Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Dátum: 2010.07.03. 06:37:10
Szervusztok!

Idézet: Máté96 - 2010.07.02. 19:05:09
Hát, elég sokat foglalkoztam a csillagászattal, meg ilyesmi, de sosem hallottam a feketelyukakat fekete törpének:

Mi a fekete törpe?
mélytengeri puhatestűféle
különleges színű barlangi mohaféle
nagy sűrűségű kiégett csillag
dél-amerikai rágcsálófaj


(mert a kérdező azt adta meg jó válasznak.)


Máté, megvédeném a kérdést, mert elméletileg helyes, bár nem a sajátom.

A fekete törpe egy elméletben létező csillagfejlődési végállapot a fehér törpe állapot után következik idővel, amennyiben a fehér törpe tömege nem haladja meg a Nap tömegének 1,44-szeresét, ahogy a csillag kihül. A gyakorlatban ez még valószínűsíthetően nem következett be, túl rövid volt hozzá az idő.

A fekete lyukak definíciójából most hiányzik az az információ, hogy még a fény sem juthat ki belőle, olyan erős a gravitációs ereje. Amúgy pedig a fekete lyukak inkább csillagmaradványok, roncsok, mint valódi csillagok.
Dátum: 2010.06.24. 06:20:44
Szervusztok!

Idézet: Noora - 2010.06.23. 11:20:38
Mennyi törpéje volt Hamupipőkének?
öt
egy sem
hét
kettő


NEMLEGES VÁLASZ :S


Noora, olvasd el a kérdést! :-D (Olvasd valóban, ne csak rápillants, és utána gondold végig, a kérdés kiváló. :-D Már persze, ha az egy sem a helyes válasz. :-D)
Dátum: 2010.06.17. 06:55:24
Szervusztok!

Tindalos: Nagyon fontos, hogy a tárgy mezőt ne hagyd üresen, röviden, de értelmesen fogalmazd meg, hogy mi is az üzeneted célja, enélkül könnyen lehet, hogy a leveled levélszemétként végzi.

Én ugyanis mindig kitöltöm a tárgy mezőt, és el is szokták olvasni a leveleimet. A te problémád pedig valóban választ érdemel, tehát csak ez lehet a hiba.
Szervusztok!

Még szőrösebb szívű értékelő akár rossz válasszal is visszadobhatta volna, a jelölt helyes válasz miatt. Mindenképpen egységes formátum ajánlott a válaszoknál, nagyjából azonos hosszúságú mondatok, azonos mondatvégi jel, azonos mondatkezdet (ne legyen köztük egyszerre kis- és nagybetűs mondatkezdés).

Tehát vagy mindenhova kellett volna pont, vagy sehova sem.
Dátum: 2010.06.14. 07:32:05
Szervusztok!

Prisma: A sportban nem fordulhat elő, hogy például a brazil felnőtt focicsapat a magyar U15-ös válogatottal játsszon tétmérkőzést. Itt, a Végzetúrban azok, akik megunták az előrerohanást, az új karakterükkel pókok lesznek, és mindenkit támadnak, akinél LE-t találnak, lehetőleg a legalső, még támadható szinten, hogy erősek legyenek.

És amíg engem a támadás csak annyira zavar, hogy éppen esetleg meg kell innom egy gyógyitalt, ha rosszkor támadtak be, mert vinni nem tudnak tőlem semmit, a kezdő játékos, aki nem ismeri még a játékot, és minden új neki, az eléggé elkedvetlenedhet, hogy már megint nem tud semmit csinálni, csak vadászhat, pedig úgy kipróbálná a portyát is...

A gyakorlott játékos előnyben van, ugyanis a gyakorlott játékos sok esetben szövetségi tag, bónuszokkal... neadj' Isten, köréépített szövetséggel rendelkezik, a kezdőt meg nem veszik fel a nagy szövetségek, mert amúgy sem tudná teljesíteni a követelményeket, és amire a kutat feltölti (százezres nagyságrendekről beszélek), a harmatcsepp is erősebb lesz nála. Tehát, ha szövetség tagja is, a bónuszai össze sem mérhetőek a pók szövetségének bónuszaival.

Már csak az a kérdés, hogy mikor kezdenek a pókok azon sírni, hogy kevés az EH által biztosított fix LE, és minimum egymillió LE-t akarnak zsákmányolni mindenkitől. Ez is előnyt jelent, ami szerinted most nincs...

***

Pont az igazi pókoknak nem kellene a kontinuumszűkítés, mert találnának elegendő áldozatot... de ugye ők ragaszkodnak ahhoz, hogy azokat üssék óránként, akitől vittek LE-t. Hogy az pont miattuk nem tud védekezni, mert az a pár másodpercnyi eltérés, ami a saját oldalán előjön a szerveridőhöz képest, az elegendő a póknak, hogy beüssön, az lényegtelen a póknak.

Amúgy, aki nem törődik a karakterével, az nem fog megvenni semmit, tehát üthető marad. Aki meg törődik, azt nem fogja tudni egy pók tönkretenni, több pók meg ugyanúgy nem. Viszont így a póknak nem kell aggódnia, visszatámadást sem kap, mert az egyetlen öröme a támadónak, hogy legalább néhány TP-t adott a vérszívójának, az is eltűnik. Így a póknak semmilyen nehezítő körülmény nem marad, elverni a támadott ezer esetből egyszer tudja, a visszatámadások nem nehezítik az életét, aranytálcán adják nekik a LE-t.

***

Darah: Alaphelyzetben a sokadik szinteken már amúgy sem visznek LE-t szinte senkitől, akiktől igen, azoknak nem segítene ez sem, mert sokan támadnák. Farmolni óránként nem lehetne, csak naponta... de egy jó farm az elég hamar elterjed, tehát sokkal többen juthatnának LE-hez a terített asztalról.

Ár tekintetében még azt is elfogadnám, hogy szint*500 LE + szintnyi Őskő az ára... így később drágább lenne, mint a gyűrű. Ezzel együtt gondot csak a topon okozna, de minden, amit nem specifikusan a topra hangolnak, gondot jelent a legelején... viszont amit a topra hangolnak, az később, mikor eléri az átlag azt a szintet, amikor a top kisírta a fejlesztését, az átlagos játékosok között óhatatlanul feldúsulva gondot okozhat, avagy, mint a Kristály Hordával is van, az átlag játékos még csak a közelébe sem fog kerülni soha.

***

Darah, pont az, hogy a pók kinullázza, és még nagyon komolyan le is rabolja, nagyon játékromboló élmény. A pók ugyanis nem ötven LE-vel megy rabolni, hanem tízezres, vagy nagyobb mennyiségű LE-vel (kisebb szinteken arányosan kevesebbel, de az átlag zsákmány legalább tízszeresével, maxos kreaffal, és egyéb lopóskillekkel, a lehető legrövidebb időn belül). Ekkor nyugodtan előfordulhat, hogy a játékost akár nullára fosztja. Ha marad is valami, az alig elég valamire, és többször egymás után ezt tapasztalva játékundort idézhet elő.

Ha eltűnnének a pókok, akkor lenne esélyük megerősödni a kezdőknek is, mert a nem Ép-nullázó támadások ellen azért lehet tenni kis szinten, a sebzések igazából később szállnak el, amikor már hét-nyolc szinttel magasabbról is kaphat támadást a játékos, de addigra legalább alapszinten megtanul játszani az ember, aki nem, az menthetetlen, vagy szándékosan farmnak lett regelve, és az nem is fogja megvenni a cuccot.
Ja, meg amúgy én nem írtam olyan funkciót, ami a hátizsákban is üzemel, a gyűrűvel ellentétben, tehát valamelyik helyet lefoglalja. Lehet gondolkodni, hogy erősebb cuccot vegyen-e fel, avagy használja a támadáskorlátozást. A gyűrűnél meg, ha erősebbre cseréli, de nem adja el, fele hatékonysággal a gyűrű még üzemel. Hoppá... Erre a pókok még nem figyeltek fel? Nem újabb ajándéktáp ez nekik?
Dátum: 2010.06.13. 05:49:45
Szervusztok!

Byzon: Az, hogy lopni nem tudnak tőlem, az azért van, mert én figyelek, engem tehát nem érint a dolog. Hogy gyenge lenne a karakterem? Ez meg ízlés kérdése. Az egy dolog, hogy az első helyen lévő topjátékoshoz képest gyenge, de nem is akarok az optimalizátorokkal versenyezni abban, hogy ki tudja egységesebbé tenni a karaktereket. Mindent egységesítenek, kvízmedált nyávognak ki olyasmiért, ami szkripttel megoldható, csak hogy ne kelljen nekik egy fél LE-t elveszíteni egymáshoz képest.

Egyébként is: Nem nagyon ütnek... netán nem éri meg? Esetleg több hátrányuk lesz, mint előnyük? Nem minden a statisztika. Simán tudok olyan dolgot mondani, amiben a karakterem előrébb lesz, mint te, Byzon, és ezen te sosem segíthetsz. Több lennék tőle, vagy te kevesebb? Nem hiszem. Amúgy egy harmatgyenge karakter nem napi két-három próbatámadást kap. Ha többen támadnának, akkor is ők járnának rosszabbul, én meg tudnám oldani, hogy a saját utam nyugodt legyen. És építőrabszolga kariból csináltam átlagosan használható karit, nem töröltem, hogy jujj, elszúrtam, inkább kezdem újra.

Viszont a töméshez is kell idő, Ép, és ha egyetlen karakterrel játszik valaki, akkor az nyolcóránként egy támadás, nem is valószínű, hogy ugyanarra a játékosra. Ha több karakterrel játszik valaki, akkor a tömésnél egyértelmű lesz a multizás, alig hiszem, hogy ilyeneket nem töröltek már jópárat.

***

Darah: A szakit nem ütné ki teljesen, ha ősköves cucc, akkor nem minden nem optimalizátor fizeti ki az árát, így kisebb csapat fogja védeni vele magát. Nem mellesleg ötödik szint környékén még igencsak spórolni kell egy kétezer LE-be kerülő cuccra is, az emlékeim szerint, az, aki játszik is, nem bizonyos, hogy nem költi el a LE-t egyébre. Aki meg csak ezt akarja védelemre használni, az nem jut vele előbbre, csak akkor, ha egyébként is figyelne a játékra, és tényleg a rendszeres támadások lehetetlenítik el a játékát.

***

Prisma: A pók stratégia eleinte egy nehezen megvalósítható, időigényes, nehezen kivédhető stratégia volt. Ez a köréépített szövetségekkel csak időfüggővé vált, és elterjedt. A legtöbb pók ugyanis másod, vagy harmadkarakter, az előző törlése, és a régi haveroktól való segítségkérés után. Utóbbi részlet nem mindegyiknél előforduló eset, de a pókok mindenképp tapasztaltabbak, mint az első karakterüket beregisztráló játékosok. A pók ezt a tapasztalati előnyt használja ki, lecápázza a játékkal épp most ismerkedő játékost, elvéve a kedvét a játéktól. Erre válaszul kialakult a tömés, mint bosszú, és a pókok rögtön nyafogni kezdtek, hogy üres Tp-t kapnak, és szintet kell lépniük. Erre két támogatást is kaptak: az EH-t, és a gyűrűt. A gyakorlatlan játékosnak meg így nincs visszacsapási lehetősége semmi, csak szív. Nem igazán egyensúlyi helyzet áll fenn.
Amúgy pedig a pók óránként támadja a kezdő játékost, aki nyolc óránként egyszer vissza tudott ütni egy üres Tp-vel. Jajj. de szörnyű kár! (Mondom, a direkt szivatásra regelt karik valószínűleg lebuknak multival, ha nem, akkor nem tudnak lényeges kárt okozni, csak a pók-optimalizátornak, de annak már egy saját támadásból eredő EH-bekattanás is veszteség, és nagy, pótolandó kár.)

Tudod, én nyugodtan segítek annak, aki megkérdezi, hogy miért támadom... és vázolom a portyázók elleni taktikát, mert az én szintemen is van még olyan, aki vagy farmnak lett regelve, vagy figyelmetlen. Általában megfogadják a tanácsot.

***

Mentorság, mint ötlet: Alapvetően nem rossz, de például a topjátékosok jóeséllyel nem is sejtik, hogy mi folyik a középmezőnyben, ahol szinte mindig van üthető, és leüthető ember. Amúgy meg most is az van, hogy aki akar, az úgyis kérdez... aki meg nem akar, az nem fog kérdezni semmit.

***

Módosítás: elmaradt írásjelek
Dátum: 2010.06.12. 07:55:09
Szervusztok!

Miklós: Ha már a pókoknak kedveztetek egy ősköves gyűrűvel, hogy az egyetlen, bár igencsak utált visszacsapási módot kinyírtátok vele, nem lehetne a pókok ellen használható gyűrűt is bevezetni? Az legalább olyan idegesítő tud lenni, hogy a csak portyázó időmilliomos pénzeszsák pont a kezdő karaktereket szivatja teljesen tönkre, és onnan nagyon nehéz a felállás. Olyannyira, hogy bár lassan a hatvanadik szintet közelítem, de még mindig érzem a pókok áldásos működésének hatását, ötven szint távolából. A kezdő szinteken elveszített fejlesztési lehetőségek később is érződnek, pedig akkor még nem voltak a pókok köré manakonstruált szövetségek.
Most már vannak, és a tömés volt az egyetlen fegyvere az átlagos játékosnak a szabályokon belül (a többszörös reggel történő támadás nem ide tartozik, az multi, és egyébként büntetendő).

Jó lenne egy hasonló gyűrű a kicsiknek, hogy a naponta egynél többször támadó pókok ne vihessenek LE-t, de a Tp-t kapják meg a második, és a további támadásokra. Ez a figyelmes pókokat nem korlátozná, de a minden mindegy, csak üssünk típusúakat megfogná. Háború esetén meg a győzelem a háború statisztikáiba úgyis beszámít, de a kevésbé gyakorlott játékosok nem fognak azért törölni, mert semmi esélyük sem lesz kitörni a farm kategóriából.
Dátum: 2010.06.09. 11:35:54
Szervusztok!

Az Origón is foglalkoztak már az adóval, összesítve: az átlagember szív, a kőgazdagot meg nem zavarja.

http://www.origo.hu/uzletinegyed/hirek/20100608-egykulcsos-szja-a-jol-keresok- biztos-nyernek.html

A belinkelt cikkben van is erre szép kis táblázat, többféle lehetőségre végigszámolva (az eredményt adja meg). Nem hiszem, hogy a sok valóban minimálbérből élőnek tetszeni fog, aki meg eddig csalt, az ugyanúgy csalni fog.

A többit majd még megnézem, de valószínű, hogy az agresszív kismalac nem fog visszakotródni az óljába, nem bízom egy percig sem abban, hogy jót is tehetnek az átlagemberrel.
Szervusztok!

Még egy hiba: A kérdésben a vesszőt cseréld ki szóközre, az ott teljes mértékben felesleges.
Dátum: 2010.06.05. 05:54:26
Szervusztok!

Noora, Lime: Igen, a kérdésetekre válaszolva: Eddig minden kérdésemet elfogadták. Volt, ami később kipottyant, mert a rossz válaszok aránya túl nagy lett, de mindet elfogadták. Persze csak akkor írtam kérdést, ha ötletem is volt hozzá, jelenleg legalább ötven kérdés lehetősége van talonban, mert nem jut eszembe megfelelően értelmes kérdés, ami nem lenne erősen speciális. Igen, nehéz most már kérdéseket írni, mert ami alapvető műveltség, azt már megkérdezték, és a filmek stáblistái meg a celebek dolgai nem az én érdeklődési köröm. :-D

***

Noora: A látszólagos magnitúdó megfogalmazását én tízéves koromban tudtam, egy gyermekeknek szóló csillagászati könyvben már szerepelt. Érdemes elolvasni, bár meglehetősen régi. A címe: Hédervári Péter: Képes csillagvilág. 1980-as könyv, de a csillagászat alapjait jól elmagyarázza, és csodaszép képek is vannak benne a Naprendszer bolygóiról. Tény persze, hogy akadnak benne olyan dolgok, amelyek mára megdőltek, mert a könyv ugye nem íródik újra minden új információtól. :-D

És ha gondolod, megkísérelhetek segíteni neked, mielőtt a kérdésedet beküldöd, hogy hol lehetnek bukkanók, amennyiben elküldöd nekem üzenetben. Nem fogom én feltenni, annál többre tartom magamat, de a hibákat megpróbálhatom kibökni. Ha bennem nem bízol meg egyedül, nyugodtan tedd fel a kérdést a "Vajon elfogadják a kérdésemet, ha felteszem?" topikban, ott sokan segítenek, hogy ne pitiáner kérdések legyenek. Ha ott átmegy a kérdés, nagy eséllyel a játékban is átmegy, a kvízadminok közül többen olvassák, ha ugyan nem mind.

És egy kérés, amit vagy megfogadsz, vagy nem: Használj Wordot, vagy Jegyzettömböt a kérdések összegyűjtésére, és utána egyben másold be, ne foglaljon annyi helyet,mint külön-külön. Minden hozzászóláshoz el kell ugyanis tárolni egy csomó adatot, ami a játék szerverének a terhelését növeli. Valamilyen elválasztási metódussal egy hozzászólásba 10-20 kérdés is befér, s neked csak egyetlen "hátrányod" származik belőle: a hozzászólásszámod lassabban nő. :-D

***

Módosítás oka: elkarmolás.
Dátum: 2010.06.04. 05:01:19
Szervusztok!

Kurtval: Eleinte az volt, amit te akarsz, húsz ember egybehangzó ítélete kellett a kérdés elfogadásához. Akkor kerülhettek be azok a szemetek, amitől nyávogsz.

Most már kvízadminok értékelnek, átlagban jól végezve a munkájukat, de a rengeteg bekerült szemét kitakarítása még évekbe telhet, mert a random is befolyásolja, hogy mikor fut rájuk valaki.

A bosszúság elkerülésére a legjobb módszer, ha nem teszel fel kérdéseket. A fele LE legalább biztos.
Dátum: 2010.05.31. 05:14:01
Szervusztok!

Rogalndorn: Jól emlékszel, de a drága kérdező az RGB színkeverési rendszerre gondolt (monitorok, TV-k, és nyontatók használják), csak odaírni volt hanyag. Enélkül viszont a kérdés gondolatolvasást igényel, és valószínűleg többször is szerepel.
Dátum: 2010.05.21. 05:25:35
Szervusztok!

Mik keletkeznek a etán égésekor?
CH6 + Co2
CO2 + H2O
CO3 + ClH2
CO4 + O5

Idióta válaszok a helyesen kívül, törlendő. Legalább helyes, létező képleteket írt volna a marhaságok helyett... Nem ártana letiltani a kérdezőt.
Szervusztok!

Miklós: Bocsánat, most más játékot kell megneveznem, de neked akarom megmutatni, hogy ott mi van szabályszegés esetén.

A Thrillion Kincseiben szinte mindent lehet, ami itt tiltott, mert egyszerűen nem okoz a többi játékosnak hátrányt. Mégis, az igazából nem sokat számító hírnévrendszert érintette egy darab csalási próbálkozás, és azonnal címlapi hír lett belőle. Ja, ami lemaradt: a csalásban résztvevő összes karaktert név szerint megadták, mint szégyenlistát. (Emellé persze a gorombaságok miatt is tiltogatnak, de azt az ember úgyis észleli, ha tapló stílusú játékosba fut.)
Lehetséges, hogy ha egy külön fórumban, ahova csak te írhatsz, jeleznéd, hogy az adott napon hány tiltást szórtatok ki, a támogatott karaktert esetleg nevesítve, akkor nagyon gyorsan elcsitulnának azok a hangok, hogy magasról fütyültök a játékosok jelzéseire.

A másik példa az Ikariam, ott a fórumon van egy oldal, ahol Név/büntetés oka/időtartam/bannoló elosztásban szerepel mindenki, akit tiltanak. Természetesen a kitiltás oka megmagyarázható, és a kitiltás visszavonható, de a fórumon nyávogás a tiltás miatt csak végleges kizárást eredményez, és ez le van írva a Játékszabályok és a fórumozás szabályai közt.

***

Dőlt betű: módosítás.
Dátum: 2010.05.16. 05:34:42
Szervusztok!

Idézet: AnameMisa - 2010.05.15. 19:23:23
Idézet: ArkAngyal75 - 2010.05.15. 12:08:55
Hány vércsoportba sorolható az ember vére?
3
5
4
6

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: 4
A kérdés nem egyértelmű, több szempontból sem, törölni kellene.



Ezen mégis mi nem egzértelmü. A 4 vércsoport: A, B, AB és 0!

Ezzel a kérdéssel az a gond, hogy a legismertebb, az AB0 vércsoport-beosztáson kívül léteznek más vércsoportbeosztási módszerek is.

A Rhesus-faktor (Rh) szerint kétféle csoport van, az MNO vércsoportrendszer szerint három, és még lehetnek kevésbé ismert vércsoport-kategóriák is. Innentől nincs meghatározva, hogy melyik rendszer szerint keresik a kategóriák számát.

***

Én is ráfutottam egy rossz kérdésre. Nem szó szerinti másolat, elnézést érte, később kaptam észbe, hogy hibás.

A sinus-függvény mely értéknél 0? Ez a kérdés lényege.

A válaszok:
30 fok
45 fok
60 fok
90 fok

Helyesnek a 90 fokot jelölte, ahol a sinus-függvény +1 értéket vesz fel. A helyes válasz tehát nem szerepel a válaszok közt, ami 0 fok, és 180 fok lenne, a periódus miatti ismétlődést nem számítva.

Matematikusok, igazoljátok, hogy jó még a memóriám! :-D
Szervusztok!

Sisten: Van legalább négyféle műholdcsalád... még akkor is, ha a Voyager nem csak a Star Trekben szerepelt, hanem valódi űrszonda is létezett ilyen néven. Ha például a Mariner sorozat egyik tagját teszed oda, illetve a szovjet Venyera úrszondák közül választasz, akkor már jó lett volna a kérdésed. Sem az Apolló-13, sem a Halálcsillag nem jó, mert hangsúlyozottan jelölt rossz válasz.

A négy Szputnyik pedig szintén jelölt rossz válaszos, inkább az általam említettek első példányát használd, az talán nem jelölt.
Dátum: 2010.05.11. 16:36:54
Szervusztok!

Idézet: Narmi - 2010.05.11. 13:29:49
Hogy mondjuk latinul a farkast?
Vulpes vulpes
Cannus lupus X
Amarantus retrpflexus
Cervus nippon

Nem hiszem, h az állatok latin nevét tudni alapműveltség.


Ez még tudható, de mindenképp elgépeléses, a helyes helyes válasz Canis lupus.
Dátum: 2010.05.08. 07:31:28
Szervusztok!

Miklós: Az, hogy a kategorizálásért kvízmedált kapsz, az olyan, mintha az abc felmondásáért megkapnád a Kossuth-díjat. (Eredetileg ugyan Nobel-díjat akartam mondani, de az már sok lenne.) Lényeges elem volt az én érveimben, hogy csak helyes válaszért lehessen kvízmedált kapni... de ne számítson az eddig elért eredmény, és csak a kérdések scriptek számára értelmezhetetlenné tétele után lehessen így kvízmedálhoz jutni. Addig ez a funkció valóban felesleges, mert scriptelők már meg is szereznák, amint lehet.

Amúgy pedig, mivel nem kategorizálnak a játékosok, ezért minek kell az egyik legerősebb jutalmat odadobni? Semmi lényeges dolgot nem kell tenni érte így, ugyanolyan értéktelen kacattá fog válni a kvízmedál, mint a Rubin Triász, mert mindenkinek lesz. Túlságosan az optimalizátorokra hallgatsz, mert ők csinálnak statisztikákat mindenről. (Gonoszkodás bekapcsolódik) A legoptimálisabb megoldás az lenne, hogy mindent lefixálsz: vadászatért szintszer x LE, portyából EH-nyi LE nyerhető, bukni nem lehet... az optimalizátorok számára ez lenne az előny. (Gonoszkodás kikapcsolva). Pedig az, hogy 0 TP mellett az ember kérdésenként fix LE-t kap, ha jól kategorizál, az komoly segítség annak, aki komolyan vette a feladatot a legelején, ugyanis a szintes szorzó egyértelműen a LE megkapásakor, tehát a kérdés bekategorizálásakor érkezik, ez pedig a top sebességét nézve akár két szintet is jelenthet. (Nekem néha nincs rá időm, olyankor elkönyvelem, hogy az a sietség ára. :-D)

Alternatív jutalomjavaslat:
A helyes kategorizálásokért Vezérmedál, ami plusz elfogható állathelyeket ad, tehát a Vezetőképesség szakértelemhez csatlakozik, nem a szerezhető LE-t növeli. Feltételéül nem is kell semmi, aki vadászik, az sajtol is, a plusz sajtolási, és idomítási lehetőség elegendő, és hasznos jutalom lehet. (És nem is scriptelhető, mint a kérdésekre való válaszadás, ami miatt a kvízmedál nagyon tápos, hiszen így fixen 10+kvízmedál% jutalmat kap a scriptelő, ezért csinálja.) Kisebb karakterek pedig eltehetik a medált, amíg nem tudnak állatokat befogni.
A darabszámra jó tipp lehet a 250 helyes kategorizálás, ez már feltételezi, hogy foglalkozott vele a játékos. Két plusz helyért meg 500 helyes kategorizálás elegendően nagy mennyiség. A kvízmedál így nem lenne minden játékosnál fölös számban, nem lenne az a helyzet, hogy a helybenmaradásért is rohanni kell. Jelen pillanatban az optimalizátorok ezért kérik a kvízmedált, mert ők az optimalizációs stratégiájukkal belefutottak ebbe az állapotba: körülöttük mindenki optimalizál, ezért jobban kell optimalizálniuk, mint a többieknek.
Dátum: 2010.05.07. 06:30:44
Szervusztok!

Solaris: Én csak annyiban hasonlítok Winniere, hogy szeretném nem ingyen, és nyávogásért adni a tápot. És igen, a szerencse számítson. Nekem Zarknodból pont nem esett portyagömb, ez van. Nem anyázom, játszom nélküle. Hogy te mindent szeretnél, ami olcsósít valamit, az a te gondod. Nem a top optimalizálás jelenti azt, hogy foglalkoznak a karakterrel. Elképzeltél valamit a karakteredről? Tudod, hogy milyen lenne Ő? Próbálj leírni esetleg a karaktered szemszögéből valamit, mondjuk egy párbajt... Az állataidat csak elrakod, vagy tervezel valamit? Nekem eltökélt célom, hogy amíg lehet, a pegazusseregemet megtartsam. Utána más, ámde valódi állatokkal fogok menni, nem élőhalottal, avagy humanoiddal. (Természetesen az állatkák már el vannak csípve, és a kennelben laknak. )Ez is egyfajta foglalkozás a karakterrel, mégha nem is juttat top pozícióba. Ez nem célom.

Módosítás: Igen, el van szúrva a kari... de nem törlöm, hanem feljavítom. Ennek már látszik az eredménye, de nem optimalizálok. Nem pakolgatom át a specializációt, hogy fejlesszem a karit, nem pakolgatom a turbót a félig felhúzott szakértelmek közt... inkább kitolok azokkal, akik megtámadnak. A terveim közt sokminden szerepel, ami a "Hagyj békén, Végzetúr!" tábla része lehet (szkarabeusz, sokszázas kivégzés, másodlagosok, kritikusok)... de ha nem jön szerencsés módon valamilyen tárgy, nem nyafogok utána.

***

Miklós: Az ötletemet mennyiben tartod elfogadhatónak?

***

Panna: Ha a meglévő helyes kvízből indulsz ki, akkor a scriptesek zsebrerakják a medálokat. Bármilyen, a vadászati kvíz x helyes darabja után járó medál csak a scriptek megölése után használható, akkor jelezhet valódi munkát.

***

Endyr: Nem sok embernek, hanem az optimalizátoroknak szúrja a szemét. A sok ember azt sem tudja, hogy valaki nyafog, hogy mindenki kapjon meg minden tápot. :-D
Dátum: 2010.05.06. 07:28:44
Szervusztok!

Kvízmedál ne járjon a kategorizálásért, sokkal kisebb feladat, mint helyesen válaszolni a kérdésekre. Amellett nem is igazán jó, ha egy tudást feltételező jutalmat egy jó helyre való pakolással megszerezhetne mindenki. A legegyszerűbb módja a scriptek teljes kizárásának a kvízből az lenne, hogy valóban grafikusan jelenne meg a kérdés, és a válaszok.

Ha a kategorizálásért kinyávognak valamilyen medált, az ne legyen kvízmedál, hasznos jutalom lehet akár még egy befogható állat helye is, mert ugye a kérdések kategorizálása vadászatkor történik. Kvízmedál mindenképpen helyes kvízválaszokért járjon, ne másért, mert így tökmag-távolköpésben, sakkban, illetve (bocs) zárttéri távolbaszellentésben is ugyanolyan jutalmat kapnánk. Joggal sértődnének meg a sakkozók.

Láttam már a Rubin Triász miatti nyávogáshullámot is, akkor sikerült kivonyítani, hogy mindenkinek legyen, és ezzel az értékét teljesen megszűntetni, mert minden fejlesztőzombinak lesz, hisz a top azt használja, tehát kell. A kvízmedált ne juttassuk a Rubin Triász sorsára. (Mondom én ezt a két karakteremre jutó egyetlen kvízmedállal, amit már -sajnos- csak a módosítás után értem el.)

Módosítás oka: Törni kerékbe madzsarnyelv... :-D (sic!)