Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Tiha

Dátum: 2010.12.21. 15:25:51
Nem tom, hogy ez a KH-ra milyen formában vonatkozik, de sajnos ott is az van, hogy van 6-7 "sztár", akit mindenki folyamatosan farmol, így gyakorlatilag résen kell lenni, ha valamelyiket el akarja kapni az ember. A keményebb KH-sok meg 100%-on figyelnek.
Dátum: 2010.12.15. 21:21:03
És ki lehet Béta-teszter? Én vállalnám!
Dátum: 2010.12.10. 13:11:29
Te eddig 106 térképdarabot találtál
(V1)
Dátum: 2010.12.10. 13:07:25
A topic nyitó posztjában:

- neves térkapus szörnyek új kincsekkel
- Szövetségi küldetések.


érdeklődnék, ezekből mikor lesz valami? Vagy az új eseményből?
Dátum: 2010.12.09. 09:53:23
Most nézem mire vered magad. Tedd hozzá, hogy gyakorlatilag amit tőlem hoztál, az ennek a fele sem. Az nekem pontosan 3 portyából megvan EH-val.
TÉNYLEG KŐKEMÉNY VAGY!
Dátum: 2010.12.06. 13:31:16
Annó mikor még nekem volt szövetségem s/vagy V2-n aktív voltam úgy oldottam meg a dolgot, hogy a fórumon volt egy építés topic. Minden nap bemásoltam oda a "taglista" oldalról, hogy ki mennyit épített eddig a szövibe.
Ott nyomom lehetett követni, ha valakinek napokig nem változott az érték.
Ha van egy építési kvóta (terv), azt könnyű kiszámolni, hogy x. napra kinek hol kellene tartania, így a napi bemásolásokkal látni azt is, hogy ki mennyire van még az adott célszámtól.

Fapados megoldás, de "legális", és a legkevesebb plusz munkát igényli.

Aki meg nem éri meg, hogy a csapat érdekében kell építeni, annak a szövetségben nincs helye!
Illetve, ha sok a túl alacsony szintű tag, az is nagyon visszafogja a csapatot. El kell dönteni, hogy kikre és miért van szükség. (tudom, kemény dolog, de ez egy kemény játék )
Dátum: 2010.12.06. 12:25:37
Ez a Mikulás event NAGYON NAGY!!!!! Végre egy igazi EVENt! Pont az ilyet hiányoltam.

Nem lenne rossz, ha ez alapban a játékban maradna....
Akár azt is berakhatnák, hogy normál vadászat és portya esetén (akár a térképes szaki kellene hozzá, meg helyes kvíz válasz), sokkal kisebb eséllyel, de bármikor eshetne ilyen cucc. Nagyban visszahozná sok játékos játékkedvét.
(persze így hosszú távon kialakíthat nagy különbségeket, hisz akik 30PP vel portyázik, inspirátorozik, az alapban többet találhat. És, ha ezeket használja, még több CSP-PP-t költ el, vagyis még több esélye lesz ilyet találni. Az is igaz, hogy extra előnyt nem ad, max gyorsabban halad majd a környezetéhez képest)
Dátum: 2010.12.02. 20:42:48
Hát azért lehetne finomítani rajta. Akkor nem 100%-os visszacsatolás, hanem olyan 60-80%. Igaz, abba nem gondoltam bele, hogy mi lenne a hátulütője a taktikának.
Csak azt néztem, hogy jelenleg elhanyagolható előnyt ad, és rengeteg erőforrásba kerül.
Dátum: 2010.12.02. 19:50:55
Véleményem szerint az új aurás szakikat és AF képességeket is át kéne alakítaná "végtelen"-ségig fejleszthetővé tenni. Ez megint adna egy komoly taktikai lehetőséget.
Szerintem egy egyszerű, de hatásos megoldás kéne.
Negatív aura szakértelem. a szakértelem növelés egyre nagyobb hatásfokkal "csatolna vissza". Jelenleg pár %-ot ad csak, és elméletileg van maximuma. Ha nem lenne, és el lehetne érni vele akár 100-150%-os visszacsatolást is, akkor az egy új harci taktika lehetne. Persze egy 100%-os visszacsatoláshoz szükség lenne mondjuk 500-as szakértelem szintre. (ezek most csak hasraütés szerű számok), de mindenképpen marha drága lenne a kifejlesztése. Ha erre gyúr valaki, akkor más irányú fejlesztésről nagyjából le is kéne mondania. E mellé még az AF képességet is tunningolni kellene, mondjuk minden szintje 50-el engedné a negatív aura szakértelem maximumát feljebb tornászni. Az AF képességnek is egyre drágulna a szintje.

Ezen felül a fájdalomtűrés szakértelem is ugyanígy növelhető lenne. Ennek szintjei egy az egyben kioltják a negatív aura szaki szintjeit, illetve a tüskés bőrét.

Persze a tüskés bőr szakértelemre is igaznak kellene lennie a fentieknek.

Egyre drágább lenne a fejlesztés, viszont nagyon komoly ráfordítással, lehetne egy komoly védekező taktikát kialakítani. Ami egy idő után kötelezne a fájdalomtűrés fejlesztésére is. Kicsit olyan lenne, mint a kritikusok növelgetése, de ez nem két komponenses, hanem három, ami még jobban növelei a lehetőségek tárházát.
Hiába nyomom fel mondjuk 500-ra a negatív aurát, ha az ellenfeleim 200-as fájdalomtűréssel mászkálnak, akkor máris "csak" 300-nak számít az én szakim.
Dátum: 2010.12.01. 00:21:21
Kispajtások, csókoltatok mindenkit!

Kiemelkedő teljesítményednek köszönhetően eggyel erősebb jutalmat fogsz kapni (ha a csapatod nem a legerősebb díjat nyeri)

Te eddig 67 térképdarabot találtál.
Dátum: 2010.11.25. 19:06:38
Én csak azt látom, hogy a pillanatban gondolkozol, azt nem látod, hogy vannak akik előbb kezdtek játszani, vagy csak előrébb vannak szintben (a szinthuszársággal gyakorlatilag azt generálják, mintha sokkal régebb óta játszanának, mint más).
Dátum: 2010.11.25. 19:01:55
Te komolyan ennyire alul vagy vezérelve értelmileg?
Mi az , hogy aki előbb kezdi el az egekbe tolni? Te egyszerűen nem érted. (ha előtted van 50 szinttel, akkor akár "előbb" el is kezdhet tápolni. Örülj, he te már 100. szinttől gyűjtheted az AFP-t, míg másnak 135. szinttől volt ez elérhető. Mire TE 135. szintű leszel, mennyi AFP-d lesz??? És neki mennyi volt akkor??? )
Lehet, hogy te 1 hónap alatt lépsz egy szintet (a VF-el) és ez a szint alatt kapsz X db AFP-t.
IGEN, Egy szint huszár a 1 hónap alatt kap 8-10X AFP-t, de közben lép is 4-5 szintet!
Jó lenne ha az is el kezdene sírni, hogy kevés az AFP, aki mondjuk be sem lép a játékba! Nem tudom TE mit akarsz, és mit gondolsz a játékról, meg mondjuk úgy a világról!

Tudom nem "életszerű" a példa, de nézzük elméleti szinten:
Ha mindenkit órabérre fizetnek, és te napi 2 órát dolgozol, én meg napi 8 órát, akkor ne sírjál már, hogy én 4x annyit keresek! Főleg, ha neked is adott, hogy 8 órát dolgozzál. Jaaa, hogy akkor nem marad idő a haverokra, meg a bulira, meg a csajokra????
Dátum: 2010.11.25. 18:54:16
Igen ez a "rámbízott határ", ami érdekes benne. Régebben ott volt a kritikus vari, kritikus ütés, kivégzés (főleg nerf előtt), és a kereskedelem (ennek sem volt kezdetben maximuma)
Ezekben régen az volt a poén, hogy az extrém őrültek az egekbe nyomták, és ezzel próbáltak kitröni a szürke tömegből. Mára minden ilyen lehetőség eltűnt. (ok a kritikusoknak nincs maximuma, de mivel nincs más, ezért MINDENKI ezeket fejleszti) Most már csak az maradt, hogy a tulajdonságokat növeljük. Páran extrém IQ, TAU (esetleg) védelmet húznak, és így próbálnak mások lenni.

IGENIS kel ebbe a játékba sok olyan dolog, amit végtelenségig lehet növelni!
Dátum: 2010.11.25. 00:21:51
Igazad van, a spektrális manipuláció, az elementális fűzió, a sjtolás, de még a VF is felesleges TÁP, úgyis mindenki kifejleszti, ha nem lenne ugyanott tartanánk...
Okos gondolat. Szerintem nem is kell a játékba se szakértelem, se AF, se LÉ, se vadászat, se portya, semmi.
Legyen inkább tevénk, és nevelgessük!

Mód: jajj, bocsi, benyomva maradt az irónia gomb....
Dátum: 2010.11.24. 23:56:02
Te meg csak a pillantnyi lehetőségekben tudsz gondolkodni! A VF-esnek is jó a 2 szaki, amit Kóc javasolt! CSAK 20%-al kapsz kevesebb AFP-t szintenként, mit a nem VF-es, ha megvan a kompenzációd!!!! Gondolkozzál már kicsit távlatokban! Lehet, hogy most egy 70. szintű lassan kapja az AFP-t, de egyszer Ő is lesz 120. szintű! Sőt több is! Addig meg szépen gyűjtögetsz, és veszed az AF szakikat.
Jaaa, hogy lassan haladsz? Hát ez a VF hátránya! De lényegében az adott szint alatt CSAK 20%-al kapsz majd kevesebbet. Az a te gondod, hogy a VF miatt 1 hónap a szintlépés, míg a nem VF-es szingus addig 4 szintet is lép. De arányosan UGYANANNYI AFP-t kap! Ezt miért nem tudjátok megérteni?

Én 62 AFP-t szedtem eddig össze! De közben léptem vagy 5 szintet is (de lehet többet, nem számolom!)
Dátum: 2010.11.24. 17:10:03
Kicsit magam ellen beszélek, de az az igazság, hogy a jó játékos MINDENT akar! Ha úgy fogjuk fel a relikviákat (meg a familiárisokat), mint valami olyat, amit a játékban gyűjtögetni kell, illetve megdolgozni érte, akkor már más a fekvése a dolognak. És végül is ebben tudnak különbözni a karakterek, hogy nem szerezhetsz, nem szerzel be mindent, ami a játékban van.
És ez végül is jó valahol. Csak, hát a játékosok nagy része optimalizátor valahol, és azt mondja: ide vele kell nekem.
Nekem is nagyon kellenek az új cuccok, és én sem tudok kártyásokkal találkozni, de ha nem lehetne máshogy beszerezni, nekállnék és megoldanám. Pont azért, mert csak ez az egy módja. Dukátot is gyűjtök, mert csak úgy tudok venni aukciós tárgyat. LGY-t is farmolok, mert azért is reliket kapok. Sajnos az ajánlói akcióról lemaradtam, így nem lett olyan lélekkövem vagy mim, ami az ajánlás után ad + Lélekszívást és + lélekszívás védelmet.
És bizony a múltkori kufáros eventnél is az utolsó helyen végző csapatban voltam, onnét se jött relikvia.

Fogjuk fel így az új cuccokat, és nem kell erőlködni rajta. (az meg egy bónusz, ha fél év múlva őskőért végül csak megkapjuk őket!)
Dátum: 2010.11.23. 22:29:54
Tessék, ez is egy tök jó megoldás, és egyből kapcsolódik a VU-hoz! Adtam is egy 10-est
Dátum: 2010.11.23. 22:27:43
Ha cascot veszel az a példában olyan, mintha HKK-t vennél. A Kód az csak a hab a tortán, az a te "kedvezményed", amit azért kapsz, mert ugyanott van a cascod és köteleződ is. Szóval a rulettes hasonlatod nem igazán jó így.
Inkább úgy hangzik, hogy ha itt a cascod és köteleződ is, akkor nyehetsz egy hiper-super autós rádiót. De természetesen nem mindeni nyer, hanem csak minden x-edik. (itt elméletileg minden 4-ik, gyakorlatilag szerintem kevesebb a kód...)

Amúgy az ötlet Miklóstól tényleg nem rossz, nagyon tetszetős, csak az a baj, gyakorlatilag kicsi a HKK-sok és VU-sok keresztmetszete, ebből jön az igény, hogy szerezhessük meg másképp is.

Ha visszatérünk a casco-s példára: Ha VU-sok a kötelező biztásítás, akkor a HKK-sok nem a casco (ami ugye mindkettő gépjárműhöz kapcsolódik), hanem inkább kb a vállalkozói felelőség biztosítás.
Ugye aki itt köti a kötelezőjét, és köt egy vállalkozói felelősség biztosítást, akkor kap egy értékes ajándékot az autójához. Mivel kell az ajándék, te megvennéd pénzért is, de azt nem lehet. Vagy kiváltod a vállalkozóit, és kötsz egy felelősség biztosítást, vagy hagyod a francba az ajándékot...
Hát kb így érezzük magunkat...
Dátum: 2010.11.23. 21:08:58
Egy kis adalék:
Mikor megjelent az első HKK, én azonnal játékos lettem. Közel 4 évig aktív voltam, rengeteg pénzt öltem a lapokba, cserélésbe stb-be. Aztán az egyre újabb kiegészítőkkel eljutottunk oda, hogy az ÖSSZES lapom (Eredeti hőskorszakos ritkák, betiltott lapok stb) mára ÉRTÉKTELEN lett!
Így még csak azt sem mondhatom, hogy veszek 10 paklit a kódokért, mert akár jó befektetés is lehet, azt ha minden jól megy tartja az értékét, és akár 5 év múlva eladhatom a lapokat.

Jó eséllyel egy kis idő múlva annyit érnek a ritka lapok is, mint egy pakli használt magyar kártya!

Erre a gondolatomra nem reagált senki, pedig valahol egy kis elégtétel lehetne, illetve a Miklós által kitalált koncepciót erősítené:
Lehetne azért olyan, hogy mondjuk x hétnyi prémium tagság után (pl 26 heti tagságonként) postán küldenének egy speciális lapot, amit CSAK a VU-sok kapnak. (a "beállításoknál megadhatnál egy címet, ahova postázzák. Egye fene a postaköltés díját őskőben levonnák) Így azt el lehetne cserélni a HKK-sokkal kódokra. (vagy eladni) Lenne kontaktus. De így csak én tejelek annak, aki amúgy is veszi a paklikat. Legyen "vica-verza" is!
Dátum: 2010.11.23. 19:13:08
Én az első alakalommal 8 pakli kártyát vettem, egy kód sem volt benne
(Tudom, kicsi a mintám )