Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Dátum: 2008.11.19. 07:15:11
Szervusztok!

Edef, nézd meg a numerikus klaviatúrát! A 4-es billentyű a 8-astól balra lefele található, egyetlen sorral lejjebb. Ha valaki nem nagyon gyakorlott tízujjas vakgépelő, akkor könnyen nyúlhat mellé. Tapasztalatból beszélek, én is gépeltem már el ilyet. Kérdésíráskor is, de én átolvastam, és észleltem.

Ha én kaptam volna meg a kérdést, hibás válasszal rossznak jelöltem volna. A kontroll pedig mi vagyunk, egyre inkább ki fog alakulni az a társaság, akik a kérdéseket értékelhetik, és akik véleménye Hatsepsut szemében fontosabb lesz.

Az új szervereken szintén így lesz, bár a kérdésadatbázis azonos. Jó kérdés persze, hogy a továbbregisztráló, aki egy másik szerveren elveszítette a kérdésírási jogot, nem kapja-e vissza... Remélem, hogy nem!
Dátum: 2008.11.19. 06:57:13
Szervusztok!

A mai termés:

A Narnia Krónikái 1. részének mi az alcíme?

Az Oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény!!!!
Félvér herceg.
Caspian herceg.
Micah.
Miért is kell felkiáltójelekkel segíteni a helyes választ?

***

150 centi az másfél méter?

nem
sokkal több
kevesebb
igen
Törölni kéne.

***

Edef, Miért ordibálsz? Úriember akkor sem viselkedik így, ha ideges. Ráadásnak a kockánál lehetett kétbalkezes, ha a numerikus klavin üti a számokat, ahogy én is tenni szoktam.
Szervusztok!

K1k1k1: Túl speciális kérdés, a rugby Magyarországon nagyjából annyira ismert, hogy van, és talán a labda alakját is ismerik. Egyebet már rizikós megkérdezni, amíg az emberek nem kapnak rá a szappanoperák helyett a sportcsatornákra.
Szervusztok!

Archibald: A szirén és a sellő nem szinoníma, és az ismert mondás szerint is sziréndal a csábító. Sellő az a halfarkú lény, amelyek közül egy a szárazföldi életet választja a mese szerint.

Így tehát a kérdésedre nem volt jó válasz. Ezért bukhatott ki.
Szervusztok!

Nem vagyok egy verekedős fajta, de ha megtudod, ki volt ez a tapló, én is fordítok rá pár portyapontot, ha tudok.

És nyugodtan segítsd továbbra is a kezdőket, inkább olvasom háromszázszor is ugyanazt a higgadt választ tőled, mint az ilyen ostoba senkik gorombaságait.

Remélem, a kedves édesanyja úgy vágja ezért a stílusért szájon, hogy a valóságban is a fal adja a másikat.
Dátum: 2008.11.18. 21:25:23
Szervusztok!

A másolgatás az olimpián kilőve, nekem is feszített volt a 15 perc, pedig nem másoltam, sőt fel sem merült bennem. Egy pipát még bele lehet rakni a megfelelő négyzetbe, másolgatásra viszont nincs idő. Főleg, hogy javítgatni kéne a másolgatást, tehát 15-20 kérdésnél nem jutna tovább a másolgatós delikvens.

Amellett ne mondjátok, hogy nem ellenőriznék le utólag, hogy ki cinkelte meg a játékot, ha egy adott szövetség tagjai nem végeznek majd mind a ranglista elején, hasonló idővel és pontokkal... és ezért lehet, hogy huzamosabb idejű ban lenne a jutalmuk.
Dátum: 2008.11.18. 07:47:37
Szervusztok!

Mai termés:

Hanyadik szinttől van a mérgezés?

15
18
22
19
Átlagos játékosnak most még gugli nélkül nem tudható.

***

Hogyan hívják magyarul Harry Potter baglyát?

Jadviga
Hófehér
Henrietta
Heléna
Hedvig az a Jadviga…

***

Melyik költőnk volt országgyűlési követ 1835-ben?

Kölcsey Ferenc
Arany János
Ady Endre
Petőfi Sándor
Remek kérdés, még több ilyet!

***

Hány évente van szökőév?

3-om évente!
Minden év szökőév!
Nincs is ilyen!
4 évente!
Jó kérdés lenne… de az a sok felkiáltójel, és a nagyon fájdalmas helyesírási hiba lerontja.

***

Hol élnek a Maorik?

Talaj felső rétege
Új-Zéland
Bélcsatorna
Korallzátonyok
Értelmesebb válaszlehetőségekkel jó lenne…

***

--------------------------------- hány - van a kérdésben?

33
32
34
35
Na, kapott egy törléskérést… miféle ostoba tökfej gondolta, hogy tud is annyi kötőjelet kiíratni, amennyit kérdez?

***

melyik focicsapat szine nem zöld-fehér?

Ferencváros
Győr
Szombathely
pécs
Legalább helyesen írna, ha már ennyire fociőrült az illető. Túl speciális, fene kergessen mezszíneket.

***

Fejezd be Gálvölgyi János kérdését! " Gyúrunk ..... " ?

Gusztáv?
Béla?
Tésztát?
Vazze?
Melyik filmjében is?

***

Az alábbi optikai formátumok közül melyik a legnagyobb kapacitású?

Blu-ray
DVD
CD
HD-DVD
Mintha speciális lenne. Nem mindenki ismeri a különféle rendszerek adatait, és azért nem kéne állandóan a Google használatát követelni.

Hogy hívják Kit 'gazdáját'?

Pink.
Benji.
Michael Night.
Mac Gyver.
Átengedtem, mert címszereplőre vonatkozó, és a sorozatban a legalapvetőbb kérdés.
Ennek ellenére javítani kell, mert Michael Knight a név, illetve KITT neve elvileg betűszó, a filmben ki is fejtik.

***

Edef: kérlek, próbáld meg egy hozzászólásba másolni legalább az egy vadászatsor alatti kérdéseket. Meglehetősen zavaró az a flood, amit a kérdésenként egy hozzászólással termelsz.
Dátum: 2008.11.18. 07:41:27
Szervusztok!

Tényleg jobban lettek szűrve a kérdések, de azért kellene egy helyesírási hiba gomb a kvíz mellé... a sorozatkámban volt pár, amit nem mertem kimásolgatni, mert elég szűk az a 15 perc az 50 kérdésre. Ezzel együtt vagy öt darab elgépelést, vagy egyéb hibát találtam köztük, csakis a helyesírást nézve. Akadt olyan is, ahol a mondatot sem kezdték nagybetűvel.

A kvízolimpia viszont nagyon tetszik, valószínűleg sokon fogok részt venni.
Dátum: 2008.11.16. 07:16:52
Szervusztok!

Mai termés:

A szegedi nagykörút egyes szakaszait miért európai nagyvárosokról nevezték el (Bécs, Berlin, Brüsszel, London, Párizs, Róma)?
Ezek a városok testvérvárosai Szegednek.
Ezeknek a városoknak egy jellegzetes épületének másolata található meg a nevüket viselő szakaszon.
Ezek a városok segítettek az 1879-es nagy árvíz után az újraépítésben.
Ferenc József ötlete volt, mivel ezek voltak felesége kedvenc városai.

Rossz kérdés - speciális (szegedi vagyok, így nem lehet engem elfogultsággal vádolni, a megoldás valóban érdekes.


Crashlorg: Nem vagyok szegedi, de ez benn kell, hogy maradjon, ha véletlenül a gép kitenné, visszateendő.

***

Most már valóban a mai termés:

Melyik ország nem Ázsiába található?

Andorra
Kuvait
Jemen
Üzbegisztán

Ázsiában.

***

Mi a hatodik tulajdonsága fentről lefele haladva egy végzetúrnak?

IQ
Mágia
Taumaturgia
Egészség

Ennyire ne nézzenek már ostobának…

***

Mi nem tartozik a görög isten Hermész hatalmi sémái közé?

utazók, kereskedők védelmezője
hosszmértékek istene
holtak kisérője
vagyon és szerencse istene

Lemaradt egy vessző a név elől.

***

Kik rombolják le vasudvard-t?

A fehér mágus orkjai lázadnak fel
A tündék egy nagy rajtaütésel
Szauron orkjai
Az entek

Vasudvardot a helyes.

Átengedtem, de rezgett a léc, majdnem rányomtam a túlspecet.

***

Mikor jelent meg a World of Warcraft Wrath of the Lich King?

2008. január 01.
2008. május 02.
2007. január 01.
2008. november 13.

Ha benne maradna, akkor azoknak, akik nem játszanak a WoW-val, 2008. 11. 13.

***

Lord Arkon bejegyzéséhez: Ha már a többinél kiírta a keresztneveket, Csontváryt is tisztelje meg a teljes nevének a kiírásával a kérdező.

***

Csaky: Egy tanács: Ne használj feleslegesen sok felkiáltójelet, elegendő mondatonként egyetlenegy. Próbáld formázni, ahogy a többiek teszik, Hatsepsutnak így könnyebb, és a hozzászólásod is olvashatóbb lesz.
Dátum: 2008.11.16. 06:28:38
Szervusztok!

Még egyszerűbb módosítás, nem kell számolgatni:

Ha két hét alatt nem tud egy szövetség 100-zal több, vagy kétannyi győzelmet aratni, nyerjen a védekező. Tudjátok: elfogyott az ostromra hozott ennivaló. Innentől máris előnyösebb lenne a helyzet a kisebb klánoknak, és nem lenne az, ami már megtörtént másokkal is: hogy a kis klán azonnal kapitulál, sőt talán passzivitásba sem menekülnek a tagjaik.
Dátum: 2008.11.15. 06:41:38
Szervusztok!

A mai termés:

Ki nem szerepelt, Az erdő kapitánya című rajzfilmben?

Varangy Vanda
Piroska
Zero
Szmöre
Akad a kérdésben egy felesleges vessző.

***

a Karib-tenger kalózainak, a Gyűrűk urának, a Vissza a jövöbe filmnek hány része van?

4
2
1
3

Mondatkezdet, és lehet, hogy nem lesz igaz pár éven belül… bár jószívű voltam, és átengedtem.

***

Hány őskőbe kerül a lélekkút kisütése?

50
Nem kerül semmibe
10
Nem őskőbe, hanem lélekenergiába kerül

Kezdő játékos nem tudhatja.

***

Archibald: gondolkodj... Ha egy versenyen indulsz, nincs utolsó utáni hely... tehát az utolsót megelőzni semmilyen körülmények között nem lehet. Amennyiben például hosszútáv-futásban előzi meg az első az utolsót, az csak lekörözés, a helyezések nem változnak tőlük, csak az első és az utolsó közti távolság haladta meg az adott pálya hosszát.

***

Hydro: Neked is nyújtok DDrizzt-ügyben némi kiegészítést, volt, amit elkarmoltál.

Malice do'Urden Drizzt anyja volt, Bruenornak a halálához semmi köze nincs, Menzoberranzanban hunyt el a lánya, Drizzt legidősebb nővére által, a házuk pusztulásakor.

Akivel te keverted, és akit valóban Bruenor ölt meg, az Baenre anya, Menzoberranzan Első Házának nagyasszonyanyja, azaz vezetője volt.
Dátum: 2008.11.14. 06:21:24
Szervusztok!

Ariel: Mindkét erősebb horda általi támadásnál a két hetes háborúhossz miatt vesztettünk. Remélem, érted, hogy ez mit jelent. A nagyobb szövetségek nem tudtak győzni, csak a minimális feltételekkel. Ezzel együtt ők jól járnak, a védekező meg szinte csak rosszul járhat jelenleg. Ezzel van a bajom, mert hiába vesszük fel a kesztyűt, ha a türelmünk és a taktikánk nem vezethet semmiképp győzelemre. Ráadásnak nincs is lehetőség a taktikázásra, mert a láthatatlanság megöli a fejlődést, anélkül meg három szint, és a felszerelés, meg a pénz biztosítja a győzelmet. A pénz persze nem feltétlenül, de elég sok esetben.
Dátum: 2008.11.14. 06:08:39
Szervusztok!

Igazából arról van most szó, hogy más az ingyenes próbaverzióval, de fizetősen játszható játék, és az ingyen játszható, de pénzért prémium tagságot, és előnyöket biztosító játék.

Ha tulajdonképpen egy ingyenes próbaverziós, de fizetős játékkal játszom, akkor nem várom el, hogy az ingyenes játék ugyanazt tudja, mint a fizetős. Erre példa (bocsánat a reklámért, muszáj megneveznem) a WoW. Van egy próbaverzió, amit ingyen, időkorláttal kipróbálhatsz, de a tényleges játékért fizetned kell valamennyit havonta.

A Végzeturat úgy reklámozzák, hogy sikerélményt ad ingyen is. Jelen pillanatban ezt nem érzem így, mert a felturbózási lehetőségek (fókuszkristályok) őskövekből vásárolhatók meg, ha a direkt ősköves tárgyakat nem is említem. Őskövet meg csakis pénzért lehet szerezni. Lehet, hogy egy őskő nem drága, de egyetlen tárgyért 25 őskövet kifizetni a beetető őskőmennyiségből nem lehet.

Technikailag tehát itt van az ellentmondás, hogy az ingyenesnek hirdetett játékért, ha minden szolgáltatást igénybe akarunk venni, fizetni kell. A játék tehát nem ingyenes. Azzal nincs gondom, hogy több CsP-t kapnak, és gyorsabban gyógyulnak a prémiumosok, és a leírt előnyök jogosak, azt nem sajnálom tőlük. A csak őskőért megvásárolható cuccok zavarnak, ezek teszik kötelezővé a fizetést. Ha egy szinttel és Őskő*100 LE-ért drágábban meg lehetne venni a tárgyakat Őskő nélkül is, megint korrekt helyzet állna elő, amit nem sajnálnék a prémiumosoktól, mert fizettek érte.
Dátum: 2008.11.13. 19:29:16
Szervusztok!

Nem tudom, én úgy tapasztalom, hogy eddig minden nem általunk kezdeményezett háborúban legalább három szinttel volt magasabb a játékosok szintátlaga az ellenséges klánban, mint a mienkben. A veszteségek minimalizálása érdekében kénytelenek voltunk mi is kisebb klánokra támadni.

Mi őket tesszük tönkre, hogy mi kevésbé fázzunk rá. Nem öröm az ilyesmi, legalábbis nekem nem.

Gondoljátok meg, hogy egy játékban hány embernek kell elvenni a játékkedvét, hogy ti előnyösebb helyzetbe kerüljetek... Három szinttel kisebb, és gyengébb felszerelésű karakterek számára gyakran megoldhatatlan a támadóik legyőzése. A randomon kívül nem sok esélyük van.

Ráadásnak ténylegesen nézd meg a Kubla Kánság leírását: Hónapokra megvan a tervük, hogy kit, és mikor fognak megtámadni. Ez finoman szólva is zavaró... és ha ennyire kiszámítható a háború, ez csak a támadókat segíti.
Szervusztok!

Én a kérdéssel nem találkoztam, csak itt, és az első problémám vele, hogy reklám.

A második az, hogy ismeretlen cég egy, a területtel nem foglalkozó személy számára.

A harmadik, hogy csak tippelni lehet a Hiradástechnikát, mint profilt, de ez sem bizonyos, keresőprogram használatának kötelezősége pedig a rossz kérdés egyik jele.

Tehát az ok -szerintem-, hogy reklám, és túl speciális.
Dátum: 2008.11.13. 08:41:11
Szervusztok!

Concolor: a magyar ABC betűi között szerepel a Dz és a Dzs is.
Dátum: 2008.11.13. 08:38:11
Szervusztok!

A szövetségi háborúk a jelenlegi rendszerben bizony nagyon el lettek rontva. Jelen esetben a védekező szövetség csak azt döntheti el, hogy mikor veszít. Vagy bedarálják három napon belül, vagy nem, de két hét múlva nevetségesen kis különbséggel is nyer, aki nyer... de ez jó eséllyel a támadó, mivel felfele nem divat támadni.

Ezzel együtt a hősies védekezés jutalma az, hogy ugyanannyit veszít a vesztes, mintha azonnal feladta volna a harcot. Vagy el kéne törölni a háború határát, vagy pedig nagyon komolyan csökkenteni az egy hét elteltével, és a két hét elteltével hatalmi szóval lezárt háborúk LE-veszteségét. Jelenleg nem jelent dicsőséget kitartani egy erősebb klán ellen, a veszteséget meg nem hozza be az, hogy valaki lefele támad még három szinttel. Ez portyázásnál elfogadható, de a szövetségeknek így kevés értelmük lesz, a kicsik nem fognak tudni rendesen fejlődni, mert a Lélekkútjuk a rendszeres támadások miatt állandóan negatív lesz, s valódi kúthoz méltóan csak nyelni fogja az energiát.

Hasznos lenne, ha akemény védekezést azzal díjaznák, hogy két hét elteltével a hatalmi szóval lezárt háborúban a vesztes fél, aki csak balszerencsésebb, alig veszítsen a lélekkútjából: a számított veszteség 10%-át bukja csak el.
Tehát egy 10000 LE-s lélekkúttal rendelkező szövetségtől az azonos erejű szövetség a 3000 LE helyett csak 300-at vigyen. Legyen ez a büntetés a támadónak, s a jutalom a bátor védekezőnek, aki helyt tudott állni a nagyobb szövetség ellen.


Nem először tapasztalom ugyanis, hogy a védekező szövetségek hátrányban vannak a támadóval szemben. Eleve ott van, hogy a támadók magasabb szintűek, 12. szintű karaktert 16. szintű is támadhat már. Ekkora különbséget még az egyéb bónuszok sem egyenlíthetnek ki, tehát jó eséllyel nyer a támadó, a Beho-random eseteit kivéve, ami a harcok kevesebb, mint 10%-ára igaz.
S azt se feledjük el, hogy a nagyobb szövetségnek az épületei is nagyobbak.

Kiemelném azt is, hogy így a háborúk tervezhetők, ahogy a Kubla Kánság teszi... míg ha nincs fix vége a csatáknak, akkor idővel a kisebb szövetség is nyerhet, mert a nagyobb szövetségnek szüksége lesz a háborúindítási lehetőségre, és akkor kénytelen lesz kapitulálni, a kis szövetség nagyobb dicsőségére.
Dátum: 2008.11.13. 08:15:35
Szervusztok!

A mai termés eddig:

ki játsza harry pottert?

Daniel Radcliffe
rupert grint
vadon jános
Brad Pitt

Helyesírásból a kérdés feltevője megbukott... Tulajdonnevek és mondatkezdet nagybetűje hol maradt el? Emellé tudtommal a játssza szó a helyes, hosszú sz-szel.

***

Hány "Isonzói" csata volt?

12
csak 1
16
4

Az isonzói melléknév, és mint ilyen, kisbetűvel írandó.

***

Melyiket tartják balszerencsés napnak az alábbiak közül?

július 4.
április 13.
december 25.
január 1.

A kérdés ilyen formában szamárság, nem április 13. szerencsétlen nap, hanem a péntek 13. Minden hónapban eshet péntekre 13-a, ahogy a naptár épp megkavarja.
Dátum: 2008.11.12. 08:24:30
Szervusztok!

Ez a jelölgetés most is fennáll, ha új kérdést kapunk... bár valószínűleg egyre többen vannak olyanok, akik egyáltalán nem értékelhetnek, mert vagy túl szigorúak, vagy túl lágyszívűek.

A jelölgetés meg sajnos olyan, hogy ha valaki nem tud helyesen írni, az akkor sem veszi észre a hibát, ha az orra alá dugják. Ebben bizony nagy szerepe van a különböző chatprogramoknak, ahol ugye mindenki ír, amilyen gyorsan csak tud, s nem figyel oda. Ezután csak egyetlen lépés, hogy máshol is fütyül a helyesírásra, először a fórumokon, utána már kézírásban is.

Miután pedig a tanárok nem buktathtaják meg a diákokat alsótagozatos iskolásként, ezért a kriminális helyesírás nem lesz időben kigyomlálva. Nekem még megtanították a helyesírást, tehát ösztönösen nem karmolok túl rosszul kézírásban, csak csúnyán. :-D Az elgépeléseket meg észreveszem, és javítom. A mai diákság meg behányja a kérdést, meg a válaszokat, semmire sem ügyelve, majd a képünkbe tolja.

Az új kérdések értékelésénél kéne kötelezővé tenni a hibatípus megjelölését, és ezekből az értékelésekből kéne levonni következtetéseket. Az elvileg ugyanis visszakereshető, hogy ki küldte be a kérdést, Hatsepsut többször írt már olyat, hogy valaki végleges kérdésírási tilalmat kapott, s ha túl sokszor kap helyesírási hibát, vagy túl sokat jelzik később, esetleg meg kéne vizsgálni, s talán, ha a kriminális helyesírókat kizárjuk idővel, javulhat a kérdéssor színvonala.

Egyébként a Kvíz topik pont a magyarázatokra, és az utólagos jelentésekre van (lenne, mert néha vitázunk is) kijelölve, s néha a hisztik és offok közül kell kimazsolázni a valós jelentéseket.
Dátum: 2008.11.11. 10:21:27
Szervusztok!

Manapság nagyon megy a pókerezés... ám elég sokféle van, a magyar pókerben ugyebár nincsenek közös lapok, és cserélhetsz.

Esetleg elmehetne jó kérdésnek, ha pontos lenne, de még így is borotvaélen táncolna, mert aki nem néz pókerközvetítést, vagy nem játszik online pókerklubokban, az nem fogja tudni, és jó eséllyel nem is érdekli. Mindenesetre, ha benn maradna, ki kéne javítani, hogy "Mit jelent a "River" a "Texas hold'em" pókerben?".

Zoltanszon: Jól tudod.