Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Dátum: 2009.05.23. 07:25:24
Szervusztok!

A mai termés:

A skandináv mitológiában minek az istene Thor?

Tenger
Háború
Nem isten
Mennydörgés, a vihar és a termékenység

Tagadás miatt törlendő.

*

Mikor volt a Bastille ostroma?

1788. július 14.
1789. július 14.
1788. július 12.
1789. július 12.

Túl közeli, és párosával lévő válaszok. Törlendő, kérdező tiltandó, mert nem és nem és nem tanul.

*

Melyik cég gyárja a Camaro-t (gépkocsi)?

Chevrolet
Ford
Kia
BMW

Reklám, törlendő.

*

Mi a gyutacs? - a gyutacs ............

kanóc
fényforrás
petárda
bandita

Nem vagyok robbantási szakértő… és a régi lőfegyvereket sem ismerem túlzottan. Mégis az az érzésem, hogy a gyutacs és a kanóc nem szinonimák. A kérdés javítandó, vagy törlendő.
Dátum: 2009.05.22. 09:34:07
Szervusztok!

A mai termés:

Melyik egy autómárka neve?

FERRARI
SONY ERICSSON
AMISU
ZANUSSI

Halkan is értjük, reklám törölhető.

*

Milyen a 7 pH kémhatás?

nincs ilyen
savas
semleges
lúgos


Nincs ilyenért törlés.

*

Mikor volt a Sekigaharai csata?

1500
1650
1550
1600

Európai embernek lényegtelen, de a kedves jó édesanyját a kérdezőnek, hogy nem tud, csak párosával majdnem azonos dátumokat megadni… A kérdésjogát el kéne venni, a kérdését meg törölni.

*

A Harry Potterben hányadig részében hal meg Albus Dumbledor ?

3
Nem hal meg
5
6

Ronda spoiler annak, aki még nem olvasta, a gyermekek folyamatosan érik el azt a kort, amikor ezt olvassák.
Ráadásnak a nincs ilyenért és a csapnivaló helyesírásért törlés és egy virtuális pofon a kérdezőnek.

*

Ki nyerte tavaly( a 2007-2008-as idényben) a Football UEFA kupát?

Valencia
Manchester United
Zenit
Bayern München

Érdektelen kérdés.

*

Mire használják a Nero nevű Pc programot?

Épülettervezésre
Ilyen nevű programot semmire, mert nem létezik
CD/DVD írására
Táblázatok kezelésére

Ha nincs ilyen, miért kérdezed? Törlendő.

*

Hány évesen halt meg Jézus?

Ő még most is él, nem halt meg
42
30
33

Hörr… Törlendő.

*

Milyen eszköz az ukulele?

Kicsi 4 húros gitár
Hosszú fúvócső fajtája
Tangóharmonika
Nincs ilyen eszköz

Nincs ilyenért törlés.
Szervusztok!

Beus: Nagyon harapnak arra, ha írásjel után nem teszel szóközt. Hangsúlyozom: Nem előtte, utána.

Az első kérdésednél lemaradt a szóköz a kettőspont után. Ha azt javítod, remek kérdés lesz.

A másiknál hasonló a probléma, a vessző után is kell a szóköz. Látszik az írásodból, hogy te nem szoktad ezt meg, ezért nem is tűnik fel neked. Ha elég sokat gyakorlod, akkor már ilyen apró, de zavaró hibáért nem lesznek visszadobálva a kérdéseid.
Dátum: 2009.05.19. 13:32:46
Szervusztok!

Endyr:
Melyik afrikai állat okoz több halálesetet?
Oroszlán
Krokodil
Víziló
Gorilla

Ez meg no comment

Szerintem érdekes információ, hogy a vízilovak több emberélet kioltásáért felelősek, mint az oroszlánok...

***

Mai termés:

Kit nevez az ismert történet 'aranyvérűnek'?
akinek minden családtagja varázsló, nincsenek mugli felmenői
akinek sok aranya van
mindenki, akinek arany folyik az ereiben
akinek minden családtagja varázsló, és vannak mugli felmenői

Hibák tömege, és nevezze csak meg a Harry Potter sorozatot, mert enélkül ismert történet a Hófehérke és a hét törpe is. Törölhető, mert igénytelen így.

*

Melyik a 2 leggyorsab módja az őskőszerzésnek?
Átutalás, hívás
Hívás, SMS
Zseton, átutalás
Bankkártya, zseton

Helyesírás, pongyola, törlendő.
Dátum: 2009.05.19. 12:55:05
Szervusztok!

Bozsik: Ha kérdésed van a kvízzel kapcsolatban, avagy felteheted-e a frissen kitalált kérdésed, írj nekem üzenetet, amint tudok, válaszolok. Segítek a kérdésírásban, hogy kisebb eséllyel dobják vissza a kérdésedet. Akad egy olyan topik is, hogy "Nem fogadták el a kérdésemet, miért?". Ott is szívesen válaszolnak neked, ha nem támadólag lépsz fel, hanem intelligens emberként. Amúgy pedig tényleg kétértelmű, ha több helyen is ülésezik a megadott válaszok közül, akkor nehéz eldönteni, hogy te éppen melyikre gondoltál. Nem szabad abból kiindulni, hogy van a Google.com, nem mindenki keresgél minden lexikális információt a neten.

Ja igen: Nem vagyok kvízadmin, csak játékostárs, de eddig szinte minden kérdésemet elfogadták, ha némelyik később ki is esett.
Dátum: 2009.05.19. 12:43:06
Szervusztok!

Nem rossz ötlet, aki meg cserélgeti az állatait, annak így gyorsan fejlődnek az állatai, neki úgyis az idomítási költség a lényeges. Az pedig növekszik. Ráadásnak azok, akik ilyen helyzetbe kerülnek, jó eséllyel úgyis nyernek a portyáikban, tehát ők eddig is így fejlődtek.

Ez az átlagos, vagy az alatti játékosoknak lényeges, akiknek kisebb az esélye a portyanyerésre.
Dátum: 2009.05.18. 13:00:17
Szervusztok!

Mikor ünneplik a névnapukat a Zsuzsannák?

január 6.
február 20.
február 19.
október 4.

Bár akad ilyen nevű ismerősöm, ezért tudom, de nyugodtan törölhető.

***

Saját gyűjtés:

Ki nyerte az amerikai elnökválasztást?
John McCaine
Arnold Schwarzenegger
Hilary Clinton
Barack Obama

Mikor? A következőt még megnyerheti, de utána nem is indulhat többé.

*

Ír zenekar neve...
U2
U1
U8
U5

Ez így nem kérdés. Esetleg törölhető.

*

Melyik a legnagyobb?
honvéd
hadnagy
zászlós
ezredes

Honvéd is lehet legnagyobb, ha nyúlánk gyerek... Kár volt lehagyni a rendfokozat szót.
Dátum: 2009.05.18. 06:25:45
Szervusztok!

Picigyerek:
1.: Eltévedtél, nem jó helyre írtad.
2.: Igen, visszadobnák speciálissal, a kezdő játékos nem tudhatja.
3.: Ami Végzeturas, és jó, azt már megkérdezték, még a rosszakat is.

Ha gondolod, és kérdést kell írnod, írogasd meg a kérdéseid tervét nekem fórumos üzenetben (levél ikon a nevem alatt), segítek összerakni majd egy olyan kérdést, aminek esélye lesz átmenni. A válasz érkezésekor majd a fórum legfelső részén az üzenetek mellett lesz egy piros szám.
Dátum: 2009.05.18. 06:15:51
Szervusztok!

Adamek, másold ki a kérdést, ha a gyanúd felmerül, hogy rossz... A Word, vagy a jegyzettömb is megfelel erre. Írd meg, hogy mi a problémád a kérdéssel, majd a vadászatsorban talált rossz kérdéseket egyszerre, egy hozzászólásban másold be a Kvíz 3 topikba. Ha a kérdés valóban hibás, javítani, avagy törölni fogják idővel.

A másik, hogy olvasd el a kérdést figyelmesen, lehet, hogy elnézel valamit. Tapasztalat, néha én is hasonlóan járok. Ebben az esetben, ami megtörténhet, nem a kérdés lesz a hibás.
Dátum: 2009.05.17. 16:29:01
Szervusztok!

Még pár érdekesebb kérdés:

Mennyi gyök 2??
1
mi az a gyök??
kb. 1,41
1,5

A mi az kezdetű válaszért törlés.

*

"A gyertyak csonkig egnek" cimu konyvet ki irta?
Marai Sandor
Fekete Istvan
Jozsef Attila
Petofi Sandor

Ékezethibák... azért egy-egy kérdésnél a külhoni magyarok is előkereshetnék az ékezetes karaktereket... inkább javítandó, mint törlendő.

*

II Rákóczi Ferencet az erdélyi rendek fejedelemmé választották.Mikor történt?
1704. június 13-án
1705. július 3-án.
1704. július 6-án
1705. május 5-é

Óra, perc nem kéne? Vagy a jelenlévő főurak név szerint? Nem ennyire közeli időpontokkal, és simán évvel jó lenne.

*

Hol található az Aréna Pláza?
Szombathely
Budapest
Debrecen
Pécs

Reklám, törlendő.

*

Melyik együttes száma a hófehér jaguár?
TNT
Bon Bon
United
V-Tech

Enyhén speciális húsz év alatt és harminc fölött.

*

Mennyi 6X6X6/6 ?
6
36
1
216

Matekpélda, törlendő.

*

Szabadságharc, Tízek Társasága, Arany János, Szendrey Júlia, Pest , Sopron, Dunavecse. Kiről van szó az alábbiak közül?
Kun Béla
Kádár János
Ady Endre
Petőfi Sándor

Nem biztos, hogy két huszadik századi politikus is kéne a kérdésbe, jobb lenne nagyjából kortárs.

*

Melyik egy magyar hírportál?
Origami
Zenit
Origó
Meridián

Reklám, törlendő.
Dátum: 2009.05.17. 16:12:59
Szervusztok!

Idézet: Meszy86 - 2009.05.17. 15:58:33
Tehát maradjunk meg ott legyen szociális alapon ki érdemli meg akinek meg már van az meg kussoljon.


Meszy: Elnézést, fésületlen leszek. Ekkora mérföldes balfékséget még nem hallottam tőled. *Kultúra visszakapcsol*

Nem az a célunk, hogy belátható időn belül minden kétbalkezesnek legyen medálja, hanem az, hogy a kategóriánkén két játékos közül választunk győztest helyzetből, ami most van, csináljunk olyant, ahol legalább tíz főnek van esélye. Ez nagyjából ötszörösére emeli az esélyét, hogy valaki nyerhet a nagyon szerencsés/jó/gazdag/időmilliomos/kiváló stratéga társaságon kívülről is.

Elvileg ugyanis én is elverhetném Sharpát a Beho-random segítségével, akár még bajnokságot is nyerhetnék ezzel... egyszer. Jelenleg azonban, mivel akkora kategóriahatárok vannak, egyre inkább reálissá fog válni az, hogy egy ócska buzogányt forgató építőmester, aki a legfölső szinten van a kategóriájában, az éppen átcsúszott, de kiváló harcost porhanyóssá verheti. Ez nem túl jó helyzet. Két-három szint viszont talán kevesebb előnyt ad a magasabb szintűnek, érvényesülhet a taktika is.

Megjegyzés: magamat is a kétbalkezesek közé sorolom, még sok idő lesz, míg felhozom magam.
Dátum: 2009.05.17. 14:52:58
Szervusztok!

A mai termés:

Az Egyesült Államok melyik partján fekszik New York?
Keleti
Déli
Nem az Egyesült Államokban fekszik
Nyugati

Nincs ilyen miatt törlés.

*

Mi az "arany korona"?
- IV.Béla koronája
- szlovák fizetőeszköz
- aranyolvasztáskor az üst tetejéről leöntött rész
- mezőgazdasági földterület minőségét jelző érték

Az aranykorona... az arany korona aranyból készült korona.

*

Hány kereke van egy autonak??
7
2
3
4

Primitív, és helyesíráshibás. törlendő.

*

Mivel foglalkozik a szabálysértési törvény?
a vétségeggel
a közlekedési szabályokkal
a szabálysértésekkel
a bűncselekményekkel

Így primitív.

*

Melyik magyar csapat az alábbiak közül?
Diósgyőr
Arsenal
Liverpool
Chelsea

Primitív, focis, törlendő.
Dátum: 2009.05.17. 14:49:41
Szervusztok!

Meszy, te már talán tudod... A meglévő bajnoki medálok után számolja a negatívumokat, vagy az összesen nyert medálok szerint? Lényeges a dolog, mert ha a nálad levők alapján, akkor az idők végeztéig elég lesz az az előny, amit a bajnoki medálokkal, és azok eladásával szerezhetsz, nagyon sokért veszik meg az AH-ban.
Szervusztok!

Csak azt ne feledd, hogy én is játékos vagyok, az értékelésbe egyébként nincs beleszólásom, bár szerintem a kérdés befér, attól még lehet olyan, aki elutasítja, sokan vannak, akik ostobák, avagy tudnak ugyan, de a számukra érdektelen kérdéseket akkor is írtják, ha az jó lenne, főképp a kvíz 3 fórumban olvasottak alapján mondom.
Szervusztok!

Igen, a nagybetűk nem tetszettek, a kérdés egyébként, bár hirtelen nem tudnám, jó.

Figyelmetlenség pótlása: Annak, hogy a könyvben nagybetűs, a kiemelésen kívül nincs más funkciója, tehát a kérdésben nincs rá szükség.
Dátum: 2009.05.17. 12:19:50
Szervusztok!

Zimi: Egyszer, vagy kétszer beinthet a póknak is a random... de ha van hat pók, akkor nincs esélye a kis kariknak. Egy pókot a kiskarik is bemákolhatnak. Tehát a pókoknak nem lesz értelme annyira élesen beállni, mert elég gyorsan lehet akár a következő kategóriába erősödni.

Egyelőre a random szinte mindenkihez kell, ha legalább három szinttel magasabb, mint a játékos. Így lehetne néhány olyan csata is, ahol esélye van az átlagos (nem hanyagolt) karinak is, akinek a gazdája esetleg nem időmilliomos.
Dátum: 2009.05.17. 12:01:33
Szervusztok!

Én nem fogok nyerni, csak ha angyalok fogják a kezem... de az valóban zavar, hogy a bajnokik olyan szintig húzódnak szét, hogy a felső szint építője leverheti a legalsó szint pókját is. Ez semmiképp nem jó. Az sem jó elgondolás, hogy fixen mondjuk tíz kategória van, a fejlődéssel együtt a kategóriák száma nőni fog.

Szerintem az nem pálya, hogy szinte biztosra lehet mondani, hogy ki fogja megnyerni a viadalt, jelenleg tudtommal nincsen minden egyes szinten egy atomerős pók, tehát lehetnek majd olyan kategóriák, ahol nem lesz levajazva a meccs. Lesz olyan, ahol igen, ezt a jelenlegi rendszer gyökeres megváltoztatása nélkül nem lehet megoldani. Viszont több bajnok lesz, hogy ki, azt a szerencse is segít eldönteni.

Meszynek igaza van, bár ő is bajnok. :-D

Kócos megjegyzésére: A darabszám végülis változtatható, én egy kiindulási pontot mondtam. Sharpa, meg a többiek miatt tolom magam erősen visszafelé. :-D Egyre inkább kifizetődő lesz nem rohanni. Sharpa ellenfelei pedig így jártak, ezen nehezen lehet segíteni. Sharpa erős, mint a hurrikán.
Dátum: 2009.05.17. 10:58:32
Szervusztok!

Ez a játékosbosszantó helyzet feloldható lenne, ha a legfelső kategóriánál betennénk azt, hogy számolja a játékosokat, és ha talál 32 nevezőt, akkor húzza meg a határt. Ez azt is jelentheti, hogy négy-öt szint együtt lesz, de Sharpáéknak lesz ellenfele. Alattuk pedig kétszintenként lehetne a csoport úgy, hogy10-11, 12-13, és így tovább, a Sharpáék alatti kategória pedig lehetne két, avagy három szintes, attól függően, hogy hol húzta meg a létszám a határt. Természetesen, ha mondjuk az 54. szinten valaki volt a 32., akkor a teljes 54. szint legyen Sharpáék csoportjában. Így több lenne a bajnoki medál, és talán egy kicsit több esélye lenne a kevesebb idővel rendelkező játékosoknak is, a random szerepének növekedése miatt.
Dátum: 2009.05.17. 10:46:05
Szervusztok!

Valakinek jó szeme volt, Ancsa. Akad egy felesleges szóköz a vessző előtt, illetve a kérdés jobban hangzana így: Ki alkotta meg a Hupikék törpikék című rajzfilmsorozat szereplőit?

(Igen, a című is kiírandó.)

És még ostoba is vagyok, a kettős válasz ordít, hogy hibás, ha a kérdést figyelmesen olvassuk. Lehet, hogy Dargay Attila egyedül jobb válasz lenne.
Dátum: 2009.05.16. 21:50:03
Szervusztok!

Morroch: Elhiszem, hogy jegyzitek, én csak azt mondtam, hogy alaphelyzetben nem tudható, hogy az adott győzelem támadás, vagy védekezés eredménye-e. Mondjuk, én nem is rajongok a háborúért, nekem az csak árthat, hasznot semmilyen szinten nem hoz.