Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - winnie

Dátum: 2009.03.19. 22:04:28
ó, nem úgy van az! azt hittem, hogy legalább az egy perceket kivárva lehet végezni fél óra alatt.

nem.

a 10. levél után:

Kedves Játékostársunk,
Ha túl gyakran / túl sok üzenetet küldesz, spam szűrő rendszerünk átmenetileg letilthatja számodra az üzenetküldés lehetőségét. A következő üzenetet 1 óra múlva küldheted. Ha szövetségi társaidnak akarsz üzenni, használd a szövetségi fórumot.
Megértésedet köszönjük!


szövetségvezetők előre! vagyunk vagy párezren a szövetségek számából ítélve a spammelőknek pedig többet kell várniuk, addig reggelhetnek párszor még.
Dátum: 2009.03.19. 22:02:11
kéne 102.-nek egy olyan köldetés, hogy "öld meg egy portyázás során ellenfeled két állatát".

csak azért, hogy dühöngjek, mert nemrég sikerült így dupláznom...
Dátum: 2009.03.19. 21:55:06
Idézet: Butchman - 2009.03.18. 19:18:50
A spam szűrésre valami jobb ötletet kellene kitalálni. Nem elég a percenkén 3! Ha mindenkinek akarok írni, akkor nagyon sok idő. És most ne mondja senki, hogy nézzenek fel a szövetség oldalára. Még az sem biztos, hogy a levelemet elolvassák. Nem jó ez így. Főleg azoknál nem jó, akik nem olyan sokat érnek rá játszani. Még egy dolog amiért a VU még jobban időrablóvá válik...

-------------
Nem küldhetsz üzenetet még 02:25 ideig.
-------------
Kedves Játékostársunk,
Ha túl gyakran / túl sok üzenetet küldesz, spam szűrő rendszerünk átmenetileg letilthatja számodra az üzenetküldés lehetőségét.
-------------

túl gyakran = három egy perc alatt. jutalom= 3 dobásból kiamarad.
ó, basszus

ez most komoly?

ha mindenkinek levelet akarok írni, akkor fél órát üljek a gép előtt a semmiért?

nagyon nem jó ez a rendszer, az előttem szólók javaslatai megfontolandóak lennének.

(ha korlátozni akartok, akkor legyen körlevél funkció és ti elosztjátok percenként a leveleket, de így nem kicsit gáz.)
Idézet: Amateon - 2009.03.19. 19:32:29
Szerintem nem rossz ötlet, bár tekintve hogy a "nagyok" így elég sokat vesznek a gyengébbektől ez nem olyan jó ötlet. Én például már unom hogy 26-osok támadnak.


csak jelzem, hogy ők is unják, hogy 31-esek támadják őket. nincs nagy és kicsi. egy nagy van, mindenki más kicsi.
Idézet: Draglov - 2009.03.19. 17:51:25
A portyapont alternativ elkoltesenek lehetoseget mindenkepp fontosnak tartom. Viszont azt figyelembe kell venni, hogy tobb okbol halmozodhat valakinek a portyapontja. Peldaul azert, mert nincs ideje elkolteni, nem tudja elkolteni mert mindig 15% ala verik vagy eppen nincs kit tamadnia.


csakhogy ezzel párhuzamosan egy kompenzáció sem lenne rossz, amivel növelni lehetne a portyapontokat. mondjuk a valóságformázás maximumának kitolásával, mert a portyázók fognak sírni (bár lehet, hogy nem a 30+10-esek), hogy nekik ilyesmire nem marad pontjuk:) (személy szerint, annak ellenére, hogy egész nap 15% alatt vagyok, nekem is kevés a napi 25 portyapont.)
Dátum: 2009.03.19. 17:54:47
Idézet: Mortimer - 2009.03.19. 17:21:41
És miért csak 30. szinttől felfelé cselekednek így? A 25. szintűek is sok hónapja játszanak, mégis ott van most a nagy tápzóna.


addigra tanulnak bele a játékba?

nem tudom, de UWEL problémáját nem értem igazából (vagy az a gond, hogy eddig jókat portyázott, most meg nem? előfordul, istenem),

mostanában is vannak 2000-es portyáim olykor, még a 40. szint környékén is. ritkák, mint a fehér h., de vannak. (különös ismertetőjelük, hogy nincsen bekapcsolva akkor a küldetés vagy csak 1900-as a portya, mert nincs turbózva az affinitás:). persze ez is csak 700-800-as rablás, hiszen gyémánt bónusz, meg duplaszorzó.

az persze vitathatlan tény, hogy az élmezőny, számomra döbbenetes módon (relatíve) alacsony szerzett LE-mutatóval áll, de gondolom a 20.000 LE-vesztőknek vannak arról tapasztalatai, hogy lehet-e rabolni magas szinten.
Dátum: 2009.03.19. 17:16:01
Idézet: UWEL - 2009.03.19. 15:41:00
nem értitek mi a kérdésem célja mind1


szerintem nem volt annyira bonyolult, jól megfogalmaztad, mindenki értette. a válaszok sem bonyolultak - azokat gondolom nte is értetted. jobban vigyáz az ember a LE-jára. semmi értelme annyival rohangálni, hogy 1000LE-t lehessen rabolni, inkább elkölti fejlesztésre az ember a felesleget.
Dátum: 2009.03.19. 16:33:35
Idézet: Selymess - 2009.03.19. 16:31:55
Sziasztok.

Meg tudná valaki mondani, hogy miért nem növekszik az állatom TP-je,mikor gyakorol a kenelben?
Már 2. szintű a kenelünk,de az állatom TP-je nem változik,ugyanannyi marad,amennyi a gyakorlás előtt volt.


növekszik, csak akkor nő, mikor beküldöd és te biztos akkor várod, amikor kijön:)
szerintem érdekes ötlet, csak kell egy konkrét koncepció, mert ha azt nézem, akkor valóban az epikusok és a térkapusok NPC-k (csak az egyik ad LE-t), akik jók bokszzsáknak, ráadásul az epikus lény napi 10-15 csatát is biztosít az állatkának, hogy ne essen a morálja nagyon:)
Dátum: 2009.03.19. 16:08:20
Idézet: Mortimer - 2009.03.19. 15:13:20
"míg a fegyverek kvázi egyre erősödnek, addig a varázslatok szerencsére sokkal szélesebb spektrumot nyújtanak a taktikázási lehetőségeknek"

A fegyverekkel is lehet taktikázni, bár ezt a sebzés tényleg valamelyest befolyásolja.
36-os és alatta: nagy támadásbónusz, jó találati esély.
42 és alatta: nagy erőbónusz, hatalmas sebzés, kis találati esély.
48 és alatta: nagy varázslatbónusz, zéró támadásbónusz.


ez igaz, persze, itt is megvannak a hullámok, ha panaszos lennék, akkor ki is panaszkodtam volna magamat, hogy volt egy bizonyos szintsáv a fegyvereknél, ahol a töltelék fegyverek nem jelentettek jó alternatívát (pedig elég sokáig nem őskövesekkel harcoltam), viszont az azért valószínűtlen, hogy valaki ne találna jobb fegyvert 8 szinttel lejjebb és (mondjuk, 30-as szakértelemmel) 3 szinttel feljebb, hanem egy mínusz kilenceset haszál. ellenben varázslatoknál előfordulhat.
Dátum: 2009.03.19. 16:05:45
Idézet: Butchman - 2009.03.19. 15:44:17
Gondolom, aki lepontozott, annak jól van így. Momentán nem zavar, de kicsinyesnek tartom.


te is 5.33-as lettél:) biztos focista volt.

amúgy légy humánus, védd a természetet és használj vakító fényt és máris jobb a vesztes szája íze, hogy nem kapja meg a varázslatot, csak a többit. a győzelem így is, úgy is biztos. indítok is egy mozgalmat.

igazából nincs baj a mostani rendszerrel, felőlem maradhat regenerációmentes, de ha már reform van, akkor legyen normális és ne szedett-vetett. (fránya állatok, én is nekik köszönhetően vagyok egyaránt a győzelmi és vereségi top25-ben, talán ha 6-7 karakter vívott nálam több csatát:)
Dátum: 2009.03.19. 15:10:24
Idézet: UWEL - 2009.03.19. 07:28:07
jó akkor azt magyarázd meg légyszíves, hogy arénában miért van az, hogy 6k-val játszuk le a meccet(mindkettőnknek ennyi van) és nincs le-rejtésünk(szaki) ugyaolyan szintűek vagyunk és akkor is kb 700-800 le-t ad a gép a győztesnek?


mégis mennyit akarsz rabolni? az mindegy, hogy neked mennyi van. az számít neki mennyi. ha 5000-e van, akkor a 7-800 az korrekt. annyit akkor is megkapsz, ha te mész 7-800-zal, gondolom.
Dátum: 2009.03.19. 15:07:34
"Pontszám: 5.33"

hehe, olyan egyszerűek az emberek. egy 10-es és egy 1-es, igazából nem is értem, miért vesződik valaki a pontozással.

azért még egyszer leírom, hátha a játékvezető felfigyel, hogy nem gondolta át a gyógyítási korlátot (pár kommenttel feljebb bővebben kifejtettem) - míg a fegyverek kvázi egyre erősödnek, addig a varázslatok szerencsére sokkal szélesebb spektrumot nyújtanak a taktikázási lehetőségeknek, így egy x. szintű lehet, hogy hatékonyabb, mint egy x+10. szintű. míg fegyvernél/pajzsnál/páncélnál ez kevésbé valószínűbb, így továbbra is gáznak tartom, hogy 41. szinten át kell váltanom gyilkos spórákra (33. szintű) ahhoz, hogy bekapcsoljon a 3-szoros túlütéskor a gyógyítás,míg, ha harcolok, akkor természetesen előveszem a 9. szintű vakító fényt vagy a 29. szintű fényrobbanást, ha sebezni is akarok.

csak azért váltsak át mindig egy olyan varázslatra, amit nem akarok használni, hogy bekapcsoljon a regeneráció? (mert egyébként jól jön az a +350-400 életpont a vereségeknél)
Dátum: 2009.03.19. 01:45:50
hányadik szinttől lehet 6 szint különbséggel ütögetni fel, s le?
Dátum: 2009.03.18. 21:55:54
Idézet: Gaborpivarcsi - 2009.03.18. 21:54:30
Megalakult a Láthatatlan Légió, a Végzetúr első maximálisan BÉKÉS szövetsége! Célunk, hogy ne háborúzzunk senkivel, hanem a vadászat rögös útjain lassan, de biztosan fejlesztgessük a karaktereinket.

Minden békés, háborúzni nem vágyó gyémántot szívesen lát a Légió!


nemes szándék, de már nem azért, van hasonló békét hirdető szövetség, de mindenki őket támadja, így háborzniuk kell.
Dátum: 2009.03.18. 12:11:22
Idézet: Mortimer - 2009.03.18. 11:15:22
"használhatatlanul gyengék magas szinten"

Ha így lenne, a toplista eleje fényrobbanással rohangálna. Valahogy mégsem így van.


ööö, nem voltam egyértelmű, de arra céloztam, hogy VANNAK használhatatlanul gyengék magas szinten. olyanok, amikkel szinte senki nem rohangál. mint ahogy VANNAK erősek alacsony szinten. ezt gondolom nem érdemes tovább ragozni. ha magasabb szintűt támadok, nyilván erős varázslattal teszem, de védekezésnek a nagyobb eséllyel védő jobban megteszi.
Dátum: 2009.03.18. 11:04:29
sőt, azt már nem is említettem a varázslatokkal kapcsolatban, hogy nem eklég, hogy erősebbek vannak alacsony szinten, de használhatatlanul gyengék magas szinten - ld. a nulla sebzésű visszacsatolás vagy tiszta fény, gyengítés. tehét, ha valahol, akkor varázslatok esetében nem működik a fegyvereknél bevett "egy erősebb" lépcső. csak másabbak lesznek.
Dátum: 2009.03.18. 09:55:03
látom semmi játékvezetői reakció, de hátha. nem adom fel.

fentebb leírtam, hogy továbbra is nagy butaságnak tartom, hogy a 3szoros túlütésnél éppen a varázslat szintjét vizsgálja, fegyver, pajzs, páncél - oké. de mivel a varázslatok szerencsére kicsit változatosabbak és nem csak egyre növekvő sebzést/védelmet képviselnek, mint a többi tárgy, ezért meglehet, hogy valakinek egy 29. szintű, kevesebbet sebző, de az adott mínusz támadások miatt sokkal hatékonyabb varázslat használhatóbb sokaknak, mint egy magas szintű, csak sebző.

az a vicces, hogy indoknak az hangzott el, hogy gyenge fegyverrel direkt is elérhető a regenerálás. gyenge pajzzsal és páncéllal főleg. sőt, a vakiító fény vagy a fényrobbanás is erre lenne jó, hiszen csökkentheti az ellenfél biztos győzelmet azzal, hogy kevesebb sebzést kapok a kiosztott mínusz támadásnak köszönhetően, de ez a rendszer azt ösztönzi, hogy több sebzést szenvedjek el a gyógyításért cserébe, inkább használjak erős, sebző varázslatot, mintsem a védekezést erősítőt.

én igazából túlélem a dolgot, csak feleslegesnek tartom, hogy ha lepihenek, mindig be kell készíteni a kinetikus detonációt, ha támadok akkor meg a fényrobbanást. (utóbbi humánusabb is, hiszen az indított portyákat nyeri álátalában a támadó és sok értelmét nem látom, hogy a tuti győzelmet +300 sebzéssel súlyosbítsam.)

(mint ahogy a leírásban fegyver ÉS varázslat szintje szerepel, holott a valóságban fegyver VAGY a varázslat szintja számít)
Dátum: 2009.03.18. 08:32:06
Idézet: Tiha - 2009.03.17. 23:34:23
elolvasnád amit más ír. Én azt ecseteltem, hogy a fejlesztések nem oldottak meg semmit.
A kisseb szöviben lévők csak pislognak, hogy miket kaptak a "nagyok", és reménykedhetnek, hogy egyszer majd végre eljutnak az akadémiáig, és akkor az épületek, és a szakik is elérhetőek lesznek nekik. Ami nem az Ő hibájuk, de az újjításból meg semmit nem kaptak. Akik meg "fent" vannak, azok meg nagyon gyorsan ki tudtak belőle fejleszteni minden értelmes szakit MAXOSRA! Az, hogy a nagyok kaptak célt kb 1 hónapra a kicsik meg kaptak olyan dolgokat amit csak nagyon sokára kaphatnak meg, az nem egy nagyon korrekt megoldás.


szerintem nem érdemes a pislogó kicsikről írnod. majd ők sírnak, ha gond van. ja, hogy nem sírnak? nem ŐK sírnak? kár belekeverni őket.

aki 6 hónap múlva részesül az újításból az "semmit sem kap" belőle. szerintem itt valami félreértés van. kaptak meg volna mindent a kicsik, hogy ők is egy hónap alatt maxolhassanak és akkor máris minden kerekebb lenne? ugyan már.

meg kellett volna oldania valamit a fejlesztéseknek? volt valami gond? jól értem, hogy az a baj, hogy nem 5 hónap alatt, hanem 1 hónap alatt maxoltad ki az értelmes (hah, megint. mert vannak értelmes és értelmetlen szakik. a fejlesztés csak akkor fejlesztés, ha értelmes szakit ad.) szakikat?

papír és ceruza segítségével szerintem te is ki tudod számolni, hogy hány szakértelem vagy épület kellett volna újonnan, hogy mondjuk az 5. hónap végére legyenek csak "kimaxolva az értelmesek" és felépítve az "értelmesek"? elég gigantikus szám jönne ki. s mindez csak azért, mert kaptunk fejlesztéseket és erre az a válasz néhány helyről, hogy "ez nem elég, még!". el kell fogadnod, hogy a játék nem (csak) annak a felső 1%-nak készül. azoknak akiknek, tisztelet a kivételnek, semmi sem elég.

a kisebb szövetségek pislogása nem értem hogy jön ide, nekik csak bővültek az elérhető céljaik. én is kis szövetségben vagyok. nem pislogok, akkor sem, ha ezt kívánod:) mások meg azért nem pislognak, mert fogalmuk sincs, miért kéne pislogniuk, nem tudják, hogy milyen új épületek, szakértelmek vannak (ha tudnák, az is csak ösztönözné őket) - majd felfedezik őket pár hónap múlva.

a "kicsik" a fejlesztések nélkül is bőven elvoltak eddig is, még az eredeti lehetőségek végefelé sem érkeztek el (a második oldalas szövetségek nagyjából az akadémia megjelenésének idejére érték el az epikus emlékművet, s a nyári fejlesztések idejére fognak ezen fejlesztések végefelé járni. lehet, sőt érdemes nagy léptekkel haladni, viszont ekkor benne van, hogy a lehetőségek miatt sírásra görbülő száj kissé falsnak tetszik.)
Dátum: 2009.03.17. 22:12:27
Idézet: Hanga60 - 2009.03.17. 21:59:06
Szeretném megírni a véleményem erről az egész kínzókamra dologról.


korábban már írta valaki, hogy ha csak az elnevezés a gáz, akkor feledd. lehetne étterem az épület és meghívják oda a levert kalandozókat, akik hálájuk jelenként a napi bevétel egy%-át leadózzák, miután telitömték a bendőjüket. a hatás ugyanaz és nincs benne fasisztoid részlet. hmm? szerintem részletkérdés.