Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Piciklon

Dátum: 2011.04.11. 21:26:17
http://www.kongregate.com/games/ExtropiaGames/bela-kovacs-and-the-trail-of- blood
Dátum: 2011.04.11. 16:38:09
Agyaltam, hogy mennyire ugorjak bele egy számomra érdektelen és huszadrangú vitába. Aztán rájöttem, hogy amit tegnap leírtam, az is felesleges volt.
Moderator: kérlek értelmezz, mielőtt habzó szájjal kioktatsz. (Ez utóbbi miatt pedig keress fel egy orvost...lehet, hogy veszettség.)
Dátum: 2011.04.10. 22:52:36
Nekem is sok bajom akad ezzel-azzal, többek között a VUval. Mégse csinálok belőle királydrámát.
A szabályok alapvetően egyértelműek: egy világ-egy karakter. Az, hogy a JV ideig-óráig megtűr ezt-azt, annak max örülni lehet, feneket a földhöz csapkodni. Ha a JV úgy dönt, hogy most elég az ilyen megtűrt dolgokból, akkor úgy dönt és emiatt senki se nyavalyoghat. (Mivel a szabályok egyértelműek.)
Dátum: 2011.04.10. 22:13:38
Idézet: Legacy - 2011.04.10. 21:37:32
Azért ez tudod, hogy Magyarországon nem így van. Itt nem kérni kell, hanem számlát minden esetben ki kell állítani, maximum otthagyja a vásárló. Visszamenőleg is lehet kérni minden befizetésről az eredetivel megegyező hiteles másolatot.

Khm...számla vagy nyugta? A számlát nem hagyja ott a vásárló, a nyugtát elég gyakran. (És igen, a számlát kérni KELL )
Dátum: 2011.04.10. 21:32:37
Idézet: Maci - 2011.04.10. 21:24:40
Most nézem, már nem vagy jogosult a viharfelhő fokozatra, inkább amolyan langyos hóesésbe mentél át.

Módosítsd az aláírásodat Mási

Akkor már Omegás is?
Nyert. A meghatározás pontos. A jó részét tényleg egy nagyobb csürhe engedte be. A játékosok.
Ha tényleg érdekelne, hogy miért olyan az értékelés és miért vannak még mindig szutyok kérdések, akkor pontosan tudnád mi a helyzet. (Mivel utána járnál.)
Többen sokszor leírták már, talán többször is mint kellene.

De neked ismét: a játék 2008. szeptembere óta megy. EGY adatbázis van az összes világra. Adminok olyan 2009. közepe óta vannak (nagy jóindulattal legyen: április-június...perhas). Addigra felgyűlt egy kisebb az általad használt stílussal élve: trágyadomb a kérdésekből (olyan pár tízezer kérdés max százezres tétel, amit a játékosok értékeltek és az alapján kerültek be, mert a csürhe ugye tesz arra, hogy mit enged be.)
Az adminok azóta nagyjából következetesek (akadnak szőrözősebbek és engedékenyebbek, ha jól figyeltem). De nehogy már te vagy bárki elvárja azt, hogy a szabad idején felül foglalkozzon bárki is a kérdések gyomlálásával, merő szívjóságból.

Neked pedig kijár minimum egy Bezzeg Béla érdemérem. Legalább a topikot találnád el, ha bajod van.

Jó pár marha (értsd: jóhiszemű játékos/fórumozó társ) akad, aki szívesen segít, ha egy kérdést visszadobtak. Van rá pár topik, pl:
Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha felteszem?
De esetleg jópofa kérdéseket találhatsz itt is:
Baromi ötletes és jó kérdések misztériuma
Ha meg netán vennéd a fáradtságot és a csürhe által elfogadott kérdésbe botlasz, akkor használd ezt:
Kvíz 5.
ui: Azoknak akik ismernek...iszonyatosan morcosan keltem
Ugye erre nem vársz komoly választ?
Dátum: 2011.04.06. 17:44:00
Gwyd, Tray, ND: grat ismét és millió pussz
Dátum: 2011.04.04. 20:43:12
Pontosan emiatt szóltam...vagy kínaira váltott a billentyűzetem?
Dátum: 2011.04.04. 18:27:53
10 karakternek, aki az esemény alatt a legtöbb gyógyitalt megissza.


Miklós! Mindenképpen szintfüggő gyógylé legyen, különben kabaré lesz ez a kategória.
Dátum: 2011.04.03. 17:51:30
Hasonló LE és TP kompenzáció, mint v5-ön? Akkor mindegyik VF-es batyhatja a LE/TP arányát, az lenne a taktika, hogy ki költi el jobban...
(De ez szintén egy elmebeteg ötlet )
Dátum: 2011.04.03. 14:32:24
Halk és naív kérdés: még több szinthez kötött AF képesség (esetleg utólag is lehet szinthez kötni némelyiket)?
(Ha hülye ötlet, akkor bocsi, a munka rossz hatással van rám )
Dátum: 2011.03.30. 18:06:17
Idézet: Miklós - 2011.03.23. 15:20:03
A holnapi napon bekerülnek a játékba új megaesszenciák és új AF képességek!

Utána elkezdjük az új eseményt (Kufárok csatája) fejleszteni.


Innen olyan 2-3 hét (az eddigi) tapasztalatok és Miklós korábbi elmondása alapján.
Dátum: 2011.03.30. 11:47:14
Idézet: Poostmaster - 2011.03.30. 11:24:53
A sárga gyógyital mennyi életenergiát ad?
100-200
1000-2000
80-150
10-60

Ezt mindenki tudhatja?


Első szintű tárgy. És szerintem ez még "belső kérdés" (értsd: Mikósék töltötték fel.)

Idézet: Poostmaster - 2011.03.30. 11:27:21
Mit jelent magyarul? "Tempora mutantur, et nos mutamur in illis!"?
Úgy élj, hogy elmondtam: Győztem!
Lustálkodás az ördög párnája!
Az idő változik és mi is vele változunk!
Hajózni pedig kell!


Szerintem nem általános műveltség latinul tudni. Még akkor sem, ha egy híres szállóigéről van szó. Töröljük!


El kell keserítselek, ha már a latin oktatás sajnos háttérbe is szorult mára (általánosan), illene művelődni. A kérdést jól fogalmazták meg, a válaszok is szépek (értsd: hasonló 'híres' szállóigék). Szóval szerintem a kérdés: maradhat.
Dátum: 2011.03.26. 21:35:47
Halk nyüssz: első v4-en én is vakoltam, mint a güzü (Hegylakóként és Ájjatfarm tagként is) nekem csak a maximális profizmus és jó hangulat az ami megmaradt.
V4-et csak és kizárólag egy óramű pontossággal működő gépezet (szövi) nyerhet. És Xena azok közé tartozott (mindig lepipáltál építésben ).
Jah...a jövőben is korábban kezdődik a v4-es fórum-műsor, akkor a régi bagázs a továbbiakban ne induljon (akkor csak a végén van a vérszívás)
Dátum: 2011.03.23. 16:50:11
Idézet: Miklós - 2011.03.23. 15:20:03
...új AF képességek!

Lemaradtam volna?
Dátum: 2011.03.20. 16:19:49
Ha ezeket netán, nagy kegyesen beírnátok a Kvíz 5. topikba, netán még javításra is kerülnének.
Akkor írd meg ezeket Hatsepsutnak vagy Miklósnak.
(Kíváncsi lennék a reakcióra...)
Dátum: 2011.03.20. 14:02:44
Idézet: Poostmaster - 2011.03.20. 13:49:29
Melyik anyag nem ragasztó?
Csiríz
Enyv
Falfesték
Epoxi gyanta

Ez egy komoly kérdés? Én is föltettem egy viccesnek szánt kérdést. Így hangzott:
"Ha összesen 4 ujjad hiányzik, és minden végtagodról egy, akkor hány lábad van?"
Visszadobták. Persze jogosan, nem is bánom. De akkor ezt miért nem????


Őőő...izé...mi a baj ezzel a kérdéssel?
A falfesték logikusan nem ragasztó, a csiríz pedig de. Vagy nem tudom mi a gond
Búzakeményítőből hideg úton készült ragasztószer, melyet leginkább könyvkötők használnak; terpentinnel vegyítve igen alkalmas fali kárpitok felragasztására. Csiríznek nevezik nálunk azt az enyvet is, amivel a cipész és csizmadia dolgozik.
Dátum: 2011.03.20. 08:39:40
Idézet: Kajtar48 - 2011.03.19. 23:57:56
Ki oldotta meg a gordiuszi csomót?
Spartacus
Hannibál
Julius Caesar
Nagy Sándor*

Nem oldotta meg, kettévágta.


Nya most. Mi is a probléma ezzel a kérdéssel? Szerencsétlen Nagy Sándorunk a problémát megoldotta egy huszárvágással
Szerintem jó, eléggé ismert mondás kötődik hozzá.
i. e. 334/333 telén Sándor elfoglalta Anatólia belső területeit. Ő maga délre vonult, hadvezére, Parmenión Szardeisz felé nyugatra. A két hadsereg Gordionnál, Phrügia fővárosánál találkozott. Itt vágta szét Nagy Sándor a legendás gordiuszi csomót egy kardvágással. A csomóról a jósok azt hirdették, hogy aki szétbogozza, az lesz Ázsia ura.

És tényleg. Ezzel a probléma -azaz csomó- megoldva (hiszen utána már nem volt csomó).