Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Gabrillius

Oldal: 1234
Dátum: 2008.12.06. 19:06:55
Szia! Vannak esetek amiben egyetértek veled, de a gőzmozdony valahogy még így sem érdekel, és ráadásul a választ sem találtam meg az 5 percben a neten sem. Mondjuk nekem a filmes kérdések nem mennek még netes keresőkkel sem és a HKK-s kérdések sem, de nem is érdekelnek. Amit megtalálok könnyen, és számomra érdekes, azt nem jelzem. Igaz a többséget nem ide a fórumra írom, hanem pű-ben a megfelelő helyre, ahogy kérték a topic indításakor.
Lehet le is szokom erről a módszerről, ahogy elnézem elég sok a vita és a népszerűségvadászat némely hozzászólásban.

Más.

Ma kaptam meg a búzasörös kérdést, mint új kérdést. Most akkor ez általános műveltség vagy speciális, mert speciel a családom nem igen iszik sört, és egyáltalán nem tudom a fajtájukat és nem is vagyok kiváncsi rá. Alkoholos kérdések lehetnek a játékban? Nem reklám ez valamilyen szinten az alkoholnak?
Nem tartom jónak, ha ez elfogadható ebben a játékban.
Dátum: 2008.12.06. 15:12:58
Mekkora a magyar gőzmozdonyos sebességi rekord?
161 km/óra
87 km/óra
112 km/óra
190 km/óra

No megint rájöttem hogy az általános műveltségem kicsit alacsony szintű. Ráadásul a neten és csak 156 km/óra eredményt találtam a jó válasz pedig a 161 km/óra.
Az általános műveltséghez szerintem nem tartozik, még annyira sem mint egyes reklámos kérdések.
Nagyon is speciális a megitélésem szerint.
Dátum: 2008.12.05. 10:38:05
Köszi, akkor én voltam a figyelmetlen.
Dátum: 2008.12.05. 09:44:13
Sziasztok. Nem találtam Párviadallal kapcsolatos topikot ezért írok ide.
Kérdés: Ma reggel szerettem volna jelentkezni, mert tegnap a tulajdonságaim lent voltak és maximumon szerettem volna regisztráltatni magam. Erre ma reggel már nem lehet jelentkezni. A szövegben nem volt ilyen kitétel, hogy csak előző nap x óráig lehet jelentkezni. Most így kimaradtam a párviadalból a világ2-ben.
Lehet-e tenni még valamit mielőtt elindul?
Dátum: 2008.12.03. 22:42:07
A MÁV vonalain mekkora két sínszál távolsága egy vágányon belül? Vagyis: mekkora a nyomtávolság?
1345 mm
900 mm
1435 mm
1640 mm

Általános műveltséghez illik tudni, és egyáltalán nem speciális. Ugye? Nekem ez egyáltalán nem fontos információ, s nem is érdekel, szégyenlem is magam miatta.
Dátum: 2008.11.30. 14:40:08
Vajon miért kellene tudnom egy sörreklám történetét? A reklámok ismerete vajon általános műveltséghez tartozik-e? Beck sör, az meg milyen értéket képvisel vajon? Hmmm.....Buktam 10 %-ot.
Dátum: 2008.11.30. 13:19:10
Én is ezt a kérdést kaptam értékelésre, bár tudtam hogy labdarúgásról szól, mégis javaslom javítani a kérdést úgy, hogy beírjátok
Ki nyerte a 2007-2008-as Spanyol labdarúgó bajnokságot?
Real Madrid x
Fc Barcelona
Valladolid
Sevilla
Jónak minősítettem, mert kiegészítéssel megtalálható könnyen a neten.
Dátum: 2008.11.23. 19:29:06
Nem tudtam értékelni a kérdést, mert mikor visszaléptem a kérdéshez már eltünt.
Dátum: 2008.11.23. 16:06:24
Köszi a tippet, de törlés után sem kapok kérdéseket.
Dátum: 2008.11.23. 16:04:51
Sziaszotok4
A küldetésekről lenne véleményem. Szépen sorban kezdtem elvégezni őket, és a 6.szint végén elértem oda, hogy nem tudok olyan küldetést választani amit el is végezhetnék. Sajnos itt még nem találom sem Drakint, sem a hordaparancsnokot, és 5 tp-vel sem tudok győzni magasabb ellen. Üresjáratom van másfél szinten. Szerintem ide kellene plusz egy teljesthető küldetés.

A háborúk esetében a támadott szintjének megfelelően korlátoznám a háborúk számát, ne legyen egyszerre sok háború ami esetleg elveszi a játéktól a kedvés a háborúzni nem szerető játékosoknak.
Jó játékot!:)
Dátum: 2008.11.23. 12:13:27
sziasztok
Nem kapok kérdést a vadászatokon két napja. Egy vadászat közben olyan kérdést kaptam amihez meg kellett nézni a toplitástát, rákattinktottam hogy megkeressem a választ és mikor visszamentem már nem volt meg a kérdés és azóta sem kapok kérdést. Sok LE-től estem már el ezért.
Dátum: 2008.11.22. 21:37:43
Sziasztok!
Szeretem a kvízt. Néha mérgelődök mert rossz választ jelölnek meg jóként, néha bugyutaságnak tartom, máskor meg abszolút speciális szerintem, ...... mégis szeretem a kvízt. Jó hogy van.
A kérdésírás módszerén viszont tényleg lehetne változtatni, illetve azon, hogy milyen kérdést vesznek ki.
- Játékosok is írhassanak továbbra is kérdést, de.... mielőtt játékba kerülne, egy csapat ellenőrizze és ne a játékosok kénye-kedve szerint legyen megitélve.
- Ne az alapján kerüljön ki egy kérdés, hogy hányan nem tudták, mert a kérdésben rejlő válasz értekkésségét nem a választ nem ismerők nagysága határozza meg.
- Az időt nem kellene lecsökkenteni, maradjon az öt perc továbbra is. Pontosan azért, hogy ha valaki nem tudja a választ, igen is kereshesse meg, és legközelebb már tudni fogja, ha nem itt esetleg máshol. Ezzel is művelődhet, ha akar.
Személy szerint sok mindent nem ismertem én sem, amit itt a játékban néztem meg, és nem bánom, hogy úgy kellett megkeresni, vagyis nem tudtam fejből.
- Az zavar, ha a kérdésekre nem lehet megtalálni a választ 5 perc alatt sem. Sajnos sok ilyennel találkoztam. Az is jó, ha valaki egyre jobban tudja használni a keresőprogramokat és egyre gyorsabban találja meg az információkat.
Én így gondolom.
Jó játékot mindenkinek!:)
Dátum: 2008.11.22. 14:08:24
Sziasztok!
Én sem kapok kérdést, de azóta mióta volt egy kérdés amit értékelésre kaptam, keressem meg Nimfa nevű társam melyik szövetségben van. No megkerestem de nem engedett vissza és azóta nem ad kvízkérdést.
Dátum: 2008.11.22. 09:50:31
Sziasztok. Nem ismerem a kérdéses változatot. Most mi a jó válasz akkor? LGT és ha igen melyik száma, vagy Omega és a Gyöngyhajú lány zenéjét használták fel?
Sajnálom hogy itt csak az fórumozhat aki szimpatikus, vagy ismeritek. Akkor inkább nem fogok élni ezzel a lehetőséggel. Azt sem tudtam, hogy elvárás minden hozzászólás elolvasása. Máshol ahol fórumozok ilyen problémája még nem volt senkinek sem velem és nekem sem másokkal. Ha itt ez a szokás, akkor maradjatok magatoknak.
Elnézést, hogy hozzá mertem szólni egy régi témához. Ezért tudom büntetés járt, egy frappáns beszólás. Gratulálok. Más stílushoz szoktam. Úgy látszik már kialakult egy társaság és az új embernek nincs helye köztetek. Érezzétek jól magatokat!:) Jó játékot!:)
Lásd. módosított hozzászólásomat!:)
Nem hiszem hogy erre való a fórum, hogy egyből ilyen stílusban válaszoljanak bárkinek is. Egyébként nem tudtam, hogy nem szabad reagálni régi beírásokra, esetleg az a velős hozzászólás, vélemény, hogy leszólják a másik hozzászólását. Ráadásul egy felnőtt ember tesz ilyet, nem is egy gyerek. Hmmmm...... Sajnos erről szólnak a fórumok itt is, leszólni a másikat az a sikk. Belerúgni a másikba még ha nem is ismerik. Szomorú hová fajul a világ. Remélem az epéd rendben van cirip! További jó beszólásokat, ha te ezt élvezed!
A megyeszékhelyes kérdést azért nem tudták azok, akik ismerik a megyék székhelyét, mert Esztergom NEM MEGYESZÉKHELY!!!!
Ennyit arról ki miért szomorú. Én azért mert a kérdést feltevő nem ismeri Komárom-Esztergom Megye székhelyét, mert annak a neve mássalhangzóval keződik, TATABÁNYA.
Hmm....

Bocsi én most olvasom a fórumot, vagyis mikor még nem voltam felregisztrálva nem tudtam reagálni. Amúgy szivesen. Most szégyeljem magam?

Olvasom sokan problémáznak azon, hogy megbuknak a kérdései, pedig azok bizonyára az átlagműveltségbe beleférnének. Igy igaz. Az is igaz, hogy vannak itt gyerekek is, és olyanok is akik még nem tartanak az érettséginél, még talán az általános iskola 7-8. osztályánál sem, hogy a térgeometriáról szóló kérdést egyáltalán megértsék, vagy olvasták volna bármely híres festő életrajzát, amely egyébként nem is nekik való, stb.
Vagyis még nem általánosan műveltek. Hát ezért.
Fogadjuk el, hogy ez egy játék, és ha sok gyermek játszik és nekik speciális, vagy nagyon rossz egy kérdés, akkor lehet, nekik tényleg annak tűnik, mint ahogyan nekem is a sok játékkal, és a kevésbé ismert sportok adataira vonatkozó kérdések, amelyekre rendre rosszul is válaszolok. A kérdések mégis jónak itéltettek. Bizonyára, mert sok olyan korú játszik, akinek az a természetes és nem Munkácsy életrajzáról vagy a térgeometriáról szóló kérdésre a válasz.
Legyünk türelmesek és elfogadóak minden korosztállyal a játékban! Jó játékot és kevés mérgelődést!
Dátum: 2008.11.18. 21:21:27
Mennyi "egész pötty" van a Beholder Kft logójában?
egyse
10
5
15
Hm általános műveltség. Reklám inkább. Ráadásul megpróbáltam megkeresni de nem sikerült. persze hogy tévedtem a tippemmel. Szóval nem vagyok általánosan művelt.
Dátum: 2008.11.18. 12:47:17
Kérdés nem pontos de a Halley-üstökon hány évente látható vagy valami ilyen.
A válaszok között volt 75 is ami a jó válasz a valóságban, de ezt választottam és kiírta hogy a 76 lenne a helyes válasz.

hu - Egy új égitest fejtheti meg a Halley-üstökös rejtélyét
2008. szept. 7. ... Az égboltot 75 évente beragyogó Halley-üstökös egy régi tudományos rejtély, amire talán a nemrég felfedezett, a Naprendszerbeli égitestekkel ...
www.sg.hu/cikkek/62527/egy_uj_egitest_fejtheti_meg_a_halley_ustokos_rejtelyet - 47k -
No ezen a kérdésen buktam mert a kérdés írója szerint 76 a jó válasz, nézzetek utána hogy 2061-ben jön újra és itt volt 1986-ban az 75 év és javítsátok a választ a neten található információk alapján.
Nem örülök mikor rossz választ jelölnek meg helyesnek és ezért bukok LE-t.
Dátum: 2008.11.10. 11:31:46
Sajnos a kérdést nem jegyeztem fel, nem gondoltam hogy problémás lesz.
A plazmáról szólt, úgy emlékszem először azt írta ki a gép a negyedik halmazállapothoz hogy helyes a válasz, viszont mikor visszanéztem ismét már az volt a szöveg hogy mivel nem volt helyes nem kapok plusz LE-t, de igy meg nem tudom mi lett volna a helyes válasz és miért?
Tudja valaki?
Oldal: 1234