Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Piciklon

Milyen piskótához? Hagyományos vagy jilkeshez?
Mint cukrász kérdezem.
Egy kicsit kipanaszkodom magam, kéretik nem leharapni a fejem

Eddig 68-ból 3 rossz kérdésem van.

Az egyiket nem is fogadták el, egyet még Hatsep vett ki az adatbázisból (mert többször fordult elő), a harmadiknál meg én voltam a naiv, hogy azt hittem jó a kérdés (25%).

Mit jelent: geil (gejl) ? Ezt nem fogadták el, már nem tudom milyen indokkal. Német szó, a magyarban szlengként fordul elő és annyit jelent, hogy émelyítő (németül is).

A Csillagkapu sorazat évadszámára volt egy kérdésem (még az első napokban), ugye a jó válasz 10 volt. (Rettentő népszerű kérdés volt. )

Melyik filmnek NEM John Williams szerezte a zenéjét? Ezt benéztem, de sebaj. (A négy válasz lehetőségben volt: Reszkessetek betörők , Indiana Jones , Csillagok háborúja és a Willow /hihetetlen, de ehhez nem volt köze/.) Sajnálom, mert nagyon ismert dallamokat köszönhetünk ennek az embernek...

Kiesés szélén:
Mi a szélhámos szó eredeti jelentése? Ami ugye a szélsőhámba fogott lovat jelenti, így szoktatják hozzá a csikót a hámhoz.
(http://groups.msn.com/20ARPADVEZERCscs/kocsszekr.msnw)

Mostanában inkább szavak jelentésére kérdezek rá, abból kisebb bajom lehet. (Legutóbb igencsak paráztam, amikor Pygmalion írójára kérdztem rá...de elfogadták)

Köszönöm, hogy meghallgattatok. Remélem nagyon nem tértem el a topik címétől sem. Jól esett
Dátum: 2009.02.15. 17:15:12
Kipróbáltam. Nekem sikerült
Dátum: 2009.02.15. 14:52:33
Minden szövetségben akad olyan, aki kicsit - mondjuk úgy, hogy - forrófejű és a szívére veszi a történteket.

Én inkább aludtam rá egyet és máris süt a nap
Dátum: 2009.02.15. 14:33:01
CaveMan: nézd a jó oldalát, jót beszélgettünk, volt élet ebben a topikban is (Fel is pontoztalak! )
Nem kent rátok senki semmit (sokat kéne mosni utána a páncélokat )

Egyébként ez a húzás meglepő volt (utólag már mulatságos is). Nekem nem a taktikátok volt meglepő, hanem az időpont.
Csak gratulálni tudok hozzá (főleg, ahhoz hogy vettétek a fáradságot az éjszakai műszakhoz)!

Hauer92: ne vedd a szívedre. Így is sokan kibogarászták, hiszen, máskülönben nem reagálnának rá. (Ellenben egy kis tagolással könnyebb lett volna )
A katakombázás hasonló áldozattal jár, de így egy picit többel.

Nyugodtan örülj ennek a győzelemnek, mert strapás meló lehetett, tehát megérdemeltétek.

Felhoztuk a fórumra? Igen, mert ilyennel még nem találkozott a játékban senki és (a mai napig ) nem tudtuk/juk, hogy a játkvezetés számolt-e ezzel a lehetőséggel/taktikával.

(Saját vélemény, nem szövetségi.)
Dátum: 2009.02.15. 10:26:07
Idézet: Silver - 2009.02.15. 10:20:12
Olimpiai törlésgyanúsak:
Melyik NEM japán írásjel?
katakana
hiragana
haiku
kanji

Elnézést,de itt mifelénk nem tanítják a japán írást. Ti tudtok japánul? Aki igen,az válaszoljon rá,de szvsz többen vagyunk,akik nem,szóval jó lenne eltüntetni.(a haiku a verselési stílus,tudom,de akkor is spec)



Spec nem tudok japánul, de azt elég sokan tudják, hogy a haiku egy japán vers forma (5-7-5 szótagos sorok), tehát szerintem belefér, esetleg még tanulni is lehet belőle

Egyébként törölhető a kérdés, mert én is belefutottam ebbe a kérdésbe, csak más volt a "rossz" válasz
Dátum: 2009.02.15. 09:44:46
Na Uraim, most tessék megnyugodni és olvasni!

Seligen erre reagált:

Idézet: Psych - 2009.02.14. 16:12:29
"

Más. A d öntetlenezőkön kívül nem volt támadható tag? Ez számomra nagyon furcsa. Én biztos támadható voltam, ha jól emlékszem egész éjszaka összesen egy Hordás jött felpofozni. Maximum úgy helyes, hogy nem volt olyan tagunk a döntetlenezőkön kívül, akit 100%-osan le tudtatok volna verni.

AC


És így:

Én is támadható voltam, de hozzám csak, megjegyzem állításaik ellenére, Dragon Hunter és Lord of Destiny látogatott el.
De lényegtelen, a megítélésünk adott, a játék lehetőségei adottak, járjon el mindenki a saját lelkiismerete szerint.


Összefoglalva: a háborús ellenfél, annak ellenére, hogy támadható volt nem támadták (Seligent), csak Te és DH. Egy szóval sem állította senki, hogy benne voltatok ebben a taktikában
Szia!

Először is nyugi és próbálj meg finomabban fogalmazni.

Másodszor ezzel a kérdéssel már találkoztam élesben jó néhány hete, tehát a helyes értékelés a "Már szerepelt" lett volna.
Mint azt már sokszor és sokan elmondták, 15 ember egybehangzó véleménye kell az értékeléshez...
Tornado: kérlek gondold végig, hogy kit és miért sértegetsz.
Személy szerint nem nézek 'telenovellákat", de a te kedvedért utána néztem. Ma adták le a 93.! részt egy 2007-es évjáratú sorozatból. (http://port.hu/pls/ci/cinema.film_list? i_film_title=zorro&i_area_id=17&i_st_inf=1) *Elnézést a javításért, de rosszat linkeltem most már jó*

Mellesleg Zorro címmel elég sok film és sorozat készült. Én a vasárnap délutánonkénti Disney-válogatásból egy fekete-fehérre emlékszem... (Elméletileg ez volt : http://www.imdb.com/title/tt0050079/ )
Dátum: 2009.01.12. 19:32:40
melyik szó van helyesen irva?
aktivia
gyümölcsel
webkamera
Aloe Vera *

Azt hiszem, inkább no comment.
Dátum: 2009.01.12. 14:26:12
Idézet: Jadis - 2009.01.12. 13:48:48
Lehet, én vagyok műveletlen, de ez a kérdés mire vonatkozik:

Milyen színű a lábszárvért a nemes númakon?
ezüstös
aranyozott
nincs is lábszárvértje*
kékes


Valamelyik szinten kerül elő a vadászatnál, mint lény.
Hirtelen én se tudtam, hogy most van-e vagy nincs neki, mert magasabb szinten ritkábban kerül elő...
Amúgy nem fair a kérdés (Olyan, mint a 'Mivel harcol az izmos manó?')

Egyébként itt van a lapja:
http://www.beholder.hu/? m=hkk&in=hkk_lapkereso.php&KERESES=1&szin1=0&tipus1=0&nevstr=numak&szovegstr=&x= 0&y=0
Dátum: 2009.01.12. 12:24:42
Milyen volt IV. Henrik fehér lovának a szine?
zöld
foltos
fehér*
kék

Eddig ezt találtam...nos...érdekes.

Mellékesen fehér ló nincs, mivel hivatalosan szürkének hívják...
(http://www.lo.hu/loszinek.php)
Dátum: 2009.01.12. 09:38:49
VMagic, Koplár: átírnátok a kvíz 2. topikba?

Különben Hatsepsut nem veszi észre
Dátum: 2009.01.12. 00:20:54
Idézet: Stalker88 - 2009.01.11. 23:52:30
Mindenhol jó de legjobb...?
négy fal közt
a kocsiba
otthon
szomszédba

Ezt meg úgy, de úgy megütném... Könyörgök, kocsibaN, szomszédbaN. Nem ez a legnagyobb baj a kérdéssel, mert mindenhonnan sántít, de ettől az alapvető nyelvtani hibától a falra tudnék mászni.


Ha eltekintünk a helyeírási hibáktól (javításra kerül), attól még jó lehet a kérdés, mert az 'Óz, a csodák csodája'-ban Dorothy ezzel a 'varázsigével' kerül vissza Kansasbe(a). Már amennyiben erre gondolt a kérdés feltevője...
Dátum: 2009.01.11. 18:14:26
Még egy gyöngyszem:

Hól található a FÓRUM nevű bevásárlóköpont?
Pécs
Pest
Szeged
Debrecen *

Azt hiszem, no comment...
Dátum: 2009.01.11. 18:09:42
Melyik nem a Tolien-trilógia része?
A Király Visszatér
A Hobbit *
A Gyűrű Szövetsége
A Két Torony

Szerintem Tolkienre gondol.
Dátum: 2009.01.11. 12:12:02
Szia!

Írj Miklósnak üzenetet és meg fogja oldani.
Dátum: 2009.01.11. 11:43:07
Idézet: ArkAngyal75 - 2009.01.11. 11:35:23
Ki írta a Katedrálist?
Harry Harryson
Raour Renier
Timothy Zahn
Harrison Fawcett*

Ken Follet írta. Másikról nem tudok, ha ez megint valami fantasy író műve, akkor spec.


Igen, ezt sajnos keverik. Mivel tavaly adták ki Fonyódi Tibor /H Fawcett/ A Katedrális legendája és a A Katedrális harcosai c. könyveit egyben Katedrális címen.
Dátum: 2009.01.11. 11:08:43
Hogy lehet megtalálni Drakint ?
Portya
Keresés *
Vadászat
Vagy Sehol

Egy kicsit meglepett és ha jól emlékszem, akkor a legenda
Dátum: 2008.12.25. 20:57:58
winnie: elolvastam, hogy min ment a "vita" és rájöttem! Ez a tipikus 'sarkítás' volt (azaz túlzás) Tiha részéről. Nincs vele semmi gond. (Ráadásul teljesen jogos és érthető)
De Te, és a többi zseni *szarkazmus* elolvassa, de nem akarja megérteni a másik oldalt. Spec én is költöttem a játékra. Elismerem ronda-ronda prémiumos vagyok! Ám, amikor felvetettem egy-két apróságot a Random istennek, kedvesen (értsd: burkoltan) közölte, hogy 'mert, nem'.
Nem tudom, hogy feltűnt-e valakinek, hogy azok közül a játék-fejlesztések közül, amiket mi (vagyis A játékos, azaz mindenki) javasoltunk milyen rengeteg*irónia* valósult meg?

Az a baj, hogy azok a leghangosabbak, akik nem fizetnek sokat (max 1-2 sms) azért amivel játszanak!

Az érdekes az, hogy minden újítás a "szegény, gyenge, állandóan lezúzott" játékosokat segíti. Rendben! De ők vajon mennyivel támogatják a játék-készítőit/fenntartóit? Hmm?

(Apróság: itt volt egy sztem egész használható ötletem, ami szegény elesetteket segítené: http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,92.120#hsz107 ebből is a 2-es konkrétan)