Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Tompapa

Oldal: 12
Hmm. Ez egy kicsit sántít, Jerikó, pedig te okosakat szoktál írni:)
A VF lényege az, hogy javul a vadászat TP/LE aránya. Egy szint alatt sokkal többet tudsz magadra költeni, tehát igenis jobban tudod fejleszteni a karakteredet. Az pedig következménye csupán, hogy elmaradsz azoktól, akik ezzel nem élnek, és új játékos környezetbe kerülsz. Szerintem elhanyagolható azoknak a száma, akik azért maxolták ki a VF-et, hogy egy-két riválistól elmaradjanak.
Dátum: 2010.01.19. 10:50:57
10:00 és 10:30 között nem tudtam belépni a v1-re. Előtte már a kvíz közben is vagy 5x kidobott a szerver. Bosszantó, mert a vadászat letelt, és 50K LE-vel nem túl jó buli ácsorogni... Bízom benne, hogy ez a probléma a nagy vadászokat is érinti, így egyenlő(en) szar esélyekkel lehet játszani.
Dátum: 2010.01.07. 09:37:01
A mai napon 9:00 - 9:22 között nem tudtam belépni egyik világra sem. A vadászataim éppen lefutottak, szerettem volna azelőtt elkölteni a LE-t, mielőtt valaki más megtenné ezt helyettem. Minden egyéb kipróbált lap pöccre bejött a 6 Gb/s-os sávszélességű kapcsolatnál, csak a VU nem... Ezek szerint nem a cég szervere rosszalkodik.
Nagy szerencsém volt, nem támadtak be ez idő alatt, míg a csodára vártam, meg a VU-s szerverre. Ezek a problémák a játék indulása óta előfordulnak. Ígéret rengeteg érkezett, hogy hű de jó lesz nekünk, játékosoknak, mert minden úgy fog suhanni, mint a pinty! Ja...

Jó lenne végre valamit kezdeni az ipari műemléknek való szerveretekkel, mert ez így már nem stratégiai, hanem inkább szerencsejáték. Arra meg én nem fogok költeni
Nekem is az entitás jött be. Így a nagyobb lélekszámú szövetségek gyengébb tagjai is kapnak esélyt arra, hogy elfogadható relikviákhoz jussanak, nem csak a maradékon osztozhatnak. Egy átlagos karakternek a 2. cucc megszerzésért már komolyan meg kell dolgoznia.

Legrosszabb szerintem is a manakonstrukció lett. Citadella-reform ide vagy oda, akkor is megborította a szövetségek közti egyensúlyt, bár bizonyos kicsavart szempontból jó irányba is. Gondolok itt arra, hogy erősíti a nagyobb tagszámú szövetségek helyzetét a kisebb ügyeskedő vagy portya szövetségekkel szemben, mivel ők így már minden plusz taggal több mint kétszer akkora malter-kapacitáshoz jutnak, mint előtte - ez kicsit sok lett a jóból. Érdemesebb tehát összefogni a nagyobb bandát és kibővíteni 30-35 főre.
Craslorg pozitívabb töltetű reakciója már el is vette a vitától a kedvem. Ő legalább megoldást mond és egyben rövidre is zárja a dolgot. Nyomok neki egy tizest:)
És az miért megfelelő kérdés, amikor egy isten tudja milyen című sci-fi regény íróját kell kitalálnom? A sci-fi nem középiskolás tananyag, nem mindenki szereti a műfajt (én igen), nem szól róla tévé, rádió és újság. Na, az ilyen jellegű kérdésekből pedig több tucat van az adatbázisban, mint jó kérdés.
Hol gyártották a 2009-ben kiadott 200 Ft-os érmék alapanyagát?

Koreai köztársaság
Csehország
Kanada
Kína

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Az értékelő kb. 1 hónapig nem olvasott semmilyen újságot (talán csak a meztelen nénis magazinjait és a Mórickát), nem nézett tévét és a neten is csak végzeturat játszott.
Kicsit túl sok vita volt erről a médiában ahhoz, hogy erre minősítse a kedves művelt és tájékozott elbíráló.
Dátum: 2009.11.11. 10:57:18
Sztori lezárva. Baraty megoldotta a nyűgömet.
Dátum: 2009.11.11. 10:56:43
Sztori megoldva. Baraty lépett.
Dátum: 2009.11.10. 21:19:46
Megjött a reakció... csak a megoldás nem.
Dátum: 2009.11.10. 21:17:17
Tegnap megtörtént. Nincs reakció...
Dátum: 2009.11.10. 20:42:29
November 06. 12:19 Az aukción megvásároltad a következő tételt 249 aranydukátért: Bűvös maszk

Mikor kapom meg a maszkot, vagy a dukát értékét?

Mi a teendő, ha nem jön meg automatikusan a licitált cucc és Baraty, vagy más admin nem reagál semmit a "v3 hibabejelentő" topikban?
Dátum: 2009.11.09. 11:26:04
November 06. 12:19 Az aukción megvásároltad a következő tételt 249 aranydukátért: Bűvös maszk

Mikor kapom meg a maszkot, vagy a dukát értékét?
Dátum: 2009.10.24. 14:42:45
Savanyú a szőlő?
Idézet: Jeriko - 2009.10.20. 13:49:44
Citadellához egy ötlet - továbbgondolásra:
Az eddigi építkezés drágítás helyett a citadellával a kiválasztott szövetség egy épületére lehetne célozni, a hatás pedig az lenne, hogy az épület szinte - meghatározott időre (1-6 óra) csökkenne annyival, amennyi a citadella szintje volt. Például ha 8-as citadellával 20-as védőfalra lövök, akkor az egy ideig úgy viselkedik, mintha csak 12-es lenne.

Nyilván érdemes azon elgondolkodni, hogy pl. a citadellát csak X időnként (naponta egyszer, vagy egy szövetségre naponta egyszer) lehessen használni, esetleg csak olyanra, akivel háborúban állok stb. Érdekes taktikai fegyver lehetne (pl. védőfalat ideglenesen csökkentem, majd szervezetten támad a szövetség).


Ez nekem tetszik. Éppen elég lenne, ha csak gyakorlótérre és védőfalra lehetne alkalmazni.

Esetleg még az alábbiakat is bele lehetne szőni a citadella működési feltételei közé, ha a citadella csapás továbbra is "csak"építés drágító hatású maradna:
1.) Csapás mérete: citadella szintje*5000*aktiváló tagok száma a háború időtartama alatt.
Eredmény:
Ugyanúgy 5 fő aktiválhatja az épületet és megy a csapás, de ezen felül a háború alatt amint plusz egy tag aktivál, az ellenfél kútján azonnal megjelenik a plusz citadella szint*5000 büntetés. Ha VP-ből akarják semlegesíteni, akkor bizony nagyon meg kell szervezni, mert a bünti akár 25 részletben is jöhet, ha a citadellázó szövetség jól szervezi a dolgot. Egy háborúban minden tag csak egyszer nyomhat rá a citadellára.
Érdemes elhúzni a háborút, hogy minél több kellemetlenséget okozzunk az ellenfélnek.
A gyengébb tagokkal futó nagy szövetségek is jelentős fegyverre tesznek szert. A kis szövetségek emiatt összeállhatnak komolyabb csapatokká. Kevesebb, a sikertelen védekezés és farmolás miatt széteső szövetség lesz.
Aktivitásra serkenti a tagokat:)
A kis létszámú rablóbandák ráfaraghatnak (hehe, a mi szövetségünk is ilyen), ha nagyobb létszámú békés szövetségeket fosztogatnak, mivel csapásaik gyengék lesznek a rabolt szövetséghez képest (ők akár 3 milliós csapást is sózhatnának...).
2.) Csapás csak hadban álló szövetségre mérhető
Eredmény:
Az előzővel együtt kerülne bevezetésre. Így a szövetségi "citadella-ellenes", illetve "békepaktumos" tömörülések oda-vissza csapkodása, illetve fenyegetőzése korlátozva lenne. Aki segíteni akar a haver szövetségnek, az vállaljon be háborús rizikót is...

Kósza ötlet. Nagyon nem gondoltam végig... Ráadásul magam, ellen beszélek, mert mi jól élünk a jelenlegi háborús rendszerből
Dátum: 2009.10.10. 08:50:23
Idézet: Snitt - 2009.10.05. 21:17:55
Grat Birka Az, hogy nem teljesen az igazat mondod, hogy elérd a célod nem baj, hiszen minden eszközt be lehet vetni a játékban, de az, hogy ennyi embert megvezetsz lenyűgöző. Nektek nem éri meg citadellát építeni, megcsinálod a rácsot még háború alatt a birkák meg mennek a kolompszóra, végre megértettem miért ez a neved A többiektől többet vártam, minthogy beleavatkoznak egy háborúba. McPaul, vagy Tkuzma, de sorolhatnám a neveket az én szemeben egyéniségek voltak eddig, most a nyájad része


Ritkán jövök ide olvasgatni, úgy 1-2 hetente. Érnek meglepetések... Nem féltem ugyan az "egyéniségem", de azért leírom a véleményemet erről.
A KoD több tagjával közös szövetségben vagyunk a v1-en. Ott ugyanez a Citadella ellenes egyezmény - ugyanis ennek nem citadellarács, meg ilyesmi a neve; mi nem cifráztuk - került megalapításra. Ennek a mintájára hoztuk itt is létre. Már jóval azelőtt beszélgettünk róla Revannal, hogy az Illu és Mohír csatákba belekezdtek volna - tehát én nem látok ok-okozati összefüggést. Nyilván, akinek kalapácsa van, az mindent szögnek néz...
Mivel az én szövetségem nem egy harcos banda, és nem is a top karakterek gyűjtőhelye, ezért sokat gondolkodtam azon, hogy érdemes-e belevágni, mivel pillanatnyilag nettó befizetők lehetünk, ha a KoD, vagy Cruentus nekiáll vadulni.
Megszavaztattam a tagokkal nálunk, és ők így döntöttek. Ez most demokratikusan ment... Ennyi a nagy sztori a Hangyák részéről.
Mellesleg a Cruentus csatlakozásán én is enyhén meglepődtem, mert nem nagyon barátkoztunk velük. Gondolom, eztán sem fogunk. Mindenesetre az egyezmény erejét ők is növelik.
A citadella használatát mindig is utáltam; az csak a tehetetlenek és a megkeseredett bosszúállók fegyvere.
Dátum: 2009.09.26. 15:52:10
Pedig egy olyan normális ürge volt. Egy ideig a szerver indulásakor sokat karatéztunk vele - nemcsak szájjal -, aztán a VU-találkozón összefutottunk, dumálgattunk. Megismertem a pólójáról, mert az avatár-képe volt rajta...
Na, a lényeg: Jó harcos, értelmes krapek, kár érte.
Dátum: 2009.03.01. 22:44:01
Szia Miklós!

Amit a szerveretek produkál, az kritikán aluli! 45 percen keresztül nem lehet elérni, majd utána "adatbázis hiba" korlátlan mennyiségben.
Ezt persze a kvíz olimpia idején - mikor máskor?
Ez nem pálya így. Sokszor volt ilyen jellegű probléma és sok kárt is okoz a játékosoknak, akik időzítve próbálják elsütni a CSP-jaikat, hogy vehessenek valamit. Így viszont 1 órát gubbasztaniuk kell este 10-kor a gép előtt, próbálva újracsatlakozni az elcseszett szerverhez. Ha megunják, lefekszenek aludni, akkor reggelre gyönyörűen lerabolják őket azok, akik ráérnek kivárni, amíg a szerver magához tér a kómából.

Talán némi invesztálás nem ártana... Ez így botrányszagú! A kvíz olimpiát meg ilyen feltételekkel meg se rendezzétek, mert értelmetlen.
Na megyek aludni, miután egy óráig csak újracsatlakoztam, hogy elküldhessem karakteremet pihenni...
Dátum: 2009.02.26. 19:35:07
Szerintem is jó ez a licitálási forma, mert így nem csak az nyúlhatja le a tárgyat akinek legtöbbje van. Ha nagyon kell neki, sokat fog felajánlani (tlán túl sokat is) és ez nem baj. Ha smucig, akkor meg elviszi a kishal az orra elől a cuccot. Így lenne némi izgalom...
Melyik NEM egy aminosav?

cisztein
lizin
metionin
Lenin

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Na, ezt melyik nagytudású nem tarja egyértelműnek? Talán az a probléma, hogy Leninben is van aminosav, ráadásul vagy 20 féle?
Oldal: 12