Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Vaczakka

Dátum: 2009.12.20. 16:45:06
OK. Ezt eddig is tudtuk.

És mit akartál ebből kihozni?
Dátum: 2009.12.20. 16:41:10
Mikor született Eötvös Lóránd fizikus, geofizikus, az Eötvös-inga feltalálója?
1851.
1857.
1854.
1848.
Helyesírás
Dátum: 2009.12.20. 14:37:59
Az idézett mondat folytatása az általad említett tárgy szerzési probléma egy lehetséges megoldása.

A "tölteléktárgyak" gondját én elsősorban tárgy tervezési problémának látom, szerintem nem is kéne feltétlen 10 tárgyat tervezni minden szinthez, ha nem lehet annyi értelmes tárgyat kitalálni, akkor inkább legyen 7, de jó tárgy. De ezt is írták már sokan szerintem előttem is.
Dátum: 2009.12.20. 14:18:56
Még annyit tennék hozzá, hogy tárgyat átadni, csereberélni akkor van értelme, ha a tárgy használatát kötjük valamilyen feltételhez, és nem (csak) a megszerzését. Ez garantálná elvileg azt, hogy az akarja megszerezni a tárgyat, aki belátható időn belül használni is tudja.

Persze, akkor meg mit csinálunk a spájzolókkal, stb.

A jelenlegi rendszerben kérdésen felülinek tartom a karakterek közti csere lehetőségét. Használati feltétel bevezetése esetén már nagyon is hasznosnak tartanám, a kérdés az, hogy megéri-e ekkora reformot csinálni, kinek az érdeke, milyen mértékben sérül, és a legfőbb, hogy Miklósék hajlanak-e rá?
Dátum: 2009.12.20. 13:50:42
És ez hogy tartozik ehhez a topichoz?
Dátum: 2009.12.20. 13:27:30
Igen. De ez kisebb baj szerintem, mint az, hogy akár 80-as tárggyal is rohangálhat egy 25-ös karakter. Ezt valahogy roppant igazságtalanságnak érzem, amit mindenképp rendbe kell tenni.

Amit Kaboka mondott, azon is gondolkodtam pár apja, hogy akkora tárgat lehessen viselni, amekkora a szint + kereskedelem bónuszod.

Így nyilvánvalóan lenne egy réteg, akik nagyon nehezen tudnának tárgyhoz jutni, erre mondtam, hogy lehessen visszahívni epikust, és az kb. 20% eséllyel dobjon véletlen tárgyat.

A szintkorlátozást viszont sajnos nem lehet érdeksérelem nélkül bevezetni, de akkor már inkább az szenvedjen hátrányt, aki eddig nyilvánvalóan irreális előnyt kapott. Valahol mélyen úgy érzem, ez lenne az igazságos. Gondolom ezzel most nem leszek túl népszerű.

Szerk.:
Mindezt javaslom tősgyökeres VF-esként.
Dátum: 2009.12.20. 01:40:50
Tegnap leültem Wowozni kis karakterrel. Látom hogy a velem egy szintű karakternek csomó pénz és sokkal jobb cuccai vannak mint. Azt mondta a nagykarijával segíti.

Ez mekkora trógerság már. Azonnal írok a Blizzardnak, mert ez olyan dolog amitől abbahagyom a játékot mert annyira irigy vagyok rá, meg rögtön elveszi a kedvem a játéktól mert neki már ilyenje is van.
Azt azért csendben hozzátenném, hogy a WoW-ban sem fogsz egy Staff of Wetfallt használni 8. szintű karakterrel, mert a tárgyaknak ott szintkövetelménye van. Ott sem tudsz egy 20-as karakterre egy 60-as szintű epikus tárgyat ráadni. És ez az, amivel a VU "elcsúszott", hogy a tárgyat gyakorlatilag bárki felveheti.

Személy szerint sokkal jobbnak tartanám, ha nem a megszerzés szintkövetelményét vagy erőforrás követelményét próbálnánk belőni, hanem pl. azt, hogy az adott tárgyat milyen minimális tulajdonságokkal és szinttől lehet felvenni. Persze ez sem teljes megoldás, mert vannak szövetségek, ahol már nagyon magas szintű epikusokat vernek.

Erre viszont be lehetne vezetni a szövetségben kisebb szintű epikus ellenfelek újbóli kihívását, amik viszont mondjuk 15-20% eséllyel dobnak csak szintjüknek megfelelő tárgyat. Bár ott az egyéni epikus, a tényleg alacsonyabb (40 alatti) szintű karakterek számára ez is nyújthatna üdvösséget tárgy szerzés terén.

Ez is csak egy ötlet a sok közül, én azt is jó megoldásnak tartanám, ha a tárgyak hatása lenne csökkentve kis szintű karakterek esetén, illetve a minimális befektetés meghatározása.

A Blizzardtól - hozzáteszem - nagyon sokat lehet tanulni játékrendszer-alkotás terén.
Dátum: 2009.12.19. 15:25:52
Vicc: Csák Máténak három fia volt. Két törvényes és egy zabigyerek. A törvényesek: Chuck Berry és Chuck Norris. A zabigyerek...?
II. János Pál pápa
William Shakespeare
Mastyff
Nemcsák Károly
Azért a színvonalat ne engedjük már a nulla alá csúszni...

Törlés
Dátum: 2009.12.18. 12:30:12
Szuper

Nekem még 2 kérdésem lenne:

1. Mi van akkor, ha döntetlen lesz az eredmény? Addig lesz +1 szaki összemérve, amíg valaki nem nyer, vagy simán döntetlen. Ha simán döntetlen, akkor a "döntetlenes" beleszámít ez az eredmény?

2. Ugyanazt az ellenfelet ugye nem támadhatom baráti portyában és rendes portyában is egymás után? (t.f., hogy vesztek a baráti portyán egy kb. velem azonos erősségű karakterrel szemben, és kapot támadás italát. Majd fogom magam és rögtön le is portyázom. Ugye ez nem lesz megengedett, és a baráti portya is rendes célpontnak számít majd támadhatóság tekintetében?)
Dátum: 2009.12.16. 23:10:37
melyik híres magyar rock banda új száma a ,,mire vagy kíváncsi?" c.szám?
Depreszió
Moby Dick
Tankcsapda
Road

Törlésre javaslom. Én sem teszek fel kérdéseket a Grammy-díjas Steve Vai számairól. Pedig hozzá képest nímand a Tankcsapda

Mód.:
A helyesírásról meg már ne is beszéljünk duplán törölni!
Dátum: 2009.12.15. 17:19:50
Már hogy lenne az igazságos, hogy mindenkitől konstans X-et veszek el?

65. szinten mondjuk max. lehetőségem van 35-40% LE szívást elérni, de inkább átlag 25%
80. szinten erre simán rá tud jönni 15-40% még.

Mi történik, ha ebből elveszek 20-at?
Nekem marad 5% (vagy inkább a nulla)
80-asnak meg marad a 20-45%

Szerinted ez igazságos?

Szerintem az lenne fair, ha mindenkinek a szint-lehetőségéhez mérten csökkentenék az esélyt.

Az hogy mennyi LE van benne, az meg nem változik, mindegy, hogy úgy veszem ki belőle, hogy szívással, vagy anélkül, összesen ígyis-úgyis ugyanannyit lehet kiszedni belőlük. Csak most a "rendszer" azoknak kedvez, akik nem szereztek LE szívó tárgyat, szóval nem nekem. Igazából eddig sem éreztem tehernek a Lélekorzót, ami nálam van.

Azzal viszont, hogy az én esélyem 0 lett, míg a magasabbaké 0-nál több, nem az én esélyeimet javítja, hanem tovább torzítja a különbséget a magas szintűek javára. És szerintem nem ez volt a csizmák célja...
Dátum: 2009.12.15. 15:01:03
Jó ötletnek tartom, hogy a kristályok kaptak egy csizmát a lábukra, de szerintem egy kissé túllőttél vele a célon, Miklós. Legalábbis olyan értelemben, hogy nekem, 65-ösnek ezennel esélyem sincs olyan tárgyat szerezni, ami a LE szívás védelmet, kábítás elhárítást normálisan átüti. Cserébe, egy 80. szintű játékos egyéni epikből könnyebben kiszed mondjuk egy szürke lélekrablót, meg nyilván tovább tart epikus ellenfél verés terén is, ja meg 15-el magasabb tárgyat tud venni, amik már hatásosabbak a kristály csizma ellen.

Szóval, ha az volt a cél, hogy a TOP ne tápolja szét magát a KH-n, akkor pontosan az ellenkezőjét értétek el vele. A legmagasabb szintű ugyanúgy tud szerezni olyan tárgyat, amivel hatékonyan lélekszív, kábít, míg aki a KH alatt van szintben, annak meg jut az eddigi helyett a semmi.

Ezt roppant igazságtalannak tartom, vagy a magasabb szintű KH csizmákon kéne erősíteni egy kicsit (legyen mindenkinek rossz), vagy az alsóbb szintűeken gyengíteni (hogy legyen mindenkinek jobb, aki eléri őket). Én ez utóbbit javaslom, tisztelettel.
Dátum: 2009.12.15. 13:43:30
Mi a negyedik legkisebb természetes szám?
3
4
..
..
Nekem még úgy tanították az iskolában, hogy a 0 az nem természetes szám. Ez esetben a 4 a jó megoldás. A kérdező szerint a 3, ami azt sejteti, hogy szerinte a 0 is természetes szám.

Jelenlegi ismereteim szerint a természetes számok a pozitív egész számok halmaza. A wiki-t olvasva azt találtam, hogy a matematikusok is vitatkoznak rajta, ezért különféle jelölések születtek arra, hogy a 0 is bele van véve vagy sem.

A kérdést törlését kérem, mert hibás a válasz a természetes számok jelenlegi definíciója szerint.
Dátum: 2009.12.14. 19:37:29
Az alábbi filmek közül melyiket NEM készítették el?
Múmia 3
Múmia 1
Múmia és a sárkánycsászár sírja
Múmia 2
A Múmia 3. címe: A Múmia - A Sárkánycsászár sírja

No comment, törlést javaslok.
Dátum: 2009.12.12. 15:19:20
Minden hordát érintett már előnyösen vagy hátrányosan változtatás, ez nem is kérdés, de amikor az ember hordát választ, akkor tagadhatatlanul elfogadja annak sajátosságait, esetleges előnyeit vagy hátrányait. A később bekerülő fejlesztések máshogy érinthetik az egyes hordákat, de ezt is lehetett már regisztráláskor is tudni.
Mint ahogy arra is lehetett számítani, hogy egy folyamatosan fejlődő, bővülő játékba tesznek majd be folyamatosan újításokat, változtatásokat. Amik eltérően érintik a hordákat.

Azért nem jó amit előzőleg írtál, mert csak annyit lehetett tudni a zafír bónuszáról, hogy gyorsabban gyógyul. Azt nem, hogy ez nehezebb LE-védelmezést fog eredményezni. Sőt, még azt sem, hogy a LE-t ennyire el lehet (és kell is) rejteni a 15% ÉP-vel.
Egészen pontosan az nem volt akkor még mindenkinek nyilvánvaló hogy ezt fogja használni vadászat során, ha nem akarja, hogy rabolják. Bár elég nyilvánvaló volt már akkor is, hogy kb. pont erre jó a 15% alatti támadhatatlanság.

Konkrétan visszatérve a zafírhoz, nyilvánvaló, hogy gyorsabban fog felépülni 1ÉP-ről 15%-ra. Ez van, ez a horda bónusz része. De nehogy már egy horda bónuszát meg akarjuk változtatni azért, mert minket bizonyos esetben hátrányosan érint? Azért ezt már ne!

Hordaváltás...
Mindig is nehéz kérdés volt eldönteni, hogy hordát váltson az ember, vagy ne, és az elején el kell már dönteni, hogy értelmi, vagy érzelmi alapon akarunk dönteni? Vagy maradunk az eddigi társaságnál, vagy lépünk. Legjobb esetben szerzünk egy hűség zálogát, amivel a kecske sem lesz éhes, és a káposzta is megmarad.

Ugyanakor hozzátenném személyes tapasztalataimat, amit megfigyeltem a V2-n eltöltött több mint egy év alatt. A játékosok egy része így gondolja:
- Mindig az az jobb bónusz ami másik hordának van
- Mindig csak az én hordámat sújtják a változások
- Ami a többi hordának előnyös változás, az nekem pont nem

Ezek az emberek akármilyen hordába lépnek, nekik nem lesz az jó, mert akkor meg egy harmadik horda bónusza tetszik meg. "Nem jó a gyémánt, mert kevés az ellenfél -> nem jó a smaragd, mer a rubinok elvernek -> nem jó a rubin, mert a smaragdok elvernek" stb.

Ezeknek az embereknek egy része végül is hordát vált, másik részük nem. Ez az másik rész egy része ezután feljön a fórumra kifejteni, hogy neki "milyen rossz":

"Bezzeg a többiek tovább tudnak vadászni!" - ezért választottad a zafírt, hogy gyorsabban gyógyulj. Mennyi is? 15 perc a különbség?

"Engem mindig eltalálnak varázslattal, kinyírták a közelharcot!" - fejleszd a karaktered

"Az állatok már nem sebeznek 550-et, kinyírták a közelharcot!" - eleve irreális volt, fejleszd a karaktered

"Csökkentették a varázslatom erejét (verem), kinyírták a varázslókat!" - nem is értem, hogy kaphattam 2 napja 3900-as kritikus varit egy ellenfelemtől. biztosan fejlesztette a karakterét

"Bezzeg a gyémántnak milyen jó, 30%-al többet visz!" - neked meg van valamilyen harcban érvényesülő bónuszod (kevesebb sebződés, varázslat, vagy közelharci bónusz)

"- Cseréljünk bónuszt, szívesen odaadom a gyors regenerációt a +30% LE rablásért!
- Akkor is ezt mondanád, ha nem lenne kristály horda?
- Amíg van térkapu addig egyértelmű. Mellesleg ha nincs KH, akkor az ép sem fogy..."
Nehogy már mártít csináljon valaki magából, mert a KH-t üti. Micsoda véráldozat

Szóval, az ilyen hozzászólások, megnyilvánulások után csak azt tudom mondani, hogy senkinek nem lesz mindig jó, egy folyamatosan fejlődő játékban alkalmazkodni kell a változásokhoz, hordát váltani végső esetben, ha annyira nem tetszik.

De - hogy egy kicsit sarkított példával éljek - ha egy hegy kerül az utjába valakinek, akkor ne akarja már eldózeroltatni, kerülje meg, mássza meg, alkalmazkodjon a terephez.

Ez a véleményem.
Dátum: 2009.12.12. 10:53:10
Szerintem elbeszélünk egymás mellett.

Amit leírtál, azzal én is tisztában vagyok, viszont ahelyett, hogy telebőgném a fórumot, alkalmazkodok a változtatásokhoz karakter fejlesztés terén.

És nem pedig a fél világot akarom megváltoztatni, hogy nekem személy szerint kényelmesebb legyen.

Én erre akartam kilyukadni.
Szerintem a gyémánt lándzsa nagyon erős tárgy. 64. szinten is már +32% LE a portyáért. Ez erősebb + portya LE bónusz, mint amit jelenleg epikus ellenfélből bárki is megszerzett. Persze, attól még látok benne fantáziát.

Viszont, ha már a játék színesítésénél tartunk, szívesen látnék olyan relikeket a kaland tárgyak között, amik horda specifikusak, és esetleg valamilyen mértékben a horda sajátosságát erősítik.
Dátum: 2009.12.11. 21:33:11
Tehát nem lehetett tudni, hogy a zafír gyorsabban gyógyul? Na ne...

Azt nem lehetett tudni, hogy milyen fejlesztések lesznek, de a bónuszát mindenki tudta. Aki zafírt választ, mert szeretne gyorsabban gyógyulni és kevesebbet sebződni, az mi az istennek jön most ide a fórumra azon sírni, hogy gyorsabban gyógyul a vadászat alatt is!?

Miért? Mit várt? Nem ezért választotta a hordát?
Dátum: 2009.12.11. 20:39:59
Azért nem értem a "másik horda jobb" hozzászólásokat összességében, mert mindenkinek a saját döntése volt a választás, tudta, mit választ, mit vállal (ha nem, arról inkább ne is beszéljünk...). Akkor most az miért nem jó?

És ezt nem egy vagy két emberre értem, hanem mindazokra, akik elégedetlenek a horda bónusszal, de hordaváltás helyett inkább itt a fórumon tárják ki ebbéli gondjukat. Félreértés ne essék, nem akarok ezzel senkit megbántani, csak úgy kikívánkozott belőlem ez a gondolat.
Akkor a feketepiacit ezek szerint elnéztem, és az pipa. Elnézést.

Azonban VF-esként (tudom, lassan közhely) látok esélyt látok arra, hogy (kalandgömbbel) összeszedek Ennyi LéGY-ot 73. szintre. Persze akkor csak erre spóroltam, ez igaz, de elméletileg megvan az esélye. Aki viszont nálam 10 szinttel alacsonyabban tolja a VF-et, még hamarabb össze tudja szedni (nem időben, hanem szintben).

És ha felcserélnénk a feketepiaci tagság és az alkalmazkodás tekercse szintkövetelményét?