Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Dátum: 2012.12.08. 06:12:57
Szervusztok!

Dzsordzso: Csak azt tudom tanácsolni, hogy nézd meg naponta kétszer-háromszor. Külön ugyanis nem jelzi, ha eddig esetleg nem próbáltad még használni.
Mindenesetre, ha elég egyedi a kérdés, avagy a kérés, akkor könnyen megeshet az, hogy nekik is napokig kell gondolkodni, mit mondjanak, hogy később ne legyél te sem megbántva, és ők se engedjenek olyasmit meg, amit nem akarnak.
Szervusztok!

A negyedik válaszban a föld az Föld.
Szervusztok!

Cras: Logikusan gondolkodva a harmadik válaszba a Mars a beleillő. Alaphelyzetben nem a szembenállási pozíciót szokták tekinteni az emberek. Az utolsóhoz meg elegendő annyit tudni, hogy a csillagok méretét a Naphoz viszonyítják. A számadat nem kérdés.
Dátum: 2012.10.29. 06:48:25
Szervusztok!

Raven: Érdeklődd meg a kedves nejednél, hogy nem fejlesztette-e ki a "hosszabb vadászat" AF-képességet. Ezzel, ha nincs egyéb gyorsítása, vagy rengeteg végzetmedálja, bizony könnyen kijöhet ötórás vadászat is.
Szervusztok!

Bpetya: A Windowson belül is van egy program: a Karaktertábla. Kissé el van ásva, de így rá is kereshetsz. Az is megmondja, hogy melyik billentyűt hogy éred el. A másik megoldás egyébként, én reflexből ezt használom: A nagy hosszú i-re az ALTGR+i, a kis hosszú í-re az ALTGR+j. (Az ALTGR az a jobboldali alt.)
Szervusztok!

Nemesis 13: Szerintem határeset, de beférős lenne. Azonban az aszúbor az egybe írandó, helyesírás miatt visszadobhatják így. Ajánlanám, hogy nézd meg a helyesírási szabályzatban, a Word, és a böngészők helyesírás-ellenőrző funkciója itt bizonyosan nem működhet jól.

Pótlás: A jégbor analógiájára gondolkodom, azt sem írják jég bornak.
Szervusztok!

Vermák: Kiváló regény, és a regény szempontjából lényeges dolog, de abban a regényben minden sóhajnak fontos jelentése van. Ezzel együtt nem ismerheti minden játékos, hiszen nem véletlen a belőle készült film korhatárossága sem. Itt pedig játszanak gyermekek is, akiknek, ha már érettségiztek, szívesen ajánlanám a könyveket, de egy tizenkét éves játékostársamnak nem. Nem mellesleg a Lannister család nevét is elírtad.

Sajnos, a regénysorozat annyira összetett, annyira nincsen kiemelt főszereplője, hogy nem tudnék olyan kérdést ajánlani jó szívvel, amit átengednének a kvízadminok.

Pótlás: A kérdésben a vessző teljesen felesleges, és hibás.
Szervusztok!

Az sem mindegy, hogy van még az a számolási mód, ahol a két kezeden 99-ig tudsz elszámolni. Ha érdekel titeket, le is írhatom a rendszerét, az is logikus. Tehát ez vagy túl könnyű, ha elmondod, hogy mi alapján akarsz számolni, vagy rossz kérdés, mert a játékostárs nem gondolatolvasó.
Szervusztok!

Agatity: Tetszik a kérdésed. A zsidót helyettesítsd "Ábrahám vallásának követői"-vel, s majd a kvízadminok beírják, avagy így hagyják, körülírva.

A gulagos kérdésed, noha történelemmel is kapcsolatos, a "mit jelent a ..... szó?" típuskérdésbe tartozik, amiből igen sok van már. Ezért, noha szó szerint ez a kérdés nem szerepelt, megkapja a már szerepelt értékelést.
Szervusztok!

Zoltan: A helyzet szerintem az, hogy azt, hogy Risztov Éva úszó, azt lehet tudni. Az viszont már lexikális adat, hogy miben is nyerte (pontosan melyik úszószámban) az érmet. Főleg úgy, hogy nem csak hosszútávúszásban versenyzett. Most még pár hónapig lehet tudni, de kérdezz meg októberben valakit, s addig fog eljutni, hogy valamilyen úszószámban volt érme. A speciális réteg pedig, akik valószínűleg tudni fogják sokáig, az úszók, az edzőik, és a műveltebb sportriporterek.

Amúgy pedig az is hiba, hogy felesleges az "idén" a kérdésbe. Helyes(ebb)en a kérdés így hangzana: Melyik úszótávon lett bajnok Risztov Éva a 2012-es londoni Olimpián?
Szervusztok!

Invert: A küldetés megléte esetén hajlamosak a kvízadminok megadni a küldetést a kérdés játékba kerülése nélkül is, ha az nem bűnrossz egyébként. Azért a "meNxi 1 + eggy?????" típusú és/vagy stílusú kérdéseket küldetéshez sem fogadják el.

A lexikális tudás egyébként tipikusan olyan kérdés, ahol konkrét (szám)adatot kell tudni. Például egy kohász az olvadt fém viselkedéséből is tud következtetni a kohó állapotára, és meg tudja tenni a megfelelő lépéseket, ha gond adódik, egy átlagember számára csak annyi a lényeges, hogy pokoli meleg. Másik példa az olimpiai lángocskák darabszáma. A számérték speciális, érdekelje a sportlexikont. Az azonban, hogy a résztvevő országok számával egyezik meg, az már beférhet, bár kekeckedőbb admin esetleg visszadobná.

Ha beírnád a kérdésedet, akkor segítenénk pontosítani, és akár nem csak a küldiért elfogadtatni.
Dátum: 2012.07.30. 08:19:26
Szervusztok!

Melyik tulajdonnév írásmódja helytelen?


Erzsébet híd
Petőfi híd
Szabadság híd
Lánc híd

Ha már helyesírási kérdésről van szó, ne négy jó válasz legyen. Minden híd nevéhez a híd szó kötőjellel kapcsolódik, pont a Lánchíd kivételével.
Dátum: 2012.07.22. 07:36:55
Szervusztok!

Basicgamer: Ha ezek megvalósulnának, akkor a kedves és tisztelt édesanyád átmehet majd légkalapácsba, annyira sokat fog csuklani szegény. Igazából sok embernek lehetetlen lenne teljesíteni némelyik feladatot. Nem irreális feladatot kell kitalálni, hanem nehezet. (Ha édesanyád a beírásom időpontjának a környékén csuklott, akkor az én voltam.)
Szervusztok!

Volt egy kérdés a Templom feladataival kapcsolatban.

Nekem két válasz lett volna szimpatikus egyszerre. Drágállom az ősköves feladatokat, illetve akadnak olyan feladatok, amelyeket csakis szerencsével, avagy irreális erőforrás-pazarlással lehet megcsinálni, vagy olyan szinten kellene lebeszélni, hogy azt más játékban rabszolgázásnak neveznék. (Akkor is, ha csak egy bizonyos feladatért egyezkedik valaki.) Ez utóbbinak legjobb példája a szerezz szintszer 1000 LE-t portyából. V3-on VF-esként lehetetlen, EH-val sem egyszerű a portyakorlát miatt.
Dátum: 2012.07.11. 06:47:46
Szervusztok!

Birka: Kérj bocsánatot minden kiskorú játékostól, mert ők biztosan nem tudnak saját pénzből kicsengetni túl nagy összeget, nem valószínű, hogy nem anyuci pumpolásával érik el, ha egyáltalán rendelkeznek Őskővel. Az ugyanis, hogy valakinek internetkapcsolata van valahol, nem a pénz függvénye, hanem lehet az akár az iskolai gépteremé is.

***

Craslorg: Jelenleg két előnye van a VF-nek: Duplaannyi LE/TP arány, ha kifejleszted maximumra, és a templom küldetéseit megcsinálva (ez nem mindig sikerülhet mindenkinek, csak Őskő felhasználásával) hasonló mennyiségű, de kevesebb AF-pontot kaphat, mint az EH-s, azonos szintű karakter. Most az EH a kívánt fejlesztési irány, van mire költeni a pontokat, nincs nullás portya, nem irreálisan nehéz a szintlépés, ráadásul EH-ban is lehet lassítani egy keveset specifikus AF-képességgel. Ha bejön egy új ötlet, akkor az lesz a vezetőségnek tetsző útirány, azt fogják támogatni.
Nézd végig: Fertőzésnél az "elborult agyúak" kontra "egészségesek", VF kontra normál játék, EH kontra VF... Jelenleg ugyanis a VF-hez nincsen a kompenzáción kívül semmilyen csak VF-fel fejleszthető képesség, miközben már négy, vagy öt ilyen van az EH-ra. Akkor lenne egyensúlyban a játék, ha minden útnak hasonló fejlesztési lehetősége lenne.
Dátum: 2012.06.25. 06:50:51
Szervusztok!

Truth80: A gyermekedhez, és a feleségedhez gratulálok, nagyon aranyosak voltak mindketten.

Én remekül szórakoztam, bár a terveimet nemigen tudtam teljesíteni, nem lett kvízmedálom, s volt tervezett játék, amire nevezni sem tudtam. :-D
V1-en megvettem a Csáaszári Kegyet, nem tudom, rajtam kívül kinek fájt még ennyire rá a foga. :-D
Azonban tanultam a hibámból, amit tegnap a klánomban tapasztaltam, és igénybe fogom venni a kikiáltói szolgáltatást. :-D

Részegség: Annyira nem volt számomra feltűnő, maga a túl hangos kiabálás jobban zavart. Azt viszont józanul is megtehetik.

Ezzel együtt majdnem bizonyos, hogy megoldom, hogy novemberben is elmehessek.
Dátum: 2012.06.16. 06:25:16
Szervusztok!

Lamenita: A kérdésed egy film részletére kérdez rá, ami az esetek 99%-ában speciális értékelést kap. Ha szerinted két-három hónap múlva is emlékezni fognak rá, akkor talán jogos lenne a már szerepelt értékelés. Ilyen típusú kérdéseknél a film, vagy könyv leglényegesebb motívumára lehet rákérdezni, az néha átmehet.

Mondjuk, nem is a megfelelő topikba írtad, akad erre egy megfelelőbb is.
Dátum: 2012.05.24. 06:49:33
Szervusztok!

Redy: Alapvetés, hogy a vadászat számlálásához aktív VÚ-ablak kell, azaz egy plusz ablakban futtatnod kell a játékot, még akkor is, ha teljesen mást csinálsz. A templom ugyanis csak azt regisztrálja, amit belépett állapotban tesz a karid. Ez fél-egy óránkénti frissítést, avagy mozgást jelent, nem túl nagy gond, de munkahelyen is játszva már okozhat problémát.

Pótlás: A vadássz 50-et egy nap küldetés hasonlóan működik, ennek alapján írtam.
Dátum: 2012.05.23. 06:37:32
Szervusztok!

PottomPanna: Bud Spencer az ellopott kamionjára gyűjt fagyieladással. A kapható fagylaltok listáján szerepel sokminden, a pisztácia is. A jelenet kulcsmondata: A pisztácia kifogyott.... A film, ha a memóriám nem ver át, az "És megint dühbe jövünk". Nézd meg, aranyos.
Szervusztok!

Texex: Ha a megérzésem nem csal, támadt már meg párszor engem is Aurri... Mindig lukra futott, talán egyszer nem, de akkor nethiba volt.

Az AF-es képesség, hogy szintenként 5 másodperccel később támadhatnak, mint felérsz, a legtöbb esetben tökéletes védelem. Az elérhető tíz másodperces szünet alatt leveretheted magad, a bukás esálye 1%, ha zsúfolt a VÚ, és nagyon belassul.