Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
381. hozzászólás - 2008.12.05. 18:00:03 (Válasz Domzol #379 hozzászólására.)
Akkor kuksizd már meg légyszíves, hogy hányadik szinten lehet megvásárolni a Dupla energiafókuszt!
14. szinten. És az alsó 13 szint játékosai szerinted honnan fogják tudni a választ? Kiszopják a kisujjukból?
Vagy akinek csak világ2-n van karaktere, ahol pillanatnyilag a legmagasabb szintű karakter 12. szinten van?

Gondolkodj légyszíves a csöpp agyaddal egy kicsit, mielőtt másokat minősítesz. Minden végzeturas kérdés, amit egy 1. szintű játékos nem talál meg, csak maximum a wikidottal, az speciális. Pont.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 9
közellenségDomzolFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
382. hozzászólás - 2008.12.05. 18:00:06 (Válasz Cirmos cica #380 hozzászólására.)
Ki mondta ezt, de vicc hogy ha már a játékból kérdezel akkor azzal hajtanak el hogy speciális kérdés. állítom ha nem is tudod, ki lehet guglizni 20 másodperc alatt
Pontszám: 1.57
közellenségDomzolFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
383. hozzászólás - 2008.12.05. 18:03:11 (Válasz Lanmandragoran #381 hozzászólására.)
Figyelj csak drága barátom ezek szerint akkor ha tegyük fel:
" a legfiatalabb játékos legyen 10 éves, ezek szerint akkor nem tehetsz fel olyan kérdést amit egy 10 éves nem tudhat csípőből max keresés után mert az már túl spec kérdés?"
Na ezzel magukat minősítették lefelé. Te meg honnan veszed a bátorságot itt ezzel a csöpp agy kifejezéssel, he?
Pontszám: 1.40
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
384. hozzászólás - 2008.12.05. 18:05:35 (Válasz Domzol #383 hozzászólására.)
Pusztán a stílusodból következtettem, de lehet hogy túl nagyra becsültelek, bocs.

Intelligens ember nem beszél vadidegen emberekkel ilyen hangnemben.

Ami a kérdések speciálisságát illeti, ami a hétköznapi műveltséghez, hétköznapi élethez tartozó kérdés, annak egy fiatalabb játékos is utána tud nézni. De a játékhoz tartozó, csak a játék egyes felületein megjelenő magasabb szintű információ speciális. És ez az értékelésért felelős adminok hivatalos álláspontja, ha tetszik, ha nem.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2008.12.05. 18:09:08-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.75
közellenségDomzolFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
385. hozzászólás - 2008.12.05. 18:07:22
Na jó, nem vitatkozok idiótákkal mert legyőznek a rutinjukkal.
Egyébként meg... áh kár rád a karakter
Pontszám: 2.18
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
386. hozzászólás - 2008.12.05. 18:12:14
Kár, kezdtem tök jól szórakozni.
(halkan jelzem, mielőtt ezt is megkapom, egyetlen hozzászólásod sem én pontoztam le)
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.33
kedvencDellFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
387. hozzászólás - 2008.12.05. 18:33:46 (Válasz Domzol #383 hozzászólására.)
Hibás logika. Hibája a hiányosságában keresendő - gondold mindig végig az állításod, amikor igazoltnak érzed, akkor próbáld megcáfolni az ellenkezőjét. Ha nem sikerül, akkor valami még hiányzik a teljes képhez - nincs még meg a világképlet

Egy negyven körüli személyt az általános iskola tananyaga sokszor megoldhatatlan feladat elé állítja. Azt hiszem ez elég egyértelművé vált nem is oly rég egy televíziós vetélkedőműsor során.

Hm, nem tudom, merjem-e leírni...no mindegy, legfeljebb átharapod virtuálisan a szintén virtuális torkom :-)

11 évesen részt vettem egy általános műveltségi versenyen, ahol együtt versenyeztünk14 évesekkel is. Megosztott második lettem, az első díjat egy osztálytársam vitte el - megjegyzem a negyediket is. Ennek titka az volt, hogy tanítás után szakkörbe jártunk, ahol általános műveltségre oktattak minket felkészült tanítók.

No, nem felvágásból írtam, hisz a Dell sem az igazi nevem (tényleg???), csupán cáfolnám az 'általános műveltség felső korlátait életkor alapján meghatározó' elméletedet.

Szoktál a Honfoglalóval játszani? Van ott pár szemtelenül fiatal srác - akik szemtelenül hamar lenyomnak náluk évtizedekkel idősebbeket.

Az én olvasatomban a kérdésed igenis speciális. A stílus pedig maga az ember - erre figyeljetek oda.

A kérdésed speciális, de azért mert nem értünk egyet - nem kell ölre menni. Szájkaratézni lehet, de tartsuk be az alapvető tisztelet szabályát.

Viselkedjünk emberek, nem a Parlamentben vagyunk!
Pontszám: 9.29
népszerűDarkshadeFérfi
Végzetúr mester
563 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
388. hozzászólás - 2008.12.06. 08:20:15
Az alábbi ókori városok közül melyik NEM a mai Irak területén fekszik?

Ur
Uruk
Ugarit
Umma

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

Sumér történelmet, mint az első birodalomalkotó /Egyiptom mellett/ népét tanítják /talán még ma is/, Ur ,Uruk a legjelentősebb városaik közé tartozik, ki is guglizható, hogy Ugarit főniciai /mai Libanon/. Úgy látszik le kell mennem a tömegével található focis, formula 1-es, kimásolok valamilyen tárgyat és beirom kérdések színtjére
Vedd észre, figyeld meg végül csapj le rá. Laurie- Kubla kánság tagja.

Nem Garfield az egyetlen akinek Arachnofóbiája van.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
389. hozzászólás - 2008.12.06. 13:06:48 (Válasz Darkshade #388 hozzászólására.)
Légyszí ne, legalább arra a rövid időszakra míg benn vannak ilyen kérdések, eltudunk szakadni a focihkkforma1drizzt témakörtől.
Üdítő változatosság lenne.
Pontszám: 5
népszerűBlack DeathFérfi
Végzetúr tehetség
198 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
390. hozzászólás - 2008.12.07. 11:41:45
.
A hozzászólást Black Death módosította 2013.08.03. 05:15:31-kor
V1,V2,V3 - Black Death
V5 - Black Toxic
V6 - Black Fétis
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
391. hozzászólás - 2008.12.07. 13:17:05
Mennyi négyzetméter négy méter?

2
4
16
A métert nem lehet átváltani négyzetméterre.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Mert?
(A legdühítőbb, hogy kaptam mellé egy "Figyelmeztetés: Kérjük, próbálj meg olyan kérdéseket feltenni, amelyek megválaszolhatók, és arra is ügyelj, hogy jól jelöld meg, melyik a helyes válasz. Ennek hiányában elveszítheted a lehetőséget, hogy a jövőben kérdést tegyél fel, és így az ebből szerzett lélekenergiától is elesel." üzenetet is, pedig összesen egy rossz kérdést tettem fel, az viszont bennmaradt egészen addig, amíg (amikor elérte a 100 jó választ) magam szóltam Hatsepsutnak...

)
A hozzászólást Hydro Globus módosította 2008.12.07. 13:22:23-kor
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 7.50
népszerűnagykoFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
392. hozzászólás - 2008.12.07. 13:23:17 (Válasz Hydro Globus #391 hozzászólására.)
Hát ezt én sem értem, nekem pl. nagyon tetszik...
V2 - Tyeoral
V3 - Sean az Ír Bunkó
Pontszám: 5
kedvelt tagSzaszu2Férfi
Végzetúr tanonc
43 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
393. hozzászólás - 2008.12.07. 23:24:56
Tudom, idióta kérdés, de így vasárnap este, jobb nem jutott eszembe

Az alábbiak közül, melyik egy híres külföldi márkának a magyar hivatalos "koppintása"?

Gagyidasz - (Adidas)
Puli - (Puma)
Mezítnájk - (Nike)
Filé - (Fila)


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!


Elismerem, tényleg nem ez volt a legjobb kérdésem, de szerintem sokan láttunk már embereket olyan pólóban, cipőben, vagy éppen olyan csuklópántot, vagy bármilyen ruhadarabot hordva, amin egy pumaként ugró pulikutyát láthatunk Elég beteg cuccokat gyártanak, de szerintem nagyon poén Na mind1, lehet véleményt nyilvánítani, kíváncsi vagyok, ki mit mondott volna!
Holló a lélekvadász - Mitsubishi
-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Power Like Hell - Plezúr
Pontszám: 8
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
394. hozzászólás - 2008.12.08. 08:31:59 (Válasz Szaszu2 #393 hozzászólására.)
Hát, én pl nagyon gondolkoztam volna, hogy ez most vajon mi
tényleg hivatalos másolat lenne?
Pontszám: 5
kedvencTpe71Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
395. hozzászólás - 2008.12.08. 08:52:51
Ezt most miért kellet kidobni?

Mi a Kalina-ciklus?

Kalina Borbála könyvsorozata
Az emésztés egyik fontos lépése
Termodinamikai körfolyamat
Speciális programozói megoldása egy problémának

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

A Google első sorban visszadobja a megoldást..... Akkor ezentúl az összes focis kérdést én is kiszórjam, mert nem az az érdeklődési köröm????
A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül viszont túl sötét van az olvasáshoz.
Végzetúr Wiki
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
396. hozzászólás - 2008.12.08. 11:36:23 (Válasz Tpe71 #395 hozzászólására.)
Szerintem van egy kis különbség aközött, hogy azért speciális, mert nem érdekel téged, vagy azért speciális, mert egy szakkifejezés, amiről csak egy bizonyos szakmában dolgozó emberek hallottak. Nem feltétlenül azért speciális valami, mert nehéz kiguglizni. A logikai kérdések (bár sajnos kevés használható pörög a kérdések között) egyáltalán nem guglizhatóak, még se speciális. Míg mondjuk azt, hogy a Ford konszern melyik távol-keleti autógyár résztulajdonosa, ügyes guglizással az első linken megtalálod (direkt megnéztem), de erősen speciális annak, aki nem érdeklődik mélyebben az autók iránt.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvencTpe71Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
397. hozzászólás - 2008.12.08. 13:44:42 (Válasz Lanmandragoran #396 hozzászólására.)
Ok, igazad van. Azért én nem szórtam volna ki.

Szerintem az, hogy mikor született, vagy melyik csapatban játszik XY játékos, akkor meg érdektelen lexikális tudás. És mégsem szórom ki, mert megválaszolható.

Elnézést, a foci rajongóktól, hogy pont őket emeltem ki, csak példának hoztam fel, egy kérdéstípusra, amiből elég sok van az adatbázisban.
A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül viszont túl sötét van az olvasáshoz.
Végzetúr Wiki
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
398. hozzászólás - 2008.12.08. 13:59:28 (Válasz Tpe71 #397 hozzászólására.)
Azt én sem mondtam, hogy kiszórtam volna, mert ettől függetlenül egy érdekes dolog, ami nem árt meg az embernek ha hall róla.

Az, hogy ki mikor született, csak részben nevezhető érdektelen lexikális tudásnak (már amennyiben nem négy egymás után következő napból kell kiválasztani), mert vannak olyan híres személyek, akiknek azért legalább évszámra illik tudni a születési idejét.

A focis példád nemcsak érdektelen sok ember számára, de ha nincsen konkretizálva, hogy mikorra vonatkozik a kérdés, még rossz is, mert bármikor átigazolhat az adott játékos.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvencTpe71Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
399. hozzászólás - 2008.12.08. 14:59:45 (Válasz Lanmandragoran #398 hozzászólására.)
Köszönöm az eszmecserét, és hogy kipanaszkodhattam magam.
A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül viszont túl sötét van az olvasáshoz.
Végzetúr Wiki
Pontszám: 8.50
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
400. hozzászólás - 2008.12.08. 15:28:01 (Válasz Tpe71 #399 hozzászólására.)
De jó ilyet olvasni, hogy valaki elfogadja mások véleményét is.
Én se speciálisoztam volna le (pedig az), de úgy gondolom, hogy mivel erről a területről nem nagyon vannak kérdések, ennyi még beleférne.
És minél több terület, annál színesebb a kvíz.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője