Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Vaczakka

Dátum: 2010.04.14. 13:36:53
Szerintem felesleges erre differenciál egyenletet gyártani. Egy versenyben nem lehet egyszerre négy első helyezett, valakinek másodiknak is kell lennie, stb.

Ahogy tegnap írtam, nekem is alulmarad a talált darabszám az elvárttól, de ez van.

Viszont soha nem látott mennyiségű kiégett őskövet találok az esemény kezdete óta. Mindenben lehet a jót is látni
Dátum: 2010.04.14. 00:09:27
Nekem átlag 100 mászás van portya és vadászat közben (vadászat közben nem turbózom, csak portyánál, ezért súlyozottan számoltam be a turbó értékét).

Az alap találási esélyem ezek szerint 2 + 3 = 5%.

Az eddig elköltött erőforráspontból 700 alkalommal volt esélyem kb. a találásra.

Találtam eddig 29 térkép darabot, ami azt jelenti, 4,14% eséllyel találtam térképet. A 700 alkalmat már elég nagy mennyiségnek tekintem ahhoz, reprezentatívnak tekintsem a tendenciát

Ezek szerint a V2-n a spectulosok (Ericath) kapnak egy kb. -20%-os módosítót, vagy pedig állandóan nincs szerencsém.

Nem akarok semmit kihozni belőle, csupán adatokat közöltem.
Dátum: 2010.04.12. 21:42:50
Gondolom mert aktívabbak a spectulosok. Meg valószínű több az optimalizáló emberke a spectulos csapatban.

Szerk:
Ha költői kérdés volt, akkor bocs
Dátum: 2010.04.11. 18:59:22
Itt valami csúsztatás lesz

Ha 50-ből jó ha egyet találsz, akkor a 49 darabot jó ha 2450 CSP és PP adta, 5 nap alatt.

Ha 800 CSP-ről és 150 PP-ről indultál, 5 nap alatt ehhez jöhetett max 5*(50 + 40) = 450. Ez összesen 1400 erőforráspont.

Szóval, nem egészen értem az állításod matematikáját
Dátum: 2010.04.08. 16:47:20
V3-on még neki sem álltam vadászni, pedig Ericath csapatában vagyok. 400 CSP = minimum 8 térkép darab, átlagban. Persze addig még fejleszthetek mászást is.
Dátum: 2010.04.07. 21:18:40
Nekem is, de csak most néztem meg a jó öreg MSpainttel.

Szemre elsőre kisebbnek tűnt. Nem gondoltam volna, hogy ennyire felkavarja az emberek lelkivilágát a pixelháború
Dátum: 2010.04.07. 14:13:19
360x252 a kép mérete, egy pötty 2x2-es

22680, asszem.

Tudom, ráérek

Tetszik az event

szerk:
+ érdekesség

A randomize nem lett bekapcsolva a szerveren, mindegyik világon ugyanolyan sorrendben bukkannak elő az újabb térképdarabkák a képen
Dátum: 2010.04.06. 23:11:42
Az esemény hamarosan, Április 07. 12:00-kor indul!
Dátum: 2010.04.02. 20:42:38
Na, ezt már szeretem, ez legalább valamilyen reakció. Egyelőre csak ötletelgettem, hangosan járt az agyam a fórumon.

A legjobb szerintem az volna (ez járna a legjobb megoldással, és a legkevesebb munkával), ha a feketepiaci be lenne lőve, ahogy fentebb írtam (+1 szintet adjon vásárlásra mindig).

Csak mivel erre semmilyen értelmes reakció nem érkezett a VU irányából, tovább agyaltam. Ezek csak kitalált számok, a 160-at azért írtam be, mert rögtön több lehetőség is akad már fölé menni.

Igazából én annak örülnék, ha a kereskedelemnek nem lenne, vagy nem lenne fix korlátja (pl. lehetne szint*2 hasra ütve), de ezt sajnos nem tudtam elérni anno.

Nem kell készpénznek venni, csak ötletet írtam, úgy látszik nem volt olyan jó ötlet, mint amilyennek gondoltam
Dátum: 2010.04.02. 20:05:37
Rákérdeztem, Baraty azt írta, hogy a gyűrű hatásával összeadódik.
Dátum: 2010.04.02. 19:34:48
Szia,

nem is pontoztam a hozzászólásod .

(Psych-ét igen )

Egyébként van igazság abban, amit mondasz, sok minden változhat.

Viszont törekszem arra, hogy ne érjen igazságtalanság, illetve ne egy jaj bocs-al legyenek ilyen dolgok elintézve. Véleményem szerint egy rendszert, ha hosszú távon üzemeltetjük, akkor úgy kell kialakítani, hogy a későbbiekben méretezhető legyen, és a bővítések ne sértsék meg létező dolgok működését. Mint ahogy jelen esetben ez megtörténhet.

Persze, még csak 75-ös vagyok, szóval akármi történhet, mire elérem a 90-100-at, ebben igazad van.

Különben is, miért pontoználak le, ha egyszer kb, a Tied az első pozitív irányba terelő reakció

Szerk:
Látod, Endyr, dúl az IQ az emberekben, csak úgy nyomatja az érzelem az egyeseket erre a hsz-ra is, pedig épphogy nincs benne semmi lehúzó

Ez van...
Dátum: 2010.04.02. 19:22:31
Itt az a gond, hogy a két bónusz nerfeli egymást. Illett volna úgy kialakítani az egészet, hogy bővíthető legyen normálisan, és a különböző helyeken szerezhető kereskedelem bónuszok ne fedjék át egymást.

Főleg, hogy Miklós szájából elhangzott: nem csináljuk meg (nincs értelme) a feketepiacit, mert úgysem jön már olyan tárgy / stb., ami ezt módosítaná.

Erre mégiscsak jött.

Mondjuk az egész ott kezdődik, hogy miért 170 lett a kereskedelem maximuma, ha az 20-al nem osztható. Itt van az első hiba, ami aztán csak göngyölíti magával a többit, talán első lépésként olyan alap kereskedelem maxot kellene meghúzni, ami 20-al osztható szám, ha már egyszer 100 felett 20-anként ad egy szintet.

Ez lehetne 160 vagy 180. Inkább 160, szerintem.

Ez után már lehetne mondani, hogy a feketepiaci 20-al növeli a lehetséges maximumot.

Majd a mostani esemény bónuszokra azt mondani, hogy 20, 40, 60 kereskedelmet ad.

Ekkor már merném azt mondani, hogy ez egy igazán jó bónusz, ami értékben felveszi a versenyt a vadászat bónusszal vagy a spec bónusszal.

De az a lényeg, hogy 20-al osztható számokkal kel dolgozni, ha 20-al osztunk.

Persze, amit most írtam, az most meredeknek hangzik, mert a 60 kereskedelem az mégiscsak hmm... durva.

Épp ezért javasoltam, hogy ne feltétlen kereskedelem szinteket adjanak ezek a tárgyak, bónuszok, hanem növeljék a tárgy vásárolhatósági szintet.

Hibrid megoldásként tudnám javasolni:
Az alap kereskedelem korlát legyen 160
A feketepiaci adjon +20 maxot erre
A mostani esemény nyereményei nyeremény szintenként adjanak szinttől függetlenül nyereményszint*1 plusz szintnyi tárgyvásárlási lehetőséget


Ennél jobb már tényleg nem jut eszembe

Szerk:
A lepontozásból csak azt látom, hogy érzelmi/értelmi alapon nem tetszik, amit írtam. Ha értelmi alapon, akkor légyszi fejtsd/fejtsétek ki. Ha érzelmi alapon, akkor hagyjuk, azt nem is akarom megérteni
Dátum: 2010.04.02. 18:19:31
Asszem elég részletesen levezettem:

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,312.140#hsz143
Dátum: 2010.04.02. 17:51:53
Vaczakka: van olyan jutalom, ami kevésbé táp az egyik karakternek, és van olyan is, ami teljesen haszontalan. Épp azért van 4 féle jutalom, hogy mindenki találjon közte olyat, amit ő maximálisan ki tud használni. A gond csak akkor van, ha akad olyan karakter, akinek egyik jutalom sem jó: mondjuk egy feketepiaci tagsággal rendelkező, VFes, soha nem vadászó, tulajdonságait nem fejlesztő karakter? Ha van ilyen, attól elnézést kérek...

Miklós,

VF-ezek, van feketepiaci tagságom, akkor vadászok, amikor nálunk van a Hatalom tornya. Most ráraktam a spectul költség csökkentőre, OK.

És a következő körben mire?????

Mert azt írtad, ismétlődő esemény lesz. Akkor majd nézzem karba tett kézzel, hogy a többiek bónuszokat szereznek? Szuper!

Azt hiszem, eléggé racionálisan érveltem akkor is, amikor a tárgyat (feketepiaci) behoztátok, hogy nem igazán szerencsés a megoldásotok. Akkor elintéztél azzal, hogy úgyse lesz más, ami növeli a kereskedelmet. Tádá! Lett. Most akkor el van intézve azzal a dolog, hogy "bocsi, te így jártál, egy idő után tökfölösleges volt kiadnod a 14000 LéGY-ot", amire mellesleg majd másfél hónapon keresztül gyűjtögettem!

Azért ez nem egészen így kéne, hogy menjen! Légy szíves, csináljátok meg a feketepiaci reliket úgy, hogy az majd később is használható legyen. De ha nem, akkor meg kérlek, tegyétek lehtővé, hogy bármikor a vételi árán eladhassam. Amelyik nektek szimpatikusabb.
Ez utóbbival kevesebb a programozói munka, de remélem, (a felhasználóbarátság, és a használhatóság érdekében) az első javaslatom fogja elnyerni a tetszésetek.

Köszönettel.
Dátum: 2010.04.02. 17:04:06
Az aktuálishoz adódik. Tehát ha turbóval megvan a 170, akkor 200.

A feketepiacit már írtam én is, hogy felül kell vizsgálni a hatását, ha használható relikviát akarunk továbbra is. Én már megvettem, elég sokba került összeszedni az árát, ezért nem nézném jó szemmel, ha egy másik relik/jutalom, amiről nem is tudtam, haszontalanná tenné a kiadásomat (és másokét).

Azt javasoltam, hogy minden esetben tegye lehetővé + 1 szintnyi tárgy vásárlását, vagy 100-as tárgyak felett 20-at adjon.
Dátum: 2010.04.02. 16:08:16
Idézet: DeDoom - 2010.04.02. 14:33:38
Idézet: Vaczakka - 2010.04.02. 14:20:02
2. Igazságtalannak tartom, hogy az EH egyenesen kizárja a VF-eseket. Akkor már a VF-es is kaphassa meg a jutalmat (attól még ne fejleszthesse a szakit!), érvényesüljön rá is a jutalom. Így lenne az EH választási alternatíva a többihez képest. Vagy a VF-esek számára a következő esemény alkalmával legyen alternatív jutalom, ha ez előbbit nem akarjátok megvalósítani.


Sőt! Én azt is igazságtalannak tartom, hogy a specializációs bónusz engem effektive kizár, mivel nem váltogatom folyton őskőért a specializációmat, ezért javarészt nem specializált tulajdonságot fejlesztek.
A haveromat meg a vadászatra adott +LE-vel kapcsolatos megkülönböztetés érinti érzékenyen, ő ugyanis pók, sohasem vadászik!

Izé... nem lehet, hogy azért van többféle jutalom, hogy mindenki megtalálja a neki megfelelőt? Ha VFezel, akkor miért nem a másik 3 jutalomból választasz!?


VF és EH esetén viszont két, egymást kizáró szakérteelemről beszélünk, ez esetben, ha az egyiknek kedvezel, azonnal kizárod a másik csoportot, Ez össze sem hasonlítható azzal , hogy 30-25 naponta, egy kattintásra válthatsz specializációt. Vagy azzal, hogy bármikor vadászhatsz.

Ha EH-t választasz, nem fejleszthetsz VF-et, és fordítva, kölcsönösen kizárják egymást. Ezért nem szerencsés olyan jutalmat betenni, ami a kettő közül csak az egyik csoportnak kedvez. A másik 3 jutalom esetén nincs olyan, hogy valaki azonnal kizáródik a lehetőségből, csak itt van. Ezért kértem, hogy a javaslataimat vegyék fontolóra, és mindkét csoport (VF, EH) számára vonzó lehetőséget teremtsenek legközelebb (nem most, legközelebb). Így már ok?
Dátum: 2010.04.02. 15:52:34
Akkor talán ha feketepiaci tagságod van, akkor nem a +30 kereskedelmet kéne választani... Egyébként nem tudom miért vagy olyan biztos benne, hogy az az opció fog nyerni. Lehet hogy 2. lesz, és akkor a feketepiaci tagságosoknak ugyanolyan zsir lesz a jutalom.

Szerintem meg inkább úgy kellene megcsinálni, hogy a kereskedelem jutalom esetén ne csorbuljon egy másik jutalom. Annak idején, amikor ugyanezt a problémát felvetettem Miklósnak, azzal érvel vissza, hogy úgysincs más, ami még adna kereskedelem bónuszt, így nem számít technikailag a dolog.
Most viszont már számít, ezért kértem, hogy a feketepiacit dolgozzák meg úgy, hogy érvényesüljön is annak, aki megvette. Végül is 14000 LéGY-ot elköltött rá, ami nem kevés.

Pl. van egy 100. szintű játékos, aki rendelkezik feketepiacival, meg van egy másik 100-as kari, aki nem. Mindketten megnyerik tegyük fel a maxos +30 kereskedelmet, mindegyiknek maxos volt eddig is.
Egyiknek volt 180, lett 210
Másiknak volt 170, lett 200

Mivel a 100-as tárgyak felett 20 kereskedelem kell egy +1 szintnyi tárgy vásárlásához, az egyik a 210-es kereskedelemmel tud 110-es tárgyat venni, a másik a 200-assal szintén tud 110-es tárgyat venni. Magyarul, aki kiadott 14K LéGY-ot, semmilyen előnyhöz nem jut a tárgyáért (feketepiaci tagság) cserébe, csak épp költött egy csomót. Szerinted ez így rendben van? Szerintem nagyon nem.

Ezért kértem Miklóst, hogy csinálják meg a feketepiacit úgy, hogy minden esetben biztosítsa a +1 szint tárgyat, ha már az illető jelentőset fektetett bele. Ezt vagy úgy lehet, hogy 100 felett 20-at ad, vagy nem kereskedelmet ad, hanem +1 szintnyi tárgyhoz hozzáférést (ez már az ő technikai részletkérdésük).

Mondom ezt úgy, hogy 75. szintű a kari, és egyébként a specializáció költség csökkentést választottam.
Nem tudom, honnan vetted, hogy megnyerem a maxos kereskedelmet, mert nem írtam ilyesmit.
Dátum: 2010.04.02. 14:20:02
Ezen sokat nem kell számolgatni

Kereskedelem:
180-> 210 azt jelenti, hogy 100-as tárgyakig 3-al, 100 felett 1-el jobb tárgyat vehetsz. Ez összességében olyan 20-25 tulajdonságpontra, és max +10% sebzésre átszámolható különbség

EH:
Aki VF-es, annak tárgytalan (én az vagyok)

+ vadászat LE:
Akkor vadászok, amikor a HT nálunk van, így tárgytalan. Amúgy a vadászott LE 3%-a, ami, ha a vadászat a napi bevétel 80%-a, akkor +2,5% LE

- spec tul költség:
100 - 10 (specializáció) - 22,5 (ultraspec) - 10 (gyűrű) = 57,5% költség
54,5/57,5 = 94,78% költség az eddigihez képest, ami azt jelenti, hogy minden 19 elköltött tulajdonság pont után kapok +1-et.

Ha a spec tult összehasonlítom a vadászattal, akkor az tul. fejlesztésben több mint kétszer erősebb, ahogy Kundi is írta. Szóval ezzel nem mondtam sok újat

Két dolgot még észrevételeznék:
1. A +30 kereskedelem a 100. szintű tárgyak felett pofán vágja azokat, akik keményen megdolgoztak a feketepiaci tagságért, mert ott effektíve semmi előnyük nem lesz azzal szemben, aki nem vette meg. Ez roppant igazságtalan (mivel költöttek rá egy halom LéGY-t), ezért kérném a feketepiaci tagság felülvizsgálatát úgy, hogy vagy +1 szint tárgyat adjon a kereskedelemhez, vagy 100 felett +20-nak számítson, megőrizve a kiharcolt előnyt.

2. Igazságtalannak tartom, hogy az EH egyenesen kizárja a VF-eseket. Akkor már a VF-es is kaphassa meg a jutalmat (attól még ne fejleszthesse a szakit!), érvényesüljön rá is a jutalom. Így lenne az EH választási alternatíva a többihez képest. Vagy a VF-esek számára a következő esemény alkalmával legyen alternatív jutalom, ha ez előbbit nem akarjátok megvalósítani.
Dátum: 2010.04.02. 12:30:56
Én az eseményből eltelt napok számára mernék tippelni. Szerintem így lenne logikus, aki a határidőn túl csatlakozik, mert spekulál, az fizessen többet. De lehet, hogy rossz a gondolatmenetem.

Egyébként nagyon ötletes, jó eseménynek ígérkezik
Dátum: 2010.04.02. 12:11:00
Miklós, lenne pár kérdésem:

1. A specializált tulajdonság költség csökkentő értéke összeadódik a specializáló gyűrűvel?

2. Ha egymás után kétszer (mivel írtátok, hogy az esemény ismétlődni fog) ugyanahhoz a kufárhoz szegődök, és nyerek egy 2. és egy 3. szintű kincset tegyük fel, akkor kezek hatása összeadódik, vagy csak az erősebb érvényesül?

Szerk:
3. A +% vadászatot adó az a kvíz medálhoz adódik, vagy az mellett érvényesül.
pl. Ha nálunk a HT, akkor ugye +10% + a kvíz medálok erre, ha nincs, akkor meg +1-3% + kvízmedálok?
Jól értelmeztem?