Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - balgos

Oldal: 123456789
Dátum: 2009.12.06. 07:41:20
A magyar népmesékben általában hány feje van a sárkánynak?
1
5
7
2

Általában?, akkor legalább az egyest vette volna ki...
Dátum: 2009.12.06. 07:19:20
Kicsit megvágva, elnézést a beírótól...

Idézet: Cosmo - 2009.12.05. 22:33:24
Érdekes levelet kaptam ma:

Ma vettem egy zsák meszet és van már hipóm is elég, hogy fertőtleníteni tudjak a H1N1 ellen, de jöhet akár a H5N1-is, mint Ukrajnában mostanság. Egy apukával beszélgettem az óvodában pár perce. Képes volt felhívni a biztosítóját, hogy ha beoltatja magát ezzel a kotyvalékkal és lesz valami baja tőle, akkor a biztosító vállal-e felelősséget azért, amiért sem a szer gyártója, sem az orvos, gyógyszerész, de még az állam sem? Persze, hogy nemleges választ kapott. Ha viszont nem oltatja be magát és azért lesz baja, akkor sem vállalnak felelősséget és nem állnak jót. A felesége biokémikus, és mondanom sem kell, hogy nem oltatja le magát, sem a családját. Apropó, ha már itt tartunk. Tulok írt egy összefoglalást ebben a témában, tisztán vegyelemzéssel eljutva a nem tetsző eredményekhez.
Íme: "Az Omninvest által kifejlesztett Fluval-p vakcina 50 mikrogramm etil-higanyt (Tiomerzal) tartalmaz. A Cevalpam 5 mikrogrammot, de a gyártó a rosszhírű Baxter AG. A Pandemrix szintén 5 mikrogram etil-higanyt tartalmaz, és a gyártója GlaxoSmithKline Biologicals.
Miért kell a "magyar" oltóanyagba 10-szeres mennyiségű etil-higany? Az etil-higanyt tartósítószerként alkalmazzák, de a Fluval-P tartalmaz még a veszélyesebb vegyületek közül alumínium-klorid-hexahidrátot, trinátrium-foszdát-dodekahidrátot, dinátriumhidrogén-foszfát-dihidrátot és kálium-dihidrogén-foszfátot is. Fokozott elővigyázatosságot ajánlanak (anafilaxiás reakciótól eltérően) túlérzékenység esetében, a nyomokban visszamaradt tojásfehérjével, formaldehiddel, gentamicinnel, neomicinnel, vancomicinnel és ciprofloxacinnal szemben."

biokémiai hatásmechanizmust feltáró ... Tegnap kaptam az alábbi információkat, ...

A hadiparban ismertek a bináris idegmérgek és robbanó anyagok. Két komponensüket külön tárolva teljesen ártalmatlan szerek, de elegyítve biztosan ölnek, robbannak.

Nos mindenkinek meg lehet a vélemény róla,de valamit el kell mondanom azért.
1., amikor terhes voltam a gyerekekkel (2 év korkülönbség van köztük),akkor senki nem mondta,hogy be kell,hogy oltassam magam az influenza ellen,mert veszélyeztetett terhes voltam.Senki.Sem a nőgyógyász,sem a szülészorvos,védőnő,akárki.Túléltem,túlélték a gyerekek is.
2.,ma elvittük a nagyobbikat az ügyeletre,mert belázasodott és fájt a torka.Az orvos szó szerint le b...tt minket,hogy milyen szülők vagyunk mi,hogy merünk a gyerek életéről dönteni azzal,hogy nem oltattuk be.Az,hogy magunknak sem adattuk be,az a mi döntésünk,de a 11 éves gyerek felett ne dönthetünk.NEM?Akkor kicsoda?A férjem megkérdezte,hogy ha beoltatjuk a srácokat,akkor a doki vállalja a felelősséget az esetleges mellékhatások miatt?Nem.Az orvosnak nincs gyereke,az én családom sorsáról meg hadd döntsön közösen a mi kis családunk.Senki nem vállal felelősséget!!


Kb. mégegyszer elnézést...
Dátum: 2009.12.05. 05:25:19
Önmegvalósítás, önmagunk kiteljesedése (kijegecesedése ), tetteink, utódaink által.
Dátum: 2009.12.05. 05:02:50
Ha egy teherautónak 3 hátsó tengelye van tengelyenként 2 kerékkel, és az utolsó tengelyt felemeli menet közben, akkor hány kerékkel tapad az úton?

8
4
6
2

Van egy szoba. A szoba minden sarkában egy cica ül. Minden cicával szemben egy cica ül. Miden cica farkán egy cica ül. Hány cica ül a szobában?

8
16
12
4
Dátum: 2009.12.02. 21:07:11
Reméljük a Marsról nem jönnek vírusok...
Dátum: 2009.12.02. 16:23:18
Milyen emberi belső szervből készül kozmetikum?

agyvelő
máj
méhlepény
epe

Ez csak nekem szúrja a szemem?
Dátum: 2009.11.29. 18:20:31
Milyen tulajdonban van a cetelem bank?

Francia
Brit
Német
Magyar

A Skandináv Lottón legalább hány számot kell eltalálnod hogy nyerjél?

2
4
3
5
Dátum: 2009.11.29. 17:47:47
Melyik híres operaénekes nevét fordíthatnánk le így: " csendes vasárnap " ?

Placido Domingo
Luciani Pavarotti
Enrico Caruso
Andrea Bocelli
Dátum: 2009.11.29. 09:45:52
Ki J.R.R.Tolkien legkisebb fia?

R.R.Tolkien
J.R.Tolkien
Christopher Tolkien
Christian Tolkien

Milyen nyakkendő volt Adyn amikor az Anyám tyúkját írta?

zöld,fehér pöttyökkel
az Anyám tyúkját Petőfi Sándor írta
barna,kék csíkokkal
nem volt rajta nyakkendő

Dátum: 2009.11.27. 20:47:20
Jah
Azt nem értem hogy időnként, hogy lehet egy ötletes kérdést a rossz válassz megjelölésével elrontani.

kb. valahogy így hangzott a kérdés.

Miről kapta a 110 gát a nevét?

110cm magas a gát
110m futnak
a gát 107 cm magas és 110 métert futnak... a feltevő a 110 magas gátat jelölte meg.
Dátum: 2009.11.27. 04:35:02
Ki nyerte Magyarország első aranyérmét az 1996-os atlantai olimpián?

Czene Attila
Egerszegi Krisztina
Güttler Károly
Rózsa Norbert
Dátum: 2009.11.27. 03:35:20
Melyik nem "szerelmes-pár"?

Aladdin és Jázmin
Susi és Tekergő
Timon és Pumba
Simba és Nala
Dátum: 2009.11.27. 03:21:26
Mi Marilyn Manson keresztneve?

John
David
Adam
Brian

Marilyn nem
Ki nyitott kutya-tárat a Harap utca három alatt a vers szerint?

Kutyafejű Kelemen
Kutyaszívű Balambér
Kutyafülű Aladár
Kutyaorrú Atanáz
Dátum: 2009.11.27. 03:12:52
Élménybeszámoló:

Szóval végül beoltattam magam."Vidéki" lévén,Pesten háziorvos nélkül,úgy döntöttem próbát teszek egy a munkából útba eső oltóközpontnál.Így voksoltam az Alkotás 48. szám alatti intézményre.

18 óra körül sikerült eljutnom a megadott címre,ám célt nem értem vele, mivel a nagy alapterületen se kitáblázva nem volt a hely, illetve az ottani dolgozok sem tudták, hogy hol van pontosan.(azóta interneten pontosították a címet) Kis kalandozás és ismerkedés után, végül megtaláltam a "megfelelő" helyet. Elsőnek, realizálódott bennem a szomorú valóság, a születésem óta felújítást elkerülő épület.2-jára hogy az emberek idióták (nem sértésként ez sajátos hitvallásom) beszéltem ott vagy 6 emberrel közüllük, senkinek még csak fogalmasem volt az oltásról/virusról, inkább csak a pánik(és)/média hatására voltak ott (az oltóanyag árával azért tisztába voltak, hisz az a legfontosabb...)Tájékosztatásra (általam) szükség is volt (lett volna), mivel egy igénytelen minőségű beleegyező nyilatkozaton -amelyen fel volt sorolva hogy mit tartalmaz az oltóanyag, és hogy a "tájékoztatót" aláírásommal szignózva tudomásulvesze, na meg egy munkaidőben hívható információs szám- kívül nem volt más papír, /szóróanyag stb..

Mennyire voltak tudatlanok, a fentebb említett tájékozatlanság mellett, 5ből négy megkérdezte, hogy mi az az autoimmunbetegség, és ő nem tud rólla hogy van-e neki...(ennyire nem fontos az egészségük,ha lenne tudnának róla az tuti). Az 5. hallotta a Dr Housba...NO COMMENT

Tőlem lehet nem várták volna egyesek, de volt olyan paciens akit jómagam beszéltem rá, ha már itt van oltsa be magát , nem veszít vele semmit, tettem ezt úgy hogy a párja le sem szarta az oltást és úgy kb semmi sem érdekelte.

Megjegyzem az egész abszurd helyzetben egyetlen pozitív élmény ért, ez egy szőke,göndör,bögyös ápolónő... kár hogy nem az esetem.

Végül 3000 hufért megkaptam egy(igen egyet) szurit a vállamba majd egy csinos, a doktor keze által írott "számla helyetesítőt"... nagyon sok pont(aki szeretné megnézheti a találkozón )

Ha kedves barátném életét súlyosan nem fenyegette volna esetleges fertőzöttségem (autóimmunba szenved, épp kemoterápiás infúzióra szorul), akkor biztos nem oltottam volna be magam, de hogy találkozni szerettem volna így kötelező volt...Ha bármikor elkerülhető lesz kihagyom ezt a procedurát.

A "szuri", egy apró kellemetlenség, kicsit feszült a vállam, de még aznap este kocogás után szinte már meg sem éreztem.

Néhány reakció az lentebbiekre:
Elég szomorú az a valóság ami az emberek döntésképpeségében megfigyelhető, nem szabadna a médiának, vagy akár a közszereplőknek/köztisztviselőknek ilyen befolyással lenni.Jó lenne megtanulni sokaknak gondolkoznia, és elfelejteni a jó kis "szláv" birka szellemet (ez szociológia, társadalom és történelmi hagyományokból fakad, és nem értékitélet).Az állam meg nagyobb szerepet is vállalhatna Pl: ingyenes oltóanyag, a közegészségügy(állandó vesszőparipám az oktatás mellett) terén.

És végül egy kiváló immunrendszer erősítő tipp mindazoknak akik elmúltak 18 évesek és van párjuk:kapcsolják ki a tv-t, számítógépet, adják le a gyereket anyunak vagy fektessék le korán, fogjanak egy kellemes illatú masszázs olajat, engedjenek egy jó habos fürdővizet, vagy zuhanyozzanak közösen, majd a megfelelő sorrendbe élvezzék ki az együt töltött időt, és mindezek után egymás karjaiban aludjanak egy jót.
Dátum: 2009.11.22. 22:53:43
Egy kedves ismerősöm miatt be fogom oltatni magam

oka: immunrendszere=0
A másik a világesemények, nem hiszem hogy bármilyen eseményt csak a karakterek egy része élvezhessen, így azokat szint sávokhoz(itt a vf-eseket alamit kezdeni kell, ha kell) vagy az össze játékosra kiterjedő világeseménynek kell lennie. Mondjuk milyen már hogy a kh tolódik egyre feljebb és feljebb....
Dátum: 2009.11.21. 14:45:34
"Szaporodjatok, és sokasodjatok..."
Dátum: 2009.11.21. 13:01:29
Kik voltak a rómaiak ősei?

Etruszkok
Sumerok
Avarok
Egyiptomiak


Téves
Oldal: 123456789