Felhasználónév: Jelszó:
Beoltatod magad a H1N1 vírus elleni védőoltással?
Igen, már meg is tettem
Igen, be fogom
Nem
Még nem tudom
Szerző
Topic neve: H1N1: beoltatod magad?
kedvelt tagTigrisÚrFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: H1N1: beoltatod magad?
101. hozzászólás - 2009.11.20. 18:47:05
No azt hiszem a vitából kiszállok. Egyértelműen látszik, hogy egyik tábor sem tudja meggyőzni a másikat, ugyanakkor a fertőzöttek és a halálok száma nő, és egyre több ember megy el beoltatni magát. Frankón elbeszélünk egymás mellett, és nem figyelünk egymásra. Én nem látom magam kívülről, nem tudom, én mennyire értem meg a másik oldalt, csak azt tudom, hogy hiába írok le valamit ötezerszer, hogy bőven van olyan, amit a másik oldal véleményéből elfogadok, de mintha le se írtam volna, folyamatosan olyanba köttök bele, amit már sokszor leírtam, hogy nem úgy van. Amit a saját és a környezetem érdekében meg kellett tennem megtettem. Szájtépéstől sajnos még senki nem gyógyult meg, a halottak se támadtak fel. Őszintén sajnálom, hogy amíg szerte a világban, normális helyeken az emberek felfogják, hogy mi a társadalom érdeke, addig mi büszkén és hősiesen ellenállunk, meg a kényelmetlenségre hivatkozunk, és közben csodálkozunk, hogy miért tart ott az ország, ahol.
Végre az ország valamiben elöl járna, a többi országhoz képest nálunk nagyon hamar kezdtek el oltást gyártani, és beadni a jónépnek, miközben egy sor ország most kap észbe. Mi ahelyett, hogy ezt az előnyünkre fordítanánk, rögtön kettéoszlik az ország, és basztatja egymást. Apámnak osztálytársa volt Rubik Ernő, tudjátok, a kockás. Ismerjük, tudjuk miért alakult úgy a kocka pályafutása, ahogy. Itthagyta az országot ő is, mert a kockából sem egy nemzet sikertörténete lett, hanem alap arra, hogy ha egy szobában két magyar van, akkor már öljék egymást. Érdekes, messze a magyaroktól boldogan, sikeresen él, nincs olyan problémája, hogy állandóan kereszttűzben kelljen lavíroznia. Nem lehetne egyszer nem basztatni egymást? Nem lehetne az oltást IS beadatni, meg égészségesen IS élni, meg teát IS inni egyszerre? Ha két magyar együtt van, az egyik igaza már szükségszerűen kizárja, hogy a másiknak is igaza lehessen?
Sajnálom, elegem van a meddő vitából, és nagyon elkeserít, hogy miközben döglenek meg az emberek, még mindig a boszorkányüldözésnél tartunk. OFF.
Pontszám: 5.96
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
102. hozzászólás - 2009.11.20. 19:08:01
Erdekesség: Orbán Viktor beoltatta a családját és hamarosan magát is be fogja.
Pontszám: 5.90
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
103. hozzászólás - 2009.11.20. 19:11:36 (Válasz TigrisÚr #101 hozzászólására.)
Idézet: TigrisÚr - 2009.11.20. 18:47:05
Őszintén sajnálom, hogy amíg szerte a világban, normális helyeken az emberek felfogják, hogy mi a társadalom érdeke, addig mi büszkén és hősiesen ellenállunk, meg a kényelmetlenségre hivatkozunk, és közben csodálkozunk, hogy miért tart ott az ország, ahol.

C-c-c. Tegnap hallgattam nemzetkozi adatokat. Franciaorszag 19%, Nemetorszag 13%. Azon emberek aranya, akik be akarjak oltatni magukat. Nagy-Britanniaban miutan ketszer eroteljesen lefele modositottak a halalozasok szamat esett le a magukat oltatni kivanok aranya 46%-ra. Ez meg igy is eleg magas szam, ami a masik kettorol nem mondhato el.
Pontszám: 6.94
fórumozóGhabsonFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
104. hozzászólás - 2009.11.20. 23:17:36
Mielőtt még döntenétek...

http://neoltsal.blog.hu/2009/10/28/ breaking_interju_jane_burgermeister_rel_video
Pontszám: 5.33
népszerűHollaaNő
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
105. hozzászólás - 2009.11.20. 23:30:51 (Válasz TigrisÚr #83 hozzászólására.)
Tigris ur.
nem ugranek semmilyen komolyabb vitaba,de annyit mondhatok,hogy magyar letemre azt kell mondjam orulok hogy nem vagyok otthon...

vissza a temahoz.
a szervezetnek eselyt adni a sajat maga megvedesere hosszutavon igencsak fontos.
termeszetesen fontos az oltas is abban az esetben,ha nem mediahajhaszat van a hatterben,es mellekes informacioknak tekintik a fontos dolgokat,es azt mondanak amit akarnak.ez ugye ismeros?
az emberek sajnos a szenzaciora ugranak,es a tragediara.
namost ezt kell a medianak pumpalni.
Pontszám: 7.79
kedvelt tagKabokaFérfi
Végzetúr tehetség
112 hozzászólás
Profil megtekintése
106. hozzászólás - 2009.11.21. 03:06:14
Ez igy utolag Tigris Ur egyik igen elmes hozzaszolasahoz a termeszeti nepek 40 evesen valo vegelgyengulese halalahoz. Talan kicsit off, de azert nemlehet szo nelkul hagyni.

Soha, sehol semmikor nemvolt olyan (tortenelem tudomanyok mai allasa szerint) hogy valamely nepessegnek a maximalis eletkora 40 ev korul lett/lenne volna.
Az olvashato (tessek szepen utana jarni!!), hogy az ATLAG ELETKOR volt 30 avagy 40 ev korul. Ez szepen jellemzo volt a kora kozepkorra onnan es mondjuk 14-15. szazadig, onnan fokozatosan lassan (kisebb hullamvolgyekkel, az aktualis nagyobb pestis vagy egyeb jarvanyoktol fuggoen) novekedett.
Mit is takart ez az alacsony atlag eletkor? Az iszonyatosan magas csecsemo es gyermek halandosagot amelyek a rendkivul rossz eletkorulmenyek miatt tortentek. Higienia, folyamatos haboruk, az ezzel jaro jarvanyok es ehezes esatobbi. De ugyanugy voltak 60-70 eves eletkort megelt emberek. Az ugynevezett termeszeti nepek pedig teljesen mas dolog. Ott alapbol magasabb volt mindig is az atlag eletkor. Konyorgom, csak nezzunk meg akarmilyen dokumentum filmet (hogya legegyszerubbet emlitsem) egy afrikai vagy del-amerikai, vagy eszak-amerikai akar eszkimo nepekrol, torzsekrol! Nem talalani egyeteln idosebb embertsem mint 40? Kacagnom kell:)

A mostani modern idokben mar nemis igazan talalni a kulvilagtolteljesen elzart torzseket nepcsoprtokat (esetleg akad meg nehany az Amazonasz kornyeken), de minimalis szinten, pontosan az egeszsegugy ellatas es elelmiszerek miatt ezek is kapcsolatot tartanak a kulvilaggal. Es miert? Mert csupa olyan betegsegben szenvednek amit azelott nemis ismertek es amit az idegen hoditok, felfedezok stb. behurcoltak kozejuk(ezek egyike az influenza peldanak okaert)
Ne tessek mar olyan dolgokkal ervelni, dobalozni ami meg sem allja a helyet, csakhogy koromszakadtaig probaljuk a sajat velemenyunket ratukmalni masokra.
Koszontem.
A hozzászólást Kaboka módosította 2009.11.21. 03:08:02-kor
Pontszám: 4.99
fórumozóSayankyronFérfi
Végzetúr tanonc
41 hozzászólás
Profil megtekintése
107. hozzászólás - 2009.11.21. 06:08:29
Ahogy elnézem már megvan a két tábor.
Én saját magamat nem oltatom be mert én gyerekkoromban állandóan beteg voltam és így az évek alatt nagyon megerősödött az immunrendszerem. Nem szólva a több mázsa gyógyszerről amit elfogyasztottam (nem túlzok hetente jártam orvoshoz akár 2 külön betegség miatt is)
Az nem baj ,hogy az ember gyerekként beteges mert felnőtt korában nem lesz az ,mivel szinte mindenen átesik.
Szüleimnek és hugomnak azért ajánlottam ,hogy oltassák be magukat mert ők mindent elkapnak.
Pontszám: 5.49
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
108. hozzászólás - 2009.11.21. 07:12:06 (Válasz Kocos #102 hozzászólására.)
Ezt vajon miert sikerult lefele pontozni? Nem igaz? Vagy tokmind1 mit irok megy ra az egyes?
Pontszám: 6.12
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
109. hozzászólás - 2009.11.21. 09:53:14 (Válasz Kocos #108 hozzászólására.)
Na én küldtem rá egy 10-est, majdnem akkora, mint amikor régen Nóci majdnem leejtette a mobiltelefonját
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 5.96
népszerűbalgosFérfi
Végzetúr tehetség
175 hozzászólás
Profil megtekintése
110. hozzászólás - 2009.11.21. 12:11:27 (Válasz Kocos #108 hozzászólására.)
off 102=1 es, 103=10 ilyen vagyok, és még nem is politikai pártok miatt....

Almási elkellett olvasnom még egyszer..10
A hozzászólást balgos módosította 2009.11.21. 14:21:07-kor
Pontszám: 8.57
kedvencCirmos cicaNő
Végzetúr mester
1581 hozzászólás
Profil megtekintése
111. hozzászólás - 2009.11.21. 12:30:42 (Válasz Kocos #108 hozzászólására.)
Kocos! Ne torodj a pontokkal! én sem irtam semmi kulonoset, mègis lepontoztak! lehet a napocskànk nagyon ègeti valaki szemèt
Világéletemben a felemelkedésért küzdöttem, de hirtelen bevertem a fejem egy óriási békavalagba.

v1-Fantaghiro; v3-Nebet Het
Pontszám: 6.33
mindenki kedvenceJambor5Férfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
112. hozzászólás - 2009.11.21. 13:34:57
A baratnőm 21 éves kb 2-3 nap alatt átszaladt rajta semmi cink nem lett utána belőle...
Pontszám: 6.67
kedvelt tagYaffaFérfi
Végzetúr mester
279 hozzászólás
Profil megtekintése
113. hozzászólás - 2009.11.21. 13:56:35
Harminchárom vagyok, felvettem a szezonálist is meg a malacosat is.
A szezonális egy kicsit feszítette a kezem, és korábban feküdtem le mint szoktam.
Kb ennyi volt a hatás. 2 kicsi gyerekem van, nem akarom hazavinni a kórt, vagy ha elkapják kell valaki aki észnél van a családban.
Fegyvertelen emberrel nem vívok szellemi csatát.

Kaland:
- Tolvajtól lopni
Pontszám: 5.83
mindenki kedvenceIszojojok kis pocokNő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
114. hozzászólás - 2009.11.21. 15:48:06 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Ha annyira biztonságosnak mondják miért nem teszik kötelezővé és miért hárítják az emberekre, szülőkre a felelőséget?
Pontszám: 6.67
fórumozóSayankyronFérfi
Végzetúr tanonc
41 hozzászólás
Profil megtekintése
115. hozzászólás - 2009.11.21. 17:06:44
Az emberi szabadsági jogok miatt. A te tested a te döntésed.
Nem kényszeríthetnek olyasmire ami a testi épségedet kockáztatja. Kivéve ha mások egészségét is kiemelten veszélyezteted azzal ,hogy nem oltod be magad.

Megjegyzem terhes nőknek és tojás érzékenyeknek nem ajánlják.
Pontszám: 7.23
népszerűHollaaNő
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
116. hozzászólás - 2009.11.21. 21:48:09
meg egy erdekes dolog.
az ember pszihesen erzekeny informaciokra a kulvilagbol.
csak egy pelda.
feled dobnak egy targyat figyelmeztetes nelkul,bizonyitottan tobb esetben kapod el,mintha szolnak elotte.
ez ugyanigy ervenyes mas informaciok kiertekelesere az agyunkban.
tehat hajlamossabb vagy bekapni valamit,ha azt omlesztik allandoan mindenhol.
lehet hogy ez nem tunik olyan kezzelfoghato dolognak,de igenis ez is hozzajarul hogy ki mit nyel be,es mennyire fogekony arra,amitol tart,vagy fel.
Pontszám: 8.78
kedvencRadonFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
117. hozzászólás - 2009.11.22. 18:45:55 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Ezt az egészet csak megint,egy pénz mosási lehetőségnek gondolom és lehet,hogy durván hangzik,de maga az oltást is csak egy placebónak gondolom,de ezt csak én gondolom.Gondolom..
A hozzászólást Radon módosította 2009.11.22. 18:47:00-kor
Pontszám: 7.50
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
118. hozzászólás - 2009.11.22. 21:10:19
Egy orvos mondta nekem, hogy azt olvasta, hogy a vírus (H1N1) 39 fok felett elpusztul, tehát nem kell mást tenni, mint sok forró folyadékot inni, nincs szükség oltásra.
Pontszám: 5.89
népszerűbalgosFérfi
Végzetúr tehetség
175 hozzászólás
Profil megtekintése
119. hozzászólás - 2009.11.22. 22:53:43
Egy kedves ismerősöm miatt be fogom oltatni magam

oka: immunrendszere=0
A hozzászólást balgos módosította 2009.11.22. 22:55:55-kor
Pontszám: 7.07
fórumozóFiremancsFérfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
120. hozzászólás - 2009.11.23. 04:14:15 (Válasz Mona13 #63 hozzászólására.)
Nekem még 1000ft volt az oltóanyag,és mára már többszöröse is lehet az ára mert nincs elég!Persze kis hazánknak lessz a folyamatos gyártás miatt,de emiatt a H1N1 miatt leáltak más oltóanyag gyártásával!Gyanítom hogy amíg nem volt muszály a hazai gyógyszertárakat ellátni oltóanyaggal,addig drágábban adhatták el külföldre euróért a H1N1 elleni vakcinát a gyártók!

Kinek mennyibe került eddig a betegség?3-4 nap munkaszünet forintban mennyi?39 fokos láznál kell aggódni hogy szétmálik a tüdő?Annak idején a TBC hasonló hisztivel járt,vagy mindenki nyugodt volt mert kötelező oltás volt?
november 15, 2009

Esetekben *
Halálesetet

A WHO Regional Office for Afrika (AFRO)
14950
103

A WHO Regionális Irodájának a Amerika (AMRO) **
190765
4806

A WHO Regionális Irodájának a Kelet-mediterrán (EMRO)
28751
188

A WHO Regional Office for Európa (EURO) **
mint 79.000
a legalább 350

A WHO Regional Office for Délkelet-Ázsia (SEARO)
45844
710

A WHO Regionális Irodája a nyugat-csendes-óceáni (WPRO)
166750
613

Teljes
felett 526060
legalább 6.770

* Tekintettel arra, hogy az országoknak többé nem kell vizsgálniuk, és beszámolniuk az egyes esetekben a bejelentett esetek száma valójában alulértékeli a valós esetek számát. ** Az összes eseteknek a számát már nem jelentették ezek a régiók
http://www.who.int/csr/don/2009_11_20a/en/index.html
Bővebb infó
A hozzászólást Firemancs módosította 2009.11.23. 05:43:15-kor
Pontszám: 5.14
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: Ködrelikviák