Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2008.12.08. 23:08:10
Idézet: Edef - 2008.12.08. 22:04:05

Be tippeltem, de szerintem az Excalibur, és talán az Anduril talán még alapműveltség, de a másik kettő azt sem tudom, hogy eszik, vagy isszák.


Alakulunk! Edef ha neccesen is, de egy Gyűrűk ura vonatkozású fogalmat az alapműveltségbe sorolt! Még pár hónap és talán Drizzttel is megbarátkozik.

(Edef, ne vedd fel, csak ugratlak )

Idézet: Rammstein - 2008.12.08. 22:28:57
Na ez a lényeg! Nem láttam, és azért nem ülök le Star Warst meg Csillagok háborúját nézni, hogy javítsam a kérdés átlagát


Attól, hogy te nem láttad, az eredeti trilógia bizony már az átlagműveltség kategória így 30 év távlatából.
Dátum: 2008.12.08. 21:06:09
Idézet: Csonti_himihumi - 2008.12.08. 20:58:41


Ki lett 2008-ban a Forma 1 világbajnoka?
Felipe Massa
Lewis Hamilton
Kimi Räikkönen
Heikki Kovalainen

Kiminek a neve Räikkönnen
legalábbisKi lett 2008-ban a Forma 1 világbajnoka?
Felipe Massa
Lewis Hamilton
Kimi Räikkönen
Heikki Kovalainen

Kimi neve Räikönnen


Hiába írod le kétszer, helyesen akkor is Räikkönennek írják.
Megjegyezném, hogy az utánam szóló tisztelt Csumpika pont az ellenfél tagja, tehát ez közös kívánság lenne mindkét fél részéről. Nem azt mondom, néha kell egy ilyen meccs is, de ha ennyire fej-fej mellett haladunk, akkor a plusz tíz pontos győzelem nem korrekt lezárás.
Dátum: 2008.12.08. 19:41:43
Mondjuk ez elég nyomós ok arra hogy mindenki rossz választ adjon.
Dátum: 2008.12.08. 19:33:13
Idézet: Turky - 2008.12.08. 18:31:15
Melyik napra esik Szenteste?

december 25
december 24
december 26
december 23

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!
EZ VICC??????


Csodálod? Simán speciális, hisz csak a keresztények tudhatják rá a választ!
(elnézést, de ilyen szintű emberi hülyeség hatására előbújik a cinizmusom)
Dátum: 2008.12.08. 16:40:41
Valaki elárulhatná, hogy egy rubin karaktereknek szóló topicban miért kell lepontozni a rubin szövetségek toborzó hozzászólásait, főleg ha egy ötletesebben megfogalmazott kis irományról van szó!
Dátum: 2008.12.08. 16:15:07
Finoman fogalmaztál.
Dátum: 2008.12.08. 16:03:29
Igen, ez bennem is felmerült, hogy aki kevésbé aktív, és szüksége lenne erre, az valószínűleg őskövek nélkül játszik, hisz ha költene a kövekre, a plusz lehetőségek miatt sokkal kevésbé lenne ideális célpont.
Dátum: 2008.12.08. 15:38:24
Én is csak itt a fórumon hallottam róla, de lefelé támadásnál 15%+szint*5% az ütéshatár. Tehát ha 2 szinttel lefelé támadsz, a 22-25% még pont nem üthető.
Azt én sem mondtam, hogy kiszórtam volna, mert ettől függetlenül egy érdekes dolog, ami nem árt meg az embernek ha hall róla.

Az, hogy ki mikor született, csak részben nevezhető érdektelen lexikális tudásnak (már amennyiben nem négy egymás után következő napból kell kiválasztani), mert vannak olyan híres személyek, akiknek azért legalább évszámra illik tudni a születési idejét.

A focis példád nemcsak érdektelen sok ember számára, de ha nincsen konkretizálva, hogy mikorra vonatkozik a kérdés, még rossz is, mert bármikor átigazolhat az adott játékos.
Dátum: 2008.12.08. 13:55:00
Miből készül a kokain?
Szintetikusan előállított poliuretán utószármazékból
A mák gubójából és szárából
India kender gyantájából
Kokacserje leveléből


Gondolom nem kell részletezni.
Érdeklődnék, hogy várható-e valami nem túl távoli időpontban a döntetlen leprogramozása? Világ2-n sikerült belefutni egy olyan háborúba, amire reális megoldást jelentene, ha lehetne tervezni, hogy mikorra valósul meg. (5 nap alatt 600 csata, 3-4 pontos különbséggel hol az egyik, hol a másik félnek.)
Dátum: 2008.12.08. 13:04:52
A technikai részéhez:

Ha kikerül értékelésre a játékosokhoz, kb 20 embernek kell értékelnie ahhoz, hogy eldőljön a sorsa. Ha ennek a kezdeti adag embernek több mint 75%-a nem tudja a helyes választ, automatikusan megkapja a rossz kérdés értékelést.

A tartalmi részéhez:

Teljesen érdektelen, felesleges információra kérdez rá. Az amerikaiak elég nagy része azt se tudja, hol van Magyarország, nekünk miért kéne tudni, hogy mennyien vannak? Ha értékelnem kell, én át sem engedtem volna. Egyébként a wiki szerint a 2008-as becslés alapján kb 303 millióan vannak, tehát a helyes válasz nincs is a felsoroltak között.
Dátum: 2008.12.08. 11:54:56
Rossz a kérdés, mert ha jól tudom, attól függően, hogy 15 vagy 30 pp-s beállítással játszol, más a maximum felhalmozható pp.
Dátum: 2008.12.08. 11:52:37
A Szövetségi háború kiegészítések című topicban Miklós utalt rá, hogy be fog kerülni a játékba, hogy az olyan háborúk, ahol 3 hét alatt sem sikerült döntésre jutni, döntetlennel fognak zárulni, de ez még a jövő zenéje.
Szerintem van egy kis különbség aközött, hogy azért speciális, mert nem érdekel téged, vagy azért speciális, mert egy szakkifejezés, amiről csak egy bizonyos szakmában dolgozó emberek hallottak. Nem feltétlenül azért speciális valami, mert nehéz kiguglizni. A logikai kérdések (bár sajnos kevés használható pörög a kérdések között) egyáltalán nem guglizhatóak, még se speciális. Míg mondjuk azt, hogy a Ford konszern melyik távol-keleti autógyár résztulajdonosa, ügyes guglizással az első linken megtalálod (direkt megnéztem), de erősen speciális annak, aki nem érdeklődik mélyebben az autók iránt.
Dátum: 2008.12.07. 22:07:04
Jelezd a hibát Miklósnak pm-ben, mindenképpen hatékonyabb, mint arra várni, hogy itt megtalálja valaki, akinek van is hatásköre utánanézni.
Dátum: 2008.12.07. 15:27:01
Nem olvastad felületesen, csak éppen ami kevésbé köztudott Bud Spencerről, hogy ő eredetileg úszó volt, több versenyszámban is olasz bajnok volt, és csak mellesleg volt tagja az Európa-bajnok olasz vízilabda válogatottnak.
Dátum: 2008.12.07. 15:17:09
Csak az első növelés 300 LE minden tulajdonságnál. Ahhoz hogy megnöveld eggyel valamelyik tulajdonságodat, szint^2-100 LE szükséges ha jól tudom. tehát 20-ról 21-re növelni 20^2-100=300 LE, 21-ről 22-re már 21^2-100=341, és így tovább.
Dátum: 2008.12.07. 13:48:42
Tök jól megindokoljátok, hogy miért rossza a vadászatos kérdés, csak ezzel éppen azt erősítitek, hogy jó. Játékkal kapcsolatban csak olyan kérdést lehet feltenni, amire egy első szintű is megtalálja játékon belül a választ. Szakértelem csak 4. szinttől tanulható, az elementáris fúzió, még csak nem is a tanulás alsó szintjein van ha jól emlékszem, tehát a kezdő számára is tudható helyes válasz az 5 perc. Aki meg kifejlesztette az e.f-t, az emlékszik rá, hogy hivatalosan öt perc a vadászat. Ha mindenáron töröltetni akarjátok, hivatkozzatok arra, hogy többszörösen duplikált kérdésről van szó.

Melyik nem Lantanida?
Holmium
Céruim
Radon
Szamárium


Cérium

Melyik sorozat áll a legtöbb részből az alábbiak közül?
Firefly
Carnivale
Dexter
Róma


A négyből összvissz egyről hallottam, mázlimra pont az a leghosszabb. De ez szerintem speciális, érdektelen, és el is avulhat.