Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Jademaster

Oldal: 12345678
Dátum: 2012.05.13. 16:54:35
Jademaster megvilágosodott, most halljátok tanításait

Ha már úgyis a régi isteneket akarják drága karaktereink visszahívni, miért nem lehet kiválasztani, hogy melyiknek a romtemplomában próbálja összelegózni az egykori oltárt? És akkor kaphatna a választása alapján adott istenséghez illő és annak megfelelő feladatokat...

Mittomén, ha Fairlight templomát próbálja újraszentelni, akkor fix, hogy benne lenne mondjuk az IQ fejlesztés a feladatok között, ami mellé maximum egy lehetne, vagy mágia vagy taumaturgia.
Ha Tharr a szimpatikus, akkor Támadás tuti lesz, mellé vagy erő vagy védekezés.
Stb, stb

Így választásodtól függően egy tulajdonságra biztosra mehetnél (amit nagy eséllyel éppen fejlesztesz) a másik tulinövelős feladat pedig jól behatároltan 2 verzióból kerülne ki. Be tudnák nézni az emberek, hogy na most nekem ez szimpatikus és jelenleg a másik kettőből nem feltétlen járnék annyira rosszul. Na meg csak egyszer kellene specet váltani, ami azért korrektebb lenne ennél úgy gondolom, mindenkinek.

Emellett esetleg módosulhatnának a választás szerint az egyéb feladatok esélyei is. Pl Tharr hadistennél minden másnál több portyás feladatra számíthatsz, Sherannál biztos hogy tökölnöd kéne 4-5 állatos feladattal, stb, stb.

Összeségében a lényege, hogy kissé tervezzhetőbb, behatárolhatóbb lenne az egész.

Jó, tudom, hülye vagyok, megyek vissza a sarokba... Nővérke a gyógyszeremet, kényszerzubbony nem kell, már megnyugodtam
OFF:

Annyira ne szomorkodj Commandante, végül is sokan rájöttek már, szóval újra itt rontom a levegőt én is Egykoron enyém volt az az acc ott kettővel lejjebb, és az az aláírás mán nagyon nem aktális, vagy cseréld az EB-re öregem
Szóval azért vagyogatok újra

De ezt ebben a topicban tovább nem kéne, nagyon OFF
Dátum: 2012.05.13. 13:14:14
Itt fórumon írj pm Baratynak, az a leggyorsabb út rá, ne topicba vésd fel, mert azt igen nagyon ritkán nézik. Ha valamilyen probléma van, szerintem már holnap helyre fogja neked tenni, Baraty igen gyors és segítőkész is, nyugi
Mivel dobták vissza?

Helyesírási hibát én nem látok hirtelen, hogy szerepel-e, azt nem tudom, de nem hiszem. Ha keményebb értékelőt kapsz, akkor mondjuk Ivanhoeba bele fog kötni, mert az nem egy szerző, hanem egy regényhős. Illetve elvileg van egy olyan régen sokat emlegetett (nem mindig jó) kitétel: "tagadó választ ne tegyél fel, ha nincs válasz, ne kérdezd meg". Ez igaz lehet sajnos az ismeretlen szerzőre is, ha eléggé szemellenzős admint fogsz ki. Más ötletem sajnos nincs.
Idézet: Abrak a Dabra - 2012.05.11. 19:53:06

Az, hogy mikor készült, kinek készült, hogy került hozzánk az nem tudományosan lezárt kutatás. Jelenleg az a hivatalos, amit te is írtál, de erre sincs több bizonyíték, mint az én verziómra.


Itt lenne egy kis megjegyzésem viszont: valóban jók az elgondolkodtató, érdekes kérdések, ezzel próbálkozz a továbbiakban is, örülni fogok neki, de viszont olyasmire kérdezz rá vagy legalább olyan formában ami hivatalos, akadémiai, mert másképp bizony minden értékelő visszadobja. Ezt tartasd szem előtt azért, úgy fogalmazd meg, mint az előzőt is, hogy élesen ne menj szembe a hivatalos verzióval, még ha nem is fogadod el
Dátum: 2012.05.11. 17:41:00
Melyik nem az Dél-Afrika városa?

Port Elizabeth
Johannesburg
Kairó
Pretoria

Inkább legyen már Dél-afrikai Köztársaság, valahogy úgy szebb lenne, főleg mert "az Dél-Afrika" nincs
Na azért, hé...

A magyar Szent Koronáról esetleg illik tudni, hogy ki adományozta, hogy két részből áll, hogy ezzel kell koronázni a hivatalos felkenéshez, hogy melyik királyunk forrasztotta egybe a bizánci és a római részét. Ezeket mondjuk, na, esetleg illik tudni vagy még talán (szerintem) a megkérdezhető határon belül van. A korona díszítőelemei mindenképpen túl speciálisak (bár szép kérdés egyébként, nincs szerencséd, szőrösebb szívű értékelőt fogtál ki).

DE!

A posztod felét nem értem
Hogy jön a kérdés értékeléséhez a naprendszer bolygóinak száma? (Egyébként igen, igazad van, valóban abban a korszakban, amikor készült, nem ismerhették ezen adatokat. A sumerok és a maják végképp nem értem hogy jönnek képbe... A korona felső része római az alja bizánci munka, nem egyik sem látott el a Neptunuszig, de kicsire nem adunk). Szóval ezzel a résszel nem tudok mit kezdeni a posztodban. De hasonló kérdésekkel próbálkozhatnál még, mert utána nézésre buzdító, viszonylag szép és valamelyest érdekes is. Lesz olyan értékelő aki elfogadja majd ezeket, nyugi, az adminok között nincs valami nagy összhang, ezért sincs általános recept a jó kérdésre, szóval csak szerencse kérdése, ne add fel
Dátum: 2012.05.11. 07:39:33
Mit jelent a sokkal, de sokkal? Kb 40-60 TÖ különbségig nem vagy sokkal erősebb. Másrészt fontos, hogy hogyan osztottátok el a pontjaitokat. Milyen szinten vagytok. Milyen felszerelésetek van. Stb. Ha te mindent egyenletesen fejlesztgetsz, ő meg pl rágyúr közelharcra vagy mágiára, akkor ki fogsz kapni ha a játék elején vagytok. És hangsúlyozom: kb 50 TÖ különbségig cirka egy szinten álltok, afelett már lehet talán erőkülönbségről beszélni, bár a leoszlása a TÖ-nek még akkor is fontosabb talán.

EDIT: Na de Ywgarrd Ez a segítős, nem a "célpontkeresős" topic
Dátum: 2012.05.10. 17:58:00
Francba, akkor csak össze kell szedni a 30-at (60%-ban elvernek mint szódás a lovát ). Köszi szépen cras
Dátum: 2012.05.10. 17:46:50
Wikit olvasgatva találtam meg a Landragor jutalmazást, miszerint a győztes horda tagjainak jár(hat) 5% fertőzés csökkenés/növekedés is.
Kérdésem: mi van akkor, ha a nagy dög bebörtönzésének pillanatában még nem vagyok akkora szintű, hogy legyen fertőzésem? Megkapom-e később a jutalmat, vagy akkor erről lecsúszok? (Már csak hogy agyonverjek-e még valahogy pár drakont )
Dátum: 2012.05.10. 15:42:10
Hol él a csíkos kivi?

Galápagos
Új-Zéland?
Ausztrália?
Dél-Amerika

Egyrészt Galápagos-szigetek, másrészt a két kérdőjel felesleges.
Dátum: 2012.05.09. 17:41:30
Idézet: Jeriko - 2012.05.09. 17:32:26
Az alattuk levők nem fognak rá felzárkózni. Ha esetleg ilyen veszély fenyegetne, azt azzal lehet korrigálni, hogy az egymás után levő játékosok között ne 5% különbség legyen, hanem kevesebb (1%-nál pl. biztos nem fogja utolérni).


Most akadtam el... Nem az lenne az egész hacacáré célja, hogy felzárkózzanak rájuk, Jeriko?! Miklós felvetéseire a magam részéről nem írok semmit, általában saját tapasztalataim szerint felesleges dolog, de viszont amit ő írt, abból nekem az jött le, hogy arról álmodozik, ez majd összesűríti a mezőnyt. (Nem, nem fogja). De most akkor mégse ez a célja?
Dátum: 2012.05.09. 17:00:18
Nagyon szépen köszönöm, találkozón ha eljutok jövök egy üdítővel
Dátum: 2012.05.09. 16:47:47
Te meg a kérdést olvasd el újra Nem kérdezi hol halt meg, csak azt mikor. Egyedül a születéssel kapcsolatban kérdez évszámot ÉS helyet is, a halálozásnál csak az évszám érdekli

EDIT: ami nem változtat a tényen, hogy ostobán van megfogalmazva persze a válaszok mindegyike és hemzseg a helyesírási hibáktól is, szóval kár, hogy ez így átment, mert mellesleg nem is túl érdekes száraz, lexikális adat
Dátum: 2012.05.09. 16:41:14
Na most viszont én kérnék szépen segítséget, mert már vagy ötször végigtúrtam a wikit, de nem találom (biztos bennem a hiba mert nem vagyok a toppon éppen) lehet azt tudni, hogy minden egyéb módosító (spektrális, stb) nélkül mennyi kb a vadászat LE-je, szintenként? Van erre valami képlet?
Dátum: 2012.05.09. 16:35:11
Fsanyi, ha megnyugtat: van/volt pár ismerősöm, barátom a kvízadminok között. Ha túl speciális, helyesírási hibás, stb, kérdést tettem fel, úgy visszadobták, hogy csak úgy porzott Mellesleg: ha valóban ilyen alapon menne, akkor először átdobná a kérdését az admin havernak, hogy "te nézd már meg, jó ez és ha nem, akkor mit változtassak?"

Mellesleg a kérdés egy borzalom ebben a formában, én sem tudom, hogy került át, a régi (admin rendszer előtti) kvízek kitakarításával már csak végeztek, szóval nem tudom... Biztos késő éjjel ült le játszani az admin és nem vette észre

EDIT: jó válasz miért ne lenne benne? Amit te írsz, tök ugyanaz mint az 1 válaszlehetőség
Dátum: 2012.05.09. 07:11:01
Koc, Ariel, nem tudjátok véletlenül, hogy mikor várható szavazás kiértékelése? Megmondom őszintén, egy ideig komolyan követtem a vitátokat, érdekes volt, helyenként igazat adtam magamban egy-két dologban mindkettőtöknek, de mostanra részben elég személyeskedő hangvételűvé vált ránézésre, másrészt pedig elég régóta szajkózzátok a magatok igazát. Mindketten érett és intelligens emberek vagytok, szerintem rég beláttátok, nem tudjátok meggyőzni a másikat, ez már csak ragaszkodás az elvekhez. Szóval a döntő szóra most már kíváncsiak lennénk azt hiszem (Miklós posztja az eredményről)
Dátum: 2012.05.08. 16:03:42
Ehhez nem ártana, ha leírnád melyik világon keresed? Hányadik szintű vagy? Milyen jellegű szövetséget keresel? Ilyesmi, hogy akik esetleg érdeklődnek is irántad, azok először meg tudjanak már nézni maguknak pl, ne kelljen veled esetlegesen felesleges levelezésbe bonyolódni itt a fórumon, ami se neked, se nekik nem jó. De ez csak egy tanács persze...
Dátum: 2012.05.08. 15:02:05
Megvan a 2-es akadémia, felhúztad a tanulást 34-re és nem jelentek meg fejlesztési lehetőségként a hordagyűlöletek? Ellenőrizd mindegyik kitételt, ha mind pozitív -> Baratynak írj, ha valamelyik nem stimm, akkor javítsd.
Dátum: 2012.05.08. 14:04:43
Még egy megjegyzés: sok egyéb dologban is haszna lenne az erőforrás felhasználásnak. Normálisan fejlődő karakterekkel az epikusok erőfejlődése is inkább szinten belüli lenne a kisebb szövetségekben, amellett pedig mind portyázni, mind vadászni, mind térkapuzni, mind kalandozni csak több játékélményt jelent, mintha ezekből 3-at kilősz (taktikától függően melyikeket). Szerintem.

A vadászat LE/Tp aránya katasztrófa perpillanat, ez tény. Az EH jobban fog adni, de csak akkor ha nem vadászol mellette. Ez kb egy lebutított póktaktika. Vagyis az egyik fele sebességgel fejlődik (VF) a másik jó ha negyedelt sebességgel (EH). Ha ez úgy általában nem probléma, akkor semmi baj sincs, ne változtassunk semmin, én tudok idomulni ehhez a jelenlegi helyzethez, nincs ezzel baj. Viszont akkor akik topperek, azok részemről üssenek térkapust, epiket meg harcoljanak a klónjaikkal, választottak, ez a hátránya, tessék. Ha visszafogják őket, akkor lejjebb mindenki, akinek van sütni valója még jobban visszafogja magát. Így egy idő után epiket se üthetnek majd, játékost se üthetnek, maradnak a klónok meg a térkapu. Lehet tévedek (ha ez lesz megvalósítva, akkor kívánom, hogy tévedjek!) de erre tippelek. Utána? Meglátjuk meddig köti le őket a PvE játék, illetve lent menyire unják halálra majd magukat az emberek...

Magánvélemény, cáfolható, de érdekelne is az a cáfolat, őszintén

EDIT: helyesírás
Oldal: 12345678