Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Dátum: 2009.05.28. 08:49:11
Szervusztok!

Ezüstszél: A Ráktérítő, és a Baktérítő között minden ponton találsz olyan napot, amikor merőlegesen érik a Földet a Nap sugarai. A Ráktérítőt június 22-én, a nyári napfordulókor, a Baktérítőt december 22-én, a téli napfordulókor, az Egyenlítőt pedig a két napéjegyenlőség napján. A többi pedig kiszámolható, de ezeket elvileg tanították is környezetismeretből, Földrajzból, és talán mostanában is tanítják Természetismeretből.

***

Hogy hívták Pityke őrmester kutyáját a magyar rajzfilmben.
Marcipán
Kántor
Rin-Tin-Tin
Totó

Kérdőjelet a végére és nagyon jó kérdés lesz belőle! Bár nem tudom, ki fogja tudni. Mert a sok heripotterbuzi nem az tuti...


Nyugalom, akadnak, akik ismerik...

"-Marcipán, szirénát!
-Úúúúúúúúúú, úúúúúúúú!"

***

A mai termés:

Melyik magyar eredetű sör?

Amstel
Coronita
Heineken
Soproni

Így primitív, törlendő.

*

Kinek a nevéhez fűződik a Fekete Sereg?

Habsburg Albert
Nagy Lajos
Mátyás király
Könyves Kálmán

Hunyadi Mátyás kellene válasznak, jobb lenne megváltoztatni, mert így kiugrik kicsit a helyes válasz. A kérdés pedig nem rossz.

*

Milyen pénznemet használnak Liechtensteinben ?

Font
Frank
Dollár
Forint

Gyanús nekem, hogy eurozónás most már, régebben valóban frankot használtak.

*

Mivel szaporodik a teknős?

Tojással
Osztódással
Eleven szülő
Ikrával

Az elevenszülő egybeírandó, mert szakkifejezés, a leírt módon (a szóközzel) élő anyát, avagy apát jelent.
Kivel játszott együtt Brad Pitt a Mr. és Mrs. Smith című filmben

Halle Berry
Jessica Biel
Katie Holmes
Angelina Jolie

Kérdőjel lemaradt, de rengeteg hasonló guglibajnoksági kérdés van, törölhető.

*

Hány olimpiai aranyérmet nyert kiváló ökölvívónk Papp László?

egyet sem mert csak profik közt versenyzett
2
3
1

Tagadó válasz, törlendő.

*

Hány fia volt Noénak?

2
3
nem volt neki fia
4

Tagadó válasz, törlendő.

*

Játszott-e magyar labdarúgóválogatott világbajnoki döntőben ?

Igen az 1986-ban Mexicóban
Igen, a legendás "Aranycsapat" 1952-ben
Igen, a legendás "Aranycsapat" 1954-ben
Nem, nem játszottunk még

Tagadó válasz, törlendő.

*

Ki volt a 2007. évi Forma 1-es világbajnok?

Lewis Hamilton
Fernando Alonso
Kimi Raikönnen
Michael Schumacher

Lexikális.

*

Ki 1997 Formula 1-es világbajnoka?

Damon Hill
Jaques Villeneuve
Mika Hakkinen
Michael Schumacher

Lexikális.

*

Mi Snaga, Legendás Druss fegyvere

csatabárd
pallos
hosszúkard
számszeríj

Kérdőjel lemaradt. Amúgy talán már szerepelt is.

*

Mikor alakult az AS Roma együttese?

1927
1920
1902
1899

Érdektelen, törölhető.

*

Melyik közmondást változtatam meg?

Aki korán kell, aranyat lel
Minden kezdet nehéz
Megy, mint a karikacsapás
Nem tudja a jobb kéz, amit a bal csinál

Két hiba van, az egyik a kérdésben… és miután olyan helyesírási hibák, amelyek figyelmetlenségből adód(hat)nak, ezért a kérdés nem eldönthető. Javítani kéne mindenképp, de akár törölni is lehet.
Igaz, valóban helyesírási hiba a kétértelműség oka.

*

Hol van az Aral tó?

Ausztrália
Dél-Amerika
Ázsia
Afrika

Az Aral-tó tudtommal kötőjellel írandó.

*

Az alábbi szakértelmek közül melyiket nem lehet megnövelni tudatturbóval?

vezetés
spektrális manipuláció
építés
kritikus ütés

Meglehetősen magas szint szükséges a tudásához, kezdő számára megoldhatatlan.

*

Kik ünneplik a névnapjukat: május 1-én?

Fülöpök.
Zsigmondok.
Péterek.
Bélák.

Érdektelen, lexikális, törlendő.
Szervusztok!

Maci: én tudtam... de nem feltételezhetem, hogy mindenki ugyanolyan pontosan tudja, mint én. Aki értékelt, az nem tudta biztosan, vagy gonosz volt... de ahogy nézem, akad benne egy "idióta" válasz is, amiről ordít, hogy helytelen. Ez is bejátszhatott. Egy Több jó válaszos, és egy rossz válaszos jelölés kiütheti a jelölést, és akkor akár jelöletlenül is visszakaphatod a kérdést.

Végleg buktad a kérdésfeltevést, vagy csak száz válaszig?
Szervusztok!

Maci, én két helyes választ mondanék, a norvég és a dán nyelv olyan mértékben hasonló, hogy a beszélt nyelvben értik is egymást. Valamelyiket le kéne cserélni mondjuk a litvánra.
Szervusztok!

Bogáncs: Jeanne d'Arc ugyebár tulajdonnév... Ha azt helyesre kijavítod, szerintem elférhet a kérdés.
Dátum: 2009.05.28. 06:52:00
Szervusztok!

LanMaffia ötlete mellé, ha a szövetségedben van már térkapu, a térkapus szörny, illetve az Epikus lény LE vesztés nélkül használható leveretésre. A térkapus még LE-t is ad, ha legyőzöd.
Dátum: 2009.05.27. 06:41:08
Szervusztok!

A mai termés:

Lehet a googlen webhelyeket késziteni?

nem
igen
igen is nem is
nincs is ilyen weboldal

Eldöntendő kérdés, törlendő az idióta válaszok miatt.

*
Én annyi vagyok amennyi, anyám kétszerennyi,apám tízzel több együtt 100 évesek vagyunk:Én mennyi vagyok?

18
20
14
16

Matek, törlendő.

*

Melyik egy internetes keresőoldal ?

Myvip
Google
Iwiw
Travian


Reklám, törlendő.

*

Ki volt Petőfi Sándornak a felesége?

Szendrey Júlia
Nem volt felesége
Hrúz Mária
Mária Terézia

Tagadó válaszért törlés.

*

Melyik film eredeti cime: Saw?

Idegen
Ragadozó
Kör
Fűrész

Fordítás, mondhatni szótár. Törlendő.
Dátum: 2009.05.27. 06:37:04
Szervusztok!

YoghDemer: Én nem sűlyedek le a szintedre. Hogy nem örülsz, amikor elvernek, főleg egy háborúban, jogos. De az, hogy senkinek nem vagy hajlandó annyit megtenni, hogy a nickjét, a fórumos nevét helyesen, avagy korrekten rövidített alakban írd le, az nem jelent intelligenciát.
A Netikett eredeti, angol nyelven is fenn van a neten, gondoltam, örülsz, ha az anyanyelveden olvashatod. És igen, általános, de sok embernek ezt nem kell magyarázni. Neked, úgy tűnik, igen.

Amint látom, te az a fajta vagy, akinek a pénze gyarapodik akkor is, ha nincs semmije, mondhatni pénzt ürítesz. Ezért te a fórumos stílusodból ítélve elfogadhatónak tartod, hogy gyalázz mindenkit. Ne érts félre, nem barátságos vagyok veled, csak embernek tekintelek még mindig. Lehet, hogy nem kéne.

Én nem fizettem be még pénzt, mert veled ellentétben én szegény vagyok. Hibátlan nem vagyok, csak tartom magam ahhoz, hogy attól, hogy a gép előtt elküldelek oda, ahonnan érkeztél, az nem jelenhet meg soha egy megmaradó kommunikációt használó netes oldalon, mert évek múlva is visszakereshető.
Ugyanazt teszem én is, mint te, amennyire lehetséges, csak éppen két dologban különbözünk. Az egyik az anyagi helyzet, a másik pedig a józanság. Belőled fröcsög a gyűlölet, és a gorombaság, most szerencséd, hogy nem vagyok admin, mert három hónapig gondolkodhatnál az írásos kommunikáció megfelelő stílusáról, míg én, bár a gép előtt mondtam néhány "ómagyar szöveget", annak árnyalatait nem tartom méltónak, hogy a fórumon is megosszam az emberekkel.

Most egy kicsit lemegyek a szintedre, hogy érts: Mosd ki a szádat szappannal, te bunkó!

A Beholder pedig csinál jó dolgokat, és rosszakat is, mint mindenki. Eddig szerintem egyetlen komoly hibát követtek el: Nem írták le eléggé szájbarágósan a szabályzatban, hogy a tahóságot hagyd a fórumon kívül.

Javítás oka: tagolási hibák.
Dátum: 2009.05.26. 09:01:19
Szervusztok!

Mortimernek igaza van, ha jelenleg is így működik, akkor tévedtem... de valóban a különbséget érdemes figyelni, tehát ha valakinek van 100-as kivégzése, és az ellenfelének 50-es, akkor úgy tekinteni, mintha mindkettejüknek 50-nel kevesebbje lenne, LE-elvitel szempontjából, és kivégzés-bekattanási szempontból is.

Így minden szintet meg fogja érni kifejleszteni, ha másért nem, az ÉP és a LE védelméből is.
Szervusztok!

Bjork, volt valami indoklás a rossz kérdésen kívül?
Dátum: 2009.05.26. 08:34:53
Szervusztok!

Cosmo: A Saab tudtommal repülőgépgyár, amely azonban épít autókat is. :-D
Dátum: 2009.05.26. 08:01:48
Szervusztok!

Blasphemya: Akad ezen a fórumon belül egy baromi ötletes kérdések topik, azt érdemes megnézni.

Ha pedig hibát találsz egy kérdésben, másold ki, és írd be ide, a Kvíz 3 topikba, a módosítási ötlettel együtt, ahogy én is teszem.

***

Hány feje van Cerberusnak, az alvilág kutyájának?

2
3
1
Cerberus nem is kutya volt.

Ha nem kutya, miért mondod? Törlendő.

*

Melyik évben indult el a végzetúr 3. világa?

2007
2006
2009
2008

Közeli dátumok, érdektelen. Hamarosan nem fogjuk tudni, törlendő.

*

A "Süss fel nap..." dalocskában milyen állatok fagynak meg?

nincs is benne állat
daru
kacsa
lúd

Tagadó válasz miatt törlés.

*

Mi a foglalkozásuk a "Pumák"-nak a II. világháború alatt?

Lövészek
Tűzszerészek
Vadászrepülőgép pilóták
Híradósok

Nem tudom, mennyire speciális. Én még sosem hallottam róluk, valószínűleg csak a katonák, és a fegyvergyűjtők által ismert információ.
Dátum: 2009.05.26. 07:22:34
Szervusztok!

YoghDemer Egy link a netikettről, és egy idézet az rpg.hu oldalról:

http://www.netboard.hu/netikett.php

A felhasználói nevekrol (nick, username):
Megválasztásakor célszerű szintén szem előtt tartani a netikettet, a provokatív nick használata kerülendo, több felhasználói nevet is regisztrálni csak nagyon indokolt esetben ajánlott, mert a fórumlátogatók általában nem veszik jó néven, ha ilyesmire fény derül.
A legtöbb fórumozó számára a nick `szent`. Más felhasználói nevét üzenetben gúnyolni, eltorzítani (a rövidítés kivételével) nagyfokú illetlenségnek számít, amit nem csak a felhasználói név tulajdonosa, hanem alkalmasint a teljes közönség zokon vehet.


Intelligens ember nem gúnyolódik más nevével. Aki megteszi, az egyértelműen bunkó. És nagyon kérlek, hogy még egyszer ne ferdítsd el a nickemet, hiába nem tudtál sértőt kitalálni.

Nem mondtam, hogy puszipajtásként kéne viselkedned az aktuális ellenféllel, de add meg neki a minimális tiszteletet azzal, hogy nem csavargatod a nickjét. Mint mondtam, ez intelligencia kérdése.

***

LittlePet: Ha neked összetartást, és csapatmunkát igénylő háború a célod, igenis támadj felfele, szövetségi listában is. Ha nem ezt teszed, akkor ismerd el, hogy igenis farmolni akartok, ne akarjátok hamis indokkal védeni.

Amellett, ha ez játék, akkor van helye annak, hogy ne tedd tönkre más szórakozását, ha szépen megkérnek, hogy hagyjátok az adott szövetséget békében, nem hiszem, hogy nincs más szövetség, akit támadhattok. Ez nem csak a Roninra igaz, hanem bármelyikre. Ha pedig rendszeresen támadnátok őket, akkor támadjatok kéthavonta, vagy háromhavonta... de ne hetente, mert az, ha betű szerint nem is szabályellenes, de etikátlan.

***

Segítség! A link az egész szövegemet elszabta, nem tudom, hogy lehet helyesen csinálni.
Dátum: 2009.05.25. 08:15:36
Szervusztok!

A ma reggeli termés:

Hány lapos a Magyar Kártya?

Mit tudom én!
Attól függ milyen játékot jatszunk.
30
32

Idióta válasz miatt törölni.

*

Az alábbiak közül melyik egy ásványvíz márkaneve?

Aquaria
Nike
Sprite
Sport szelet

Szimpla reklám, törlendő.

*

5 szénrakás meg 7 szénrakás összerakva hány szénrakás?

12
1
11
13

Nem egy, s nem két hasonló kérdés van már bent. Törölhető.

*

Folytasd!Volt egy török Mehemed,sosem látott...

tehenet.
telet.
eleget.
kenyeret.

A kérdező hadilábon áll a szóközökkel. Javítandó, vagy törlendő.

*

Kik ostromolták az Egri várat 1552-ben?

a gallok
az osztrákok
a törökök
a mongolok

Az egri vár kisbetűvel helyes.

*

Folytasd a mondást. Aki másnak vermet ás...........

maga esik bele
az unatkozik
az szorgalmas
az elfárad

A pont helyett felkiáltójel a helyes, mert felszólítás, illetve a ponthegyek helyett elegendő lenne három is.
Dátum: 2009.05.25. 07:46:55
Szervusztok!

LittlePet: Ha nem a LE-nyereségért csináljátok, korrekt lenne figyelembe venni az ilyen kéréseket. Sokan vannak a szövetségek, ha ti csakazértis a Ronint támadjátok, akkor hazugságba keveredtek, mert igenis kell nektek a LE. A szövetség pedig, ha tényleg kötöttetek az Azúr Légióval, olyan dolog, hogy féltek a saját szinteteken támadni. Korrekt lenne akár az is, hogy szóltok a Légiónak, hogy szeretnétek eldönteni, hogy az adott hónapban ki a jobb, és háborúzgatnátok velük.
EZ valóban társaságépítő lehetne, amit most csináltok, az farmolás, nem is biztos, hogy megfelelő korrektséggel=azaz nem hagyjátok élni őket.
Szervusztok!

Első ránézésre ezek fajok közötti utódok, tudva, hogy a Liger hibás válasz. A helyes válasz ismerete nélkül én vaskos gorombaságokat emlegettem volna.

Nem feltétlenül lesz rossz kérdés szerintem, ha megfelelően kiegészíted a kérdést, esetleg a keresztezett fajokkal együtt.
Dátum: 2009.05.25. 06:28:12
Szervusztok!

Uraim, elhiszem, hogy veszekedtek... én is küldtem már melegebb éghajlatra támadó szövetséget a gép előtt, sőt karaktereket is. Leírni viszont nem írtam le, nem elegáns.

Ami miatt azonban beszólok: Némelyek a Roninból, ha jól érzékelem, csúful nickferdítenek, ami Netikettet sért. Ezzel vigyázzatok, nem biztos, hogy jó fényt vet rátok. A véleményeteket fenntarthatjátok, de a nem becézett eltorzított alakok használata illetlenség, bizonyos esetekben, ha a torzítás gorombaság, hatalmas taplóság is. Kérlek titeket, gondoljátok meg ezt.
Dátum: 2009.05.24. 13:34:14
Szervusztok!

Pietrus: Holdfogyatkozáskor a Hold különleges, vöröses-barnás fénnyel ragyog az égen, a Földről visszavert napfény világítja meg. Amikor nem látszik, az az Újhold ideje.

***

A mai termés:

Hány forint 1 márka?
17
Ezek közül egyik se
Nincs forgalomban
57

Ez így nem jó, tagadó válasz, és időpont-megjelölés nélkül törlendő.

*

Mit jelent az hogy "vincellér"?
Egy cincérféle bogár nevét
A Vincék tréfás megszólítása
Szőlőtermeléshez, borkészítéshez értő személyt
Egy virágféle nevét

Ragozási probléma van a válaszokban, pedig a kérdés jó lenne.

*

Milyen hangszer a Balalajka?
Fúvós hangszer
Vonós hangszer
Pengetős hangszer
Ütős hangszer

A balalajka nem tulajdonnév, jó lesz kisbetűvel is.

*

hány évig tartott a 100 éves csata?
100
110
99
116

Nagyon pontatlan, és helyesírási hibás. Szerepel értelmesen is a kérdés, ez törölhető.
Dátum: 2009.05.23. 14:55:05
Szervusztok!

Mindenki azt szeretné, ha neki lenne jobb.

Jelenleg a BCS portyakorlátot ad, és LE-t véd, míg a HCS a portyakorlátot törli el, és viszi a LE-t az eredeti LE-veszteség mellett.

Szerintem az lehetne egy jó megoldás, hogy ha a nyerhető LE a BCS szintje százalékkal csökkenne naponta, a huszadik napon elérve a nyolcvan százalékot, avagy a nullát, ha a BCS maximális.
A HCS ellentétesen működne, a szintjével egyező %-kal növelné az elvitt zsákmányt naponta. Ekkor, ha két maxos csarnok állna szemben, akkor sima lenne a háború, annyit vinne a győztes, amennyit most is.

Különböző csarnokméretek esetén az adott arány számítana, a HCS LE-növeléséből kivonjuk a BCS LE-csökkentését, és a kapott számmal szorozzuk meg a zsákmányt. Így az fogja megérni, hogy hosszan verekedjenek, mert a két csarnok előnye egyaránt hosszútávon jönne ki... és nem lenne érdeke az embereknek farmolgatni.

Példa: Támadó HCS: 3, Védő: BCS: 2, Harc ideje 10 nap.
A számolás: 100%+(10*3-10*2)=100%+10%
Dátum: 2009.05.23. 14:14:40
Szervusztok!

A védekező játékosok a portyában az esetek kilencven százalékában hátrányban vannak, mert úgy választja ki a támadó az ellenfelet, hogy nyerhessen. Ez korrekt, a védekezők védelmében, ha cselekedett valamit éppen, akkor a cselekedete játszódjon le előbb, a támadó meg utána támadhasson, ha még tud.

Emiatt a századmásodperces gubanc miatt buktam egy Lan-stílusú lénytől bekapott támadást, mikor már rányomtam a térkapura. Ezt kellene tehát a védekező oldalán megengedni, hogy ha cselekedni akar, előbb ő cselekedhessen.

***

Amúgy pedig senkinek nincs esélye nyerni a prémiumosok ellen. Célravezetőbb lenne fix díjat kérni, mondjuk ötszáz forintot havonta, és eltörölni az őskő-díjakat. Ha az őskő kényelmi funkciókat tenne lehetővé csupán, nagyobb esélye lenne mindenkinek erősödni, nem éreznék a nem prémiumosok, hogy a gazdagabbak, akiknek a szüleik fizetik, vagy dolgozni tudnak, mert nem munkanélküliek, értelmetlenné tesznek mindent.
Dátum: 2009.05.23. 13:30:19
Szervusztok!

Melyik ország városai: Budapest, Debrecen, Pécs, Győr ?
Belgium
Románia
Magyarország
Anglia

Annyira primitív, hogy a törlés mellett a beküldőnek a tiltás is kijárna.