Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Wuher

Dátum: 2010.10.07. 20:49:36
Ma, 17:23 Otoaak xxxxx Te nyerted a csatát.
A jutalmad 32 lélekenergia és 4 TP.

50k+ LE volt nalam maxos. EH-val. Lehet tolakodni a terkifordito italokert a "hulyenek" is megeri ekkora taper EH-ra valtani. Bohockodtok itt a lathatatlan vadaszattal mert azt hiszitek az jo nektek, kozbe meg az EH-sok szanaszet tapoljak magukat az ilyen portyakkal es meg "elvezik" is a jatekot.... Es ez meg nem minden az uj AF-es kepesseggel (+10 EH) ebbol akar meg 35-37LE is lehet.

ui: szarkazmusra/ironiara immunisak nyugodtan lepjenek tovab ez a hozzaszolas nem nekik szol.
Dátum: 2010.10.07. 20:23:38
Persze a kozel azonos is tudjuk merre billenti a merleget a kivedhetetlen allatsebzesek es veletlen talalatok miatt. Nyilvan a rendkivuli mertekben elszaporodott es bajnokin feltunoen dominalo kozelharcosok tomkelege (majdnem annyian nyertek bajnokit mint a normal fejlodesu jatekosok) hivta eletre ezt az AF-et. Ugy latszik elerkezett az ideje, hogy ujabb "kisebbseggel" szamoljon le a Beholder es a kozelharcosok se fognak hianyozni kb. senkinek.



mod: Ja es ez a kozel azonos vajon hogyan ertendo? Mert en jobbara inkabb azt veszem eszre, hogy 150-200-al alacsonyabb tauval is kb. minden 2. ember tobbet sebez mint en kozelharcban, allatsebzes nelkul a varazslat meg a kozelharci sebzes koszonoviszonyban sincs egymassal, marpedig az allatsebzest nem lehet egy az egybe oda szamolni.
Dátum: 2010.10.06. 21:51:33
Te csak tudod milyen kielezett kuzdelem van a bajnoki cimert.

Nyomd be a VF-et es varj be aztan majd kiderul ki orul minek.
Dátum: 2010.10.06. 17:58:26
A turelem olyan ereny amelynek ugy hiszem hijjan vagy. Ezert kaptad ezt most a nyakadba, hogy legyen lehetoseged gyakorolni.
Dátum: 2010.10.06. 17:47:33
Egyszeru a megoldas, azokat a kategoriakat meg kell szuntetni ahol alig van jatekos jelentkezo.
Dátum: 2010.10.05. 20:16:05
Latod pedig ha minden nap ellonel egy vastagboros vagy egy sebgyogyos esszenciat leeht el se ajult volna.
Dátum: 2010.10.05. 17:37:20
50-es laborral csak 8 oran keresztul tartanak az esszenciak. Gyanitom ez bug mert az 500 perc (ahogyan a leiras szerint mukodnie kellene) az 8 ora 20 perc. (Mondjuk erdekes, hogy kb. egy honappal az 50 es labor utan ez senkinek se tunt meg fel, biztos azert mert mindenki napi (vagy akar heti ) rendszeresseggel hasznalja az essszenciakat. )
Dátum: 2010.10.05. 14:02:42
Van mit rendbetenni ez nem vitas csak ne egy szakertelemtol vagy egyfajta jatekstilustol varjuk a megoldast hanem alhetetosegek bovitesetol. Annyi erovel amennyivel itt sokan a valtoztasas elkeruleset szorgalmaztak sok uj otletet is meg lehetett volna szulni. A fejlesztes nyilvan nehez de egyszer vegre jo lenne elindulni valamilyen iranyban.

Volt par hozzaszolasom ami kemenyen le lett pontozva mert jelenleg a jatek teljesen mas elvek alapjan epul es ezert hulyesegnek tunhet amit irok. De ez a jatek kezdeten sot meglepoen hosszu ideig egyaltalan nem ilyen volt. Most meg mar kb. azt se ertjuk, hogy akkor milyen iranyba szeretne fejleszteni Miklos a jatekot. Nem lenne baj, ha errol lenne valami hivatalos allaspont, hogy helyere keruljenek a dolgok mert siman elbeszelunk egymas mellett addig amig azt sem tudjuk, hogy a jatek keszitoi mit varnak el a jatekuktol es milyen elkepzeleseik vannak.
Dátum: 2010.10.05. 13:24:56
Amirol te oirsz az a jatek megcsufolasa. Az optimalizatoral nem azert nem tudod felveni a versenyt mert szar a jatek hanem mert jobban jatszik mint te. Az egesz optimalizacio errol szol. Lehet utalni ezt a reteget de a jatekot nem az optimalizator teszi tonkre hanem az olyan szabalyok amik a jatek folyasaval ellentetesen hoznak letre olyan karaktereket akiket nem lehet legyozni.

Az optimalizatort max. randommal tudod megfogni minden mas modszer ami az optimalizaciot ellehetetleniti drasztikusan leszukiti a jatekon beluli mozgasteret es egyenkaraktereket gyart, akik csak bizonyos szakertelmek menten lehetnek erosek, es nem a jatekstilus, a karakter mogott allo ember taktikazasi logikai kepessegei lesznek amervadoak. Magyaran kiolod a pvp-t a jatekbol mert nem ember ember elleni kuzdelem ahnem szakertelem szakertelem ellen tulajdonsag tulajdonsag ellen lesz, ahogyan mar most is kezd fix.-en beallni a jatek.
Dátum: 2010.10.05. 12:48:59
Volt regen egy olyan otlet, hogy az egeszseg es a magia novelje a karakter elnyeleset/varazslat elnyeleset. A magia azota nagyjabol a helyere kerult az egeszseg tovabbra is meglehetosen mostohan van kezelve. Most az AF pontok segitsegevel (en elosorban csak az egeszsegre alapozva) erdemes lenne ezt talan ujra atkondolni es AF kepesseg formalyaban bevezetni mondjuk valahogy igy:

allokepesseg: egeszseg x 0,1 elnyeles szintenkent (max. szint 5)
magikus allokepesseg: egeszseg x 0,2 varazslat elnyeles szintenkent (max. szint 5)

A varazslat elnyelest nyilvan a magiahoz lenne logikusabb kotni de ezt kb. csak a JV tudja eldonteni, hogy a magia tulajdonsagba a jelenlegi erossege mellett belefer e meg egy ilyen plussz erosites.

ui. bocs a modositasert
Dátum: 2010.10.05. 12:04:33
Idézet: Miklós - 2010.10.05. 10:14:23
Na akkor eltéritem a topicot esszencia katalizátor irányába, de csak 1 post erejéig...

Az egyből bármilyen esszenciából bármilyet igy hirtelen kicsit túl erős "megoldásnak" érezzük. Az esszenciák elsődleges célja az volt, hogy használd őket, maga a konvertálás csak egy kis bónusz akart lenni, ha túl sok lenne belőlük. Tudom, az optimalizátorok ettől kezdve csak konvertálásra hajtanak De a lényeg: ha bármit bármire lehet konvertálni, akkor irdatlanul rövid idő alatt összejönnek az ultrák, és senki nem fogja az esszenciákat arra használni, amire eredetileg ki lettek találva. Játszom a saját játékommal, és látom, mennyire ki vagyok tömve esszenciákkal, úgy, hogy nem igazán teszek érte semmit.
Tehát egyenlőre óvatosak leszünk, csak katalizátort lehet majd gyártani, és azt is 4:1 arányban. Ha ez kevésnek bizonyul, a jövőben ezen még mindig lehet változtatni, berakni olyan AF képességet, amely növeli a katalizátor hatékonyságát, és 3:1-ben konvertál, és/vagy másféle esszenciát is tud előállitani. Még úgy sincs sok szövinek 50-es laborja, ha most nagyon felpörgetnénk az ultakonverziót, azzal csak e szövetségek előnyét növelnénk tovább a többiekkel szemben. Remélem azért ez is jobb a semminél...


Ha a konvertalas tenyleg csak kis bonusz akkor kb. ingyen elerheto kellene legyen es nem 400milla epites meg 25 esszenciaba kene keruljon. Es az se lett volna baj ha ezt meg azelott leirod, hogy nekialltunk az egesznek. Sokan mar most is csak a konvertalasra hajtanak mert komoly tapot varnak egy olyan dologtol amihez ennyire nehez hozzaferni.

En nem ertem mi a gond nalatok a fejekben es a "kis" tapok es jatek szinesitesek miert kell, hogy 5x-10x annyiba keruljenek mint a lenyeges dolgok ?

En nem ismerek senkit aki gradulatum nelkul, ki lenne tomve rendesen esszenciaval. (marmint rajtad kivul) Ezert nekem ugy tunik, hogy ez erosen szubjektiv ki mit tekint az "erosen kitomve" fogalman.

Ahhoz, hogy az emberek hasznalni tudjak az esszenciakat legalabb 2 (3x-os hatoideju - 24-25 oras) vagy 3 (6x-os hatoideju 48-50 oras) kategoriat kellene csinalni. Az ultra esszenciak sokkal tovabb kellene tartsanak(3. kategoria) es az alap esszenciak kozott is akad szep szammal aminek a jelenlegi idokorlat mellett csak minimalis ill. semmi haszna nincsen. Ez nagyreszt annak koszonheto, hogy adott tipusbol nagyon nehez annyit osszeszedni, hogy taktikazni lehessen vele. Van nehany nagyon eros esszencia de a tobbseguk csak minimalis bonuszt ad nem veletlen, hogy a tobbseg inkabb az ultrara hajt hiszen az esszencia hasznalatrol lemondani nem kulonosebben nehez. Legalabbis en elvetve ereztem csak kisertest arra, hogy esszenciat hasznaljak es ne inkabb az ultrara spajzoljak be. Raadasul meg dragak is (mar aki kolt ra) mert kb. 0,5 oskobe kerul darabja. Ha ez ilyen alapon szamolok akkor az ultra kb. 30-50 oskobe kerul minimum ami nem keves.


Jelenleg ugye maximalisan (50-es laborral) 500 perc (8ora 20perc) tartanak az esszenciak, bonuszok szerint osszegezve oket (a teljesseg igenye nelkul):


elementaris fuzio +10 - en csak olyan karaktereket ismerek akiknek vagy maxos vagy turboval maxoljak kb. semmi haszna ilyen szempontbol, minimalis a hasznalhatosaga szerintem. (ha maxolna a szakit ill. maxos szaki eseten adna +10-et ahogy eddig akkor meg meg is gondolnam hogy ellojem)

+5 kreaff - aki a kreaff-bol rendszeresen ki tudja szedni az LE-t es ezzel szamolni is tud az jo esellyel nem vadaszik vagyis nem fer hozza(legalabbis ertekelheto mennyisegben), masnak meg nem kell

+10 transzcendalis: tipikusoan olyan esszencia aminek a 2.-3. kategoriaba kellene lennie 8 ora 20 perc kb. az alvasidot sem takarja de a 8 ora munkat se.

+20 valosagformazas: az esszenciak talalati eselyet alapul veve es elosztva 25-el kb. 1,5-2 havonta +2 PP ha elhasznalom. Nalam ez kb. a kicsit tobb int a semmi kategoria.

+10 idomitas: nem rossz cucc azoknak akik az allatszintlepos/sajtolos kuldiket porgetik kar, hogy mivel ezt folyamatosan erdemes csinalni ezert 1-2 allatnal tobbre (a 15 perces idomitas miatt meg foleg) nem eleg darabonkent. Ugyan az a baj mint az osszes tobbivel 1,5-2 havonta egyszer elloni 2 allatra kb. olyan mintha nem is lenne.

+10 sebgyogyitas: vesz eseten jol johetne ha tobbet adna +10 sebgyogy 120-160-as gyogyitasnal is csak 100-150-el tobb eleterot jelent ami lassuk be nem oszt nem szoroz, 10+ hasznalat kell ahhoz, hogy legalabb 1 gyogyitastnyi idot (15 perc9 sporolni lehessen vele...

+10 vastagbor: alacsonyabb szinten talan van ertelme kesob meg kb. semmi ahogyan a vastagbor is kb. ertelmet vesziti egy ido utan.

krit utes/varazslat/szivossag stb. Kb. csak bajnokira jok, mar ha valakinek az szamit valami.

stb.

Termeszetesen konnyen leeht, hogy en ezen a szinten teljesen maskeppen latom a dolgot es mondjuk a kozepmezonynek eszebe se jut ultrara hajtan mert az esszenciak szamukra ertekelheto segitseget nyujtanak de en innen ugy latom, hogy jelenleg ultrara gyujteni kb. az egyetlen ertelmes dolog amire az esszenciak nagy tobbsege felhasznalhatok. Nehezen tudom elkepzelni, hogy napi hasznalat szintjen tudjam oket a jelenlegi formaban hasznalni.

Persze lehet, hogy kiderul, hogy az ultra esszenciak sem hasznosabbak az alapoknal csak tovabb tartanak, ha ez igy lesz akkor sem fogok a napi hasznalatra atterni csak szimplan hagyom a fenebe az egeszet es nem foglalkozok vele volt mar maskor is ertelmetlen fejlesztes a jatekban ez is csak egy lesz a sok kozul.
Dátum: 2010.09.29. 23:05:10
Viccelsz ? A kitoresi pont az lenne ha nem csak szintben hanem erossegben is utolerhetned a topot es a sokszor elhangzott bezzeg ha egy szinten lennenk bealaznam mint a sz-t fenyegeteseket be lehetne valtani. A VF meg a lathatatlan vadaszat nem kitoresi pont hanem visszalepes, egy olyan godor amibe ha egyszer belelepsz nem lehet belole kimaszni. Sokan akiknek nem maradt mas lehetoseguk pont ezert toroltek feltolni a VF-et kb. egyet jelentett azzal, hogy feladtak a jatekot.

Nyilvan embere valogatja, hogy ki mit tekint kihivasnak de ha focizni akarok es komolyan veszem a jatekot nem azert fogok kijarni egy heten 7 nap edzeni (mer ugye minden nap), hogy az MB 88-ba en legyek a legkiralyabb, hanem az MB1-be akarok jatszni.
Dátum: 2010.09.29. 22:20:48
Soha nem volt szingularisom a TP-s kuldiket leszamitva, megis honnan veszed, hogy en hajtottam a TP-t? Tok normalisan jatszottam nem rohantam elore portyaztam es vadasztam ez kb. a normal jatek. En aztert, hogy szintben egyre feljebb jussak semmit nem tettem es ellene sem, egyszeruen csak haladtam ahogyan a jatek adta.

A KH csak egy dolog es azt se mondhatom, hogy megvartam amig teljesen ellehetetlenulok a szintemen a csataim nagyreszet megnyertem, de mar nem volt hova tovabblepni nem volt ertelme folytatni, megjelentek a nem is elso de masod harmad vonalbeli Vf-esek a szintemen. Ez majdnem ugyan az a helyzet amibe most is belefut az aki normalisan probal jatszani csak most mar 50 szinttel korabban mint ahogyan az velem volt es a Kh helyett pokokat kap a nyakaba a VF-esek melle.

Sosem volt szuksegem VF-re soha nem volt gondom azzal, hogy szintemen gyenge vagyok a pokok persze engem is elvertek (Trueblood es tarsai) de tok mas az amikor total kifordul magabol a jatek korulotted ahhoz kepest, hogy nehany pokot kell kerulgetned.

Darah: te mikor ertel be a top ala? Mennyit alltal a libasorban?

A kitoresi pont hianyzott a jatekbol es most is hianyzik ezen a Vf semmit nem valtoztatott.

mod: hogy szingu nelkul miert haladtam olyan gyorsan? A 200. hely kornyeken mar erezhetoen azert gyorsult fel a haladas mert csapatostul toroltek az karakterek elottem a sikeres fejlesztesek (koztuk a VF ) meg meg ra is erositettek erre. (Voltak persze akik pont a Vf miatt nem toroltek de sokan meg eppen azert, osszessegeben nem tudom pozitiv lett e a merleg.)
Dátum: 2010.09.29. 19:52:26
Az egeszben az a "szep", hogy a jatek elsosorban ebbe az iranyba mutat, en komolyan nem ertem ennek igy mi ertelme van, a te jelenlegi karaktered sehol nincs erossegben azokhoz kepest akik veled egy idoben indultak. (Nem veled vagy a karaktereddel van bajom hanem a jatekkal, hogy ilyenne valt). En elhiszem, hogy a VF meg a lathatatlan vadaszat kiemelt a tomegbol es most azon a szinten baromi jo karaktered van de bakker milyen aron ? Es itt most nem a te "aldozatodrol" van szo, hanem mive silanyult kozben ez a jatek... aki neadj isten normalisan probal jatszani az a szinteden 1,5 eves hatranyban van...

Miklos mi lesz a kovetkezo fejlesztes akik elerik a 140-es szintet azok elindulnak majd szinben visszafele ? Ennyi erovel a bajnokira a 23 kategoriat random is fel lehetne tolteni szinttol fuggetlenul es az nyerne aki az adott kategoriaban a legkorabban indult.

Ilyen kezdesi feltetelek mellett en komolyan csodalkozok, hogy van meg egyaltalan barki aki elkezdi ezt a jatekot, baromi elvezetes lehet egyszeru kezdokent mar 2-3. szinttol kezdve szivni a pokoktol aztan ha azokon atszenvedi magat valaki utanna jonnek a VF-esek.

Miklos aruld mar el legyszives mert komolyan erdekelne, hogy megis mi volt a gond a normal jatekosokkal, hogy ennyire ki kellett oket irtani. En pontosan emiatt szalltam ki a jatekbol anno, szoval egy halott karakter emlekere legyszives avass be minket a titokba.

Yworl - a halott "normalis" karakter
Dátum: 2010.09.29. 17:19:42
Minden honapban megrendezesre kerul mint a bajnoki viadal, vagy neked a bajnoki is mindig pont rosszkor kezdodik ?
Dátum: 2010.09.29. 17:16:03
Az nalatok miota akadaly ? Vagy az AL-ben nem volt tilos VF-et fejleszteni ?
Dátum: 2010.09.29. 16:30:38
Idézet: Miklós - 2010.09.29. 14:59:56
A lélekkufárok vezetője, Lady Alvariel szeretné megjutalmazni azokat a végzeturakat, akik a legkiemelkedőbb teljesítményt nyújtják (és idővel talán felemeli őket a Kristály Horda tagjai közé is ).


Ez jol hangzik, biztos pezsgo forumelet van a KH-ba, csak legyen az embernek ideje a sok forumhozzaszolast elolvasni.
Dátum: 2010.09.28. 16:35:48
Elvileg ha gyogyitasz vagy tamadsz egyet akkor mar atrakhatod a turbot. Amugy tenyleg szar kb. a turbo lenyege veszik el az egesszel.
Dátum: 2010.09.28. 12:48:54
Lehet le kene fujni akkor ezt az olimpiat es ujrainditani az egeszet, ha mar rendesen mukodik nem ? (nalam se megy) Nem kene ugy kiosztani a jutalmakat ha nem mindenki tud benne reszt venni aki szeretne, meg ha egyenileg be is lehet irni az LE-t meg ujra lehet inditani akkor se biztos, hogy ebben az idoszakban lesz meg mindenkinek ideje felnezni, hogy megcsinalja.
Dátum: 2010.09.24. 11:25:48
Idézet: Endyr - 2010.09.23. 16:04:36
Idézet: Eliteninja - 2010.09.23. 15:14:16

Mellesleg: Nem tudom ki számolt utána, de olyan % kéne amivel ki lesz egyensúlyozva a szakis plusz jutalom.


Olyan azert nem kene max olyan, ami megkozeliti

Vedd figyelembe, h aki 100% fertozott az lofaxot sem aldozott az ugy erdekeben, csak vart 50 szintet, mig a fertotlenitettek igenis beraktak egy csomo LEt (ami foleg az elso 30 szinten fajt). Szoval ne egyensulyozza ki, csak kozelitse egy kicsit.


Mondjuk ez akkor mar ugy korrekt ha kb- 40-50 szintig csk kb. ugyan az utanna meg lehet egyforma. Mer ugye mostmar csak az elonyoket elvezzuk kolteni mar nem koltunk ok meg igy kolthetnek a vegtelenesgig. A relikek amit eddig kaptak az meg fajdalomdij a nelkulozeser ami eddig volt. ill. idovel elkeszulhetnek a megfelelo ellenparok.