Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123
Szerző
Topic neve: Háborús reform
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Háborús reform
1. hozzászólás - 2009.06.09. 15:31:54
No, megtámadta az EH-t a Tyrant. Minden elismerésem, bevállalták. Gondoltam, lesz végre jó kis csihi-puhi, ami ilyenkor lenni szokott az erősebbek verik a kisebbeket a másik szöviben természetesen. De azért a saját szintemen is néha nyertem már és néha bizony bevállalom, még ha 50-50 % is csak az esély... Persze fentebbről ütnek engem rendesen, mindenki más is. Ezt elfogadom, ha 10-ből egyszer visszapattannak, akkor virulok, hogy hoppácska. Néha meg bepróbálkozok a szintemen és örülök, hogy sikerült.
Erre mit kapunk? 3-4 üthető Tyrantost. Nem azért, mert a többi 15 % alatt van, hanem mert katakombában bújkálnak.

Ami a tegnap délutáni hadüzenetnél még egy jó mókának ígérkezett, az totál tönkre lett téve és az egésznek a játék mivolta megölve.

Igen, valóban nem háborúztunk már régóta, mert értelmét nem láttuk.

No de kérdem én, játékosi szemmel (azaz nem karakterszemmel) ez háború? Mert szerintem nem az. Hogy mit lehetne ellene tenni? Gondolom ez alsóbb szinteken is problémát jelent, legalábbis 1-2 korábbi hozzászólás alapján. Ötletem volna is rá, de ha a többség úgy gondolja, hogy ez a háború (hiszen a játékszabályok lehetőséget biztosítanak rá), akkor jobb elő sem hozakodni az ötletekkel.

A véleményeteket várom ezzel kapcsolatban.
Pontszám: 7.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
2. hozzászólás - 2009.06.09. 15:33:42 (Válasz Craslorg #1 hozzászólására.)
Nem ez, úgyhogy elő az ötlettel. (Sokadik nekifutás, Miklós tessék figyelni!)
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
3. hozzászólás - 2009.06.09. 15:36:58 (Válasz Craslorg #1 hozzászólására.)
Tökéletesen egyetértek, ráfér a teljes háborús rendszerre egy nagy reform. Szerintem az elején állapítsuk meg a problémákat, és ha ebben megegyezünk, lehet tovább mozdulni.

- Probléma-e, ha egy 3 fős szövetség megver egy 35 főst? (lásd Rubinpalota.)
- Probléma-e, hogy egy olyan szövetség van előnyben, ahol kevés az üthető tag, azaz ha egy szövetség egyszerre öt másiknak hadat üzen, akkor ezt könnyedén a saját előnyére tudja kihasználni? (Lásd Lélekőrők, ők ennek a mesterei)
- Probléma-e, hogy ki-be lépkedhetünk szövetségekből háború közben? (Lásd Tyrant.)
- Probléma-e a zsoldosok használata? (Lásd VM vs. Dawn of fire, TGY zsoldosokkal.)
- Probléma-e a masszív katakombázás, az, hogy a legerősebb ember kinnmarad, a többi 34 a pincében bújkál, és ő egyedül nyer? (Lásd Pagony vs. TGY)
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.06.09. 15:44:39-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
4. hozzászólás - 2009.06.09. 15:38:44 (Válasz Mortimer #3 hozzászólására.)
Rossz a kiindulás. Az rendben, hogy ezek a problémák jelenleg vannak, de ezeknek a tiltásával, ellehetetlenítésével nem fog megoldódni semmi.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
5. hozzászólás - 2009.06.09. 15:42:59 (Válasz CaveMaN #4 hozzászólására.)
Naigen, de ha a problémákban sem értünk egyet, akkor felesleges a további vita.

Szerintem ez azt mutatja, hogy egyértelműen nem a jelenlegi rendszert kell toldozgatni-foltozgatni, hanem egy teljesen újat kitalálni. Valamikor olvastam olyat pl. hogy megadott tagok kiállnak őrposztba, és őket lehet ütni, meg ilyesmik.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
6. hozzászólás - 2009.06.09. 15:46:54
Sokszor ki lett már fejezve az is, hogy rossz a háború rendszere, de nem hallgattak meg minket ebben a témában se...

Valóban nem az, de így van esélyünk, ezt kell csinálnunk, mert pl. Crimson az ütőtávjában oda-vissza ver mindenkit. Tehát nem fogunk úgy neki menni senkinek, hogy lehetőséget adjunk a győzelemre. Jelenleg pedig a szövetségünk nagy része, elhasználta a katakomba lehetőségét (amit egyébként Ti is kihasználhattok), ergo 2 hétig nem mehetnek majd vissza, egy hét múlva lehet revansot venni.

- esetleg háborúban lehetne csökkenteni az üthetőség szinthatárát
- esetleg egy karakter ugyanazon másikat, csak 3 óránként üthesse, de mások számára legyen 1 órán belül elérhető ahogy most
- esetleg legyenek háborús csoportok mondjuk 5-ösél (mondjuk szint szerint), a két szövetség csoportjai egymással vívjanak körbe párviadalokat 3 győzelemig, a háború kimenetelébe a csoportgyőzelmek számítsanak bele, az nyer, aki több csoportot megynyer.


hirtelen ezek jutottak eszembe
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
7. hozzászólás - 2009.06.09. 15:49:09 (Válasz Mortimer #5 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.06.09. 15:42:59
Szerintem ez azt mutatja, hogy egyértelműen nem a jelenlegi rendszert kell toldozgatni-foltozgatni, hanem egy teljesen újat kitalálni.


Ebben teljesen egyetértek
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
8. hozzászólás - 2009.06.09. 15:50:47 (Válasz Craslorg #1 hozzászólására.)
Welcome to the real world Neo!

Szoval ezt a strategiat mi januar elejen kaptuk a Serpentstol, ott 2 ember volt utheto. Akkor is leirtuk a velemenyunket, h ez mennyire nem etikus, es az lett belole, h jottek a tomegek, h hehe gonosz TGY, kellett nektek, most megszivatnak.
Ezutan mar csak hab volt a tortan a ki-be lepkedek hos haboru, amivel a Tyrant ajandekozott meg.

Mind szabalyos, csak sztem a haboru es a jatek ize veszik el bennuk. Nem csalasnak, hanem kiskapunak hivjak, de szabalyos. Ismet tipikus esete, h Miklosek nem teszteltek elegge a jatekot (vagyis mi tesszuk most)
Pontszám: 7.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
9. hozzászólás - 2009.06.09. 15:52:02 (Válasz Endyr #8 hozzászólására.)
Endyr, félve kérdezem, az jobb háború volt, mikor a kezdete után 10 percen belül kapituláltunk?
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.50
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
10. hozzászólás - 2009.06.09. 15:57:02
Az jobb háború, ha a gyengébb szövetség tagjai mind kint vannak, várják a nagy pofonokat, és az erősebb csak ledózerólja?
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
11. hozzászólás - 2009.06.09. 16:00:30 (Válasz Craslorg #1 hozzászólására.)
Ha nincs üthető ellenfél mert mindenki bújkál, akkor elég nehéz kihúzni az első három napot, nyilván a Tyrant erre hajt… Közben valószínüleg folyamatosan kémgömböznek is, hogy tudják, kinek mennyi ép-je van. A kristályhorda sem segít a dolgon, még kevesebb emiatt az üthető célpont. Bosszantó harcmodor, ha nincs még meg a dupla előnyük, akkor be kell menni a katakombába és a 3-ik nap után elő lehet jönni. Ha ők is előjönnek, akkor nyílt a küzdelem, de ha bent maradnak egy hétig, akkor annyi csp-jük halmozódik fel, hogy a háború utáni kamrázásokból visszajön az a LE amit elvisznek egy esetleges győzelemmel.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
12. hozzászólás - 2009.06.09. 16:05:33 (Válasz pityu #10 hozzászólására.)
Hat annak inkabb haboru szaga van, leven haborun kivul is ez tortenik. Igazabol korbedozerolasnak kellene lennie, hogy azert utom Xet, h ne tudja nalunk Yt lecsapni. Es azert az ritkan van, h egy szovi minden tagja erosebb a masik minden tagjanal.


Sanyi: Nem, az nem haboru, de legalabb nem kiskapu alattomos kihasznalasa. De ezugyben nehezen tudok nyilatkozni, leven mi meg sosem kapitulaltunk magunktol.
Pontszám: 5
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
13. hozzászólás - 2009.06.09. 16:05:49
"megadott tagok kiállnak őrposztba, és őket lehet ütni" - ez valóban elhangzott, talán Kócos írta, a TF-es toronyháborúk mintájára, ami anno mindenkinek nagyon tetszett (pedig azt is a Beho fejlesztette )
Nem volna hülyeség, de a mostani helyzetre pl. nem megoldás, mert nekünk igenis van 2-3 tagunk, aki bármelyik ELITest meg tudja verni (ez ténykérdés) ők vígan elálldogálnának az őrposztban...
Pontszám: 3
kedvelt tagGridFérfi
Végzetúr tanonc
24 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
14. hozzászólás - 2009.06.09. 16:08:14 (Válasz pityu #10 hozzászólására.)
Idézet: pityu - 2009.06.09. 15:57:02
Az jobb háború, ha a gyengébb szövetség tagjai mind kint vannak, várják a nagy pofonokat, és az erősebb csak ledózerólja?


Ha az erősebb a támadó akkor igazad van, de ne kérd számon a dózerolást ha te állsz a bulldozer elé

A félreértések elkerülése végett, esetünkben nem én vagyok a bulldozer. Pityu eddig 5:0-ra ver
A hozzászólást Grid módosította 2009.06.09. 16:09:18-kor
Pontszám: 6.50
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
15. hozzászólás - 2009.06.09. 16:22:58
a tornyos dologhoz egy elképzelés:

Meg kéne határozni, hogy hány torony van (erősség szerint, a gyengébb szövetségnek több tornya lenne), amit egymás után "le kell dönteni", amihez a védő eliminálása szükséges. A második torny mondju adhatna 2% bónuszt minden tulajdonságra, a 3. 4%-ot, stb.

Aki a tornyba bekerül, annak max ÉP-je és VP-je lesz, de nem regenerálódik egyik sem. Fél órán belül kapni kell 4 támadást, ha leütik 1-re az ÉP-jét, akkor 1 pont a támadónak, ha nem, akkor a védőnek. Ha nem kapott négyet fél óra belül, megint max-ba kerül VP/ÉP ügyileg. Aki 4 órát a tornyba tud maradni, az hoz egy pontot a csapatnak. Az győz akinek több pontja lesz.

Ezen kívül még limitálni kéne vhogy, hogy egy ember ne üthessen túl sokat. A tornyba mindenki csak egyszer állhat be védőnek. Ezen kívül a háborúban maradhatna az oránkénti ütés, hogy nehezítsük a toronyok ostromát.

Vége akkor lenne, ha vki ledönti a másik összes tornyát, vagy egyik fél minden tagja kivédekezte és/vagy elbukta egy torony harcát.

Valami ilyesmi, kezdetnek talán jó.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
16. hozzászólás - 2009.06.09. 16:24:24 (Válasz Endyr #8 hozzászólására.)
Ezt gyakorlatilag bármelyik szövetség el tudja játszani, nem kell hozzá más, csak 1-2 a szintjén erős karakter, pókok előnyben. Mindenki más irány a katakombákba és mehet a drukkolás, hogy gyorsan összejöjjön az 50 csata dupla győzelmi aránnyal. Utána ők is mehetnek a katakombába, szépen kivárják, hogy leteljen a 3 nap és övék a győzelem. Teljesen szabályos háborút vív aki ilyen módszereket választ, az már más kérdés, hogy én egy ilyen győzelemmel nem büszkélkednék.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
17. hozzászólás - 2009.06.09. 16:28:48 (Válasz Grid #14 hozzászólására.)
Idézet: Grid - 2009.06.09. 16:08:14
Idézet: pityu - 2009.06.09. 15:57:02
Az jobb háború, ha a gyengébb szövetség tagjai mind kint vannak, várják a nagy pofonokat, és az erősebb csak ledózerólja?


Ha az erősebb a támadó akkor igazad van, de ne kérd számon a dózerolást ha te állsz a bulldozer elé

A félreértések elkerülése végett, esetünkben nem én vagyok a bulldozer. Pityu eddig 5:0-ra ver


Jogos.

Úgy értettem különben, ha nálunk senki sem katakombázik, akkor valószínűleg végigdózeroltok rajtunk, vagy legalábbis nagyon máshogy festene az állás...


Bocsi!

Lehet nevezni ezt taktikának, kiskapu kihasználásának, pofátlanságnak, nem éppen etikusnak, de mi úgy láttuk, így tudunk nyerni, és mivel Titeket még nem győztünk le, és semmi nem tiltja, megléptük.

Már csak az AL maradt, utána olyan kiskaput kell keresnünk, hogy őket is megverhessük.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.75
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
18. hozzászólás - 2009.06.09. 16:32:26 (Válasz pityu #17 hozzászólására.)
Nekem van is egy ötletem erre, Pityu, majd a találkozón élőszóban vezetem fel. Még akkor ötlött fel bennem, amikor Barrique azt mondta, hogy ők még nem veszítettek soha háborút. Egyszer minden sorozat megszakad...
Pontszám: 3
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
19. hozzászólás - 2009.06.09. 16:33:34
jól értem, hogy az a gond, hogy lehet taktikázni egy háborúban? akkor ne lehessen?

Tíccsuk beja katakommát a háborúba'!
Pontszám: 5.40
kedvelt tagGridFérfi
Végzetúr tanonc
24 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háborús reform
20. hozzászólás - 2009.06.09. 16:45:18 (Válasz pityu #17 hozzászólására.)
Nekem nincs bajom az egésszel. Meg van rá a lehetőség, ennyi.

Nem volt bajom Maffia kivégzéseivel és a Csuhi-Egon párossal sem (a multizást kivéve). Nem várom el senkitől hogy más lelki világát pátyolgassa, és azt nézze nehogy valakinek a tyúkszemére lépjen ( büszkén vállalom hogy 5 szintre is ütök magam alá )

Ez a háborús rendszer most olyan, hogy nyerés esetén nincs olyan jutalom hogy katakombába vonuljak ( és ne játszak napokig ), és nincs olyan jó, hogy védelem italával finanszírozzam a játékot.
A hozzászólást Grid módosította 2009.06.09. 16:49:56-kor
Pontszám: 5
Oldal: 123
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!