Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: világ3
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
21. hozzászólás - 2008.11.12. 12:28:00 (Válasz Jeriko #20 hozzászólására.)
Válaszként erre a 9. hsz-em Jerikó...
Bocsi mindenkitől!
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5.33
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
22. hozzászólás - 2008.11.12. 12:39:43
Szia Miklós!

Egy dolgot érdemes lenne szem előtt tartani: most a játékban (világ1) regisztrálva van kb. 8400 játékos, aminek mondjuk a fele rendszeresen játszik. Egy újabb világ elindításával elsősorban (szerintem 90%-ban) ezek az emberek fognak indítani újabb karaktereket.
Biztos vagyok benne, hogy nagyon kevesen lesznek azok, akik több világon fognak prémiummal játszani, illetve mindenkinek lesz egy kedvenc karaktere, amelyiket a többi elé helyezi (elég időigényes a játék). Így csak idő kérdése, hogy egy új indítású világ karaktereket szívjon el a régebbiektől. Ez pedig szerintem hátrányos a régebbi világok számára.

Bár nagyon érdekes lehetőségeket írtál a 3. világ kapcsán, mindenképpen megvizsgálnám, hogy a 2. világnak milyen hatása lesz az elsőre, és ennek tükrében gondolkodnék el újabb világok indításán.
Esetleg az is érdekes alternatíva lehetne, hogy egy világon belül többfajta "beállítási lehetőség", mint pl a WoW-ban a PvP. (15pp-s karakter csak 15pp-s karaktert támadhasson, 30pp-s csak 30pp-set, a szövetségek tudjanak specializűlódni harcra vagy építésre, háború csak azonos specializációjú szövetségek között lehessen - ezek egy része hülyeség, de talán érzékelteti, mire gondolok).
Pontszám: 8.08
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
23. hozzászólás - 2008.11.12. 13:11:41
A fizetős-nem fizetős problémára egy kicsit visszakanyarodva:

Az ősköves rendszerben elsősorban az a probléma hogy a csak pénzért vehető felszerelési tárgyak irreálisan erősebbek mint az akár 2-3 szinttel magasabb "normál" megfelelőik és ez okkal frusztrálja azokat akik kő nélkül akarnak/tudnak csak játszani.

Szóval a 3. világon olyat nem lehetne csinálni hogy legalább a létfontosságú felszerelési tárgyak ne kerüljenek őskőbe? Az extra gyógy/varázsital + az állatoknak adható felszerelés maradhatna köves, prémium tagság szintén de legalább a fegyverek/páncélok/pajzsok/varázslatok őskő költségét el lehetne ott törölni. Cserébe az ilyen tárgyakat kicsit legyengíteni, vagy a LE-ben mért árát megemelni.

Persze ez nyilván bevételkieséssel járna a cégnek -amennyiben az említett kategóriába tartozó ősköves felszerelési tárgyak LE-ből vásárolhatóak lennének, a kieső bevételek pótlására meg lehetne fontolni pl. az alábbi ősköves varázsitalok bevezetését.

- "A" ital: felhasználva eltöröl 10%nyi fáradtság levonást
- "B" ital: felhasználva ideiglenesen X-el megnöveli Y szakértelmet
- "C" ital: felhasználva X időn keresztül Y% bónuszt biztosít a portyával szerzett LE-re
- "D" ital: felhasználva a következő X db. vadászat Y%-al több LE-t eredményez
- "E" ital: felhasználva X ideig Y% bónuszt ad minden tulajdonságodra védekezéskor
- "F" ital: felhasználva törölhetsz egy küldetést a küldetés listádról (beragadóak ellen)
- "G" ital: felhasználva a karit X ideig senkinek nem mutatja a "portyázás" menüpontból induló lista (toplista, névbeírás alapján természetesen támadható)
- "H" ital: felhasználva a kari veszít 1 tapasztalati szintet és Xet Y véletlenszerűen választott tulajdonságából (és/vagy szakértelméből)
- "I" ital: X ideig "nem érdemes támadnod mert X LE-nél kevesebbet szerezhetnél tőle" üzenetet kap a kari ha olyan ellenfelet jelöl ki portyára akitől X LE-nél kevesebbet szerezne győzelem esetén.

Hogy mennyi őskőbe kerülnének ezek és hogy adott idő alatt hányat lehetne venni belőlük azt úgy állíthatnátok be ahogy a leginkább megfelelőnek érzitek. Néhány dolog kicsit durván hangzik belőle és nyilván programozási munkával is jár számotokra de ha ezek lennének az ősköves felszerelési tárgyak helyett; még mindig sokkal kiegyensúlyozottabb volna a játék.
Pontszám: 6.38
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
24. hozzászólás - 2008.11.12. 14:13:35 (Válasz tramenes #23 hozzászólására.)
Szeritnem az is jó lenne, és nagyon egyszerű megcsinálni is, hogy mondjuk 2-3 szinttel feljebb az ősköves cuccokat meg lehet vásárolni őskő nélkül is a lélekkufártól. Tehát pl. 14. szinten a lélekmestert.
Pontszám: 8.63
irritálóMat_Férfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
25. hozzászólás - 2008.11.12. 14:38:41
enyészmestert
Pontszám: 3
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
26. hozzászólás - 2008.11.12. 14:44:44 (Válasz Mat_ #25 hozzászólására.)
ja; nem 1011011010 hanem 0011011010
Pontszám: 3
népszerűKisujjFérfi
Végzetúr
65 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
27. hozzászólás - 2008.11.12. 14:53:03
Hát, ami a bevételkiesést illeti, ha ilyen pacifistára vesszük én tuti csak minimálisat fizetnék amúgy is, hogy meglegyen a +X CSP-m, a tárgyakat meg hagynám a manóba. Úgysem vesztek LE-t, és lesznek más nem-őskövesek, akikkel meg lehet csinálni a küldiket.
http://www.youtube.com/watch?v=wlwW0iinCVc
Pontszám: 3
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
28. hozzászólás - 2008.11.12. 14:57:48
Ha nem veszítek LE-t, minek védekezzek bárki ellen is?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.20
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
29. hozzászólás - 2008.11.12. 15:15:32 (Válasz Mortimer #28 hozzászólására.)
Meg kell beszélni, táborozáskor mindenki felvesz egy gyenge fegyvert, erős fegyvert meg csak akkor használ, amikor ő támad. Így mindenki rengeteg tp-t és LE-t fog szerezni
Pontszám: 7.67
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
30. hozzászólás - 2008.11.12. 15:52:43 (Válasz Kocos #18 hozzászólására.)
Kocos:
milyen jó, hogy nem arra válszolsz, amit írtam.
olyan ez, mintha a focimeccsen lefizetik a bírót, a bíró nekik kedvez, és nem az győz, aki jobb.


Aztan idejon valaki, kozli, hogy szerinte az a csalo, aki nem csal. Aki kifizeti azt amit megvesz. Hat tenyleg. Megvetendo magatartasrol van szo. Pfuj-pfuj kopuk le az ilyet.


először is, a saját megállapításodat rögtön tényként veszed, hogy arra jutsz, hogy az csal, aki nem fizet, nem az, aki előnnyel indul.
másodszor, ezt a játékot én nem veszem meg, hanem használom. a készítők ezt azért csinálták, hogy én ingyen játszhassam vele.
Más dolgozik vele, te meg elveszed ingyen.
De a keszitok voltak olyan rendesek es zt mondtak, ha valaki nem akar penzt szanni ra, az is jatszhat.

persze persze, itt az van, hogy rendesek voltak, és nem az, hogy akik majd esetleg fizetni fognak, azokat beszervezzék, sem az, hogy akik fizetni fognak azok valakikhez képest előnyt kapnak.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 3.25
népszerűTompapaFérfi
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
31. hozzászólás - 2008.11.13. 10:14:57
Visszatérve a Világ3-ra, mielőtt a topic címét átváltozatatja Miklós "Ősgonoszak-e, akik őskövekkel játszanak?" vagy valami hasonlóra.

A nyugisabb, építkezősebb világ jó ötlet. Már az is elég lenne ehhez, ha a napi 15 portyázáspont nem azt jelentené, hogy 3 szinttel gyengébbeket verhetsz agyon. Például lehetne ezt adni őskövekért: aki hajlandó áldozni rá, az kap 30 portyázáspontot, gyorsabban fejlődhet, előbb juthat az élbolyba, de a kicsiket mégsem verheti nyakon.
Ami még probléma a Világ1-en, hogy vannak olyan karakterek, akik 3. szinten 190 tulajdonságösszeggel bírnak, mivel nem vadásznak, csak ősköves cuccokkal portyáznak. ŐK a listás helyezés szerelmesei. Sok átlagos, a fejlesztők által kitalált fejlődésmenetet követő játékos terveit, számításait húzzák keresztbe. Ezt kellene talán a Világ3-on megszünteteni. A portyázásból származó TP-t megemelni, vagy a vadászatból származót lecsökkenteni, azaz kb. egyforma szintre hozni. Aki portyázgat, az hamarosan erős karakterek között találja magát, pláne, ha nem tud 2-3 szintet visszatámadni. Így már a prémiumos cuccok sem olyan veszélyesek. A prémiumos cuccok igazi előnye az maradna, hogy nem kell 2 szintenként lecserélni őket, és amit őskőben fizetsz, azt megspórolod LE-ben, tehát mehet szakértelemre, tulajdonságokra, építkezésre. Ez bőven elég plusz a befizettt pénzért.

Én azt javasolnám, hogy ezen variáljanak egy kicsit.

Az épületek gyorsabb építése nagyon jól hangzik. Lehetővé tenné egy teljesen új játékostípus kialakulását is: "mázlista hangya". Lehet, hogy én is arra a taktikára mennék rá.
A csata LE vesztés nélkül nem tetszik, mert tényleg egyoldalúvá teszi a tulajdonságok fejlesztését.
Annak örülnék még (az összes Világon), ha minden típusú tárgyból többféle lenne. Változatosabbá tehetné a karakterek tulajdonságait. Pl. olyan pajzs és vért, ami szinte nem véd, de többet nyel el és fordítva. Fegyver, ami kicsit sebez, de könnyű vele találatot elérni és fordítva. Varázslatokból is lehetne sokkal többféle. Védekező, sebzéscsökkentő varázslatok is. Minden szinten ilyen is olyan is lehetne. Így kialakulhatna "bajvívó" harcos meg "barbár" harcos, lehetne "csatamágus" meg "druida".
Tudom, ez hosszas tesztelés nélkül nem megy, da talán a Világ3-on lehetne egy próbát tenni vele.

Agymenés vége
A hozzászólást Tompapa módosította 2008.11.13. 10:16:15-kor
Pontszám: 8.50
fórumozóatuaFérfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
32. hozzászólás - 2008.11.13. 10:51:04 (Válasz Sir Ny #30 hozzászólására.)
Idézet: Sir Ny - 2008.11.12. 15:52:43
a készítők ezt azért csinálták, hogy én ingyen játszhassam vele.

lol, ezt ugye te sem gondolod komolyan? igen, nagyon valószínű, hogy azért dolgozik ezen a játékon több ember már hónapok óta, azért ölt a beholder bele egy csomó pénzt, energiát, hogy te ingyen játszhass...
Pontszám: 8.13
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
33. hozzászólás - 2008.11.13. 20:46:29 (Válasz atua #32 hozzászólására.)
Idézet: atua - 2008.11.13. 10:51:04
Idézet: Sir Ny - 2008.11.12. 15:52:43
a készítők ezt azért csinálták, hogy én ingyen játszhassam vele.

lol, ezt ugye te sem gondolod komolyan? igen, nagyon valószínű, hogy azért dolgozik ezen a játékon több ember már hónapok óta, azért ölt a beholder bele egy csomó pénzt, energiát, hogy te ingyen játszhass...
az én alatt minden olyan embert értek, aki ingyen játszik.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 3.69
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
34. hozzászólás - 2008.11.13. 20:49:19 (Válasz Kocos #18 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2008.11.11. 16:58:54
Sztem ingyen jatszani csalas. Mert ugye van egy ceg, ahol emberek dolgoznak, fizetest kell adni nekik, es mit dolgoznak? Jeee nem mast, mint hogy te minel joban ki tudj kapcsolodni ebben a jatekban, minel elvezeteseben toltsd el a szabadidodet. Aki ingyen jatszik, az azt varja el, hogy ingyen kapja meg masok munkajanak a gyumolcset. Kicsit olyan ez, mint a lopas. Más dolgozik vele, te meg elveszed ingyen.

Mond csak szoktál te a járdán sétálgatni?
Akkor te egy nyomorék csaló tolvaj vagy, mert más dolgozik a járdával, és te meg ingyen sétálgatsz rajta!
Azért álljon már meg a menet!
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 4.53
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
35. hozzászólás - 2008.11.13. 21:50:42
Bocs, a járdát az adódból építik, természetesen nem sétálsz rajta ingyen:)
Ebben a játékban pedig rengeteg idő és energia van, gondolhatod hogy nem a te (és minden olyan ember, aki ingyen játszik) két szép szemed miatt. Igenis keresni akarnak vele, az csak egy engedmény, hogy te (és minden olyan ember, aki ingyen játszik) befektetés nélkül kipróbálhatod. Ezzel próbálják elérni, hogy megtetsszen neked (és minden olyan embernek, aki ingyen játszik), aztán majd jól befizetsz te is (és minden olyan ember, aki ingyen játszik) a prémium változatra. Így mennek ezek a dolgok. Hahó, Isten hozott a való világban:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7.14
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
36. hozzászólás - 2008.11.13. 23:00:56
A prémium tárgyak átalában nem adnak mást, mint néhány szintnyi előnyt. Nézzük pl. a sokat emlegetett Enyészmestert. Várható értékben 30 a sebzése, és +20 tulajdonságot ad. A 4 szinttel később megvásárolható, nem prémiumos tárgy +19 tulajdonságot ad, és 35 sebzést, tehát ez a tárgy már jobb nála! A 3-mal magasabb szintű tárgy is többet sebet, de csak +16 tulajdonságot ad, szóval talán egy leheletnyivel gyengébb. Tehát a prémium tárgyak épphogy csekély előnyt adnak, ezt tovább csökkenteni nemigen lehet, és már most is úgy múködik, ahogy Jerikó írta. Igaz, hogy a prémium tárgyak őskő ára lassan emelkedik, viszont a szintlépés is lassul, tehát egy tárgyat hosszabb ideig tudsz használni, ráadásul ahogy előrehaladsz a játékban, egyre több kiégett őskövet tudsz szerezni adott idő alatt, tehát egyre olcsóbbá válik az őskő is.

Abban igazatok van, hogy valószínűleg kisebb lesz a fizetési hajlandóság, ha nem kell a többiek ellen védekezni annyira. De úgy látom, hogy van igény egy ilyen világra is, ezért ezt ennek ellenére bevállaljuk.

A játékosok átáramlásáról egyik világról a másikra: én ettől azért annyira nem tartok. Egyrészt, még mindig nagyon sok ember van, aki nem hallott a Végzetúrról, vagy talán futólag hallott, de nem volt ideje kipróbálni. Számos potenciális játékos van még. Hogy ki indít karaktert a 2., 3. vagy akármelyik világon: nyilván mindig lesznek tehát újak, lesz, aki több világon akar játszani, és olyan is lesz, aki egyik világon abbahagyja, és átmegy a másikra.

Tompapa, a portyázásért járó TP megemelése már korábban felmerült, csak most épp valamelyik hosszú javitási lista alján pihen Ha bevezetjük, akkor mindenhol bevezetjük, nem csak világ3-on. A többféle tárgy / varázslat jó dolog lenne, jelenleg itt tart a játék, folyamatosan fejlesztjük, ha belefér, természetesen lesznek ilyenek is.

Sir Ny, csak egy technikai tanács: láttam, hogy a topicban levő több hozzászólásod számos játékosnak nem nyerte el a tetszését, mert gyenge pontszámot kaptál tőlük. Erre mindenkinek érdemes odafigyelnie, mert ha nagyon sok olyan postot ír, amit lepontoznak, akkor egy idő után olyan alacsony pontszáma lesz, hogy a hozzászólásai sok ember számára meg sem fognak jelenni... ezért figyeljetek oda arra is, mit gondolnak mások arról, amit írtok, és ha látszik, hogy egy vita vesztő ágába kerültél, akkor ne erőltesd a dolgot (témától függetlenül).
Pontszám: 7.14
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
37. hozzászólás - 2008.11.13. 23:11:08
Azt már most megígérhetem, hogy én tonnaszámra fogom vásárolni az ősköveket a Világ3-on!

Nekem hiányoznának a Szörnyhöz hasonlóak hozzászólásai, mert gyakran jó viták elindítói lehetnek, és egy másik (néha igen furcsa) nézőpontot is megmutathatnak.
Pontszám: 7.67
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
38. hozzászólás - 2008.11.14. 06:06:45 (Válasz Miklós #36 hozzászólására.)
"nagyon sok ember van, aki nem hallott a Végzetúrról, vagy talán futólag hallott, de nem volt ideje kipróbálni. Számos potenciális játékos van még."

Ehhez azt tenném hozzá, hogy látványosan emeljétek ki a világok közötti különbségeket. Lehet hogy bután hangzik, de én amikor regisztráltam, és hordát választottam, fogalmam se volt mi az a lélekerő, a gyémánt plusz képességét nem is értettem Totál kezdőként a smaragd és a rubin közötti különbséget össze tudtam hasonlítani egyiknél egy 5ös, másiknál 10es szám volt, én meg nyilván a nagyobbra böktem Talán okosabb lett volna úgy kezdeni, hogy mondjuk csak a 3. vagy 5. szintlépésnél kötelező hordát választanod, így akkor már mindenki a saját játékstílusa ismeretében kiválaszthatná hogy melyik horda illik hozzá legjobban.

Szóval figyeljetek arra, hogy ha nem hívjátok fel a különbségekre nagyon a figyelmet, az újak csak azt fogják nézni, hogy melyik világ indult legutóbb, és egy olyan szöveg egy újonc számára7, hogy "ezen a világon portyában nem veszthetsz lélekerőt" és "gyorsabban építhetsz" teljesen értelmezhetetlen lesz, nem tud vele mit kezdeni.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 9
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
39. hozzászólás - 2008.11.14. 06:08:39
Szervusztok!

Igazából arról van most szó, hogy más az ingyenes próbaverzióval, de fizetősen játszható játék, és az ingyen játszható, de pénzért prémium tagságot, és előnyöket biztosító játék.

Ha tulajdonképpen egy ingyenes próbaverziós, de fizetős játékkal játszom, akkor nem várom el, hogy az ingyenes játék ugyanazt tudja, mint a fizetős. Erre példa (bocsánat a reklámért, muszáj megneveznem) a WoW. Van egy próbaverzió, amit ingyen, időkorláttal kipróbálhatsz, de a tényleges játékért fizetned kell valamennyit havonta.

A Végzeturat úgy reklámozzák, hogy sikerélményt ad ingyen is. Jelen pillanatban ezt nem érzem így, mert a felturbózási lehetőségek (fókuszkristályok) őskövekből vásárolhatók meg, ha a direkt ősköves tárgyakat nem is említem. Őskövet meg csakis pénzért lehet szerezni. Lehet, hogy egy őskő nem drága, de egyetlen tárgyért 25 őskövet kifizetni a beetető őskőmennyiségből nem lehet.

Technikailag tehát itt van az ellentmondás, hogy az ingyenesnek hirdetett játékért, ha minden szolgáltatást igénybe akarunk venni, fizetni kell. A játék tehát nem ingyenes. Azzal nincs gondom, hogy több CsP-t kapnak, és gyorsabban gyógyulnak a prémiumosok, és a leírt előnyök jogosak, azt nem sajnálom tőlük. A csak őskőért megvásárolható cuccok zavarnak, ezek teszik kötelezővé a fizetést. Ha egy szinttel és Őskő*100 LE-ért drágábban meg lehetne venni a tárgyakat Őskő nélkül is, megint korrekt helyzet állna elő, amit nem sajnálnék a prémiumosoktól, mert fizettek érte.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.63
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: világ3
40. hozzászólás - 2008.11.14. 17:44:09 (Válasz atua #32 hozzászólására.)
Idézet: atua - 2008.11.13. 10:51:04
Idézet: Sir Ny - 2008.11.12. 15:52:43
a készítők ezt azért csinálták, hogy én ingyen játszhassam vele.

lol, ezt ugye te sem gondolod komolyan? igen, nagyon valószínű, hogy azért dolgozik ezen a játékon több ember már hónapok óta, azért ölt a beholder bele egy csomó pénzt, energiát, hogy te ingyen játszhass...
Akkor most menj fel a vegzetur.hu -ra és kezdd el olvasni a főoldalt!
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 2.69
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője