Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Paco

"Maximális szintje 50, de a 15 fölötti szinte a mágiát növelik (szintenként 1-gyel), a manaregenerációt és az IQ-t nem."


Ezt a leírásból szedtem, ami az épület alatt található.
Köszönjük a Nekrofun fókusz upgrade 50-ig.
Dátum: 2011.12.21. 10:44:50
Köszönjük a gyors segítséget.
Dátum: 2011.12.21. 10:19:27
Szintén zenész...nem engedi turbózni a képességek egy részét, mivel egyszerűen nem jelenik meg a legörgető sáv, hogy rátegyem a turbót.
Dátum: 2011.12.15. 20:37:18
Igen, én is ezért örülök neki nagyon.

Ami viszont engem is érdekelne - és még sok embert - hogy mik a határok, amivel meg lehet szeretni ezeket a relikviákat. Mennyi kavics kell 1-1 "sáv" eléréséhez.
Dátum: 2011.12.15. 20:19:03
+40-et ad.
Azért mondom, mert nekem ilyen van, és látom a hatását.
Én már félek Miklós, ha mosolyog, ha sír...
Idézet: Miklós - 2011.12.07. 17:01:44
ha mondjuk a szövetséged tagjainak 50 alkalommal el kellene menni vadászni ahhoz, hogy beléphessetek 50x a térkapuba csak azért mert túl erősek vagytok.


Én meg nem tartom jó ötletnek... a végén már minden cselekvés egy másik cselekvéshez lesz kötve, hogy használni lehessen?
Ezzel akkor meg lenne nerfelve a TK...
Szerintem gyorsan vegyük le erről a listáról...

Mod:Szerkesztés.
Dátum: 2011.12.07. 10:16:54
Nekem is kicsit túlzásnak tűnik ez az egész.
Egy másik topicban remekül megfogalmaztak egy megoldást a csipp-csupp problémákra. Bevágom ide, mert erre is remekül lehetne alkalmazni:

Idézet: Amorphea - 2011.12.06. 09:29:34
Azon gondolkodom ,ha leül valaki sakkozni ,akkor elfogadja a szabályokat,és a játék korlátait.Nem áll neki követelőzni ,hogy azonnal változtassanak a szabályokon és lehessen egy kilencedik gyalogot is használni, mert már mind a nyolcat ,bevitte és vezérre cserélte .
Ez is egy játék.Vannak szabályai ,vannak korlátai,amibe időnként belefut valaki , miért nem lehet ezt elfogadni? Nemhiszem, hogy attól jó egy játék ,ha a játékosok kedve szerint változtatják a szabályokat
Ezt értem, de átnéztem a dolgokat, és minden idézet "le van zárva".

Mód: Kivettem a dupla idézést abból a hsz-ből. Vélhetően ez volt a gond. Így csak Kóc kommentjeit hagytam meg, valamint az arra tett válaszaimat.
Nem érzem, hogy mit kellene javítanom... hiszen kivettem azokat a részeket, amiket Te kikaptál az én eredeti olvasatomból, hozzácsapva az általad adottakat, és ezekre egyenként reflektáltam.
Maximum a végén tehetném oda, hogy Ariel által idézett szöveg van, de azt is lehivatkoztam, hogy kitől idéztem. Nem attól lesz jobb, hogy még a rendszer is kijelzi, honnan és mikor.
Szerintem így is érhető volt számodra a mondandóm.
Ezért mondom, hogy NE ollózva válaszolgass, hanem egybefüggően.

De ez már csak csepűrágás, a lényegi megbeszéléseket már lefolytattuk. Részemről nem látom értelmét a további nyúzásnak.
A kihívás nem feltétlenül szar. Viszont ha valakinek "szar" masnak meg nem, es raadasul annak szar aki ugyesebben/eredmenyesebben jatszik, az feltetlenul igazsagtalan.


Arról nem a szerver összes többi szövetsége tehet, vagy hibás, hogy nincsenek akkora szinten, mint a TOP 1. Ezért én nem adnék a többieknek "büntetést".

Ha ez igaz lenne, akkor senki nem jarna elorebb entitassal, mint a szovije az epikussal.


Ugye, itt van az a pont példának okáért, amire értettem, hogy NE ollózd szét a hsz-t, hanem egybefüggő, komplett egésznek értelmezd. Mert annál a résznél, amikor azt írtam, hogy egálban van a befektetett erő és a nyert bónusz, akkor azt mondtam előtte, hogy az AL azzal, hogy elérte a 160-as táblát epikus szinten, ezáltal nekik egyénileg is - egyenként - elérhetővé vált az entitásból való kivétele. Tehát egyénekre lebontott tápot lehetett kivenni, PLUSZ minden leölt epikus után ott van a szintén 160-as ékszer.
Ezzel szemben a többi szövetség tagjainak NEM FIX az, hogy elérik a 160-as táblát, maximum csak a lehetősége van meg. V1-en nézve ez inkább 140-es szintű tárgyat jelent, ami elenyésző számú, mint mondottam.

Ezt mivel tudod alatamasztani? Ti sokkal gyorsabban tudtok haladni (nem kell varni az uj kincstablara), a tavolsag siman zsugorodhat.


Ez részben jogos (lenne), részben pedig nem.
Jogos lenne, mert meglenne az esélye a haladásnak. De mint szintén mondottam, ha nem is ebben a kiollózott hsz-ben, hanem 1-2 hozzászólással előtte, hogy NEM napi szinten megy a nagy epikus leölése. Ez az egyik része. A másik, hogy amíg a többi szövetség felzárkózik, addig nem hiszem, hogy a TOP 1 csak áll, és vár... mert rajtuk nem múlik. Pusztán a leprogramozáson van a hangsúly.
És mindez köszönhető annak - mármint a haladásnak - hogy a szerver legnagyobbjainak java része ott található.
Gondolom a számokat nem kellene példázni, de nagyon egyszerűen:
Több nagy=több sebzés=kevesebb beáldozott erő vs kevesebb nagy=kevesebb sebzés=több ráfordítás. Így ennek függvényében a távolság zsugorodására sem látok nagyobb esélyt, vagy másképp kérdezve alá tudod támasztani? Mármint a távolság zsugorodásának mértékét?
Mert anélkül pusztán esélylatolgatás van.


Most így elolvasgatva minden hsz-t, Ariel hozzászólásában látok tényleges megoldásra ösztönző alapot:
Ezt a problémát oldaná meg az, ha az entitás a csata végén visszagyógyul a csata előtti állapotra, ha a karakter elájul a csata végén.

vagy

hogy az AL tagjai is választhassanak nagyobb kincseket az entitásból, mint az epikusból.


Mindkettő teljesen jogos kérés. A többit már nem tartanám jó ötletnek, és megint nem térek ki az epikus szint/szövetség=entitás szintre, mert most fejtettem ki erről ismételten a véleményemet, a szemezgetés miatti válaszadással.
Azért még mindig másabb így a rendszer, hogy 40-es szint kell érdemi Szürke eléréséhez, vagy elég 30-as a Vámpírfókuszhoz. Az azért több, mint a 15-ös szint, és ha valaki lassan halad, mert neki így a megfelelő, akkor az igenis nagy és hosszú lépés, mire eléri. Nem mindenki halad felfelé, mint az őrült. Azért ezt is nézzétek, hogy eltérő stílusok is vannak, ami pont azért jó, mert legalább nem mindenki egyforma.
Nem lenne tanácsos ezt a szint*2-es rendszert tovább bolygatni, mert akkor egy az egybe meg lenne lőve mind az entitás, mind pedig a szövetségi epikusokkal való haladásnak sem lenne sok értelme, ha a szövetség 3/4-e nem kap pl semmit, mert túl kicsi?
Ezzel megint a szinthuszárság lenne csak megtámogatva, de a játékélmény destruktív leépítése is lenne egy füst alatt.
Nekem csak V1-re van viszonyítási alapom, a többi világot nézve nem tudok érdemben nyilatkozni. Itt még nem láttam senkit se 150-es gyűrűvel rohangálni, a szövetségemben lévő 140+ karakterek is maximum 140-es Szürkével rohangálnak.
Szóval, én tényleg kíváncsi lennék arra a karakterre, aki 75-ös szinten 150-es gyűrűvel mászkál. Mert jelenleg ez csak az AL-ben lenne lehetséges, sehol máshol.
Ebben teljes mértékig igazad van, de azt is vedd bele, hogy itt nem esik szintenként tárgy, hanem 15 leölés után lehet választani.
Nem értek teljesen egyet azzal, hogy részleteire cincálod a mondandómat, hiszen nem szeletenként, hanem egybefüggően van értelme, és darabokra szedve már más-más értelmet lehet kihozni belőle, mint amit én gondoltam/mondtam.
Ám az alapokban egyetértés van, csak a levezetésében van eltérés.

Nem szeretem azt a hozzáállást, hogyha valakinek szar - lásd AL V1-en - akkor másnak is KÖTELEZŐEN szarnak kellene lennie.
Jól kiemelted azt a részt, hogy mindenki nyilvánvalóan látja a tápot, hiszen ott már 165-ös kincstábla forog.
Nálunk, akik szintén egész szépen haladunk, a 130-as táblát szedegetjük.
Nem érzed, hogy az a 7 tábla - mivel 5 szintenként haladunk - adta bónusz mennyivel erősebb és magasabb, mint az alatta lévő?
Elhiszem és senki sem vonta kétségbe, hogy megdolgoztatok érte. De amint szövetségi szinten el van érve a tábla, entitás által minden egyéni szövitagnak elérhetővé válik, PLUSZ ott vannak az epikusok, ahol szintén ugyanakkora magas szintű tárgyak esnek.
Így nem érzem annyira elmaradva a dolgokat, mert szerintem így egálban van a befektetett erő és a nyert bónusz. Nem mondom, vannak erősebb és gyengébb tárgyak minden táblában, de összességében tábla mindig egy kicsivel erősebb, mint az előtte lévő.
És jelenleg mire akár mi - Domini - akár másik szövetség eléri azt a táblát EGYSZER, ahol MOST az AL van, addigra a távolság továbbra is megmarad, de a tárgyakból származó szakadék még tovább nő.
Tehát feleslegesnek tartom a "kitolást" a többi szövetség felé. Az idő pénzt, jelen esetben pedig a játékba vetítve LE és táp. Ha helyesen ki van használva.
És a jelenlegi különbségek fényében jelentős eltérés van, ami nem indokolja azt, hogy be kellene vezetni az entitás korlátozását szint ügyileg levezetve a szövetségben leölt legnagyobb epikusra, csupán a leverés módozatát. Ahogyan ebben mindketten egyetértettünk.

Valamint zárszónak: nem érzem, hogy mindenki learatná a hasznot, amiért megdolgoztok. Egyrészt a fentebb említett sorok végett, valamint szerver szinten nézve is elenyésző azoknak a száma, akik 140+ szintű, entitásból kiszedett ékszerekkel rohangálnak. Az AL-t nem nézve, csak V1.
Dátum: 2011.11.30. 11:17:00
Köszönöm a válaszodat. Valami ilyesmit vártam volna eddig is. Így rendben van a dolog.

Idézet: Donfranko - 2011.11.30. 11:12:07
Ilyen egy korrekt válasz.
Ezt már mindenkinek meg kell értenie.


Így már megértem én is.

Idézet: Viszok009 - 2011.11.30. 10:48:49
Te tényleg ennyire hü*e vagy?

A Vezetőség is válaszolt Neked még sem érted meg, hogy ez egy HIBA??
Védjed csak őket nyugodtan hős dicső Don Quijote, a való életben ez bűnrészesség. Innentől kezdve lesz@rlak, aki hüJe haljon meg.


Szerintem vegyél vissza az arcodból. Elvégre nem én voltam tapló sem veled, sem mással szemben sem. Én a helyedben csendben lennék, ha nem tudsz értelmesen felszólalni, és teljesen hidegen hagy, hogy miről írsz.
És a helyesírás nagy erény, mert először csillagozod a hülyét, utána meg rosszul írod le. Bravó.
A másik pedig, nem vagyok híve még mindig annak a mentalitásnak, ha nekem szar, akkor másnak is legyen az. Ha eddig nem vette észre, aki kompetens, nem tőlem fogja megtudni. Nem az én szövetségi társam egyik fél sem, akiknél láttam.
Hmm, ha nem kaptad meg az üzenetemet - én abban a hitben voltam, hogy igen, mivel általában mindenki megkapja - akkor bocsánatot kérek érte.
Akkor majd elküldöm újra, hátha akkor célt ér.
Igazságosság? Igen, tudom mit jelent, és támogatom a dolgot. De ahogyan fentebb említettem Kócnak is, hogy nem a lekorlátozás lenne a megoldás, hanem az entitás leverésének esetlegesen a módja. Mert jelenleg talán itt van a hiba.
Az pedig, hogy akkora szintű ékszert használj, mint a kereskedelmed megenged, még rosszabb ötlet. Ez a szint*2-es korlát is kellően pofás ahhoz, hogy hiába akarna az ember "elrohanni" vele, nem tud.
Nekem is volt olyan tárgyam - pont a szint*2-es epikus kincshasználati korlát miatt - aminek a használatára várnom kellett. De nem pattogtam miatta, kivártam, és amint elértem, tudtam használni.
Örömmel kifejtem, hiszen emberi stílusban megtárgyalni dolgokat mindig öröm.

Tehát meglátásom szerint egyszerűbb az entitást verni úgy - költségek nélkül - , hogy pihen és+mágikus regeneráció. Pont azért, mert nem változik az entitás ÉP-je. A belevert sebzést nem regenerálja vissza, míg ezzel szemben az epikus igen.
Így ha nézed, sokkal nehezebb epikust verni - főleg, ha a szövetségen belül kevesebb a magas szintű, vagy csak páran érnek rá azonos időben aktívak lenni és leverni - mintsem az entitást. Valamint nem igényel külső segítséget.
És itt megemlítem megint a teljesség miatt, nem a saját érdekeimet védem, hanem a magasabb szintű szövetségi társaimat, hiszen nekik már helyenként magasabb az entitás által kikért ékszer, mintsem ahol a szövetség tart. Pont a fentebb említett szempontok miatt.
Ezért, ha le lenne korlátozva a kincsek szintje a szövetség által levert epikus szintjére, akkor magyarán megmondva nerfelve lenne a kivehetősége.
Tehát hiába "érne fel", verné le a magasabb kincstáblát rejtő entitást, ha nem kapna, vagy nem vehetné ki azért, mert szövetségi szinten nem érték még el.
És ez igaz akár ránk is - Domini - de akár a többi szövetségre is véleményem szerint.

Az adag marha részre pedig; nálunk nincs kötelező epikus verési szint és arány, hiszen mi baráti szövetségnek valljuk magunkat, ahol első a társasági szempont. Céljaink közé tartozik, hogy mindenkinek meglegyen a szükséges ékszer, amit szeretne, és nem érdekből. Sokan ápolnak baráti szálakat, ahogyan születnek folyamatosan újak is.
Nem marhák csoportja van, hanem barátoké. Így senki sem ró fel a másiknak dolgokat, és nincs is ilyen kötelezettségi elvárás, hogy "Na, akkor most ezt és ezt csináld."
Vannak normák, amiket mindenki megcsinál - de legalábbis törekszik rá - ilyen például a napi manakonstrukció, vagy a képességeihez mérten részt vállalni a szövetségi küldetésekben, harcok esetén a támadás/védekezés/rejtőzés megfelelő szankciójának betartása, vagy bármi más, ami megoldható a szövetség keretein belül.

Az pedig, hogy kinek mennyibe kerül elérni az új táblát, nos, ez nem az én kompetenciám. Sem a megtervezése, sem pedig a beállítása, hogy mennyi erőforrást kell érte beáldozni. Gondolom, mindenki annyit áldoz és tesz be érte, amit nem sajnál felhasználni és megadni érte.
Tisztelem és becsülöm, hogy ha ez általatok kerül elérhetővé mindenki más számára.

Viszont nem értem azt a részt - főleg ha figyelembe venném azt a kitételt, amiből indult ez a beszélgetési rész kettőnk között - ha mindenki akkora szintű tárgyat vehetne ki entitásból, ahol a szövetsége tart, akkor az miért lenne reális ára?
Ez megint azt példázná, hogy amiért tegyük fel nektek, mert ti vagytok az abszolút TOP 1 szövetség V1-en szívás van, akkor mindenki másnak is kelljen?
Hiszen az előnyötök az epikus kincstábla által és azzal, hogy csak 1-2 más szövetségbeli játékos bír közel akkora - de nem azonos szintű - tárgyakkal, napról napra növő előnyötök származik.
Azt hiszem, erre szokták azt mondani a "bölcsek", hogy valamit valamiért, nem? Nem sajnálom tőletek a táblát, megdolgoztok érte, ahogyan az így szerzett hasznot is learatjátok cserébe.
Az viszont, hogy mások hogyan veszik ki entitásból, EZEN kellene változtatni esetlegesen, NEM pedig lekorlátozni a kiviteli szintet.
Vagy rosszul gondolom?
Dátum: 2011.11.30. 10:27:08
Hidd el, régebben sem, így ebből kifolyólag most sem fog zavarni, hogy ki mit pontozgat.
Ezzel nem magamról állítok ki bizonyítványt. Én nem riadok meg senkitől sem, hogy mennyi hsz-e, vagy éppen mekkora a pontszáma, mert semmit sem bizonyít.
Az pedig, ha valamit nem tudsz megcáfolni, csak hőzöngsz, attól még Te sem leszel okosabb. Nem, nem vették el azoktól az emberektől, akikről én tudom, hiszen még az ELSŐ Xenón kivették. De lásd, hogy a magyar mentalitás alól is van példa, én nem dobtam fel, és nem is fogom. És nem tőlük sajnálom, hogy ott maradt, hanem azt, hogy nem lett mindenki számára elérhető.
Holott programozva a jelek szerint le van, csak nincs "megnyitva".
Akkor meg milyen bugról is kiabálunk?
Örülök, hogy ilyen okos emberek is vannak, akik visszatérve a magyar mentalitáshoz, "csuhajja", hogy megmondják a frankót, de értelmi tartalom nincs mögötte. Köszönöm szépen az "értelmi" válaszreakciót.