Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - winnie

Dátum: 2009.02.16. 14:49:34
simááán átmentek.

Miért szokták fekete gyémántnak is nevezni a kőszenet?

Mert a bányászok szégyellik, hogy csak szenet bányásznak
Viccből
Mert a gyémánt egy szénmódosulat, ahogy a grafit is
Amiért a Balatont meg magyar tengernek

Hány le kell az őrtorony 2 szintre épitése?

20500
19000
25000
20000
Dátum: 2009.02.16. 14:17:58
Idézet: Villamkezu - 2009.02.16. 11:26:36
Hali! Valaki tudna segíteni? Mi az Lélekenergia sajtolás? Mármint tudom hogy tudok lélekenergiát szerezni meg minden de foggalmam sincs hogy mi az a sajtolás!:D


amiről nincs fogalmad, arra következtethetsz, hogy vagy még nem ismert szakértelem (mihamarabb szerezz 30-as tanulást) vagy még nem jársz azon a szinten, ahol megismerheted.
Idézet: Noszi01 - 2009.02.14. 12:30:22
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni ez miért érdektelen, lexikális tudást igénylő rossz kérdés?

Mi a postafiók száma a Beholder Kft-nek?

Pf. 130.
Pf. 134.
Pf. 138.
Pf. 140.


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.
?


uramatyám, nehogy már ki legyél akadva... ennél érdektelenebb lexikális tudást... a többség azt sem tudja, mi az a beholder kft. ha van olyan, aki utalványon fizet mondjuk paypal helyett, akkor sem megjegyzi, hanem megnézi, ha kell.

egy dolog, hogy olykor hülyék az értékelők és szinte mindent átengednek, de gyakran azok a legfurábbak, akiknek a kérdése fennakad és reklamálnak. mondom, ha valami fennakad, akkor az nagyon gáz kérdés kell, hogy legyen.

és persze ilyenkor jön a sirám, hogy "az én szenzációs kérdésem nem kellett, csak a gagyi marad". cs-s-s. sok remek kérdés van. még több gagyi. sok jó kérdés fennakad. még több gagyi. nem kell általánosítani.
Dátum: 2009.02.14. 02:17:24
De hogy pozitív is legyen: bár spoileres:), de ez remek kérdés, nagyon bejött.

Ki nem lett öngyilkos az alábbi hősnők közül?
Bovaryné
Anna Karenina
Júlia
Desdemona
Dátum: 2009.02.14. 02:16:30
szemlézzünk.

a számos tippelősek mindig jók. nem mondom, hogy mindegyik gázos. de.

Mekkora Magyarország területe?
90 000 négyzetkilóméter
87 000 négyzetkilóméter
92 000 négyzetkilóméter
93 000 négyzetkilóméter


000 lenne a vége? kilÓméter?
------------------

Szent-Györgyi Albert melyik évben kapott Nobel-díjat?
1931
1937
1935
1939

híres, nobel, de évszám.
------------------
Mikor kezdte meg működését az önálló Magyar Nemzeti Bank?
1918. április
1924. június
1920. június
1922. április

köszi
------------------

Mennyi volt kb. az átlagéletkor, 1200 körül?
50év
30év
40év
20év

helyesírás, meg amúgy is. mázli, hogy a királyaink sokáig éltek:)
------------------

A híres 12 pont hányadika szólt a politikai statusfoglyokról?
A negyedik
A hetedik
Az előszó
A tizenegyedik

korrekt kérdés, főleg, ha tudja valaki, amúgy meg csak afféle guglizz, nesze. ennél zöbb kéne, de kvázi számos tippelős:)
------------------

Mikor született Kossuth Lajos?
1792
1802
1763
1823

évszűám, ásít, még akkor is, ha tudom e 4-ből.
------------------

Hány méter magas az Asszuáni gát?
156
111
30
250

ásít
------------------

Melyik filmben szerepelt Patrick Killpatrick?
Die Hard 3.0
A Gyűrűk Ura
Az Utolsó Emberig
Ellenség a kapuknál

jelentkezzen, aki ismeri. helyesírás.
------------------
Mihez van legközelebb Domaháza?
Szekszárdhoz
Ózdhoz
Szegedhez
Kazincbarcikához


ha nem lehet melyik megyében van xy város, akkor ez?
----------------

Sárkány ellen ……
Sárkányfű
Én vagyok a híres egyfejű
Farkasfű
Zebrafű

mi a kérdés?
------------------

Mi volt Héraklész harmadik feladata?
Takarítsa ki Augeiász istállóját egy nap alatt.
Élve fogja be Artemisz istennő ünőjét.
Győzze le a kilencfejű Hidrát.
Szelidítse meg a vad krétai bikát.

helyesírás, amúgy meg szép, de általásnos műveltség tudni a sorrendet?
------------------

Hogy hívják Ghalla világán a természet és az egyensúly istenét?
Fairlight
Elenios
Dornodon
Sheran

eléggé speciális. tf.
------------------

Ki volt a francia király abban az időszakban, amikor Mel Gibson filmje, A rettenthetetlen játszódik?
IV. Szép Fülöp
I. Henrik
II. Fülöp Ágost
VIII. Nyájas Károly

szép. vagy a filmre emlékszik az ember, vagy az évszámra, mikor játszódik, majd utánaszámol, hogy akkor ki volt a francia király.
------------------

Melyik Amerikai sorozat sztárja Ed O'Neil?
Egy Rém Rendes család
A médium
Szökés
Csillagkapu

helyesírás. meg nem sztárja, csak volt.
------------------

Melyik béka tölti mindennapjait vízben az alábbiak közül (ellentétben a többiekkel, akiknek csak a szaporodáshoz kell a víz)?
kecskebéka
barna ásóbéka
zöld varangy
barna varangy


nem tudom, speciálisnak tűnik, de legalább tanul az ember.
------------------
Melyik nem illik a sorba ? ( A hatalom titkai )
Sose kezdj sárkánnyal
Keresd a magad igazát
Jól válaszd meg az ellenségedet
A sárkányok hallgatnak

minek a zárójel? anélkül is sokan csak néznek.
-----

Milyen származású volt Dzsugasvili?
Ukrán
Orosz
Grúz
Örmény


milyen származású volt smith? ne nevettessetek...
----------
Melyik hegységünkben található a Holdvilág-árok?
Mecsek
Mátra
Pilis
Bükk

szép kérdés, most már tudom, de talán nem olyan sokan.
--------------

Hány küldetésed lehet egyszerre?
5
7
1
3

nekem egy van. ja, hogy a végzetúrban?
Dátum: 2009.02.14. 02:00:07
komolyan senkinek nincs itt akkora hangja, hogy legalább a kvízolimpiás kérdésekből kikerüljenek a botrányosak? rá lehetne bízni egy játékosra.

bár, az mindenképpen jelent valamit, hogy hiába a sok panasz, többen is többször voltak top10-esek kvízben, szóval...
jut eszembe, békeidőben lehet citadellázni?
Dátum: 2009.02.12. 22:45:51
.
Dátum: 2009.02.12. 22:19:47
Idézet: Viszok009 - 2009.02.12. 21:20:14
Hy Mindenki!

Hogyan szerezhetek 20 TP-t? Hanyas szintűt kell lenyomnom ahhoz?
Vagy hanyas szakival(szing. ismeretek)?
23-as vagyok.

A válaszokat előre is köszönöm!


minél magasabbat:) kábé be tudod lőni, nyilván akadt fent rajtad 24-25. szintű, akkor látod, tőlük mennyir szedsz el. csak ezért szngulárist nem biztos, hogy érdemes növelni, de úgy nyilván 1-2 szintet spórolhatsz.
Idézet: S0laris - 2009.02.11. 13:17:45

kellene valamilyen szabály arra hogy egy erős szövetség ne háborúzhasson a nagyon gyenge szövetségek ellen. kellene valamilyen pontrendszer arra hogy a szövetségeket rangsoroljuk.


sajnos szabályozni nem lehet két ilyen fogalom alapján (erős vs gyenge), de az egész izgalmaa veszík oda, mert valljuk meg, egy háború tud baromi izgalmas is lenni, nagy taktikai csata, stb - de az esetek többségében valóban csak sima farmolás. amivel nincs semmi baj, hiszen mindenki másképp játszik. de akkor is:)
Dátum: 2009.02.12. 21:32:17
Idézet: Zaccmester - 2009.02.12. 18:07:13
Miklós, ez a mail kering a neten, bemásolom az egészet:


az ilyen demagóg, gyűlöletkeltő butaságokat még bemásolni sem érdemes.
Dátum: 2009.02.12. 21:30:55
Idézet: Miklós - 2009.02.12. 17:40:14
Azt hiszem, a legtöbb ember egyetért ezekkel a dolgokkal, vissza kellene állítani a halálbüntetést.


minden tiszteletem, de ez nagyon nagy butaság. nem az, hogy ki van ellene vagy mellette, de azért irtózatosan merész ilyesmit kijelenteni, hogy a "legtöbb ember" egyetért az szemet szemért emberöléssel.

nem is értem...
Dátum: 2009.02.12. 21:29:08
nekem mondod? el tudom képzelni, hogy az, aki nem 2 naponta léptet állattal szintet, meddig fogja csinálni a 10 szintlépést.

szóval persze, egyrészről igazad van, másrészről pedig igenis kelljen szenvedni a küldetéssel, legyen nehéz, vagyis egyre nehezedő.

ÉS, ami fontos, szerintem, ne gépiesen, nulla kihívást jelentően "nehéz", mert valóban a szintlépés az például ilyen (a vadászat mellett már csak a szintvisszamaradottak szivatása miatt is érvelnék, ott benne van a sikerélmény érzete is, amikor az ember a levegőbe csap a 15. apró szörnynél) a döntetlen ilyen szempontból kihívás volt és nem időhúzás.

az időhúzós küldetésekben egy érdekes van (ami tudom, hogy mazochizmus), hogy ha az ember nekikezd, mást nem vállalhat be, ergó a játék egyetlen kihívást jelentő aspektusa eltűnik.

viszont, egy valamit nem értek. oké, hogy vannak nehéz küldetések (és szerintem ezek közül jó például az epikus tárgy vásárlása, mert nem gépiesen időhúzós, csak nagyon keveseknek), de igazából nem értem, hogy pár leszenvedése után minek egy "10 gyógyital" vagy "3 átokpiramis" alkalmazása.

potya LE. mindig jó, de.

(megjegyzem, természetesen lebeszélhető küldetések sem jók, de az ilyeneket nehéz kiirtani, márpedig az 1500/2000LE milyen kihívás lett volna, de így... (mondom ezt két 1900 és 2000 közti rablással, a bitang mindenit:)
Dátum: 2009.02.12. 11:28:19
Idézet: Almighty - 2009.02.12. 10:58:49
Egyedül kezdtem építeni a szövetségem, de most kaptam meghívást egy erős bandába... ha kilépek, törlődik a szövetségem... mi lessz a beépített LE-val?


a 80%-át viszed magaddal az új szövetségbe.
Dátum: 2009.02.11. 23:29:15
Idézet: BaalCain - 2009.02.11. 23:14:02
A portyázás inkább csak egy játékélmény, a háborúk a múlté, az epikus kis állattal nagyságrendekkel nehezebb lesz. A harc lényegtelen lassan már.
Nézd meg a fosztott Lék nagyságát. van pár oldal aki sokat fosztogatott, de nagy többség régóta alig tud közép szinttől bármit is hozni. Én 30-40k Között stagnálok jó ideje, ennek dupláját vadászom naponta.


ez OFF, csak megfogott, sorry.

azárt az ilyen leírás valahol megmosolyogtató, hiszen nem csak 35. szint felett létezik élet - sőt, az igazi élet az alatt van, ott, ahol még nincs epikus, ott ahogy a háborúk igenis élő dolgok. nem kéne feledni, hogy a big picture-t, nem csak a top200-at kell nézni. (a 30-40k azért elég fura, mert azért napi értelmes, random portyamennyiséggel is simán jön magas szinten általában 1000-2000LE, ami persze elenyésző a vadászathoz képest - viszont azt veszem észre, hogy nagyon sokan 100 alatt LE-vel portyáznak, biztosra mennek, nem kockáztatnak, pedig hosszú távon pozitívban lenne a mérleg, akár 1000-3000 LE-val is meg lehet próbálni a portyát.

ON

persze ha a fenti bagatellizálásoktól, a "nekem nem jelent semmit, másnak semi jelent semmit" leírástól eltekintve, nálad a pont, ez egyértelmű.
Dátum: 2009.02.11. 16:06:20
Idézet: Jeriko - 2009.02.11. 15:38:16
Idézet: winnie - 2009.02.10. 14:14:47
lefordítom, akkor tápoljuk még jobban az erős szövetségeket. alapjába véve nem rossz, valaki vesz maga mellé 29 rabszolgát és 2 naponta 3 tárgyban megmártózik.


Elnézést, melyik játékról beszélsz? Csak mert ez itt a Végzetúr fóruma, és azzal kapcsolatos hozzászólásokat várunk.
Ha esetleg mégis a végzetúrhoz szerettél volna hozzászólni, javasolnám előbb a játék alapos tanulmányozását és megismerését.


ne csináld már, direkt az abszurd, szélsőséges példa, hogy fel se merüljön senkibe, hogy komoly - de miklós is hasonlókat szokott nekünk levezetni, mikor elveti egyik-másik javaslatunkat.

(ilyenkor mindig eszembe jut, hogy a(z egylőre) csak kis csoportra ható javaslatok, melyek erősíthetik a legjobbakat (10, 100, 1000 karaktert) igazából csak lufik, hiszen az egyénnél csak nagyobb "számot" eredményeznek, viszont a különbségek ugyanúgy megmaradnak: a jó még jobb lesz, a nagyon jó meg még annál is jobb. (vagyis én örülök, mert eggyel több lesz a küldetésem, 10-zel több az erőm - de nem megyek sokra vele, ha mindenkinek több lesz eggyel a küldi vagy 10-zel az ereje (a példa légből kapott, szemléltető célú, még mielőtt fejleharapást szenvednék el.)

épp ezért értelmesebb lenne olyan újításokban gondolkodni, ami a (szerintem nem túl ösztönző) módon beálló, karakterek közti különbségre is hatással lenne (mert egyre inkább tűnik a legjobb 50-100-250 közti differencia bebetonozódni.) - akár pro, akár kontra, tehát nem arra gondolok, hogy csökkenjen a legjobbak előnye.
Dátum: 2009.02.11. 13:52:48
Idézet: Tiha - 2009.02.11. 13:33:46
Pl: csóró gyerek, pár hónapos kitartó udvarlással, bókolással, romantikával, energiát és áldozatot nem sajnálva meghódítja álmai asszonyát az egy csodás dolog. Erre jön a kis köcsög újgazdag a sportkocsival tele pénztárcával, és elviszi a csajt első nap...
Hát kb ilyennek érzem az újítást... (és megjegyzem én is őskőért használom, mert megtehetem, de ez sajnos nem boldogít. sokkal büszkébb lennék, ha 50es kronokompenzációval mászkálnék, és más nem tudná használni percenként a térkaput.)


jé, pontosan ezt gondoltam én is akkor, mikor ki lett hirdetve - de vigyázz, mert az olyan hozzászólást, amely "én is őskőért használom, mert megtehetem, de ez sajnos nem boldogít. sokkal büszkébb lennék"-elv nyomvonalán képződik, erősen lepontozzák.

oké, nem sok értelme volt a kommentemnek, de jó olvasni a sok "hamm, még tápot, az 5 legerősebb kalandozónak egy tulajdonságot 100-zal növelő italt, de izibe" (túlzok szándékosan, még mielőtt az 5-ök magukra vennék) komment között józanabb "nekem is sokkal jobb (lenne), de nem biztos, hogy jó ötlet" megjegyzést olvasni.

az a gond, hogy játékosi oldalról sajnos a többség csak a maga, vagy a felső 1% javát nézi (odatartozom én is, te is), nem pedig a hosszútávú célokat.
Dátum: 2009.02.11. 12:34:03
Idézet: Mortimer - 2009.02.10. 14:25:25
"valaki vesz maga mellé 29 rabszolgát és 2 naponta 3 tárgyban megmártózik."

Nem akarok gonosz lenni, de látszik, hogy nincs emlékművetek, mert különben nem írnál ilyeneket (függetlenül attól, hogy mit gondolok Otoaak javaslatáról). Az epikus lények az első néhány után már borzasztó kemények, alacsony szintűek alig sebzik őket, és brutális varázslatokat lőnek amellett, hogy óránként akár több ezret regenerálódnak. Egy rabszolga karakternek esélye sincs.


direkt sarkítottam, a mondandómnak a lényege, hogy nagy kár lenne abból, ami ritka, gyakorit csinálni, csak azért, mert egyeseknek nem tápos.

épp a lényeg veszne oda.

az a baj, hogy ahogy telik az idő, sokan az abszolút prémium lehetőségeket (ezen a bónusz eseményt, LE-szerzést értem) magától értedőnek veszik, mert nekik már sokszor "megvolt" ez a prémium - holott mindvégig kivételesnek kéne kezelni, annak tekinteni, ami, plusz lehetőségnek, nem egyszerű táppá silányítani.

ha visszanézünk a korábbi beholderes levelezős játékokra, akkor érdemes tanulságot levonni abból, hogy a játékvezetés a felső 1-2-5%-nak tett pluszokkal, engedményekkel, mennyire borította a játékegyensúlyt.

még nagyon az elején tart a játék, az epikus pedig elég hamar ellőtt jelző, amire 2 év múlva a 170. szinten lehet, hogy mosolyogva fogunk visszatekinteni az egyre növekvő szintű szörnyek ellenére. lesz még nyilván sok minden, amiben meg lehet merítkezni táp céljából.

de nehogy már a "nehéz" meg a "ritka" szavak meghátrálásra, könnyítés kérésére késztessenek valakit.
Dátum: 2009.02.11. 10:23:54
gondolom a valóságformázás szakértelem által kapott plusz portyapontok a pont kapási idejének csökkenésében mutatkozik meg, de hogy működik az elementáris fúzió?

csak mert meglepve tapasztaltam, hogy amint 15-21-27. szintre nőtt 14-20-26.-ról, mindig kaptam egy cselekvéspontot - ami meglepett. (lehet, hogy a valóságformázásnál is így volt, ezt passzolom, nem néztem, de hátha valaki tudja.)

ez minek köszönhető? és, ugyebár az elementáris is a cselekvés pontok kapás közti időt csökkenti.
Dátum: 2009.02.10. 14:14:47
Idézet: Otoaak - 2009.02.10. 13:13:50
Az epikus csatával kapcsolatban lenne egy fejlesztési javaslatom. Tekintve, hogy már küldetés is kéri nem lehetne, növelni az epikus ellenfélből eső kincsek számát a tagság létszámának figyelembe vételével ? A jelenlegi rendszer mellett ha egy szövetség igazságosan próbálja elosztani a tárgyakat akkor 30 as létszám mellett ha tartják a kb. 2 napot 2 havonta lehet 1db tárgyhoz jutni, nem ideális esetben ez az idő sokkal több, ezért akinek már van tárgya nem igazán motivált abban, hogy üsse az epikust hiszen rossz esetben 3-3,5 hónapot kell várnia mire újra tárgyhoz juthat ami nagyon sok idő, ezzel szemben egy kisebb szövetség 15 taggal meg vígan elvan ha bírják és havonta oszthat tárgyat mindenkinek.

A javaslatom az lenne, hogy 20-as létszamig 1 targy, 20 folott 2 targy, 30 folott 3 targy essen epikus lenyenkent. Ha ez nem megy akkor pedig töröljék a küldetések közül az epikus tárgy vásárlást.


lefordítom, akkor tápoljuk még jobban az erős szövetségeket. alapjába véve nem rossz, valaki vesz maga mellé 29 rabszolgát és 2 naponta 3 tárgyban megmártózik.

szerintem az epikusoknak épp a ritkaság az ereje és senkit nem kötelez senki az azonnali vásárlásra. az viszont az epikus tárgyak erősségét tekintve kicsit abszurdnak hat, hogy valakinek már az is lassú, ha csak 2 havonta cserélheti az epikus tárgyát. a sok epikus tárgy túlzottan is abban az irányba mutatna, hogy mindenki kivárja míg kiesik a legjobb és azt veszi fel. egyenkarakterek előre.