Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - LanMaffia

ne haragudjatok de azt veszem észre hogy néhány ember itt több száz v több ezer hozzászólással igencsak kiskirályt játszik itt.

feljön ide egy szerencsétlen játékost és leírja gondját baját, és már nem egyszer olvasom, hogy "már hányszor beszéltünk erről" és a többi. Értelmes válasz elég ritkán jön, és az sem tőletek, és tényleg sok a lehurrogás és hasonló. Kicsit figyeljetek már oda erre.

Az értékelés egyébként mindenki személyes véleményén alapszik, a végzetúrban nincs pontosan definiálva mit lehet elutasítani speciálissal, vagy nem általános műveltséggel. Ugyanis nincs ilyen definíció. Játszik ezzel a játékkal 12 és 50 éves is, és úgy gondolom különböző számukra az általános műveltség definíciója.

Továbbá nem tartom reklámnak azt, ahol egy márkára kérdeznek rá, nagyon sokszor találkoztam már, melyiket nem a Toyota v Skoda gyártotta típusú kérdésekkel, és reklám a melyik könyvet írt ez vagy az az író. Amennyiben ez reklám lesz, abban az esetben a Végzetúr illetékesei bizonyosan intézkedni fognak ez ügyben.

Ami pedig a Legyen Ön is Milliomos!-ban feltett kérdéseket illeti, véleményem szerint minden kérdés elfogadható itt, mert ott igazán műveltségi dolgokra kérdeznek rá, legyen az az 5.000-es vagy 40.000.000-s kérdés. (kivétel természetes a sztárjátékosok és egyéb bónusz adásokat).

Nem szeretnék a következő pár hozzászólásban olyan reakciót olvasni, ami a hozzászólásomból kiragad egy picinyke részletet és abba köt bele, mert ez a kicsinyesség netovábbja. Sajnos elég sok ilyet láttam már itt.

Köszönöm: LanMaffia
itt és most bejelentem hogy mind az 50 eddig lefogadott kérdésemet loptam, egy kvíz könyvből.

az vesse rám az első követ, akinek a kérdését, még soha semmilyen formában nem tette fel senki:)
itt most olyan probléma áll elő, hogy kijössz 15%ből és max 5 mp múlva már levertek, vagy szintet lépsz, és szinten ugyanígy jársz. Mindezt háborún kívül és sorozatosan
az 1 nem prím
Melyik együttestől származnak az alábbi számok: Benzin, Amerika, Ich Will?

SOAD
Rammstein
RHCP
Iced Earth

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Pedig direkt 3 számot írtam... játsszam én is azt hogy amihez Google kell már speciális? Senki nem fog jól járni
Dátum: 2009.03.06. 21:56:18
Hányas szintől lehet hordát váltani?
19*
Nemlehet
kb 30
25

úgy tudtam 15:)
Dátum: 2009.02.03. 20:34:28
Melyik a Föld második legnépesebb országa?

Kína
India*
USA
Oroszország

Én úgy tudtam hogy a születésszabályozás miatt Kínában már jóval kevesebben élnek, mint Indiában.
Ezen kivul meg 8 kerdesemnek nem sikerult elernie a 25%-os minimum talalati aranyt. Azok javat nagyon sajnalom, mert erdekes tudasra kerdeztek.


Erről akartam beszélni:) másnak is van ilyen, nekem pl. csak 1-et lőttek ki, de az focis volt, és még októberben tettem fel, majd decemberen elején halt ki:)

És mi az általános műveltség? Mert ez korhoz kötött jutalom ám... 13 évesen teljesen más mint 30on. Akkor a 13 éves játékos kapásból vissza fogja lökni a kérdést, mert neki nagyon nem általános... ejj milyen hülye viták vannak itt.


Par alapveto tevedesedet korrigalnam ha megengeded. Vagy nem is, fogalmazzunk inkabb ugy, hogy rautatnek par pontra, ahol elter a velemenyunk. Valoban a szeleskoru altalanos ismeretek jellemzoen az idosebb korosztalyhoz kothetoek, hiszen io kell ahhoz, hogy az ember felszedje az ismeretanyagot. En is rengeteget tanultam a VU kvizbol, pedig nem 13 vagyok mar.
De ettol meg az altalanos muveltseg az bizony nem korfuggo. Az egy nem teljesen egzakt, de azert nagyjabol megfoghato fogalom. Es bizony nem mindenki rendelkezik felette. Eletkortol fuggetlenul. Siman van 30 eves ember, aki nem tud annyit, mint egy masik 13 eves.
Ha valaki megis az alapjan iteli meg a kerdeseket, hogy vajon o tudja-e, attol el kell veni az ertekelesi jogot.


Itt viszont még mindig úgy gondolom, hogy korhoz kötött az általános műveltség:) Például ált. iskolai versenyeken általános műveltséget kérdeznek öcséméktől, amit ki is hangsúlyoznak hogy az. No de ugyebár vannak olyan akármilyen elméleti versenyek, amin felnőttek indulnak, és ott is hangsúlyozzák hogy általános műveltség. No ugye a kettő az nem ugyanaz:)

Egyébként pedig még mi vagyunk a legnormálisabbak (már bocsánat hogy az "egekbe" emelem magam), hogy megbeszéljük a dolgokat és nem dobunk vissza 20 kérdést csak bosszúból.

gondolom azoknak az embereknek akik itt oltanak mintha tűzoltók lennének még egy kérdését sem dobták vissza. MEEEERT itt mindenki zseni? Vagy itt mindenki általános műveltségi kérdést tesz fel? Erősen kétlem. Továbbá... Egy egyes szintű karakter nagy eséllyel sok mindent nem tud a játékról, ennyi erővel azokat is lehet visszadobni. És mi az általános műveltség? Mert ez korhoz kötött jutalom ám... 13 évesen teljesen más mint 30on. Akkor a 13 éves játékos kapásból vissza fogja lökni a kérdést, mert neki nagyon nem általános... ejj milyen hülye viták vannak itt.
Dátum: 2009.01.24. 11:40:06
de most komolyan hülye odafenn mindenki? minek kavarnak bele? az informatika bináris számrendszerrel dolgozik, nem decimálissal, és hogy egy-két nagyobb cég így gyártja a dolgokat, meg hogy a főnök fia nem tudja megjegyezni hogy 1024 ezért átírjuk...


bocs nem voltam itt az előző vitánál, de most már nagyon érdekel ez a szarakodás.
Dátum: 2009.01.24. 11:35:25
hát ez a már az informatikai világ megcsúfolása... egy világ összeomlott bennem... számoljak normál 1000ekkel... a fenét... azt meg nem fogom mondani hogy 500gibis a vinyóm (mert ugye új mértékegységek jöttek be kompenzálásképpen).... le vagyok taglózva

És természetesen elnézést kérek.
Dátum: 2009.01.24. 11:24:25
Idézet: Sir Ny - 2009.01.24. 11:07:26
Idézet: LanMaffia - 2009.01.24. 10:27:17
Idézet: Sir Ny - 2009.01.24. 09:57:14



Hány megabájt egy gigabájt?
512
8
1024
8192

már vagy nyolc éve 1000 a váltószám, de ne zavarjon.



PFFFFFFFFFF... ez már mekkora baromság, már ne haragudj... csak ÚGY megváltoztatták a dolgot hipp-hopp:D:D és ki tud még erről rajtad kívül?:D



nagyjából mindenki, akinek egy évvel ezelőtt volt INFO órája. a SI vagy nyolc éve bevezette, de az EU csak most nemrég.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Byte


Mi az hogy az EU... ember... mi köze az EUnak az informatikai alapegységekhez??? mi köze az SInek hozzá??? Nem majd egy több tíz éve futó rendszernek azt mondjuk hogy bocs, ne így számolj már, mert megváltoztattuk...
Na utánanéztem....

"A Nemzetközi Elektrotechnikai Bizottság (International Electrotechnical Commission; IEC) ezért 1998-ban új prefixumokat határozott meg, melyek alatt kizárólag a kettes számrendszerbeli változatok, míg az SI-prefixumok alatt csak a tízes számrendszerbeliek értendők."

"Ezek azóta nem terjedtek el. Az IEC szerint például 1 kb (kilobit) 1000 bit, 1 Kib („kibibit”) pedig 1024 bit."

Most mondhatnád, hogy de bizony papír szerint így van, de az ég világon senki nem használja. Ha most ezt hétfőn info szigen előadom hogy bizony így van lehet ki is zavarnak.
Dátum: 2009.01.24. 10:27:17
Idézet: Sir Ny - 2009.01.24. 09:57:14



Hány megabájt egy gigabájt?
512
8
1024
8192

már vagy nyolc éve 1000 a váltószám, de ne zavarjon.

PFFFFFFFFFF... ez már mekkora baromság, már ne haragudj... csak ÚGY megváltoztatták a dolgot hipp-hopp:D:D és ki tud még erről rajtad kívül?:D

Dátum: 2009.01.24. 09:04:25
Ha Csumpi nem akar lopni, akkor hadd ne lopjon már!

Egyébként is többen vannak itt akik nem tartják jó ötletnek a lopkodást. Na akkor ők nem lopnak, viszont a tolvaj zsebesek őket még kirabolhatják.
Na majd hátha az akadémia okosban megoldja.

Ja és én viszont felpontoztalak
Dátum: 2009.01.23. 15:32:58
Idézet: CrazyLime - 2009.01.23. 14:51:47
Ha egy másodfokú függvény diszkriminálisa negatív, akkor...
1 megoldása van az egyenletnak.
4 megoldása van az egyenletnak.
2 megoldása van az egyenletnak.
nincs megoldása az egyenletnek.

Kis helyesírási hibákat vélek felfedezni.
1. diszkriminánsa
2.egyenletnek


lehet kötözködés de mint matematikus tanonc hozzáfűzném az alábbiakat:

Az másodfokú kifejezés diszkriminánsa a mennyiség. Az egyenletnek két különböző valós, egy kétszeres valós, illetve 0 valós gyöke van akkor, ha a diszkrimináns rendre pozitív, 0, illetve negatív. Tehát valós gyök... mert ugye lehet komplex szám (gyök alatt -i ugye:) ).

Tehát így ebben a viszonylatban a kérdés rossz.
Dátum: 2009.01.23. 14:45:55
ezt a kérdést tettem fel: :D

Melyik állat nem ragadozó?

oroszlán
tyúk
puma
gepárd


Remélem elfogadják:D vicces kedvemben vagyok, egyébként a kérdéssel semmi baj nincs szerintem:D:D minimális utánajárást igényel:D:D
de szőrösszívű vagy:)
én meg neked adok 10et:D
Dátum: 2009.01.19. 01:32:23
mintha már olvastam volna valahol:D:D
Dátum: 2009.01.18. 23:15:26
ez egy nagyszerű ötlet!!!!!! kicsit más határokkal, de nagyon jó ötlet, támogatom!:)