintenként eggyel nő a kereskedelem szakértelem maximuma.
(A kereskedelem bónusz nem igényel további erősítést, ezt Miklós jelentette ki.)

XIV/ Kristályoholista - Minden nap az első belépésedkor kapsz 1 fehér kristályitalt a képesség minden szintje után.
(Ez inkább egy AH-s relikvia lehetett volna.)

XV/ Vitalitás - Maximális életpontod szintenként 1%-kal nő.
(Beláthatatlan hatásai vannak, fejlesszen egészséget akinek maxép kell!)

XVI/ Kondenzáció - Maximális varázspontod szintenként 1%-kal nő.
(Fejlesszen mágiát akinek kevés a maxa, és a manakons nem igényel további tápolást!)

XVII/ Bosszú hidegen tálalva - Szintenként 5-tel nő a maximális portyapontjaid száma.
(Még nagyobb puffer még nagyobb veszély a játék beleunásra.)

XVIII/ Nyomtérkép - Szintenként 5-tel nő a maximális cselekvéspontjaid száma.
(Még nagyobb puffer még nagyobb veszély a beleunásra, valamint a 800-as határnál jelezve lett hogy ez a technikai max a kódban.)

XIX/ Hősiesség - Szintenként +1% közelharci sebzés az epikus ellen.
(Van így is elég epik elleni bónusz már, és a portya képlet így is elég bonyi.)

XX/ Legendás hatalom - Szintenként +1% varázslat sebzés az epikus ellen.
(Van így is elég epik elleni bónusz már, és a portya képlet így is elég bonyi.)

Szerencsekedvezmény - Ősköves szerencsekerék pörgetés díját szint*5%-kal csökkenti
(Sima árengedmény kérés)

Edzett test - Ingyenes specializáció-váltás ideje szint*8 (12, 24) órával csökken.
(Sima árengedmény kérés)

Szebb templom - A Végzet temploma sor és oszlopnyereményeinél szint*2%-kal nagyobb esély ritka kincsre nyereményként
(Őskő nélkül ritka kincs kérés, esetleg ha néha sorsjegy lehetne, de ezt legutóbb nagyon ellenezte Miklós)

Különedzés - bajnoki esetén szint*5(10) pontot kizárólag a bajnoki nevezés előtt eloszthat a tulajdonságai, szakértelmei között.
(Akkor eddig minek fejlesztette más irányba a karakterét? Amúgy értelmetlen, mindenki rávágja az IQ-ra a pontokat oszt csók.)
Dátum: 2012.08.31. 07:59:47
Koc, imádom az ilyen általános postokat, melyek 0 konkrétumot tartalmaznak.

A te javaslataidat meg a Crasét megtaláltam, Ywgarrd postja még tul fiatal volt, Ariel meg egyszerűen nem konkrét képességeket javasolt, hanem koncapciót próbált elmagayarázni a mások által javasolt képességekre.
Ha lesz időm este végignyálazom még egyszer hármótok javaslatait, hogy up to date legyek

Da ha van időd, akkor összeszedhetnéd egy gyűjtő postba melyik az a 20 képesség, mely annyira frankó szerinted.
Dátum: 2012.08.30. 21:35:37
Azaz az effektív bénításod önmagad ellen jó ha 30% megvan Ha maxon találsz azaz 90%-ban, az egy 7 körös csatában maximálisan -20% fizikai sebzést okoz, amit statisztikailag egyenletesen elosztva a 7 kör alatt jó ha a fizikai sebzésed 12-15%-át csökkenti.
Ha "táborozó" üzemmódban támadod meg magad (ezek után figyelni fogsz a táborozás közbeni kábítás elhárításodra is ) akkor ez felmegy mondjuk 25-30% fizikai sebzésre jelenleg. Mindezt úgy, hogy egyáltalán nem érdekel jelenleg a kábítás elhárításod.
Te ezt tényleg olyan extrém durvának érzed?

Te nem a tetkó nyerstáp mivoltát kritizalod, hanem a lé/afp megtérülését 100 afp-ért kevesled a 7 milka lét ilyen egyszerű Mondj jobbat támadsz alá, és hátha...

A VF a mai napig nincs rendberakva, ehez képest a 3 általad említet képesség smafu. Sőt sokkal jobbak, mert VAGY ez VAGY azt fejleszted, azaz nem lehet egyen karikat csinálni belőle...

Az új képességek végtelenítését lehet javasolni, nem hiszem hogy zavarni fogja Miklóst ha még kevesebbet kell az AF-el foglalkozni a jövőben
Dátum: 2012.08.30. 21:07:04
magyarul a tárgyak a megfelelő szakértelmekkel hatnak az eh-nál nyert lé-re.