Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - winnie

Dátum: 2009.06.12. 11:58:03
Idézet: Morroch - 2009.06.12. 11:52:49
Idézet: winnie - 2009.06.12. 11:43:27
maximum 2-3 hónap múlva egy mesteri építészethez hasonló trükkel

Ez a legnagyobb baromságok egyike. Ilyen alapon, ha az életben tanulni akarsz valamit akkor előbb rendelj egy agymosást. (Rád férne.)


én találtam ki a megoldást? írtam, hogy ez így jó vagy így nem jó? direkt nem minősítettem. csak közöltem veled a várható megoldást, valamint az, hogy a fórumból már így is folyton a topszövetségek tápolása kelt visszatetszést (megint nem írom, hogy ez baj-e vagy sem.), ezért is ilyen a két új szakértelem.

szerintem mindenkinek egyértelművé válhatott, hogy ha lesz bővítés, akkor ilyen módon. miklósnál reklamálj. anno nem véletlenül húzott meg egy határt. valószínűleg nem azért tette, hogy 3-4 hónap múlva eltörölje.
Dátum: 2009.06.12. 11:43:27
nem hiszem, hogy túl jó ötlet lenne, maximum 2-3 hónap múlva egy mesteri építészethez hasonló trükkel. amíg csak 4-6 szövetségnek van maxolva, addig annyit érne el vele a játékvezetés, hogy felerősödnének a "megint a topot tápolják" hangok.

ilyen alapon minden max szintjét lehetne növelni.
Dátum: 2009.06.12. 11:26:18
max sajtolással is van, hogy 4500 és van, hogy 10500 a kapott LE.

ha egy átlag LE lehet 150 és 450 is, akkor ez benne van, hiszen a háromszoros alap LE difit szélsőséges esetekben kiegyenlíthet a háromszoros sajtolás difi, ami ráadásul csak szakértelemben névleg háromszoros,
Dátum: 2009.06.11. 23:12:31
el lehet menni, ha nem tetszik. bármikor. nem hiszem, hogy ilyen hangnemben reakciót lehet kicsikarni. írj levelet. arra szokott válaszolni. vagy (meglepetés!) odaméz hozzá szombaton és megkérdezed az itteni duzzogás helyett.

végre egy ötlet, végre jönnének a színesítő dolgok és van, akinek ez sem tetszik.

miért nem lepődök meg a hozzáálláson?
Dátum: 2009.06.11. 14:08:35
ha valamire akár 1% esély van, akkor bármikor kiröhöghetnek, ha a random úgy akarja.
nekem már nem. azért 70. szint fölött nem sokan fognak 10 percenként epikus ölni azok közül akik ott tartanak (akik ölhetnének, azok már jóval előrébb járnak). ez azoknak jó, akik 55-65. szintű epikusnál vannak, azok sebzése még van, hogy kétszmájegyű.
Idézet: Sultankalifa - 2009.06.11. 11:46:07
vagy a megoldás az hogy aki ügyesen játszott kimaxolt épületet vagy szakértelmet, azt azzal büntetjük, hogy addig nem lesz újdonság (értelmes újdonság) amíg utól nem érnek a többiek és akkor már nem tudsz előnyből indulni (amiért keményen megdolgoztál heteken, hónapokon keresztül!)


nem büntet senki semmivel senkit, maximum a rohanó önmagát. aki "rohan" (nem pejoratíve mondom), az mindig is tisztában van azzal, hogy kirohanhat alóla a játék. olyan nincs, hogy "azt hittem, hogy nem rohan ki alólam, mert akkor nem rohanok" - ezzel mindenkinek tisztában kell lennie. még akkor is, ha ez így nem jó, de azért lehetett volna élni a gyanúperrel. (oké, nem tudom neked mennyire van múltad, de épp ezért döbbentett meg anno pár nagy múlttal rendelkező játékos őszinte csodálkozása, hogy "jé, rohantam és kiszaladt alőlam a játék. még ilyet".

két lehetőség van az üdvözülésre: 1. rohanni ÉS nem panaszkodni, ha végigszaladtál a jelenlegi lehetőségeken (mert a panaszkodással csak azt jelzed, hogy naiv vagy és utópiában élsz) - ez olyan, mint amikor valaki lebeszél egy küldetést, aztán csodálkozik, hogy elfogyott, 2. nem rohanni, mert tudod, hogy annak mi lenne az eredménye, s inkább, mivel tudod, hogy a játékvezetés csak véges játékélményt tud kreálni neked, te mesterségesen kreálsz magadnak játékélményt, kihívásokat. lehet, sőt a tápért kell nagy szövetségben lenni, de attól még sokkal érdekesebb napo problémákkal szembesülni, kis részsikerek letudáa után örülni.
köszönet, pedig kerestem.

ó, fakker, ezt az epikus specet nekem találták ki, lehetett volna korábban is:) más kérdés, hogy teljesen esélytelen, hogy a közeljövőben legyen, sőt, mivel többmilliós szövetségi fejlesztést igényel és másnak amúgysem kéne, így megfőtt de azért ábrándozni jó volt.
Idézet: bonca - 2009.06.11. 11:35:37
Hát nem is tudom...
Attól félek az epikus ellen nem az idő, hanem az ÉP a szűk keresztmetszet a "kisebb" szöviknek.


mérmint hogy értve az idő? (uhh, most az elveim ellen cselekszem, de mit tudnak az új szakértelmek, vagyis ez az új?)

nálunk speciel az idő és az ÉP (mármint a lényé összefügg), de inkább az idő a keresztmetszet, mert 2-3-4 napig kell ütni egy lényt, míg lehullik és, ha kimarad egy nap, akkor minden elölről indul.
Idézet: Freez - 2009.06.11. 10:25:56
Winnie elhiheted megéri én igaz 41-es vagyok jelen pillanatban tehát kiesek a szórásodból de mégis csak olcsóbb a heti adót beadni varázspontból mint Le-ből.


nem az a gond, hogy megéri-e, de jelen esetben számolható, hogy ha ráköltesz x ezer LE-t, mikor hozza vissza az árát. ennek fényében szól a kérdés.
Dátum: 2009.06.10. 22:26:04
Idézet: Nari77 - 2009.06.10. 17:26:05
De abban én is egyetértek veled, hogy a 80%a kacat, én csak azt mondom van amelyik megéri a 200 aranydukátot!

És nagyon remélem, hogy lesznek sokkal erősebb tárgyak, főleg, hogy egyre több aranydukátért lehet venni, így ha az ár növekszik igazán növekedhetne a tárgyak erőssége is!


kacat? eddig is durva tárgyak voltak, talán, ha 10% a kacat, de tele volt nagyn hasznosakkal, ami kevésbé hasznos, az meg pár tízezer LE-t adott, de azárt az sem rossz.

a szintlépéses őskő termő zsákot sajnálom, de nagyon..., eddig magasan az volt a legerősebb, kulcs a végtelen LE-hoz:)
Dátum: 2009.06.10. 22:23:19
van felugró ablak? mikor jön elő?
Dátum: 2009.06.10. 22:22:48
Idézet: Nari77 - 2009.06.10. 17:14:23

Most 10 vadászatból NÉÉÉÉGGY, jelzem NÉGY apró jött és egy kisebb. Pedig!! Most szint*2+15-ös szerencsém van. És ami még rettentően bosszantó, hogy ebből a 10ből a legnagyobb vadászatomnak az LE-jét meg sem kaptam


durva, ha nem jött volna 10-ből 4 apró.

ezen mit csodálkozol? lesz olyan is, hogy 10-ből 6 apró jön. meg 10-ből 9. meg 10-ből 10. ahogy minél többet játszol, annél gyakrabban fognak előjönni azok a variációk, amikre 0,1 vagy 0,01 vagy 0,0001% esély van.

ez statisztika. ha van rá esély, akkor bekövetkezhet. legközelebb jó ideig nem fog. az lenne a
Dátum: 2009.06.10. 20:53:45
na, ja, kinek mi a fontos. 56. szinten így ezer szakiösszeg fölött, lefelejtve két annak idején 40-50-es szakértelmet is bőőőven van maxolnivaló - oké, nem optimalizálok, hanem játékélményt növelő hasznos szakértelmekről van szó. az intelligens kedvenc természetesen nulla. (a kritikusok meg a tulajdonságok csak akkor kapnak LE-t, ha kell az epikushoz, de egyébként nincs sok értelme. akit kell, úgyis leverek.)
Idézet: Ariel - 2009.06.10. 18:35:16
Mára a manakonstrukció épp annyira alap szakértelem mint a spektrális manipuláció vagy a sajtolás...


már megint csak topszemüveggel gondolkodsz... egy 30-40. szintű karakternek vajon mennyire éri meg ilyesmibe belefektetni. főleg más helyett.
Idézet: Lance - 2009.06.10. 17:52:58
nem egészen....minél nagyobb a szinted, annál könnyebb összeszedni 2 tanulás szintet(V1-en már 65-ös valaki...az secperc alatt felhúzza 56-ra...sőt a szövi is hamar felépíti akadémia 15-re..)...


az logikus valahol, hogy lassítja miklós a szakértelmeket, de senkit nem a tanulás vág földhöz, hanem az akadémia szintjei. mennyi lesz? 4M az első képesség, másik 4M a másik? a topszövetségnek bakfitty, a többieknek vér és verejték. ergó máris nem jó a lassítás.

igazából nem is tudom, hogy mi lenne az üdvözítőbb. az új szakértelmeket csak a nagyok érhessék el hamar? akkor nő a szakadék, de azért hadd járjon jutalom az élenjáráséééért, izé, szóval azért, ha valaki bent van egy topszövetségben (hiszen irtó béna karakter is kaphat a szövi révén akadémia szintet). vagy az új szakikat érhessék el a "kicsik" is?

nem tudom.

ha miklós lennék, akkor színesítő jelleggel tennék be 1-2 szakértelmet a kimaradt páratlan szintekre is. nem tápot, csak színesítést. valami feltételhez kötve, nem tudom. akár úgyis, hogy csak az fejlesztheti ki, akinek nincs 30-40-50-es tanulása.

tudom, hogy a többség magasról tesz a "kicsik"-re, de tök jó lenne, ha apróságokat kaphatna az is újdonság gyanánt, aki ősszel fog felérni az 55. szintre vagy a 200.000-es lélekkúthoz.
Idézet: Mortimer - 2009.06.10. 18:12:01
Ez egyszerűen nem igaz. Rengeteg fejlesztési ötletünk van, amik valóban újdonságok, és jobbá teszik a játékot.


rengeteg ötletet olvasni. ez igaz. a fele butaság, egy része kivitelezhetetlen, stb, szóval hiába jó egy ötlet, rengeteg minden hátulütője lehet, mert ffórumba beírni valamit egy másodperc, de átgondolni jjóval több (talán jerikó szokta megrágni az ilyesmit komolyabban)

viszont azért annyira nem lehetsz naiv, hogy azt hiszed, hogy az az ötlet, ami neked tetszik jobbá teheti a játékot...

van rá egy tizesem, hogy bárkinek az ötlete kerülne be, azonnal jönnének a hőzöngők, hogy az táp meg nem jó meg a top50 meg a kicsik meg ez meg az.

aki a földön jár, nem gondolhatja, hogy van ultimate JÓ ÖTLET, amit mindenki szeret. már az is gáz, ha csak 1% nem szereti, mert ugye a negatív reakciókat felerősíti a fórum és pár síró egyén miatt mindig arra lehet gondolni, hogy mindenki sír.

szóval maradjunk annyiban, hogy rengeteg ötletünk van, amik első blikkre jobbá tehetik a játékot. de lehet, hogy rosszabbá.
Dátum: 2009.06.09. 16:33:34
jól értem, hogy az a gond, hogy lehet taktikázni egy háborúban? akkor ne lehessen?

Tíccsuk beja katakommát a háborúba'!
Dátum: 2009.06.09. 16:28:22
Idézet: Butchman - 2009.06.09. 14:22:33

Tragikus, hogy ennyi játékos törlése sem nyitotta fel Miklós szemét... Lehet, hogy megunta az egyes világot, és egy huszárvágással így akar végetvetni egy "vég nélküli" játéknak. Végülis a munka


alapvetően félreérted a dolgot.

a törlést butaság belekeverni: miklós nem azoknak csinálja a játékot, akik töröltek. aki besérült, törölt, aki nem, az maradt. ergó olyansok maradtak, akikből nem vált ki törlést a KH. igaz, akadnak még panaszos hangok, de már T.E. (Törlés Előtt) is csak azért tűnt a fórum panaszáradatnak, mert aki sírt az sokszor sok kommentben sírt, így a sírásmennyiség gigantikusnak tűnhetett - ellenben azok, akik leintették őket, hogy felnőtt emberhez méltetlan a szipp-szipp, csak egyszer írtak be, utána hagyták a fenébe őket, mert reménytelen esetnek tűntek.

ez játék. a játékba újdonság került. nem lehet minden fejlesztés mindenki ínyére. már csak matek alapján is, ha többen örülnek, mint ahányan nem, nem lehetett túl rossz döntés.
Dátum: 2009.06.09. 16:14:41
Idézet: Mortimer - 2009.06.09. 15:11:59
Engem négyszer.


ennyi panasz után csodélkozol?

igazából csak azt nem értem, hogy másik topikban megy a siránkozás a játékidő csökkentéséről: a játékra nincs idő, de egész napos fórumozásra, ha panaszról van szó, akkor van.

érdekes.