Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - winnie

Dátum: 2009.03.17. 17:18:39
Idézet: Lanmandragoran - 2009.03.17. 16:21:21
Ki kell ábrándítsalak, ennek semmi köze a kivégzéshez, szimplán elájult.


ehh, tudom, más nem nagyon lehetett volna. de vicces. viszont ez is mutatja, hogy még képességre sincs szükség az egy támadásból való öléshez. ergó a kivégzés jelen formájában is hasznos. kár bolygatni.
Dátum: 2009.03.17. 16:32:58
Idézet: Miklós - 2009.03.17. 16:19:02
Azzal nem értek egyet, hogy minden üzenetet a szövi vezetőnek egyenként mindenkinek el kell küldeni, erre való a fórum.


ja, az ember azt gondolná, de sokan azt sem tudják, hogy van fórum, nem hogy olvassák azt:) aki ide is ír, az szöv. fórumot is olvas, de rengetegen arra sem szagolnak.
Dátum: 2009.03.17. 15:04:24
Idézet: Sorseress2 - 2009.03.17. 14:24:43
szeretjük is ezt a rendszert. Erre most zárolták az üzenetírásiomat két napra, holott 41. szintű a karakterem! Azért ez "kicsit" több,mint felháborító...


ez mekkora baromság... valahogy direktbe jelezni kéne a játékvezetőnek. én is szoktam körüzengetni. (már az is butaság volt, hogy anno a körlevél hiányát a fórum meglétével magyarázták. beírok én bármit a fórumba, de akkor is kell körüzenet, hogy olvassák el:)
Dátum: 2009.03.17. 14:03:00
Idézet: Ashcroftt - 2009.03.17. 13:02:45
Csak nekem tűnik elsőre iszonyatosan időigényesnek az új 94. (Szerezz 10 tárgyat térkapus ellenfeleidtől!) küldi? Kb. tizenkét szintnyi térkapuzásból - úgy, hogy legfeljebb 4-5 pontot nem használtam el - sikerült eddig nyamvadt 8 tárgyat összeszednem. Ezt a küldit meddig csinálom majd, 15 szintnek megfelelő időig? Az még barátok közt is majdnem 2 hónap, ha nem szivat a random...


jaja. a 94. küldetésnek érdemes időigényesnek lenni. utána lesz kompenzáció, 1-2 azonnal küldetés. ha egyben figyeled őket, akkor kiegyenlítődnek. amúgy annyira valóban nem szörnyű a dolog, heti 1-2-3 tárgy azért potyog még 3-as térkapuval is, 12-essel meg pláne.
Dátum: 2009.03.17. 13:59:37
szerintem jó így a kivégzés, a napi 1-2-3 mindig megvan 40-60-nal. valóban sokan nem foglalkoznak az egészségükkel.

Rohanás közben egy kinetikus detonáció varázslatot idézel. (-145 VP). 486 sebzést okoztál.
Ellenfelednek egy gyors mozdulattal megadod a kegyelemdöfést.
Ellenfeled ájultan esik össze.

még varázsolni sem volt ideje.
Dátum: 2009.03.17. 10:07:56
Idézet: Piciklon - 2009.03.17. 09:40:57
Megvalósítható. Pl. Az Erdő szíve nevű nyaklánccal vagy a Sheran ékköve nevű nyaklánccal, amik epikusból eshetnek.
Magyarán: meg kell érte dolgozni.

http://vegzetur.wikidot.com/kincs


nem kell olyan messzire menni. ott a térkapus átkozott froglok lánc.
Dátum: 2009.03.15. 23:48:13
Idézet: dzsusz - 2009.03.15. 21:27:02
Nem nézel wiki-t?


nem szoktam. de ha te nézel, megnézheted nekem. (megnéztem. vannak szakértelmek, de abból nem tudom megállapítani, hogy van-e utolsó vagy még nem vittek fel újat.)
Dátum: 2009.03.15. 20:32:33
megvan az akadémiával elérhető utolsó szakértelem? vagy még nem érték el a topszövetségek a határt?
Dátum: 2009.03.15. 20:31:05
Idézet: Bari - 2009.03.15. 17:13:05
A segítő kéz nem sokat ér, ezt tudjuk. Több háborúnk volt egyszerre, magamat is kellett védenem. Nem hiszem, hogy az építő karakterek csak átmeneti kiugrást eredményeznek, minden esetre tőlünk nem csak átmenetileg veszik el a LE-t...


azért, ha fentről érkezik, egy 500 tulösszegű karaktertől, az +50 TULpont. ha kettőtől az +100. durva nagy különbség.

amúgy teljesen korrekt a taktika, egy szövetségnek ne legyen gyenge pontja.
Dátum: 2009.03.15. 15:59:48
Idézet: Ricardo - 2009.03.15. 14:15:10
Az állat miért veszít a moráljából, miközben ájult? Ennek sincs semmi értelme, ezt is lehetne módosítani.


ha már morálvesztés, egy fix érték jobb lenne, de el gáz, ahogy egy ájultraverés jól leeszi a dög morálját:) vigyázni kell rá, na.
Dátum: 2009.03.15. 14:29:29
Idézet: Freez - 2009.03.15. 14:09:13
Köszönöm a kiegészítést, de még így is kell két legalább 10-es szintű elfelejtenivaló szakértelem. A turbónak köszönhetően már csak kb 50kLe-t fogyaszt(teljesen haszontalanul) ez a küldetés ha nincs mit elfelejteni.


az a jó benne, hogy te dönthetsz, hogy neked megéri-e csinálni. ha nem, akkor nem érdemes. korábban is voltak "fizess be 50e LE-t" küldetések, ez is olyan, csak ciki lenne azt írni, hogy fizess be x LE-t. így egy kicsit csavartak a dolgon és összevonták az "legyen 32-es tanulásod" küldetéssel. vagyis 2-3 dolgot is el kell érni.
Dátum: 2009.03.15. 13:49:46
42. szinten van esély alacsony szingulárissal 30TP-t szerezni? meddig kell felütni? sharpát kell leverni vagy elég truebloodot (45. szintűt 6-os szakival lecsapni 24TP volt, bár nem tudom, hogy hány százalékos)

ha esélytelen, inkább ráhajtok a 2000TP-re. (most már jó lenne úgyis szerezni, amikor be van kapcsolva a küldetés.) (jut eszembe, magas szintről az az általános, hogy mindenki minimális LE-val portyázik? így nem csoda, ha azt mondják sokan, hogy fent nem lehet LE-t zsákmányolni....)
Dátum: 2009.03.15. 12:31:34
Idézet: bonca - 2009.03.15. 11:31:40
Ez rendben is van, de Crimson azt vette fel, hogy amikor végzett a kennelben az állat, utána nem csökkent hosszú ideig a morálja a reform előtt. én erre mondtam, hogy bug.


gondolom nem is jelentette senki a bugot, hanem kényelmesen kiélvezte az előnyeit.
Dátum: 2009.03.14. 22:46:34
Idézet: Csagary - 2009.03.14. 13:54:14
nagyon megállt ez a PP-s topic és vele együtt a PP rendbetétele is,bele olvasva a régi hozzászólásokba rengeteg jó ötlet van és tényleg főleg a gyémántokat érinti ez a téma,napi 15 PP elég kevés aki sokat játszik és msotmár mindent lehet átváltani csp-ből,őskőből : térkapuzást,sajtolást csak a PP-t nem (és visszafelé is van akit érintene a dolog)
remélem hamarosan rendeződik ez a téma is


azért állt meg, mert mindenki elégedett. a napi 15 PP lehet 30 is, és ott a szakértelem, amivel +10-et kaphatsz. de egyébként, hidd el, sokaknak még a napi 15 PP is sok, legalábbis elnézve magas szinten a védőitalosok számát.

szóva..., rendeződött a téma.
Dátum: 2009.03.14. 13:45:34
Idézet: WMS2M2 - 2009.03.14. 09:22:27
melyiknek meg nincs, az bosszankodik; de abba is bele lehetne gondolni, hogy az erősebb karakterek napi 5-10 gyengét (legalább) megtámadnak , még jobban elhúznak a többiektől,


?? nem tudom és nem vagyok zenmester, de én nem bosszankodom azon, hogy másnak jó. vele örülök:)

hadd húzzanak, annál inkább nem fognak engem támadni. a játék nem a felzárkózásról szól, az erőviszonyok be vannak betonozva. inkább az önmegvalósításról, a saját mikrokörnyezetedből való kitűnésről.
Dátum: 2009.03.14. 13:42:57
Idézet: Tiha - 2009.03.11. 16:20:12
Azért jól ki lett szúrva a szemünk ezzel a pár épülettel. Alig egy pár hete vannak benne, de gyakorlatilag a top szövik szinte mindent fel is építettek maxra belőle. (kivéve az állatnak a kunyhót, mert az nem jó sokmindenre...)


top szövik? a játékosok töredékéről van szó, szerintem "senkit" nem érdekel, hogy mit építenek vagy mit nem. (nem tudom, mi azonnal a kunyhót kezdtük építeni. lehet, hogy máshol más a prioitás:)

miklós is megmondta, hogy miért nem érdemes fejleszteni. ha véletlenül jön valami új dolog, akkor azonnal több fog kelleni. "még, még, melák éhes".

Idézet: Tiha - 2009.03.11. 16:20:12
Világ2-őn 21. szintű vagyok, de már húzom az új szakikat. Aki nincs erős szövetségben, az cseszheti....


ugye el sem tudod képzelni, hogy az is élvezheti a játékot, akinek nincs nagy épülete/szakértelme. meg sem fordul a fejedben. sőt, talán csak azok ott "lenn" élvezik, mert ők nem stresszelik magukat azon, hogy egy fejlesztést 1 hónap alatt kivégeztek. nem tudom, de én úgy látom, hogy inkább te "cseszheted", mert nem tudsz mit kezdeni magaddal lévén egy hónap alatt lerohantad a fél évre szóló fejlesztési tervez, miközben a kis szövetségekben sok időbe bele fog telni, míg végére érnek a fejlesztéseknek. de legalább lesz előttük cél.
Dátum: 2009.03.14. 13:27:51
Idézet: Jeriko - 2009.03.13. 11:58:28
Idézet: winnie - 2009.03.10. 13:11:36
ne hogy már problémás legyen egy küldetés. az mindennek a teteje:)


Winnie: az 5 döntetlenes küldetést megcsináltad? Szerintem jópáran kíváncsiak vagyunk rá hogyan, eddigi hozzászólásaid alapján fel sem merült bennem, hogy buzogánnyal és vakítófénnyel támadtál valakit, akivel meg volt beszélve (persze nem kell ehhez direkt beszélni, elég a "ráutaló magatartás" is.
Szóval hogy állsz ezzel a küldetéssel?


szerintem senki sem kíváncsi, és természtees, hogy úgy csináltam meg, hogy buzogányoztam. de nem beszéltem meg. ez is természetes.

azért, ha van kedved, egy időre tedd vissza a fiókba a cinizmusodat és keresd meg a képen látható három különbséget a mazochizmus és a megbundázás (előre megbeszélés - hiszen a bunda negatív töltetű és szó sincs arról, hogy negatív töltete lenne) között.

annak nem sok értelme lenne, ha direkt döntetlenre utaznék a "normál" csatákban (nem is tudnék, hnnan tudjam, hogy hány védelmet vegyek le magamról, hogy legyen sansz az ikszre?). ha van lehetőség, hogy valaki le van vetkőzve, akkor logikus, hogy úgy megyek neki, hogy legyen esélyem döntetlenre. ha nem úgy megyek neki, akkor 1. mazochizmus, mert direkt meg sem próbálok a döntetlent elérni, 2. még én vagyok a szemét, hogy levertem egy buzogányosat.)

megbeszélni nem sok küldetést lehet, állatölőset, 10-20-30TP-set, 1500-2000LE-set, mínusz 20.000-eset - ezeket nyilván nem beszélem le, mert minek? egyszer úgyis sikerül. de szerintem te félreértettél valamit. nem azért nem beszélem le őket, hogy ezzel villogjak, hogy "bezzeg én...", max ajánlom, hogy a gépies klikkelgetésbe és a vonalzóval tervezett karakterekbe némi kihívást lehet vinni ilyesmivel. mennyivel másabb, mintha valaki rezignált biccentéssel konstatálja, hogy megvan egy küldetés és csak egy levelébe került, s ömlik a 28.300 LE, mint az, ha 10-40-120. próbálkozásra ér el sikert és esetleg hajnal kettőkor a diadalittas örömüvöltésével felveri a szomszéd lakás egyébként minden miatt morgó házsártos öregurát.

(most kisebb lényeket ölök. az affinitásom sincs turbózva. hát nem belerohantam éjszaka egy +2126LE-s portyába? ehh..., nem volt örömüvöltés:)

a kommentem, amire reagáltál szerintem elég világos: nehogy már egy 92. küldetés se lehessen olyan, hogy a "problémás" jelző ne férjen el rajta. hányadik küldetésnél jöhetnek akkor végre a problémásak? 150? 453? 711?

az a röhej, hogy azt tartja XY problémásnak, amiért tenni kell és nem azt, ami fantáziátlanul csak LE vagy más erőforrást igényel. szerintem sokkal problémásabb az áldozz 80.000 LE-t küldetés (legyen 4 azonos szintű tárgyad). de az ellen senki nem ágál, mert 0IQ-val is teljesíthető, kvázi ha rááll az ember azonnal. a baj az, ha egy küldetést 1-2 hét teljesíteni vagy nem beszélhető le egy levélváltással.

tisztelet persze a kivételnek (a nem síró többségnek), mert olykor bántó módon általánosítok és nem ez volt a célom.
Dátum: 2009.03.14. 11:36:17
Idézet: Sun13 - 2009.03.14. 11:30:43
Igazán ha jól látom a gyémántok sírnak hogy mindenki gyűlöli őket. Csak pár adat:


uhh. nagyon kemény érvelés. te nem a gyémántokról írsz, hanem 1-2-3 erős karakterről meg magadról. bár ne szóltál volna, mert ezzel a butasággal épp a jó "gyémántellenes" érveket taszítod háttérbe, mert mindenki a tieiden fog röhögni.

Idézet: Sun13 - 2009.03.14. 11:30:43
Ez a szakértelem szerintem azért nagyon jó, mert kicsit helyrebillenti a játékegyensúlyt ami durván el van tolódva a gyémántok felé.


szerintem olvass utána a témának. nem védem a gyémántokat, nem szorulnak rá, de van egy szövetség, amely harcban nagyobbat sebez, van egy, ami erősebbet varázsol és van egy, amely kevesebbet sebződik.te harcokat említesz, de a gyémántok harcban nem kapnak előnyt. annyi az előnyük, hogy 33%-kal több lélekenergiát kapnak, amiből gyorsabban fejlődhetnek. 33%-kal. azt persze nem árt hozzátenni, hogy pár karakter kivételével szinte senki nem szerez portyában annyi LE-t napi szinten, hogy ez számítson, de ezt más topikban már kibeszélték, csak lemaradtál róla:)
Dátum: 2009.03.14. 11:32:14
Idézet: Miklós - 2009.03.14. 09:35:43
Épp ezért nem lett volna jó, ha szavazás nélkül egyedül döntök: látjátok, ez az opció csak a játékosok néhány százalékának tetszett volna.


egy szavazásnál nem tudsz nem-tetszést mérni, lehet, hogy a másodlagos preferenciáknál (vagyis a kompromisszummal elfogadható tételeknél) magasan ez győzne.
Dátum: 2009.03.14. 00:14:23
Idézet: Blazek - 2009.03.13. 21:39:08
nekem is van példám a randomra:
ellenfél támadása pontosan feleakkora, mint a védekezésem (131 védekezés, és 65 támadás)
támadásom magasabb alapból mint az ő védekezése (92 támadás, és 86 védekezés)
IQ-m magasabb volt 6tal, mint az övé, mégis neki jött be a varázslat (180/80 arányban kb), smaragdos volt, mit csináljak... az zavar, h ilyen értékeknél ő is 2szer ütött meg, és én is kétszer ütöttem meg őt. nem az első alkalom, h így járok, de már nem idegesít... mondjuk azóta kevesebbet költök a játékra, amióta csak röhögök ezen!


ezt nem is értem. ez nem randomra példa. ilyen alapon minden csata példa a randomra.

6-tal magasabb az iq? nagyjából mindkettőtöknek volt 50% esélye. az egyiknek bejött. 65-ös támadással többször nem talált el, mint eltalált. ebben sincs sok meglepetés, inkább papírforma. te eltalálhattad volna többször is, ez igaz, de, ha volt 75% esélyed a találatra, akkor szerinted mennyi százalék esélyed volt arra, hogy 5-ből kétszer találd el?

ennyire nem kéne félreérteni a randomot. ha valamire 20% esély van, az is bejön 100-ból 20-szor.