Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Birka

Dátum: 2014.03.24. 09:13:42
Huhuuu

Hol is kezdjem?
-Van a portya% a portya listában. Ha ez ellenfeledet sokat ütik, akkor csökken arányosan a tőle rabolt le. (80-60-40-20%)
-Van a szinttávolságból adódó LE rablás csökkentő szorzó (-4 szinttől 100/szinttáv-al csökken szintenként a rabolt lé.) Hogy érthető legyen 80. szinten 8 szintre üthetsz. 0/-1/-2/-3/-4 szintre nincs bünti, de onnan (100/8 azaz 12,5-el csökken.) -5 nél 87,5%, -6 nál 75% stb...

Az ékszerek/relikviák/átok adta portya +LE ezen "büntető" %-kat növelik vissza, de 100% felé NEM mehet soha tőlük! Azaz hiába van rajtad +200% ilyne hatásokból, maximum a rabolható LE 100%-át kapod akkor is...
Dátum: 2014.03.21. 14:04:05
Na most menjek le alfába, hogy hol hangzott el ez a 10-es célszám...
Dátum: 2014.03.21. 13:53:31
10 fétis van beigérve idénre.
3 hónap alatt 3 volt, valamikor jöhet a szünet is, valamint kaptunk csatlóssal kapcsolatos reliket+kristályt+eledelt az eventben
Dátum: 2014.03.21. 13:48:19
Lásd "Transzcendális fókusz" relikvia
Dátum: 2014.03.21. 13:47:21
Nemár...
Az a xenó event, ahol időszakos relikek vannak.
A Kufár relikek kuponból upgradelhető, maradandó cuccok. Logikusan ennek is van +8/+10/+12-es verziója, amire fel lehet majd fejleszteni...
Dátum: 2014.03.21. 13:43:39
Ez egy ugyan relikvia mint a többi kufáros. Amennyiben van ilyened, úgy adja a bónuszt.
Dátum: 2014.03.20. 23:37:06
Ezért nem értettem minek neked az automata idomítás. VIP óta 1 klikk az idomítás, amit ki lehetne bírni...
Wikin elég naprakészen karbantartott ez a fejlesztés doksi
Dátum: 2014.03.19. 12:56:22
Az igazság az, hogy sok értelme nincs...

Hasonlíts össze egy statikus +1 millió lét 1500 dukátért egy aranytallérral (+10% LÉ küldiből)/szívósság övvel (+16% LÉ küldiből)/pók bölcsivel (+10 milka lé és +60 AFP 100. szint környékén) 3000 dukátért és érteni fogod, hogy miért nincs sok értelme egy általad jelzett árverésnek.
Tipikusan az a szitu alakulna ki mint v2 vagy v5 árverésen. Az emberek nem akarnak költeni kis/közepes mennyiséget dukátból "faszságokra", amikor a top cuccok is elérhetőek picit több gyűjtögetéssel.
Dátum: 2014.03.14. 20:56:27
Koc, bevallom simogatja az egóm, hogy erre rákérdeztél

Jóváhagyom = én is kardoskodok érte
Átment a szűrőn = van értelme nyúzni érte Miklóst

Attól még, hogy szerintem is van értelme egy témával betámadni Miklóst, még nem jelenti azt, hogy egyáltalán egyet ért vele, vagy akár ez valósul majd meg amit "kifőzünk". Hány tucat olyan eset van, amikor van egy javaslat/tervezet amit leadok/dunk majd jön az ezzel kapcsolatos fejlesztés, és ledöbbenve tapasztaljuk hogy milyen mechanizmus került be az eredeti elképzelés zászlaja alatt. De jó példa erre a mostani VIP-es vitánk amit 2-3 napon keresztül toltunk, majd bekerült a VIP totál kihagyva ezeket az ötleteléseket...
Dátum: 2014.03.14. 13:30:23
Ami szerintem megoldaná a problémát:

Huzalozotottan 400-as szakinál max 8x-os gyógyítást indíthatsz. (Ez jónak tűnik úgy, ahogy van...)
Amennyiben a leglesérültebb állathoz maximum 6x-os kell, akkor egy legördülő menüből kiválaszthatnánk 1-6 közt, hogy hány adagra küldenénk el a kijelölt állatokat gyógyulni.
(Azt valszeg nem várhatjuk el, hogy az aktuálisan kijelöltekhez képest jelenjen meg a legördülő menüben a maximum...)

A kennelben gyógyulást én is TÁP-nak érzem, de az már VIP elem lehetne, hogy gyógyuló állatot lehessen kennelbe küldeni.
Dátum: 2014.03.13. 23:46:57
1 csatlóst mindenképpen érdemes minél hamarabb beszerezni, hogy a csaták során ne menjen kárba az aktív csatlós által kapható TP és ezzel áttételesen "ingyen" kapott tulajdonság bónusz sem...
Dátum: 2014.03.13. 20:40:32
Idézet: Rockatansky - 2014.03.13. 20:28:15
Még valami: portyázásnál be lehet kapcsolni a kisebb szintűeket adjon fel csak, de akkor legyen egyenlő, vagy nagyobb szintű gomb is.


Ilyen nagyon rég óta van a rendszerben!
Úgy hívják, hogy 30pp-s beállítás
Dátum: 2014.03.13. 14:33:09
10. szint az olyan 2 hónap játék normál esetben...
Természetesen van aki több éven keresztül alatta tartja a karakterét, de nem hiszem, hogy ezért a kb 2-3 játékosért aggódna Miklós
Dátum: 2014.03.13. 14:31:11
Talán a leghasznosabb opció az egész VIP-ben, a mennyiben minimálisan figyelembe veszed azt, hogy a LÉ/TP-d hogy alakul portyázás közben...

Sajnos az előző 3 nap témái kimaradtak elsőre belőle, talán még bele tudjuk lobbizni őket, de innentől ez nehéz feladattá vált
Dátum: 2014.03.13. 09:55:00
Idézet: Maci - 2014.03.13. 08:22:30
Rosszul értelmezted Zoole. Azonnali idomításról van szó, tehát a minimum 7,5 percet SE kelljen kivárni. Nem számoltam ki pontosan, kb. havonta 40-50 állatot idomítok be. Az idomítás várakozási ideje 5-6 óra.


Ezért van benne a VIP-ben ez:

- Ha egy állat idomításakor az állat idomítása befejeződik, akkor az idomítás rögtön teljesül, nem kell várni rá.


Ha elég nagy az idomításod, akkor azonnal idomítasz.

Kóc ehhez képest kérné azt (ha jól értem), hogy amint befogod azonnal idomodjon be. Amire mondtam azt, hogy ennél egy "minden állatom legyen beidomított x LÉ-ért gomb" sokkal egyszerűbb megoldás...
Dátum: 2014.03.13. 07:30:06
Hogy a bánatban tudunk ennyire elbeszélni egymás mellett?

Valojaban persze igy nez ki a folyamat:
- vadaszat leallit
- idomitos cucc felvesz
- allat idomit N-szer
- vadaszos cucc felvesz
- vadaszat ujraindit


A jelenlegi idomít N-szer sort már megoldja a VIP és ezzel együtt a cucc felvesz/leveszt is megoldhatod minimális LÉ-ből. (A VIP nem ad tápot, azaz minden olyna kérés, mely LÉ sporolást jelent nem VIP téma ha jól értettem.)

Azaz amint van VIP a következő marad a folyamatodból:
- vadaszat leallit
- allat idomit 1-szer 1 klikkből timer nélkül
- vadaszat ujraindit

Az általad vázolt autóidomítás ebből 2 klikket "spórolná" meg. A helyek miatt viszont kezdened kell valamit (itt a valós döntés) ezzel a blökivel! Valós döntésnél (ami a beidomítás után jönne) ugyan arról beszélünk se te se én nem támogatjuk. Legalább már ezt tisztáztuk... A vadászat most is megáll, mert betelt a blöki lista (ezt a klikket már megspórolták nekünk). Ekkor van N db beidomítatlan állatod, melyeket 1 klikkekkel be tudsz idomítani (Amennyiben több mint 1 van úgy egy mindet beidomítom gomb tudna spórolni N-1 klikket!) majd csinálnod kell velük valamit (a már említett valós döntések) és újraindítani a vadászatot.
Azaz ha valaki küldizik és 1 azaz 1 állat helye marad autó sajthoz, akkor nem értem hol van az egész általad vázolt auto idomításban rejlő nettó haszon...

Továbbra se vagyok Beholder alkalmazott és te is tudod, hogy Miklós azt tetet be a programba és úgy, ahogy ő gondolja. (Ezért vannak bari jó elképzelésekből néha meglepő fejlesztések...) A sok bedobott baromság közt ezek a "leszűrt, érdemi" ötletek, melyekre a fórum konszenzus után érdemes 1 összefoglaló postot írni és felhívni Miklós figyelmét rá...

Az auto gyógyítás is rengeteg valós döntést tud tartalmazni ezen még gondolkozom, hogy lehetne megvalósítani elméletben.
Dátum: 2014.03.13. 07:12:29
Lan, nem sajtolás, hanem idomítás...
Dátum: 2014.03.12. 23:51:56
Azt mondd meg nekem, mivel jobb az auto idomítás, mint az időráfordítás nélküli idomítás? De ha azt a 10 klikket akarjátok lespórolni vele, akkor nem egyszerűbb betenni egy minden állatom beidomítom gombot pl?
Dátum: 2014.03.12. 23:17:16
Koc, Fel se merült bennem, hogy te csak idomításig kérnéd a funkciót, mivel az megvalósul a VIP-el önmagában is, így értelmetlen...
Elfogsz valamit, majd mivel 1 klikkre beidomítódna, így timer nélkül lezajlik az idomítás.

- Ha egy állat idomításakor az állat idomítása befejeződik, akkor az idomítás rögtön teljesül, nem kell várni rá.


Azaz elindítod a vadászatot, és ha betelt az állathely, akkor felveszed az ékszert+turbózol ha kell, majd leklikkeled az összes lény idomítását. Ennek az időfaktora elhanyagolható egy kvíz töltögetéshez vagy egy portya célpont kereséshez képest.
Az érdemi automatizálhatóság a következő lécsőben jön elő, ahol az általam felvázolt eseteket érdemes boncolgatni, de onnantól kezdve igen bonyinak tűnik nekem a megvalósíthatóság úgy, hogy "fehér" ember is könnyen be tudja állítani magának. Valamint a múltkori jelzéseket végiggondolva EZT már nem is támogatom, mivel kimeríti a "túlautomatizáltság" kérdéskörét nálam.

A többi szurkálódásoddal inkább nem is foglalkoznék

Azaz 3 érdemi bővítési igény ment át jelenleg nálam a szűrőn a lekódolandó VIP funkciókhoz.:
-Állat szintlépéshez be lehessen állítani egy szakértelmet amit azonnal húz, ha lehet. (Sőt, ha csak az intelligencia kap checkboxot, már az is elég fapados kivitelnek...)
-A kvíz kérdésekkel ne kelljen foglalkozni egy idő után. (Javasoltam is "A tudás gyémánt kulcsa" reliket rá.)
-A portya oldalon egy "xenó gomb". (Mely a portya karaktereknek rengeteg klikkelést spórol, ha hajlandóak áldozatot hozni érte.)

Van valami ami felett elsiklottam?